URIAH HEEP is in town!!!!!!!!!!!!!! - Page 3 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-08-2008, 23:52
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Chiar nu mi-a placut comentariul tau pianista..eu nu o sa fiu atat de aprig ca stimatul aiwa, dar tin sa iti bat obrazul asupra exprimarii, de fapt atacului verbal. Daca asculti o manea la o petrecere ca vrei sa te distrezi si esti in chef, ma indoiesc ca trebuie sa fiu neaparat analfabet si prost facut gramada.
Old 06-08-2008, 23:58
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Adrian e greu de inteles cum oameni cu ani grei in spate, doctori, ditai directori de fabrici etc... reusesc sa admita ca la un chef se asculta si manele! Si o fac chiar fara sa arunce cu vorbe in parteneri!
Reply With Quote
Old 06-09-2008, 06:10
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

Quote:
Originally Posted by AIWA View Post
Ai cam sarit calu' cum se spune prin popor cu replica asta!
Nu cred ca era necesar sa-l jignesti pe Fallen Angel...atata timp cat nu-l cunosti!Daca are o clasa in plus?Daca are o facultate facuta...bine nu de aia cu bani! Ce faci? Te intorci si stergi rahatul dupa ce l-ai facut din cap in picioare?
E un forum iar pe un forum exista reguli scrise cat si nescrise!
Pe alea scrise le citesti...pe cele NEscrise le inveti in timp! O parte din ele sint asemanatoare cu cele din primii 7 ani de viatza!
In definitiv un forum e un loc in care incercam sa ne punem in comun anumite ganduri, pareri , sugestii! Nu e cazul de atac la persoana! Bine uneori mai exista si astfel de "atingeri" dar mai cu perdea sau in limita bunului simt!

Apropo de ce ti-am subliniat si am tot observat ca te cam roade!
Ai ceva cu cei ce nu s-au oprit la bacalaureat si au mai continuat studiile?Nu de alta dar vad ca tot te roade asta si e semn ca ai ceva remuscari!
Daca tot spui ca esti muzician...raspunde la intrebarea cu jarre si vanghelis ai timp sa cauti si sa gasesti poate pe google ce vrei despre cei doi (asta in caz ca nu stii)

PS
REPET...nu am nimic cu tine personal...si scuze daca ai senzatia ca as avea insa replica ta lasa de dorit!Omul nu ti-a spus ca e manelist si nu despre manelisti se discuta aici!
AIWA,ca si acum ceva timp repet din RESPECT PT TINE (!!!!!!!!!!!!) no comment! DIN RESPECT PT TINE!!!!!!!!!!!!!!! NU DE ALTA, DAR EU II RESPECT PE TOTI CEI CARE AU TRECUT BENEFICIAT CU SUCCES DE SERVICIILE PE CARE EU LE INTERMEDIEZ!!!(stii bine la ce ma refer!) asa ca ...no comment!
Old 06-09-2008, 08:13
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Oare cei ce asculta muzica populara ...sunt tzarani?Mie personal nu-mi plac manelele dar toti au dreptul de a asculta ce le place si nu ma simt jignit daca la o petrecere la cer merg se mai pun si manele , si populara si .....
Old 06-10-2008, 00:49
dylo dylo is offline
Junior Member

Mai are forumul asta si moderatori ? Hai ca ma bag inca o data. Frtilor, exista casti (ce-i drept unele sereo - de aia nu se intelege lumea pe aici), exista concerte dedicate fiecarui gen muzical. Faceti polemici pe o tema mult prea sensibila. Muzica a fost inventata din greseala in urma cu cateva mii de ani. Marii compozitori clasici au facut muzica tot pentru bani. Maneaua scurge veniturile omului de rand, rock-ul stoarce bugete (ca de...e cu mai multe pretentii), nu mai stiu care gen face altceva...insa toate se leaga strict de bani. Fie ca esti sau nu avizat (posibile studii sau vechime in bransa - pianista si aiwa), fie ca doar iti place sa asulti, sau o asculti pentru ca-ti este impus (lucrezi sau te invarti intr-un mediu de acest gen) muzica este regina omului si fara ea nu putem trai (spunea un nume mare...nu-mi amintesc). Indiferent care este genul preferat sau nivelul volumlui la care este ascultata, muzica este peste tot si nu avem cum sa oprim asta doar pentru faptul ca nu ne place genul "X'. Mi-e greu sa inteleg pentru ce atatea polemici si dicutii in contradictoriu pentru un subiect de mult incheiat. Au fost si vor ramane o legenda la fel cum si Nelu Ploiesteanu sau Romica Puceanu vor ramane seniorii muzicii lautaresti. Daca as putea, as opri timpul sa pot asculta muzica tot restul vietii, sa nu fie nevoie sa fac altceva si chiar nu m-ar interesa asemenea discutii: "nu-mi place ce asculti, de ce asculti asa ceva, genul <X> e la moda, numai generatia <Y> asculta asa ceva, etc". Cu mai mult calm si mai multa intelegere cred ca este loc pentru toate genurile muzicale.

Auditie placuta !

Last edited by dylo; 06-10-2008 at 08:38.
Reply With Quote
Old 06-10-2008, 20:11
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

Quote:
Originally Posted by dylo View Post
Mai are forumul asta si moderatori ? Hai ca ma bag inca o data. Frtilor, exista casti (ce-i drept unele sereo - de aia nu se intelege lumea pe aici), exista concerte dedicate fiecarui gen muzical. Faceti polemici pe o tema mult prea sensibila. Muzica a fost inventata din greseala in urma cu cateva mii de ani. Marii compozitori clasici au facut muzica tot pentru bani. Maneaua scurge veniturile omului de rand, rock-ul stoarce bugete (ca de...e cu mai multe pretentii), nu mai stiu care gen face altceva...insa toate se leaga strict de bani. Fie ca esti sau nu avizat (posibile studii sau vechime in bransa - pianista si aiwa), fie ca doar iti place sa asulti, sau o asculti pentru ca-ti este impus (lucrezi sau te invarti intr-un mediu de acest gen) muzica este regina omului si fara ea nu putem trai (spunea un nume mare...nu-mi amintesc). Indiferent care este genul preferat sau nivelul volumlui la care este ascultata, muzica este peste tot si nu avem cum sa oprim asta doar pentru faptul ca nu ne place genul "X'. Mi-e greu sa inteleg pentru ce atatea polemici si dicutii in contradictoriu pentru un subiect de mult incheiat. Au fost si vor ramane o legenda la fel cum si Nelu Ploiesteanu sau Romica Puceanu vor ramane seniorii muzicii lautaresti. Daca as putea, as opri timpul sa pot asculta muzica tot restul vietii, sa nu fie nevoie sa fac altceva si chiar nu m-ar interesa asemenea discutii: "nu-mi place ce asculti, de ce asculti asa ceva, genul <X> e la moda, numai generatia <Y> asculta asa ceva, etc". Cu mai mult calm si mai multa intelegere cred ca este loc pentru toate genurile muzicale.

Auditie placuta !
deci...bine punctat! si cu asta am incheiat.....aici se vorbea de URIAH HEEP... in fine,gusturile nu se discuta! deci, spor la suceese !

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules