Cand se va putea download-a de pe site si din alte orase??? - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bottom Line > Cereri şi reclamaţii

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-15-2005, 13:38
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

Angry Cand se va putea download-a de pe site si din alte orase???

Dragi admini, sunt acum in vizita la rude in Satu Mare...v-am laudat tuturor,cel mai tare site si cel mai bun forum..insa cand am vrut sa copii ceva kituri de pe site mi-a fost absolut imposibil...Doamne fereste nu zice nimeni sa copii cu viteaza ca acasa dar macar la viteza de net.....chiar nu se poate face nimic in acest sens???
Reply With Quote
Old 08-15-2005, 14:00
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Cei din Barlad (SpectralNet/TC-NET) download-eaza direct de pe serverul nostru.
Cei din afara celor doua retele download-eaza exact din locatia de unde am luat si noi programele ca sa le punem pe server.

Este adevarat ca mai exista si unele link-uri moarte (se are in vedere un script care sa verifice acest lucru), iar unele programe pur si simplu NU au link de exterior pentru ca sunt "productii" locale. Pentru acestea din urma am gasit deja o modalitate sa le facem accesibile dar pana o vom pune in practica va mai dura un pic.

Site-ul insa a fost gandit pentru download metropolitan. Noi puteam ingradi total accesul celor din exterior, dar am lasat accesul si am aplicat solutia cu link-ul exterior. Daca ar fi sa facem totul disponibil pentru exterior nu ne-am permite financiar o asemena solutie tehnica.

La modul concret acuma, ce anume ai incercat sa download-ezi si nu a mers?
Old 08-16-2005, 13:18
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

da....orice incerc sa download-ez de pe site...absolut orice se duce in pagina de start de pe barlad-online
nu merge absolut nimic sincer....vroiams a imi iau si euc eva kit-uri pt un laptop..d.ar nu e posibil absolut deloc.....sper ca veti face ceva in privinta asta pana sambata cand revin eu in barlad...multumesc frumos
Reply With Quote
Old 08-16-2005, 15:11
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Fixed.
Old 08-20-2005, 22:46
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

multumesc...cred...am ajuns la barlad si nu am mai reusit sa fac verificarea...multumesc oricum...sper ca acum prietenii mei din satu mare vor aprecia acest site ..pardon portal..:P...la maximum
Reply With Quote
Old 08-20-2005, 22:53
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

actually am vb cu amicii mei acum pe mess...din pacate tot nu se poate copia...mi-au spus ca apare mirror 1 si nimic...se directioneaza tot spre pagina de start
Reply With Quote
Old 08-21-2005, 08:33
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Am precizat clar ca nu merge la toate. In rest, am verificat chiar eu din exterior si e OK.
Old 11-08-2005, 18:14
gamer555 gamer555 is offline
Member

din bucuresti nu pot copia nimic din sectiunea download
Reply With Quote
Old 11-08-2005, 22:18
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Ia incearca link-ul asta te rog si spune-mi daca merge: http://download.barlad-online.ro/dl-feedlink.php?id=98
Old 11-09-2005, 13:45
gamer555 gamer555 is offline
Member

asta merge dar nu pot sa iau nimic din sectiunea de filme facute cu camera live ... alea m-ar interesa ...

nici filmul de la balul de la codreanu nu merge - oricum cred ca nu pierd multe aici
Reply With Quote
Old 11-09-2005, 14:48
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Treaba e asa: ce luam noi de pe internet, pot lua si cei din afara orasului, si iau exact de unde am luat si noi programele respective.
Productiile locale insa nu exista decat la noi, si din pacate nu avem latime de banda disponibila ca sa permitem si download din afara.
Old 04-23-2006, 20:37
ClotzA's Avatar
ClotzA ClotzA is offline
Junior Member

dezgrop un thread vechi dar despre o problema inca nerezolvata. o solutie de genul upload pe un site gen rapidshare si postare a linkului pentru fisierele "rezonabile" ca marime ar merge ? (ma refer aici la filmuletele facute cu livecamul)
Reply With Quote
Old 04-23-2006, 22:01
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Ne-am gandit si la rapidshare si pare cea mai viabila solutie, insa la ei daca un fisier nu este accesat pentru mai mult de 3 luni este scos automat.

Oricum, momentam filmele ocupa cam 3.5GB, probabil vom scoate la vanzare un DVD la pret rezonabil
Old 02-08-2007, 15:30
theofighter's Avatar
theofighter theofighter is offline
Member

Question

Quote:
Originally Posted by djlyon
Ia incearca link-ul asta te rog si spune-mi daca merge: http://download.barlad-online.ro/dl-feedlink.php?id=98

Si eu sunt din bucuresti si am aceeasi problema ......
Reply With Quote
Old 02-08-2007, 15:38
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Nu s-a schimbat nimic intre timp.
Old 02-08-2007, 16:05
Danny's Avatar
Danny Danny is offline
Senior Member

banuiesc ca daca un oras asa "sarac" si "renumit" ca Barladul are un asemenea site Bucuresti capitala a romaniei cred ca are si el ceva asemanator nu?
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 05:21
Alecu Alecu is offline
Member

Dintr-o rezervatie naturala este STRICT INTERZIS sa iasa ceva in afara. Ar putea infecta, infesta, afecta, tembeliza si alte chestii cu "a" saraca populatie a Romaniei. Lasati prostia sa ramana aici. Felicitari pentru obstructionarea celor din afara "SUper retelei Barlad"..
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 07:52
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Alecu
Dintr-o rezervatie naturala este STRICT INTERZIS sa iasa ceva in afara. Ar putea infecta, infesta, afecta, tembeliza si alte chestii cu "a" saraca populatie a Romaniei. Lasati prostia sa ramana aici. Felicitari pentru obstructionarea celor din afara "SUper retelei Barlad"..
Deja incalci toate regulile de postare.Ai inceput gresit activitatea pe forum...

Last edited by ticabd; 03-04-2007 at 08:13.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 10:45
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Alecu
Noi dam drumul la download-uri in afara, dar platesti tu banda de internet?

PS: Imi cer scuze ca am raspuns la off-topic.

Last edited by djlyon; 03-04-2007 at 10:48.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 10:50
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Si totusi ...anumite chestii s-au putut lua din exterior!
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules