Barlad: WHY: I like it ... / I hate it ... ce spuneti? - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-15-2005, 11:12
paprika paprika is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to paprika
Default Barlad: WHY: I like it ... / I hate it ... ce spuneti?

decat sa cautam paradoxuri, mai bine cautam chestii bune, rele, dar palpabile si rezolvabile, eventual, la al nostru oras, poate mai citeste si altcineva posturile de aici.
Reply With Quote
Old 08-15-2005, 11:19
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Imi place ca e un oras cat de cat linistit, cu aer curat si fete frumoase
Old 08-15-2005, 15:46
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Oras Linistit Adevarat Ai Grait Lyon Fete Super Frumoase Si E Bine , Inca E Bine! Daca Te Descurci E Bine! Daca Vrei Mai Mult Afaraaaaa
Reply With Quote
Old 08-15-2005, 16:08
w`t`f` w`t`f` is offline
Member

Un orash linistit ... dar tot mai bine e sa fii in vizita prin el decat sa traiesti il el . Parerea mea. Sau mai bine spus ... frumos orash .. pacat ca e locuit. Si afara Jedi .. crede-ma .. nu e mai frumos ... doar peisajele si banii .. dar ca mod de viata ... mai bine ma duc la puscarie decat afara.

Last edited by w`t`f`; 08-15-2005 at 16:11.
Reply With Quote
Old 08-15-2005, 16:09
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Nu nu, eu zic: sa traiesti aici dar sa muncesti in alta parte
Old 08-15-2005, 16:28
FKR's Avatar
FKR FKR is offline
Junior Member

Da... Barladul e un oras minunat... daca nu te deranjeaza sa te plafonezi... sau daca nu ai de ales. Totusi... pentru o pereche de pensionari e chiar... cosy.
Reply With Quote
Old 08-15-2005, 16:37
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Sunt atat de multe de facut, incat nu ai cum sa te plafonezi
Old 08-15-2005, 17:00
FKR's Avatar
FKR FKR is offline
Junior Member

daca ai o casa de intretinut, ai o groaza de chestii de facut...platit cheltuieli...facut curatenie....gatit..etc - e o groaza de treaba, te tine ocupat dar nu te ajuta sa progresezi. E acelasi algoritm. - te plafonezi; sau, ma rog, cel mult incerci sa tii pasul cu altii.

E ok si sa faci acelasi lucru mereu, atata timp cat il faci bine si esti de ajutor. - sa te incadrezi bine in puzzle -that`s about it!
Reply With Quote
Old 08-15-2005, 17:11
FKR's Avatar
FKR FKR is offline
Junior Member

de fapt... ca de obicei... adevarul e undeva la mijloc. limitat-nelimitat - viata e frumoasa acolo unde te simti bine si unde poti sa traiesti cel putin decent si linistit.

Reply With Quote
Old 08-15-2005, 23:45
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by FKR
daca ai o casa de intretinut, ai o groaza de chestii de facut...platit cheltuieli...facut curatenie....gatit..etc - e o groaza de treaba, te tine ocupat dar nu te ajuta sa progresezi. E acelasi algoritm. - te plafonezi; sau, ma rog, cel mult incerci sa tii pasul cu altii.

E ok si sa faci acelasi lucru mereu, atata timp cat il faci bine si esti de ajutor. - sa te incadrezi bine in puzzle -that`s about it!
nu confunda "plafonarea" cu responsabilitatile....pe langa casa, facturi, gatit mai intervin si copiii ...gradinite,scoli, facultati
de obicei te plafonezi atunci cand nu mai poti invata...(si nu ma refer la cursuri)
Reply With Quote
Old 08-16-2005, 05:34
paprika paprika is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to paprika
Question

plafonare ... ce naspa suna ... in ce va plafonati? in oameni? in locuri? in job sau scoala? si la ce va raportati cand "bombardati" cu termenul asta?
Reply With Quote
Old 08-16-2005, 12:58
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Cred ca Barladul e un oras mult mai sanatos decat majoritatea celor comparabile ca dimensiune sau mai mari. In putine orase mai gasesti atata verdeata, atatea parcuri. Cat despre plafonare, mai discutam peste cativa ani (vreo 10) in care Barladul se va dezvolta vertiginos. Asa ca, zic eu, orasul nostru are perspective.Bune!
Subscriu la parerea despre fetele frumoase, capitol la care stam cel mai bine.

Last edited by MAYDAY; 08-16-2005 at 13:02.
Reply With Quote
Old 08-16-2005, 21:14
ciprian ciprian is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to ciprian

Poate ca de fapt ...pentru noi barladenii este doar onoarea de a fi crescuti de un oras si intr-un oras care ne-a indus acest spirit arian care ne face mereu sa nu uitam ca suntem mai presus de toate ....barladeni
Reply With Quote
Old 08-16-2005, 23:33
zidane zidane is offline
Junior Member

mai MAYDAY ai comis'o ! Te citez "In putine orase mai gasesti atata verdeata, atatea parcuri. " Pai tu ai fost in Tecuci mai ? Un oras mai mic decat Barladul dar ce parc e acolo nu va vedea Bārladul nici in 2010 ! Un parc pur si simplu european ! Dak nu ai fost dute ca nu vei pierde
Reply With Quote
Old 08-17-2005, 02:17
deathwish deathwish is offline
Senior Member

zidane, Tecuciul nu e nici pe departe mai mic decat Barladul. Pozitia sa geografica l-a facut chiar sa fie superior Barladului, fiind un important centru rutier si feroviar.
Reply With Quote
Old 08-17-2005, 07:43
Omu's Avatar
Omu Omu is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by FKR

Cind o sa ai un sot,ai sa vezi cum e ce spui tu acum! Pina atunci distreaza-te cat mai potzi! Nu de alta dar fetele frumoase mereu viseaza la orase mari ,masini multe straine si numai "BANDERAShi" sau "PEPEisti" pe strada!
Chestia cu plafonatu o potzi face si in orase mici si in orase mari depinde numai de individ!

AIWA here
Reply With Quote
Old 08-17-2005, 11:39
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by zidane
mai MAYDAY ai comis'o ! Te citez "In putine orase mai gasesti atata verdeata, atatea parcuri. " Pai tu ai fost in Tecuci mai ? Un oras mai mic decat Barladul dar ce parc e acolo nu va vedea Bārladul nici in 2010 ! Un parc pur si simplu european ! Dak nu ai fost dute ca nu vei pierde

Mai Zinedine, hai sa fim seriosi ce parc are Tecuciul care sa se compare cu Gradina noastra ce include si un parc zoo cum foarte putine orase mari din tara au? Si apoi, Tecuciul nu e tocmai localitatea cu care vrem sa ne comparam. De exemplu, pe plan industrial ce-ti spune Tecuciul?Pe plan sportiv?Pe plan cultural?N-am auzit de Tecuci decat ca un important nod feroviar. N-am ce sa fac, ce sa vad sau ce sa invat la Tecuci.
Reply With Quote
Old 08-17-2005, 22:09
Northwood Northwood is offline
Member

numa parcu e de oras ... de fapt nici nu e oras e doar un parc inconjurat de blocuri ... si nu e chiar atat de european ... stiu cativa tzarani de pe acolo
Reply With Quote
Old 08-18-2005, 02:51
Costi_D73's Avatar
Costi_D73 Costi_D73 is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to Costi_D73

Mai oameni buni...voi aveti un oras frumos,curat...viu....doar ca nu e mare...dar va zic eu,nu v-ati dori agitatzia din Bucuresti...si asta v-o spune unul care sta acolo de 30 de ani...Vorbesc despre orasul vostru,Barlad nu din auzite...dat fiind ca am fost acolo acum nici o luna mai exact pe 21 iulie 2005....Fete frumoase ce sa mai vorbim...sunteti bogati...unde mai pui ca sunt si cu mult bun simt fata de multe bucurestence...de fapt majoritatea oamenilor par a avea o mult mai mare doza de bun simt decat noi bucurestenii...Trebuie s-o recunosc cu mana pe inima...Din pacate eu nu o sa mai am ocazia sa vin in Barlad.......desi as fi vrut atat de mult...dar asta e norocul meu ...
Old 08-19-2005, 15:02
Just_Me's Avatar
Just_Me Just_Me is offline
Member

heh..se vede ca aici predomina baietii...voi aveti impresia ca barladul e un oras care se merita locuit doar pentru existenta fetelor frumoase?
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules