Ce credeti ? - Page 5 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > RDS / RCS

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-12-2005, 02:04
w`t`f` w`t`f` is offline
Member

Hmm .. in momentul de fata intradevar TC-NET`ul merita si chiar sunt cei mai buni in materie de retea metropolitana si internet din orashul Barlad .. dar abia cand o sa fie concurentza atunci se va vedea daca isi merita laudele sau nu. Si RDS`ul nu imi va aduce lapte si miere .. ci doar mai multa sigurantza si cred o mai mare calitate a serviciului. Stii doar ce se intampla in toate retelele din Barlad cand ploua si fulgera .. nu ?
Reply With Quote
Old 08-12-2005, 09:21
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Mai sunt si retele cu surge arrestori care nu patest nimic la fulgere
Old 08-12-2005, 10:29
csoby69's Avatar
csoby69 csoby69 is offline
Junior Member

Default Re...

Quote:
Originally Posted by katja
chiar asa ..oare ce ne impiedica...ar trebui sa fie lan....:P....nu e banda de net extern sa fie limtat de tc net...
ps csoby...imparte 768 kbs la 8 si aia va fi viteza reala.....dar nu la fiecare utilizator in parte...ci al toti deodata
Acum la TC-NET la abonamentul de 600 klei intre orele 3 si 8 downloadul este de 768 Kbps
din internet si 768 Kbps upload .
Reply With Quote
Old 08-12-2005, 22:18
Florinelu Florinelu is offline
Member

Ok injurati RDS`ul, eu nu ma mai bag, nu fac campanie de vanzare a produselor rds
Reply With Quote
Old 08-12-2005, 22:30
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Asta e "reverse psychology"?
Old 08-13-2005, 13:35
w`t`f` w`t`f` is offline
Member

Quote:
Florinelu spune`mi si mie te rog ce se va intampla in Barlad cu metropolitanul. Adica daca va fi sau nu metropolitan in orash .. si daca da la ce viteze o sa se ridice. Specific inca o data sa fiu bine inteles: metropolitan numai pe orashul Barlad, adica doi vecini din acelasi bloc vor putea copia de la unul la altul cu viteze mai mari decat latimea de banda standard de la RCS/RDS de 96KB ?
Imi poti raspunde la intrebarea asta ? sau citesti doar ce iti place
Reply With Quote
Old 08-13-2005, 15:12
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Nu numai din acelasi bloc, chiar si doi useri conectati la RDS in zone diferite din oras.
Old 08-14-2005, 13:24
Omu's Avatar
Omu Omu is offline
Senior Member

Da chiar eu intre mine (gradina) si Aiwa centru pot avea viteza pe RDS?
Reply With Quote
Old 08-18-2005, 04:04
ionut2610 ionut2610 is offline
Banned

ce mai rds are deja monopolie in barlad cred eu (atata timp cat da la toti... ca sa poata ....sa japcaneasca ...lumea..._)
dar daca nu incerci singur serviciile fiecarei firme nai sa stii niciodata unde e cel mai
avantajos pt tine/parerea mea.
Reply With Quote
Old 08-21-2005, 14:15
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

Hai sa va spun o parere proaspata despre rds...tocmai am venit de la Satu Mare unde am stat o saptamana la sora mea...Am vrut sa o cablez la RDS...si m-am crucit...Desi sora mea are cablu tv de la ei..pentru montarea unui modem, alocarea unui ip...si mufarea unui cablu utp....se asteapta intre 30 si 60 de zile....Doamne.....
Si chestia asta o fac datorita faptului ca nu exista alternativa in oras decat conectarea prin dial up...si sa fim seriosi nimeni nu mai doreste o astfel de conectare..
Din ce am vazut acolo....iti convine sau nu termenul de doua luni tot la ei ajungi pentru ca sunt singurii...iar daca nu iti convin conditiile lor...asta e...ramai fara net
Asa ca va rog dragilor sa va cablati la ei...sa asteptati o luna sa va traga un cablu...si va mai doresc ca ei sa fie singurii din oras.....
PS: Ii lasam sa ne faca una ca asta???..Eu cu siguranta nu
Reply With Quote
Old 08-26-2005, 18:27
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Daca asa e in alte orase mari cu pretentzii...ce sa ma mai astept la noi..la capatul lumii
http://stiri.acasa.ro/print?id=17373
Reply With Quote
Old 08-26-2005, 19:50
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon
Arrow

Atarnat de un UTP la autogara cu abonati multi/putini , intamplari rele/bune , zile frumoase/posomorate , astea sunt momentele de inceput pentru TCNET in Barlad .

La inceput TCNET insemna o RETEA LOCALA cu ANTENE, problematica din aproape orice punc de vedere . ( cei care au fost de la inceput cu ei stiu asta destul de bine)

Din dorinta de a nu plati facturi uriase la romtelecom si de a avea o conexiune permanenta INTERNET/RETEA fara a ne duce cu HARDU la priteni/amici pentru a copia ultimile noutati aduse de pe la colegii nostrii din FACULATATI ne`am abonat la PROVIDER cu bani putini primind o calitate superioara timpului respectiv .

Revenid la topic : Parerea mea este ca in Barlad poate sa apara GB/s-internet / RDS si REXNET sa ne uimeasca cu super oferte la bani nesemnicativi !, noi tot vom ramane clienti fideli celui care nea bucurat mai mult sau mai putin cu INTERNET (Tcnet barlad) .

Nu are rost sa ne ingrijorm aiurea din priviinta concurentei pentru ca oricare ar fi oferta lor FIECARE are un inceput iar primiii pasi in discutia noastra inseamna clienti putini si nesiguranta calitatii .

(Proverb : De ce sa dam vrabia din mana pe cioara de pe gardul vecinului )

PS : cand vin acasa imi cumpar o banda buna si un ip real !

Numai bine si sanatate ,

Last edited by ombladon; 08-26-2005 at 19:57.
Reply With Quote
Old 08-26-2005, 19:59
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

OMBLA...de data asta te-ai intrecut pe tine...punct ochit punct lovit!
Reply With Quote
Old 08-26-2005, 22:01
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

are shi momente bune baetul asta
Reply With Quote
Old 08-27-2005, 08:56
day_ever day_ever is offline
Junior Member

Nu stiu de nu imi vine sa cred totusi ca nu el este cel care a scris dar daca este asa....nu pot spune decat....."pacat ca nu esti mereu asa:P"
Reply With Quote
Old 08-27-2005, 10:06
sintunjupin sintunjupin is offline
Junior Member

hai ca sa va lamuresc nitel. in ceea ce priveste pretul la abonamentul rds-rcs company.va fi unul de 500 mii lei pentru tv. tel. si net. fiecare isi va forma la cerere un pachet de programe.inafara celor ce includ pretul abonamentului.e ca in occident. simplu. vrei canalul asta platesti in plus. nu ? bun noroc. ramai cu programele ce le au toti in pachetul respectiv. in ceea ce priveste antena parabolica am pus una in zona si va spun ca e temelie. se vede oglinda. acolo nu ne mai doare capul ca nu are rcs sau fostul tv sat, curent pene peste pene ETC.e antena ta si nu te bruiaza nimeni. nici macar vecinii de pe scara care se obisnuiau sa mai fure din munca altora ( adica semnal tv ) sper ca sint inteles. asa ca aveti un pic de rabdare sa se aseze lucrurile si apoi vom vedea cine ramine pe piata si cine pleaca... tc -net sau rds...

Last edited by sintunjupin; 08-27-2005 at 10:07.
Reply With Quote
Old 08-27-2005, 21:00
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Stai ca nu inteleg...ce antena?Nu mai inteleg se discuta de RCS-RDS si ..ce legatura are parabolica cu asta?
Reply With Quote
Old 08-27-2005, 21:45
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Probabil se refera la DigiTV a lui RCS.
Old 08-27-2005, 22:17
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

Toti avem momente cand o mai luam razna :P
Old 09-02-2005, 12:41
zarel zarel is offline
Junior Member

ce-i atractiv e telefonu.....
Io vreau sa nu stau cu ochii pe dow ....sa ajung la 16k/s daca depasesti limita.....
La inceput probabil o sa mearga bine...dar daca mai vb cu lume de la rds..o sa aflati ca dupa un timp li se cam inmoaie....( banda normal ).
Partea naspa e ca daca se buseste ceva la ei ..papa la telefon cablu si net....asa mai cade netu da mai deschizi tv-u sau suni la ISP sa-i injuri....
la RDS cand o cazut gata.....))
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules