din ce motive credeti ca s-a abandonat la pietonal? - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

View Poll Results: din ce motive credeti ca sa renuntat la pietonal?
datorita comerciantilor 3 8.57%
datorita soferilor 3 8.57%
datorita celor care sunt certati cu civilizatia 13 37.14%
datorita strazilor din barlad 16 45.71%
Voters: 35. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-10-2006, 19:44
buftea1 buftea1 is offline
Junior Member

Default din ce motive credeti ca s-a abandonat la pietonal?

scuze1din ce motive credeti ca sa renuntat la ideea pietonalului?

Last edited by djlyon; 10-11-2006 at 10:40. Reason: lipire posturi
Reply With Quote
Old 10-10-2006, 23:40
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

datorita ca fiindca aia care trecea pe acolo nu stia sa vorbeste romaneste. si mai vorbea si prostii si injura.
Old 10-11-2006, 06:31
Arcade Arcade is offline
Member

Wink

Pai. Din ce cauza. Simplu. Din cauza presiunilor facute de cetatenii barladeni asupra primarului. Daca cetatenii ar fi fost de acord cu pastrarea pietonalului nu cred ca ar mai fi fost scos><"majoritatea castiga". Alta cauza pt care sa scos pietonalul cred ca ar fi pt a fluidiza traficului.
Iar la cat e de "mare" Barladul ..sa renunti la o artera principala este o prostie la care si acum ma gandesc cum de a fost posibila.
Reply With Quote
Old 10-11-2006, 07:20
dreptate dreptate is offline
Junior Member

si-a cerut fata scuze nu inteleg care-i problema !in primul rand sa vazut si pe poll barlad online caci arau mai multi pro pietonal dar asta e!
Reply With Quote
Old 10-11-2006, 07:34
muza's Avatar
muza muza is offline
Junior Member

cum domnul primar are si dumnealui mmagazin doar nu era sa tina cu cetatenii simpli !a tinut cu comerciantii!si sa vazut ce civilizatie e nu numai sambata si duminica chiar si in cursul saptamanii,vine lumea cu masina la domo sa-si ia televizor trage masina pe trotuar si sa rezolvat problema si multe altele pe care multi probabil le vedeti
Reply With Quote
Old 10-11-2006, 12:11
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by muza
cum domnul primar are si dumnealui mmagazin doar nu era sa tina cu cetatenii simpli !a tinut cu comerciantii!si sa vazut ce civilizatie e nu numai sambata si duminica chiar si in cursul saptamanii,vine lumea cu masina la domo sa-si ia televizor trage masina pe trotuar si sa rezolvat problema si multe altele pe care multi probabil le vedeti
politia rutiera ce face?...se plimba cu masina ...
politia comunitara ? ... taie frunze la caini...(astia n-au loganuri)

sa bage semafoare la toate trecerile... sa blocheze masinile parcate aiurea...sa dea amenzi....dar nu va fie frica...vine noul cod rutier...
Reply With Quote
Old 10-11-2006, 13:59
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

mai incetati oameni buni cu fel de fel de motive...civilizatie, magazine, etc etc etc ... pietonalul pur si simplu nu-si avea rostul acum...in weekenduri tot orasul era blocat din cauza devierii traficului, si asta este unul din motivele principale...daca vreti pietonal, puneti mana de la mana si strangeti bani pentru amenajarea unei variante pentru a fi deviat traficul, si atunci o sa sustin si eu redeschiderea pietonalului
Old 10-11-2006, 14:00
Senior Member

si inca ceva, cred ca s-a dezbatut prea mult pe tema acestui pietonal, a fost inchis si gata ... nu are rost sa mai cautam acul in carul cu fan
Old 10-11-2006, 17:10
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

POLLul e facut aiurea..eu as vota 2 variante si nu pot asa ca o fac aici: varianta 2 si 4
de ce?
pai: soferii din oras (ATENTIE nu toti) profita de pasivitatea politiei rutiere/comunitare(astia din urma nu ar trebui sa se bage in trafic intrucat habar nu au) si ishi fac de cap incurcind circulatia exact unde e interzis sa o incurce(adica stationeaza sa cumpere un tv...pt un kg de rosii sau sa arunce un ochi in vitinele magazinelor--am numeroase exemple) s-a vazut asta in zilele pietonalului...au blocat artelele ce primeau deviatia
pai: strazile din oras? care strazi? avem cumva centura? nu cred...cind vom avea strazi si soferi disciplinati...atunci da primarul va trebui sa se impuna cu pietonalul...momentan si el e om...si a vazut ca nu se poate....brava la el ca a stiut sa asculte glasul cetateanului!
Reply With Quote
Old 10-11-2006, 18:27
pusca pusca is offline
Junior Member

de ce nu faceti voi un poll mai inteligent daca tot comentati!nu e facut deloc aiurea!si cred ca aici nu se doresc conversatii pe tema pietonalului ci un sondaj facut cu privire la motivatia dispersarii de acest lucru" bun" zic eu.Dar ce sa-i faci noua ne plac revelioanele ,festivalele,.....sunt oameni inecajiti carora nu li se dau ajutoare de la primarie pentru caldura !de ce?nu are bani primaria !a-si mai adauga eu multe dar .....stiti de unde provine denumirea orasului nostru?ia ganditi-va!
Reply With Quote
Old 10-11-2006, 19:20
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

marina, ti-am sters postul de mai sus pentru ca l-ai scris in intregime cu majuscule.
Old 10-12-2006, 18:59
marina marina is offline
Member

L a pietonal?de ce sa renuntat?pai aceasta e tot o tehnica de a dumnealor pe care ar trebui zic eu sa va obisnuiti de acum incolo cu ea !In campania electorala a cochetat foarte mult cu ideea aceasta amintiti-va.chiar exista si inregistrare facuta pe tema aceasta insa dupa parerea mea ,insusi primarul nu a dorit acest pietonal pentru ca sa fim seriosi ,cand dumnealui doreste ceva atunci este .Putea sa faca ceva sa functioneze ,dar sunt tardive astfel de discutii pe marginea acestui subiect .Nu sa vrut !Le-a aratat oamenilor pietonalul l-au vazut ,cativa colegi de afaceri au venit si au inceput cu tot felul de prostii ca numai au vanzare si gata sa rezolvat ,ASTA E!
Reply With Quote
Old 10-12-2006, 22:10
ikarus ikarus is offline
Junior Member

S-a renuntat ?Am ramas in urma cu stirile!
Sambata si duminica a fost deschis traficul , am crezut ca din cauza evenimentului care a avut loc in centrul orasului!
Reply With Quote
Old 10-12-2006, 22:55
Senior Member

asta mai lipsea....pietonal si sarbatoarea toamnei ... atunci numai sofer sa nu fi fost
Old 10-12-2006, 23:45
Gianni Gianni is offline
Junior Member

Intrebare: Si daca totusi pietonalul va fi redeschis la primavara? sa zicem ca s-a inchis acum pe timpul frigului si a iernii care bate la usa ... Oricum nu-i foloseste nimanui pietonalul iarna.
Reply With Quote
Old 10-16-2006, 15:11
alexandruz alexandruz is offline
Junior Member

Default Pietonal banal

sunt foarte curios sa stiu cati dintre cei care posteaza pe acest forum au masina; si din cei care nu au masina cati stiu ce inseamna sa dai foarte multi bani pe ceva, ce nu mnai poti folosi din cauza unor reguli de genul celei cu pietonalul. Traim in comunitate si e bine ca sa nu facem chiar ce ne taie capul. Desigur nu inseamna ca se si poate asa ceva dar putem incerca macar. Fiecare dintre noi reactioneaza in favoarea unei masuri atunci cand nu este afectat. Ma intreb daca aceia care sustin ideea cu acest pietonal sunt afectati asa de tare daca el nu va mai exista; - cat de tare pot suferi pentru chestia asta. Pe de alta parte cei care tranziteaza Barladul sau cei care locuiesc in Barlad si au nevoie de masina in weekend si poate nu de fitze cum fac multi- atunci sunt nevoiti sa apeleze la strazi si stradute secundare aglomerate care nu pot face fata traficului. Pentru ce sa luam decizii de dragul deciziilor daca nu suntem pregatiti pentru ele. Atunci cand infrastructura orasului va permite primarul nu are decat, oricare ar fi el, sa faca pietonale. Pana atunci orasul este cochet asa cum e el si e prosper din cate cred, plus ca are si semafoare, eu ajung rar dar cand ajung imi place sa vad ca se mai schimba ceva in bine. Plus de asta sunt la curent cu tot ceea ce se intampla. Prin urmare cred ca putin realism nu strica si eu zic ca mai bine sa faca pietonal pe strada Comuna din Paris daca se vrea neaparat sau in alta parte dar nu pe drumul european care asigura legatura cu nordul tarii etc etc.
Reply With Quote
Old 10-21-2006, 23:24
yo01 yo01 is offline
Junior Member

Talking Raspunsul meu......

Quote:
Originally Posted by buftea1

scuze1din ce motive credeti ca sa renuntat la ideea pietonalului?
Pai crek ca nu e bine ca sa renuntat la pietonal si cred ca sa renuntat din Lipsa de civilizatie dar si datorita circulatiei din Barlad asta e.... poate se va reveni totusi ca eu eram fffmultumit pt ca stau in zona aia
Reply With Quote
Old 10-21-2006, 23:41
yo01 yo01 is offline
Junior Member

Doamne......Macar de sarbatori e bine daca ar fi pietonal...Si era mult mai bine cu pietonal in weekend da ma rog...tre sa suportam clanxoanele masinilor de la nunti...in loc sa vad de pe balcon copii care se plimba cu rolele sau biciclete...in loc sa mai agati o gagica tre sa stai si sa suporti manelele date la maxim de la masini sau clanxoanele masinilor dupa cum am spus si mai sus....asta e lipsa totala de civilizatie...parca murea lumea daca mergea pe unde era deviata circulatia...astazi de exemplu a fost circulatie fffmica...si ar fi fost mai bine dak mergea pe traseurile ocolitoaredar asta e ce sa faci...
Reply With Quote
Old 10-21-2006, 23:59
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

Quote:
in loc sa mai agati o gagica tre sa stai si sa suporti manelele date la maxim de la masini sau clanxoanele masinilor dupa cum am spus si mai sus
tare tare asta )
Old 10-22-2006, 10:46
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

Quote:
Originally Posted by yo01
Doamne......Macar de sarbatori e bine daca ar fi pietonal...Si era mult mai bine cu pietonal in weekend da ma rog...tre sa suportam clanxoanele masinilor de la nunti...in loc sa vad de pe balcon copii care se plimba cu rolele sau biciclete...in loc sa mai agati o gagica tre sa stai si sa suporti manelele date la maxim de la masini sau clanxoanele masinilor dupa cum am spus si mai sus....asta e lipsa totala de civilizatie...parca murea lumea daca mergea pe unde era deviata circulatia...astazi de exemplu a fost circulatie fffmica...si ar fi fost mai bine dak mergea pe traseurile ocolitoaredar asta e ce sa faci...
super
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules