s a terminat campania electorala incepe bataia de joc - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Bârlad > Bârlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-17-2008, 20:01
catalin_a catalin_a is offline
Junior Member

Default s a terminat campania electorala incepe bataia de joc

iar nu curge apa; probabil ca din moment ce onorabilii au fost realesi au socotit ca nu mai au nik de facut; sunt frumoase florile de pe republicii si alte investitii mai mult sau mai putin discutabile ca si prioritate, da preferam ca banii pt asta sa fie folositi de ex pt reteaua de aductiune a apei; prefer sa curga apa zilnic
Reply With Quote
Old 06-17-2008, 21:39
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

HA! Sfanta inocentza!
1. Stii cati metri de conducta facaei cu banii de pe flori? Raspuns: 2,5 metri.
2 Stii ca UE a aprobat finantarea reabilitarii retelei de apa si canalizare (CARE VA INCEPE IN ACEST AN)in Barlad? Stii cati bani a alocat doar pentru Barlad? Raspuns: 15 MILIOANE EURO.
3. Stii ce se va face cu acesti bani? Raspuns: 34 DE Km de retele de apa si canalizare.
4. Stii ce ramaneai daca taceai? Astept raspunsul.
Old 06-17-2008, 22:14
catalin_a catalin_a is offline
Junior Member

Default raspuns de la inocent

1.daca urmaresti hotararile cl pe ultimii 3 ani intelegi multe si vad k te dai informat deci stii unde si cum se risipesc muuuuuuuuuuuulti bani
2. nu intamplator i am votat pe actualii prezidenti de primarie; consider k au facut mult mai mult dekt altii pt oras; da asta nu insmn ca nu au pus nik in propriu buzunar.......nu pe fata fireste
3. asta nu ma incalzeste cu nik daca nu curge apa; pupa i tu in fund cat vrei; e pb ta; imbata te cu apa rece si lozinci; da dak dai un rasp fa o complet si nepartinitor; altmintyeri e minciuna; fie si prin omisiune; eu imi platesc impozitele la timp, nu m am tocmit la pretu apei (dak tot esti asa tare tradu tu pe intelesu tuturor de ce omu plateste mai mult dekt indica apometru si de ce contractu de furnizare a apei PE CARE ESTI OBLIGAT SA L SEMNEZI PT CA NU AI ALT FURNIZOR "spala ragcl" de toate responsabilitatile ???? ....fara lozinci de la ragcl) si vreau servicii pe masura banilor
4. ubitel......ciocu mic si gandeste te cum era dak taceai........da nu i nici o pb; tie se pare k iti place si fara apa; pb k te simti bine ......jegos.......
Reply With Quote
Old 06-18-2008, 00:32
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Si cine e de vina ca sunt avarii?
Old 06-18-2008, 12:39
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Talking

Quote:
Originally Posted by catalin_a View Post
1.daca urmaresti hotararile cl pe ultimii 3 ani intelegi multe si vad k te dai informat deci stii unde si cum se risipesc muuuuuuuuuuuulti bani
2. nu intamplator i am votat pe actualii prezidenti de primarie; consider k au facut mult mai mult dekt altii pt oras; da asta nu insmn ca nu au pus nik in propriu buzunar.......nu pe fata fireste
3. asta nu ma incalzeste cu nik daca nu curge apa; pupa i tu in fund cat vrei; e pb ta; imbata te cu apa rece si lozinci; da dak dai un rasp fa o complet si nepartinitor; altmintyeri e minciuna; fie si prin omisiune; eu imi platesc impozitele la timp, nu m am tocmit la pretu apei (dak tot esti asa tare tradu tu pe intelesu tuturor de ce omu plateste mai mult dekt indica apometru si de ce contractu de furnizare a apei PE CARE ESTI OBLIGAT SA L SEMNEZI PT CA NU AI ALT FURNIZOR "spala ragcl" de toate responsabilitatile ???? ....fara lozinci de la ragcl) si vreau servicii pe masura banilor
4. ubitel......ciocu mic si gandeste te cum era dak taceai........da nu i nici o pb; tie se pare k iti place si fara apa; pb k te simti bine ......jegos.......
Facand abstractie de agramatismele din postul tau si de nivelul suburban al discursului (ceea ce denota o educatie precara ce explica de fapt si de ce nu intelegi ceea ce-i evident), afla ca RAGCL nu mai exista de la 1 ianuarie 2008 iar noul operator de apa si canal (Aquavas) apartine Consiliului Judetean (care se afla la Vaslui, pentru cultura ta generala) si nu Consiliului Local. Prin urmare, tot ceea ce tine de activitatea Aquavas nu are nicio legatura cu vreo decizie luata de Primarie sau Consiliul Local.
Cat despre jeg, cel moral e evident la tine.
In alta ordine de idei, nu cred ca cineva normal la minte se bucura cand ramane fara apa. Dar iti repet, ceea ce putea primaria sa faca a facut. Adica a facut poiecte si a obtinut finantare pentru reabilitarea retelelor. Si daca memoria nu te ajuta iti mai spun inca o data ca anul acesta vor incepe lucrarile.
N-are nicio legatura ca tu (ca majoritatea barladenilor) ti-ai platit impozitele la timp. Alea abia ajung pentru iluminatul public si pentru maturat strazile.
A propos de "iubitel". Ultimele studii arata ca homosexuallii au caracteristici cerebrale similare cu ale femeilor. Bucura-te!
Old 06-18-2008, 21:40
adsum adsum is offline
Junior Member

Default bla bla bla

bla.....bla.....bla....bla.......
Reply With Quote
Old 06-18-2008, 21:54
adsum adsum is offline
Junior Member

mayday
esti cumva agent electoral ?????.........sau esti angajatu primariei .........sau cumva........al cuiva.......cu initialele .....A.S. ????.....sau chiar el ????........
e clar ca omu are dreptate cu apa si ca promisiunile nu inseamna nik; deocamdata sunt doar vorbe; si e la fel de clar ca problemele orasului nu au aparut subit exact dupa alegeri
-concluzionand: politica e cel mai tare bussines; n-ai sa ma convingi ca cei care se bat pt functii in administratia locala o fac strict pt ca mor de dragul barladenilor ("Iubesc Barladul" e doar un slogan electoral); stim asta si pana la urma nu este nimic rau in toata povestea; asteptam cu totii sa incerce sa rezolve problemele targului asa cum au facut-o si in ultimii 4 ani; in rest....luatul in balon si agresivitatea pe care le practici.....le aduce deservicii.............sau........iti aduce deservicii.......tie ca persoana publica ........
Bafta multa in tot ce faci......si........mai vezi tu ce si cum faci
Reply With Quote
Old 06-18-2008, 22:21
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

) CJ, de ce te ascunzi?
Nu sunt nici A.S. nici agent electoral.
Nu sunt nici macar agresiv. Nu am atacat pe nimeni, dimpotriva, sunt atacat. De ce? Pentru ca am indraznit sa arat ca acuzatiile sunt nefondate? Orice proiect a fost la inceput o promisiune. Unelele promisiuni s-au indeplinit, altele nu. Hai sa mai avem rabdare un an, doi si apoi sa aruncam cu lături. Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic. Sau nu MAI incerc. Asa e. VOI aveti dreptate. INGERII PAZITORI AI BARLADENILOR. Ce se vede in oras NU E ADEVARAT. Ce se va face va fi doar iluzie optica, holograma. NU VA LASATI PACALITI!

Sa va dea Dumnezeu sanatate!
Old 06-18-2008, 22:33
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

??? what mayday? Mie mi s-a cam facut greata...si chiar nu mai are farmec sa vorbesc la pereti. Te asigur ca adsum nu e vreo clona de a mea.
Eu totusi cred cu tarie ca esti A.S. si astept sa imi faci cu mana la prima conferinta de presa.

Last edited by Adrian; 06-18-2008 at 22:34.
Reply With Quote
Old 06-18-2008, 22:39
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

)) Ce coincidenta! Erai intamplator prin zona...))
Imi cer scuze.
Old 06-18-2008, 22:51
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Nu nu...chiar stau si urmaresc threadul asta de vreo doua ore....dar nu intervin ca nu ma arunc in polemici si injuraturi...o critica constructiva se face la o cafea..suc..etc... iar catalin_a a postat la nervi, in graba dupa ce ramasese cu samponul in par probabil, altfel nu imi explic exprimarea ne-academica si mult prea grabita.

Last edited by Adrian; 06-18-2008 at 22:54.
Reply With Quote
Old 06-18-2008, 23:32
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Si daca se spargea coloana de apa un etaj mai jos, tot vina primarului era, corect?
Old 06-19-2008, 20:49
florinel florinel is offline
Member

regret sa constat ca acest forum suporta doar adevarurile citorva senior member.Ceilalti tre sa-si inghita ideile,observatiile, semnalarile.Pai senior may day omul a semnalat ceva.daca esti informat f. bine puteai cu MODESTIA ce caracterizeaza un functionar public ca dumneata sa nu fii sarcastic.Oamenii v-au ales ca sa rezolvati repede astfel de probleme,sa actionati in interesul cetatenilor din oras nu s le puneti pumnul in gura cu detalii gen 34 k ,etc.Ce treaba are cetateanul locuitor a Barladului cu 34 km?Daca te-ai simtit dator sa intervii fa cu politete comentariul altfel si eu trebuie sa regret ca faci parte dintre cei ce au acces inaintea altora la informatii si ca buna cuviinta nu face parte din ceea ce ai anvatat pana acum.Chiar de vei comenta cu sarcasm nu voi raspunde pt ca mi-e clara pozitia de pe care vorbesti si banuiesc cine esti.
Reply With Quote
Old 06-19-2008, 21:41
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Domnule Florinel, dati-mi voie sa va atrag cu umilinta atentia asupra faptului ca va aflati in eroare. Nu sunt si n-am fost functionar public. De asemenea, constat ca nu va pune nimeni pumnul in gura. Intrebarea era ce legatura are Primaria cu tarifele sau calitatea serviciilor operatorului de apa Aquavas? Iar informatiile despre care vorbiti sunt accesibile oricui doreste: http://www.obiectivdevaslui.ro/index...s&id_news=3027

Cum adica ce treaba are cetateanul cu "34 de km"? Facea acuzatii legate exact de acest subiect. Ori cu rea intentie, ori din necunoastere. Niciuna nu face casa cu buna cuviinta.
In rest, nu mai banuiti pentru ca pacatuiti.

Un barladean umil si informat.
Old 06-20-2008, 20:50
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by MAYDAY View Post
Domnule Florinel, dati-mi voie sa va atrag cu umilinta atentia asupra faptului ca va aflati in eroare. Nu sunt si n-am fost functionar public. De asemenea, constat ca nu va pune nimeni pumnul in gura. Intrebarea era ce legatura are Primaria cu tarifele sau calitatea serviciilor operatorului de apa Aquavas? Iar informatiile despre care vorbiti sunt accesibile oricui doreste: http://www.obiectivdevaslui.ro/index...s&id_news=3027

Cum adica ce treaba are cetateanul cu "34 de km"? Facea acuzatii legate exact de acest subiect. Ori cu rea intentie, ori din necunoastere. Niciuna nu face casa cu buna cuviinta.
In rest, nu mai banuiti pentru ca pacatuiti.

Un barladean umil si informat.
bun articolul...daca ai vreo legatura cu el felicitari...
am insa o intrebare ...in articol se spune: "...să reabiliteze staţia de tratare Crâng, Uzina de apă, staţia de epurare, staţiile de pompare, hidrofoarele.."...intrebarea mea este cand a fost construita statia de tratare Crang... daca o investitie cat de cat noua ...de acum (dupa parerea mea) max 20 ani trebuie reabilitata...ce facem cu cele vechi?
eu platesc apa de la robinet ca potabila..nu o beau ...prefer sa beau apa de la pompa/minberala/bere .. ...dar problema se pune de ce sunt facturat cu apa potabila si de ce nu cu apa industriala/nepotabila...
Reply With Quote
Old 06-21-2008, 12:16
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

As vrea si eu sa stiu. Sa speram ca in curand vom afla.

Nu am nicio legatura cu articolul. Dar o sa transmit felicitarile Simonei.

Last edited by MAYDAY; 06-21-2008 at 12:17.
Reply With Quote
Old 06-22-2008, 02:24
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Ba frate da cine e A.S. ?
E o Asociatie Sportiva?
Ce tot o aburiti ca e ...ba nu e..... A.S.

Ce reprezinta aceste 2 initiale?Si de ce ar trebui sa ne speriem de ele!
Doar de Dzeu ar trebui sa ne fie frica!

Last edited by AIWA; 06-22-2008 at 02:25.
Reply With Quote
Old 06-22-2008, 13:34
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

Who's A.S?????????????????????//
Old 06-23-2008, 00:29
jiontro jiontro is offline
Junior Member

Post cum sa pot cumpara x mp din domeniul public?

am si eu o mica rugaminte, imi poate spune cum pot sa cumpar si eu 300mp din domeniul public, spre ex: la stadion?!
Reply With Quote
Old 06-24-2008, 09:43
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by pianista View Post
Who's A.S?????????????????????//
Chiar asa ...cine e A.S. ? Sau ce e A.S.?
Reply With Quote
Reply

Tags
jeguri

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules