Quattro Stagioni - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-29-2005, 16:01
stranger on the net's Avatar
stranger on the net stranger on the net is offline
Junior Member

Default Quattro Stagioni

Bataie de batjocura...Comanzi 2 pizza si o lasagne, peste o ora primesti o pizza si un snitel, peste inca o jumatate de ora, dupa indelunge parlamentari cu chelnerita, vine bucatareasa si te intreaba daca mai vrei lasagne.

Pleci acasa dezgustat, cu mirosul de birt bine imbibat in haine, drept amintire de la cea mai noua pizzerie deschisa in Barlad...
Reply With Quote
Old 12-29-2005, 23:26
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Corect...am fost in prima zi ...la deschidere..si am fost 3 la masa Eu gurmand ei mai putin!
Maxi snitzel a fost comanda!
A fost mini snitzel cu 16 cartofi prajitzi si 1 castravecior murat taiat feliutze ca sa para mult....toate astea aruncate pe o farfurie mare de pizza!

Naspa la aspect...m-am riscat si i-am spus baiatului ce m-a servit!
Ori mareste portia (ca la banii aia mergi la Galmondo sau Arcadia si te saturi de portiz de snitzel) ori cumpara vesela...ca sa nu mai arate farfuria pe 2 treimi GOALA
La sfarsit un amic a comandat TIRAMISU...e o minciuna ...e TORT DIPLOMAT si nu TIRAMISU!!!
Pentru ca soricelul ...dupa acea "fripturica" a mai doric ceva de ros am luat si o salata POLO...cam cam..oricum..pret cat de cat raporat la cantitate si calitate
Daca nu face ceva cu bucataria ..nu vad prea multi indivizi halind pe acolo! Am sa testez si pizza poate aici au noroc de bucatarie!
Dar...ca de obicei..in orasul nostru ..nu potzi gasi masa intr-un local mai curatel si asta intrucat sint mai toate seara ocupate...de diverse individe cu un suc si o cafea..sau doar cu o cafea si cu tigarile linga...si stau frate la taclaleeeee. deh ca e "cuuul" sa te vada lumea intr-o noua crisma!
Sincer imi place cum arata in interior insa..daca nu face ceva cu bucataria...o vad rapid transformata in loc de cafea si suc sau bere si atit ...
PACAT de amenajare..
Reply With Quote
Old 12-31-2005, 02:00
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Pentru cei ce inca mai cred in "clientul nostru stapinul nostru" asta zi am stat 1ora si 12 min....pentru 2 salate POLO 2 sucuri si 1 buc cotlet PORC! In afara ca am stat atit...am preferat sa vad si daca pretul reflecta calitatea sau poate cantitatea..asa ca..va prezint ce inseamna in stilul acestui local un COTLET PORC +Garnitura cartofi+Muraturi asortate! Plictisit de asteptare l-am luat la pachet! Sincer sint complet dezamagit! La banii cerutzi repet in alte localuri fara asemenea pretentii...apoi ai de mancat!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	30dec2005 004.jpg
Views:	215
Size:	215.9 KB
ID:	358  
Reply With Quote
Old 12-31-2005, 08:12
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

mai deci quattro stagioni este si in buc si e si prin apropiere de fac. ceea ce mah cam ajuta sa mai inhat uneori ceva de mancare si pe acolo. nu stiu daca e aceiasi francisa sau au vreo legatura dar pentru binele restaurantului din buc. ar fi bine sa nu aiba, pot sa spun ca intradevar quattro stagioni de acolo e o pizzerie in adevaratul sens al cuvantului iar mai mult de 45 de minute pentru orice fel de mancare nu a trebuit sa astept niciodata iar preturile ... preturile pot sa spun ca sunt la nivel mediu de bucuresti desi se vrea a fi oarece restaurant cu fitze ... eh asta e poate daca ar aduce si personalul tot din buc si ar fi si seriosi ... atunci s-ar face treaba ca lumea...
Old 12-31-2005, 11:45
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

aiwa, cat a costat toata ingineria aia din fotografie ? Ma gandesc ca pe meniu este trecut un gramaj, nu ?.
Old 12-31-2005, 11:54
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Depinde acuma, cu Kent sau fara
Old 12-31-2005, 19:13
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

AIWA ... te rog am numarat eu cartofii in ziua aia cand am fost impreuna si am numarat 18 cartofi pai ca garnitura ... gust bun dar scurt ) ...oricum Tiramisu l-am mancat cam pe jumate asa ... denumirea "fast-foodo-pizzerio-restauranto-ponte" nu stiu la ce categorie intra mai bine facea spalatorie AUTO
Old 01-03-2006, 08:29
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by farfui
aiwa, cat a costat toata ingineria aia din fotografie ? Ma gandesc ca pe meniu este trecut un gramaj, nu ?.
Daca nu gresesc...nu scrie nimic legat de gramaj...in meniu!

Am sa mai fac o incercare...ar fi a 3-a ...dar si ultima!
PRETUL??? E egeal cu o friptura similara in alte locatii din barlad...cu diferentza ca acolo nu sint atit de minuscule portiile!
Reply With Quote
Old 01-04-2006, 14:05
lucia_lia2000 lucia_lia2000 is offline
Junior Member

Interesant subiectul... Totusi, stie cineva exact cat a costat "ingineria" aia? Nu de alta, dar poate ca le trebuie ceva "reclama" scrisa.
Reply With Quote
Old 01-05-2006, 00:29
stranger on the net's Avatar
stranger on the net stranger on the net is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by lucia_lia2000
Interesant subiectul... Totusi, stie cineva exact cat a costat "ingineria" aia? Nu de alta, dar poate ca le trebuie ceva "reclama" scrisa.

Facut "reclama" scrisa la OPC Barlad. Regrete eterne ca am stricat somnul functionarului de acolo, mirat ca cineva mai si reclama in orasul din padurea adormita, cu atat mai mult cu cat "unitatea este noua"
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 15:09
Junior Member

:-) M-am chinuit si eu canndva, cannd m-am mutat in Barlad, sa aflu ce obiect de activitate are Protectia Connsumatorului. Pe atunci cica celebrul "Jimmy Carter" -cum i se spune sefului - era bolnav foarte. Mai apoi, am reusit sa-l gasesc la telefon dar cica lucra dom'le, face teren, ca de aia e Protectia Consumatorului. Cred ca avem vreun consumator mai deosebit in oras, de-i "mananca" tipului de la OPC tot timpul si-l ucide cu atata teren.
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 22:05
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Cum?
Jimmy Carter?

Loooooooool interesant...si pe unde spui ca se gaseste acest "sef"? Pe ...teren?
Bun dar ce inseamna teren?
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 22:21
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

unde are sediul protectia consumatorului ?
si chiar citi oameni sunt si cine e sef?
...
chiar e bine de stiut...daca stie cineva ...
Reply With Quote
Old 01-07-2006, 10:22
Junior Member

Biroul OPC e undeva in incinta Primariei, nu m-am straduit sa-l caut pentru ca am primit "n" informatii ca niciodata nu e in birou. Am uitat care e numele real al sefului, cred ca nu are nici o importanta... :P Teren o fi insemnand ceva care ii ocupa tot timpul, ca de aia nu este de gasit la birou, nu?!
Reply With Quote
Old 01-07-2006, 23:20
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Dar el nu are si el un sef? Adica cineva care sa-l traga la raspundere?
Lucia nu potzi afla?
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 00:51
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

mai deci daca va intereseaza numele sefului de la opc si eventual si niste superiori lui cred ca pot afla eu ... not that will make any difference though ... oricum superiorul lui direct tind sa cred ca e constantinescu
Old 01-08-2006, 09:40
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

nu inteleg de ce e la moda sa se insereze texte in engleza intr-un pasaj care incepe si se termina in romana.Ce vrea sa se demonstreze cu asta ? Si apoi de ce engleza ? doar pentru ca e limba cu cea mai mare circulatie ? Daca vrem sa fim fancy sau trendy hai sa bagam si texte in franceza, germana, sau daca vrem sa fim si mai originali hai sa inseram text in ruseste , sau japoneza, eventual in araba ? Nu ?
Old 01-08-2006, 13:33
Omu's Avatar
Omu Omu is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by AIWA
Cum?
Jimmy Carter?

Loooooooool interesant...si pe unde spui ca se gaseste acest "sef"? Pe ...teren?
Bun dar ce inseamna teren?
Adica asta?

http://www.whitehouse.gov/history/presidents/jc39.html
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 14:53
ayalla ayalla is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to ayalla

OPC apartine de Protectia Consumatorului Vaslui. Inainte era Daniela Badanac sef acolo, acum au pus pe careva de la Alianta, nu stiu azi cine. Insa... daca inainte tot mai faceau la Vaslui ceva informari de presa, acum... mai slabut. "Avem di tati" si se pp ca sunt proaspete Ca si aranjamentele care se fac intre magazinele rurale si cei care trebuie sa inchida ochii ca au la vanzare oarece produse expirate. Cred ca pe acolo o fi terenul ala al lui Jimmy Carter ...
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 17:49
gamer555 gamer555 is offline
Member

parerile mele despre Quatro Stagionni :
pentru pizza - (minus) : am comandat o pizza quatro stagionni "la pachet" si dupa ce am asteptat aproape 1h am primit una rece si naspa, aproape blat simplu cu 2-3 chestii aruncate pe ea... am mai dat si 120 k => nu mai intru acolo pentru mancare

pentru biliard + (plus) : mesele sunt destul de bune, tacurile la fel (poate ca sunt noi, sa vedem si peste 1 an) dar cel mai bine e ca se respecta "coada". adica vin frumos, ma pun la o masa si iau o bere, si astept pana se elibereaza masa si gata ... e ok ca nu merge cu "il cunosc pe asta, il las pe el la masa acum". arata bine in general acolo sus, parerea mea. oriunde altundeva (de parca sunt multe alternative) gasesti "hustleri" si manelari care mai de care, aici par mai putini sau mai undercover.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules