Adevarul - Cătălina Ponor a dat autografe īntr-un bar (din Barlad) - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Generalităţi > Mass-Media > Mini revista presei

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-10-2006, 19:57
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Default Adevarul - Cătălina Ponor a dat autografe īntr-un bar (din Barlad)

Multipla campioană olimpică şi europeană la gimnastică, Cătălina Ponor, a fost legitimată de poliţişti īn plină noapte, īntr-un bar din Bārlad, īn timpul unei razii de rutină. Deşi se afla de mai multe ore īn local, fosta sportivă nu a fost recunoscută de ceilalţi clienţi pānă cānd identitatea nu i-a fost dezvăluită de către poliţişti. Cătălina Ponor a răspuns solicitărilor forţelor de ordine, prezentāndu-şi actul de identitate. Cānd au recunoscut-o, poliţiştii i-au solicitat autografe marii campioane, cerāndu-şi scuze īn cele din urmă pentru faptul că au deranjat-o.

http://www.adevarulonline.ro/2006-05...ar_184143.html
Old 05-10-2006, 19:58
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Adevarul de Vaslui - Cătălina Ponor, incognito īntr-un bar din Bārlad

* Vineri noaptea, patru echipaje de la Poliţia Bārlad au cernut prin sită bārlădenii aflaţi īn barurile şi discotecile din municipiu * Cel mai inedit eveniment din timpul raziei a fost īntālnirea īntr-un bar din centrul oraşului cu gimnasta Cătălina Ponor, care savura un suc la miezul nopţii, īn compania unui bărbat * Recunoscută de cāţiva poliţişti care i-au cerut autografe, gimnasta a spus că a venit la Andreea Răducan şi că se află doar īn trecere prin Bārlad, deşi sportiva bārlădeancă a fost foarte surprinsă cānd a auzit că Ponor a trecut prin oraş

O razie a poliţiştilor bārlădeni īmpreună cu “mascaţii” DPIR Vaslui, efectuată vineri noaptea a scos la iveală o surpriză: īn unul din barurile din Bārlad, poliţiştii au legitimat-o pe gimnasta Cătălina Ponor, care se afla īn barul cu pricina, la una din mesele mai retrase. Gimnasta, īnsoţită de un tānăr, nu a părut să fi fost recunoscută de vreunul dintre tinerii aflaţi īn local, doar la venirea poliţiştilor identitatea ei fiind dată īn vileag. Cătălina Ponor a fost surprinsă de faptul că poliţiştii au recunoscut-o, dar a fost foarte amabilă, oferind cāteva autografe poliţiştilor. Gimnasta a fost poate singura căreia i s-a părut absolut firesc să fie legitimată chiar dacă nu s-a īntāmplat nimic īn oraş şi s-a arătat dispusă să prezinte actele de identitate. “Am ieşit īn oraş să beau un suc, acţiunea Poliţiei este una normală şi nu m-a deranjat absolut deloc că mi s-au cerut actele. Īşi fac datoria, iar eu sunt prietenă cu poliţiştii”, a fost replica gimnastei, care a lăsat să se īnţeleagă că a venit la Andreea Răducan. Īntrebată dacă a venit īn Bārlad la Andreea, Cătălina Ponor a dat afirmativ din cap şi a spus: “Māine dimineaţă plec din Bārlad, sunt doar īn trecere, am ieşit să beau un suc”. Tānărul care o īnsoţea nu a scos nici un cuvānt īn tot acest timp, īncercānd să dea impresia că nu o cunoaşte, deşi se afla lāngă ea īn momentul intrării poliţiştilor. Surpriza şi mai mare a fost īnsă aseară, cānd Andreea Răducan a infirmat spusele Cătălinei Ponor. “A fost Cătălina Ponor īn Bārlad? Abia acum aflu, de la dumneavoastră. Nu am ştiut, poate o fi avānd pe cineva aici īn Bārlad, dar eu habar nu am despre asta”, a spus Andreea Răducan, care a fost prezentă la Iaşi la aniversarea a 50 de ani de televiziune. Andreea Răducan, ca şi familia sa, au dat impresia că īntr-adevăr nu ştiau de prezenţa Cătălinei Ponor īn Bārlad, ceea ce ne duce cu gāndul la faptul că gimnasta chiar ar fi vrut să nu fie recunoscută īn periplul ei prin judeţul Vaslui.

http://www.barlad-online.ro/barlad.p...iu_advs&id=769
Old 05-10-2006, 20:00
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Cotidianul - Catalina Ponor, victima unei razii

Gimnasta din Constanta sarbatorea ziua de nastere a unei rude.

Aflata in vizita la bunici, la Birlad, Catalina Ponor a avut de-a face cu politia. In timpul unei razii de rutina intr-un bar din oras, tripla campioana olimpica la gimnastica a fost legitimata de fortele de ordine. Desi se afla de mai multe ore in local, Catalina nu a fost recunoscuta de catre ceilalti clienti pina cind identitatea nu i-a fost dezvaluita de catre politisti. Fara sa para deloc incomodata de solicitarea fortelor de ordine, gimnasta si-a prezentat actul de identitate. Mai mult, la final ea chiar le-a acordat autografe politistilor, care au cerut scuze ca au deranjat-o.

Rochie pentru nunta Marocanului

„Fusesem la Vaslui, unde Catalina si-a comandat tinuta pentru nunta lui Marian Dragulescu. La intoarcere, fiind foarte aproape de Birlad, am decis sa facem o escala de o noapte la soacra mea. Exact in ziua aceea, un var de-al Catalinei, Stefan, isi sarbatoarea ziua de nastere. Asa ca a iesit impreuna cu acesta si cu grupul lui de prieteni in oras sa sarbatoreasca”, a povestit mama gimnastei, Carmen Ponor.

Isi face casa la Constanta

Desi initial dorea sa-si achizitioneze un apartament in Bucuresti, la sfatul mamei sale, Catalina a decis sa-si construiasca o vila la Constanta. „Pentru inceput e bine sa ramina linga noi. Deocamdata cautam 500 de metri patrati de teren. Vom ridica o casuta modesta, cu tot ce trebuie. Un an-doi voi sta cu ea, sa o invat sa cheltuiasca banii, sa o vad pe picioarele ei. Dupa care eu ma retrag la apartament si ea isi va vedea de viata ei”, a declarat Carmen Ponor. Desi Primaria Constanta i-a oferit dupa succesul de la Atena 500 de metri patrati, Catalina nu se poate folosi de acest teren deoarece se afla in circuitul agricol. In ceea ce priveste apartamentul promis de primarul Radu Mazare, desi de la Olimpiada au trecut doi ani, Catalina inca nu a primit cheile casei.

http://www.cotidianul.ro/index.php?i...ash=e6e7b65378
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules