Cel mai bun tv lcd - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Tehnic > Hardware

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2008, 19:01
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

si ce ai luat?
Reply With Quote
Old 09-04-2008, 12:54
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Initial as fi vrut Sony Bravia, dar cum nu aveau decat cu diagonala de 82, ceea ce era prea mare pentru camera in care urma sa fie amplasat, am optat pentru Un Samsung de 66 cm, de care sunt foarte multumit. Mai exact: http://www.compari.ro/televizoare-c3...p13504484.html
Old 10-16-2008, 13:12
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default lcd

mi am luat un sony bravia engine 2 si se vede super , l-am luat cel mai mult ptr ca jok pe el cu un ps3 , dar sony e sony!
Reply With Quote
Old 10-20-2008, 16:11
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

merg si eu cu o bila alba ptr sony
Old 11-17-2008, 18:34
Alecu Alecu is offline
Member

Bila neagra pentru toate LCD-urile. Am un CRT mancal-ar mama de 21 de inch... n-am treaba cu el. L-am scapat si de beton si tot functioneaza. i-am dat nenumarat pumni, nenumarate palme, suturi si tot functioneaza. La un LCD si daca pocnesc o musca mai tare pe ecran si distruge,... ca sa nu mai vorbim ca nu-i pot aplica corectii fizice
Asadar, fiabilitatea acestor produse tinde spre zero... si cata vreme va fi asa.. pentru mine LCD SUCKS !
Reply With Quote
Old 11-17-2008, 23:19
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Era vorba de TV lcd. Nu vad de ce trebuie sa "aplici corectii fizice". Am si TV si monitor LCD si functioneaza impecabil, asa cum probabil functiona si al tau pana sa-i aplici "corectiile". Iar despre avantajele lcd-urilor in fata crt-urilor nici nu mai e cazul sa vorbim. Sunt evidente.
Old 11-18-2008, 10:43
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default crt - lcd lol !nu se pot compara` crt ul e de domeniul trecutului!

Alecu iti recomand un tv din fier beton si il vei avea toata viata, lasa ne pe noi sa ne uitam` la lcd stim care este diferenta!
Reply With Quote
Old 11-18-2008, 16:33
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Alecu View Post
Bila neagra pentru toate LCD-urile. Am un CRT mancal-ar mama de 21 de inch... n-am treaba cu el. L-am scapat si de beton si tot functioneaza. i-am dat nenumarat pumni, nenumarate palme, suturi si tot functioneaza. La un LCD si daca pocnesc o musca mai tare pe ecran si distruge,... ca sa nu mai vorbim ca nu-i pot aplica corectii fizice
Asadar, fiabilitatea acestor produse tinde spre zero... si cata vreme va fi asa.. pentru mine LCD SUCKS !
Daca pentru tine un criteriu de BILA ALBA/BILA NEAGRA reprezinta scapatul de beton (21' de beton....oups da la cat a cazut? 1 cm?) acordatul de pumni sau palme ori suturi (sta pe jos sau stai tu cu picioarele pe masa?) atunci da Jedi are cea mai buna recomandare!
Ce marca e CRTul tau?

Din alt punct de vedere si eu sint fan CRT mai ales ceva facute de firme ce respecta utilizatorul si nu prin nu stiu ce port asiatic dar totusi sint anumite monitoare LCD ce chiar merita a fi cumparate!

Revenind la subiect intre a avea sau nu un TV-LCD ...personal eu spun ca se merita! Preturile sint destul de bune si nu te supara dar la un LCD-TV se vede un meci altfel!
Reply With Quote
Old 11-19-2008, 16:19
Alecu Alecu is offline
Member

Marca este Panasonic. CRT e mult mai bun decat LCD! Oricand !
Reply With Quote
Old 11-20-2008, 20:00
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

Tare asta, auzi, sa ii aplici o corectie crt-ului =)). Ii pui si jacheta din piele si ceva curele? Ii dai si cu biciu' ?) Cat despre "mai bun crt-ul", tre' sa fiu de acord...Proaspata achizitie Samsung 226BW(teoretic unul dintre cele mai bune lcd-uri de 22") ma impresioneaza DOAR prin spatiul mare de afisare(in special la filme, care-s toate wide). Culorile nu-s grozave, unghiul pe verticala la fel...Ma rog, m-am dat si eu in rand cu lumea.

Last edited by andrei80; 11-20-2008 at 20:03.
Reply With Quote
Old 11-21-2008, 10:12
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

doar teoretic...practic, peste 226BW zic ca se afla LCD LG L226WA-WN HDMI, din toate punctele de vedere, sau se poate incerca si modelul LCD TFT Widescreen LG M228WA-BZ, care mi s-a parut ok
Old 11-21-2008, 11:49
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

Am zis "unul dintre". Oricum, nu cautam boxe, hub usb, hdmi si alte cele la un monitor. DVI-ul e suficient. Problema e panelul folosit, calitatea materialelor si mai ales a componentelor si asamblarii si eventual designul, iar 226BW e din gama premium si era printre cele mai scumpe cand inca se mai producea(pana sa apara T220). Macar zic mersi ca sunt toti pixelii intregi, avand in vedere cate monitoare "premium" am vazut pe emag la capitolul resigilate cu pixeli morti. Peste orice monitor de 22" as fi ales Horizon 2206SW pt componentele de calitate si mai ales pt panelul LG grade A+ cu culori f. bune si 0 pixeli morti garantat. Problema e ca era gaura in stoc atunci cand m-am hotarat sa trec la LCD si am gasit 226BW-ul sh cu pret rezonabil si garantie multa.

Last edited by andrei80; 11-21-2008 at 11:50.
Reply With Quote
Old 11-21-2008, 15:54
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Foarte interesant dar discutia era despre televizoare LCD. Asadar, sa revenim la subiect.
Old 11-21-2008, 16:45
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

LG M228WA-BZ poate fi considerat si televizor...acasa am acest model si sunt foarte multumit de ceea ce-mi ofera....e adevarat ca nu prea-l folosesc la altceva decat pentru vizionarea unui film cand si cand sau a unui meci
Old 11-21-2008, 19:28
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Eu AM LG M228WA-BZ pe post de monitor si sincer sunt foarte multumit de el. Ca TV am un Samsung de 82 cm diagonala(nu mai stiu exact codul)si care se vede f bine

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules