Ce ma scoate din sarite/ma supara/ma enerveaza (azi) - Page 9 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Generalităţi > Life

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-12-2007, 22:03
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Cind nu curge apa si cind se opreste din senin curentul...sau numai 220V nu sint pe priza (fac becurile ca la instalatia de pom ) stau si ma gindesc ... mai are rost sa ma enervez?
Reply With Quote
Old 03-12-2007, 22:33
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

subscriu cu apa ... m-am spalat pe dinti la 18.00
Old 03-16-2007, 21:56
nevrax's Avatar
nevrax nevrax is offline
Member

ce bine ca v-am prins pe voi 2 aici...

nu-mi plac momentele in care oamenii fac spume pe forumuri din motive stupide

a nu se intelege ca nu imi plac acei oameni... sau ca ar fi stupizi
Old 03-16-2007, 22:25
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

Quote:
pai de ce ti-era frica ca ne vom gandi la asa ceva ? mi-e frica ca te gandeai la altceva ...
Old 03-17-2007, 01:39
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

ma deranjeaza oamenii care comunica numai prin 0 si 1 si intr-un moment forteaza intrarea in viata normala crezand ca asa se face si ca asa e posibil sa scape de "limitarea" creeata de ei...nu e greu sa incepi sa "ganguresti" cateva silabe,dar e destul de dificil sa faci asta dupa ce o viata te-ai exprimat si ai trait doar cu 0 si 1 ...si mai ales e foarte rau ca incepi sa "ganguresti" in public ...
Old 03-17-2007, 06:34
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by nevrax
ce bine ca v-am prins pe voi 2 aici...

nu-mi plac momentele in care oamenii fac spume pe forumuri din motive stupide

Pa care voi 2 ai prins? Poti fi mai clar in exprimare? Nu vad spumele si nici stupizenia motivului! Te referi la faza cu apa si alimentarea cu 220V?
On topic:
Caut de 2 saptamini o locuintza de cumparat si tot ce am vizitat pina acum fie erau prea scumpe pentru buzunarul meu dar meritau banii fie erau "aranjate" de vanzare si la "interviul" de rigoare singura explicatie era "domle pai daca matale te pricepi asta nu inseamna ca toata lumea e la fel"

Nu inteleg oamenii ce lasa anunt de vanzare (chiar si pe net" dar nu au nici macar actele facute sau au datorii si incearca sa forteze pretul cu ele
Reply With Quote
Old 03-18-2007, 03:02
nevrax's Avatar
nevrax nevrax is offline
Member

Ma deranjeaza cand fac din astea... dar o voi face

afirmatie: hocus esti un forumist distrus

argumente:

#1 un rahat de subiect il transformi intr-o poveste cu un grad ridicat de stupizenie

exact pe matrita stirilor tv... creata pt public tinta. in traducere: stire facuta de destepti... pentru oameni prosti!

Quote:
Originally Posted by hocus
Se intampla in Barladul nostru in spatele hotelului Moldova intre blocul turn si biserica vis-a-vis de barul Mecca, unde serveam o cafea cu niste amici ..la care in 5 secunde s-a golit barul toata lumea incercand sa-si salveze masinile parcate in zona... motivatia e simpla ... sub greutatea unui camion drumul a cedat si cu noroc masinile au scapat intregi ... nu si camionul care s-a cam strambat
fantastic... efectiv timpul si spatiu se dilata... asistam la un film extraordinar in care putem vedea minunata actiune din zeci de unghiuri... suntem acolo... luam parte la actiune... mai avem putin si lesinam...

tocmai langa canalul cum mergi in stanga... dupa ce faci drepta... la doi pasi dupa ce sari matza moarta de langa carciuma lu vasile. tocmai cand o frecai la rece cu “niste amici” pe teme plictisitoate, cu nuantza repetitiva, despre viata de zi cu zi. dar deodata ceva neasteptat se intamplat si instant carciuma s-a “golit” iar jmenarii cu mare noroc au reusit sa-si mute masinile parcate in “zona”... si asta pentru ca o bucata de asfalt a cedat sub greutatea unui camion plin cu nisip.

acum vorbin serios... nu ti-e rusine jegosule? sa ma faci sa ma injosesc in halul asta? sa ma faci sa citesc un astfel de subiect? alte teme mai interesante sau o alta abordare nu ai gasit? nu ti-e sila de tine cand patezi munca celor care se chinuie sa faca ceva *serios* din barlad-online.ro? ca si membru al acestui site CER CALITATE si nu voi tolera ca un alt membru mai ales un “senior” sa adopte un asemenea comportament.

#2 Au cam innebunit "scripturile"

...-le-n mama lor de scripturi! chiar nu realizezi cand trebuie sa te opresti?

sunt total dezgustat de subiectele de gen “d c cacat mi-ati dat ban”. am inceput sa arunc cu “pastile”, total off-topic, tocmai pentru a-mi exprima dispretul fata de acest thread. hocus in loc sa realizeze cat de penibila e situatia continua sa raspunda fix la ce nu trebuia

sa va zic si de aiwa ne prezinta texte de copii mici? “Intrucat in urma unor discutii nu am ajuns la nici un numitor comun..voi renunta cred si la hub (si asa intru din 10 in zece ani) si cred ca si la colaborarea cu TCnet!”

sa va mai zic de twisted care plangea la mine pe Y! pentru ca de la o problema simpla s-a ajuns la o isterie?

blablablablabla... cata panarama din cauza unor prostii mari si cracanate... dar hocus nu poate intelege... se afunda exact unde nu ar trebui... precum un forumist distrus

# 3 adica?

pe langa povesti siropoase despre “prieteni” care se supara din cacaturi simple... mai vii si cu trebi de acest gen...

Quote:
Spun asta aici ptr ca am gresit si altii au gresit la randul lor si sper sa fie citit de toti ce probabil au posibilitatea sa nu o faca, deorece e vorba de o tertza persoana aka Twisted in problema de mai sus, care cred ca are o importanta destul de mica in relatiile de peste 5 ani dintre prieteni care au stat la aceiasi masa si-au discutat problemele iar la sfarsit au zambit la despartire cand si-au strans mana...deci colaborarea cu tc-net nu cred ca e colaborare, e mai mult de atat, si daca una din parti a gresit e simplu sa-si ceara scuze dar totusi sa nu uitam ca vorbim de o persoana nu foarte importanta din acest "grup" ... asta este parerea mea, ma reprezinta, si mi-o insusesc (chiar daca Twisted se va supara, e doar adevarul din punctul meu de vedere)
no comment...

# 4 Ce ma scoate din sarite/ma supara/ma enerveaza (azi)

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
ma deranjeaza oamenii care comunica numai prin 0 si 1 si intr-un moment forteaza intrarea in viata normala crezand ca asa se face si ca asa e posibil sa scape de "limitarea" creeata de ei...nu e greu sa incepi sa "ganguresti" cateva silabe,dar e destul de dificil sa faci asta dupa ce o viata te-ai exprimat si ai trait doar cu 0 si 1 ...si mai ales e foarte rau ca incepi sa "ganguresti" in public ...
aberatii pe tema 0/1 fara 0.5 sau -1, alb/negru fara gri, vor fi cat vom trai. daca vrei sa filozofam pe tema „comunicare prin 0 si 1” intai de toate stabileste termenii discutiei. poate la tine comunicare inseamna pupincurism, pe cand la mine insemna violenta psihica subliminala.

legat despre “intrarea in viata normala”, din nou esuezi lamentabil prin legarea unor cuvinte pompoase. pe bune... ai o viata atat de stralucita incat sa emiti teorii de acest gen?

limitare? ai fi socat sa afli cat de mult te limiteaza mediul social in care traiesti. mediul tau social e atat de ok?

cat despre “gangurit”... asta e... suntem oameni!

incearca sa faci diferenta intre forum si realitate... si mai ales ai grija la modul in care le combini. eu mi-am facut datoria si ti-am tras un semnal de alarma... de aici depinde de tine.
Old 03-18-2007, 03:35
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

sa va zic si de aiwa ne prezinta texte de copii mici? “Intrucat in urma unor discutii nu am ajuns la nici un numitor comun..voi renunta cred si la hub (si asa intru din 10 in zece ani) si cred ca si la colaborarea cu TCnet!”
Asa si este ai dreptate...anuntat incetarea colaborarii! Ca nu reuseste un sef sa apara la discutii..asta nu e treaba mea! Dar poti verifica...ce e asa greu sa dai un telefon sa intrebi? Sau Yahoo ca e mai simplu!

PS
Referitor la "angajatul" plingacios explica-i ca un copil mai tine cont si de respect!
Bine ...asta daca stie ce e ala!
Eu "copilul" i-am acordat respectul meu! Roaga-l tostusi sa-ti dea arhiva completa!

Last edited by AIWA; 03-18-2007 at 03:37.
Reply With Quote
Old 03-18-2007, 06:27
ILoveLyons ILoveLyons is offline
Banned

Ca iar nu am somn!
Reply With Quote
Old 03-18-2007, 18:25
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

esti babalau si infumurat copile nevrax , eu incercam sa mediez cat de cat un conflict intre aiwa si tc-net intr-un anume fel ... si dupa ce ca tu ca "colaborator" nu te implici ca sa ajuti sa fie bine, tu ca ti-ai vazut problemele rezolvate si ca nu mai ai nici o treaba cu tc-net, incepi sa arunci cu kkt in stanga si in dreapta, fara sa lasi loc de buna ziua, un om de nimic ce incep sa cred ca esti, un parvenit,eu din momentul de fatza nu pot sa respect decat ceea ce stii sa faci din punct de vedere profesional, ma rog ...deci daca nu te-ai bagat atata timp in discutia asta, la ce draq te-ai trezit tu baiat destept sa o arzi in aciditati...daca erai putin mai dezghetat nu mai priveai problema copilareste si te opreai la timp ... acuma iti spun doar atat, oricat ai stat cu burta pe cartile de Linux si alte alea, oricat ai tocit si ai citit si oricat ai muncit in viata ta tine minte o treaba, pentru respect, pentru probleme de viata si pentru bun simt inca nu s-a inventat manual sau carti pe care tu sa le studiezi si sa inveti ... aceste lucruri spuse tin de lucruri care pe tine cred ca te depasesc total .. si iti recomand sa nu mai pierzi atata timp postand pe forum critici la un post de la Hocus, ptr ca tu ai facut aceiasi polologhie ca sa-mi demonstrezi mie acest lucru, o intreaga insiruire fara rost,si la urma urmei tine de gust ...iar eu ma multumesc cu titlul de forumist distrus, dar imi respect viata personala mult mai mult decat tine cu siguranta...si asta ma face un om mai fericit...eu te inteleg ca ai avut o copilarie nefericita lovita de spectrul foamei si cu minim un parinte cu probleme dar nu trebuie sa incerci sa demonstrezi aici unor oameni mai in varsta decat tine si cu mai multa experienta de viata ceva...cresti pentru tine si incearca sa cresti mai frumos pentru ca (sigur nu e numai parerea mea) te spargi in figuri mai mult decat trebuie...iar cu semnele obscene si chestii porcoase iti recomand sa te gandesti de doua ori inainte sa le faci ca nu e frumos ...
PS Acest post este ultimul care iti este adresat tie Nevrax in ceea ce priveste acest subiect, colegial ptr tc-net puteai macar sa te interesezi de ce oamenii acestia au o problema, sau cel putin nu trebuia sa te bagi deloc daca nu ai facut-o cand era vorba de ceva ce era treaba ta...
...apropos ca m'ai facut jegos... nu vreau sa vorbescde tine si de familia ta pe forum, sper sa ma ajuti sa ma abtin
...0 si 1 era sistemul binar care iti curge prin vene...asa ca lasa-ma cu virgule si alte alea

Last edited by hocus; 03-18-2007 at 19:20.
Reply With Quote
Old 03-18-2007, 19:31
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

Quote:
acum vorbin serios... nu ti-e rusine jegosule? sa ma faci sa ma injosesc in halul asta? sa ma faci sa citesc un astfel de subiect? alte teme mai interesante sau o alta abordare nu ai gasit? nu ti-e sila de tine cand patezi munca celor care se chinuie sa faca ceva *serios* din barlad-online.ro? ca si membru al acestui site CER CALITATE si nu voi tolera ca un alt membru mai ales un “senior” sa adopte un asemenea comportament.
Asta e calitatea forumului care o ceri la conducerea B-O pustiule ?

Quote:
lalalala hocus
Old 03-18-2007, 19:47
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Recomand administratorului sa fie putin mai atent si sa nu se mai ajunga asa ceva.
Reply With Quote
Old 03-18-2007, 20:14
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Ce ma scoate din sarite azi: Credeam ca il cunosc destul ed bine pe nevrax si puteam sa pun mana in foc pentru el ca nu poate sa scoata din el asemenea afirmatii si uite ca m-am inselat(eu totusi cred ca nu ai scris tu randurile de mai sus) ...FOARTE URAT SA ATACI UN OM AICI PE FORUM MAI ALES CA IL CUNOSTI DE MULTI ANI SI NU CRED CA ASTA ESTE RELATIA VOASTRA

Ma gandesc la Aiwa si speram sa discute cu noi(tc-net-ul) inainte sa fie hotarat sa renunte la tc-net

Twisted acum nu stiu ce sa spun dar toata disputa a inceput de la o chestie rezolvabila(ma refer la dc++) si mai mult decat atat trebuia sa discuti cu noi si sa rezolvam problema.

Hocus tu la inceput ai incercat sa rezolvi o chestiune(lucru laudabil) dar parerea mea : la nervi nu se raspunde cu nervi
Reply With Quote
Old 03-18-2007, 20:19
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Probabil si eu am o parte de vina din tot scandalul asta ca nu am fost foarte atent la anumite chestii .... si din punctul asta de vedere sunt suparat.
Reply With Quote
Old 03-18-2007, 21:19
ILoveLyons ILoveLyons is offline
Banned

Miroase a fum .... nu mai luati foc de la un forum rablagit!
Reply With Quote
Old 03-19-2007, 02:05
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

... uite de asta cred ca nu o sa ajunga nici unul din voi presedinte de stat.
care era pasul urmator ? bombe de o parte si de alta, nu ?

in rest, noi sa fim sanatosi.
Old 03-19-2007, 07:08
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

toate au o rezolvare, si bomba cred ca a fost si este una dintre ele...iti respect caracterul pacifist
PS daca nu foloseai semnul intrebari nu raspundeam (daca ai vrut sa ne spui ca nu avem diplomatie, eu personal recunosc ca la un moment dat mi-am pierdut-o si imi cer scuze)

Last edited by hocus; 03-19-2007 at 07:09.
Reply With Quote
Old 03-19-2007, 18:09
nevrax's Avatar
nevrax nevrax is offline
Member

Quote:
m-am hotarat sa nu gresesc unui prieten sau sa ma supar pe ai mei prieteni si sa rup o relatie de prietenie pe o chestie simpla legata de un lucru un obiect sau de un orgoliu prostesc!
esti pe cale sa negi fix ce ai invatat ca nu e bine sa faci sau poate ca, inconstient, ai facut-o deja. eu am "gresit" cu un scop *bine definit* pentru a-ti demonstra *ceva* ce se pare ca inca nu intelegi.

tu, mie, mi-ai gresit *enorm* si nici nu ai observat... iar cand vei avea timp si vointa iti voi explica tot... si nu pe forum... ci intre 4 ochi.

Quote:
Originally Posted by Cristi
Credeam ca il cunosc destul ed bine pe nevrax si puteam sa pun mana in foc pentru el ca nu poate sa scoata din el asemenea afirmatii si uite ca m-am inselat(eu totusi cred ca nu ai scris tu randurile de mai sus)
daca ma cunosti atat de bine... inainte de toate... te-ai intrebat macar... ce a gandit acel om? ce l-a facut sa se comporte atat-de-cum-stiu-ca-nu-se-comporta? care este motivul? ce vrea sa spuna prin atitudinea lui?

va rog sa vedeti *dincolo* de cuvinte. eu am tras semnalul de alarma...

Last edited by nevrax; 03-19-2007 at 18:21.
Reply With Quote
Old 03-19-2007, 18:16
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Nevrax
Sincer limbajul afisat a fost de nerecunoscut!
Nu stiu care a fost motivul/care a fost scopul atitudinii/ ce s-a dorit a se intelege "dincolo" de cuvinte insa eu stiu ca ala nu e limbajul tau!

Poate erai intr-o stare proasta...dar totusi te stiu destul de rezervat in astfel de cazuri! Mai ales ca noi ne stim intre noi si cred ca esti constient ca HOCUS nu merita toate acele jigniri!
Daca totusi consideri ca ai avut motive sa-l faci albie de porci e treaba ta dar totusi...in fine...

On Topic
Ma scoate din sarite genul de individ ce denatureaza adevarul si incearca din rasputeri sa se aprere bagind la apa un alt prieten! Genul : "De ce dai in mine uite pe asta nu-l vezi uite ce face aici si aici"

Last edited by AIWA; 03-19-2007 at 18:20.
Reply With Quote
Old 03-20-2007, 05:23
ticabd ticabd is offline
Senior Member

@Nevrax:"ai fi socat sa afli cat de mult te limiteaza mediul social in care traiesti. mediul tau social e atat de ok?"

Mediul social in care traieste Hocus e mediul social din care ai plecat si tu...Din pacate cred ca ai uitat de unde ai plecat si nu reusesti sa faci diferenta dintre "senzationalul" bucurestean si cel barladean.Asa cum a explicat si Twisted problema hubului se poate remedia dar in timp , si constructiv cred ca ar fi fost sa incerci sa dai o mana de ajutor macar pentru faptul ca numele hubului este acelasi cu al firmei pentru care lucrezi.In Barlad orice click de mouse pe care il dai pentru altcineva INCA NU COSTA nimic.
Gestul tau nu il pot califica nici amical nici colegial ci total deplasat.

@ILOveLyons:ideea este sa nu imparti banuri.Dar daca insisti....

Last edited by ticabd; 03-20-2007 at 05:28.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 13 (0 members and 13 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules