Captura DROGURI in Barlad - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-05-2009, 21:21
AleXutzu's Avatar
AleXutzu AleXutzu is offline
Junior Member

Default Captura DROGURI in Barlad

mai jos este un articol complet referitor la actiunea DIICOT vaslui ..nu stiu de ce apare pe site-ul din vaslui si in barlad nu

http://vasluionline.ro/stiri-vaslui/...t-valoros.html
Old 08-06-2009, 11:02
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Mmmda interesant!
Si "copii" din ce am auzit...au facut gat...ca se aude pe fundal..ceva si politistu spune "nu ma intereseaza anunta-ti avocatul"
Reply With Quote
Old 08-08-2009, 01:38
Neaga_25's Avatar
Neaga_25 Neaga_25 is offline
Senior Member

Razvane, multa lume se plange ca stergi anunturile la diverse legate de acest caz.. "Cine il sustine pe rares rotaru ca nu e vinovat sa sune la numar asta de tel 0728934125 Cezar Rotaru persoana de contact." Nu stiu cu ce te deranjeaza, off pe zi ce trece iti faci mai multi dusmani.
Old 08-08-2009, 06:49
florinel florinel is offline
Member

Un cetatean a fost prins de politie in timp ce ridica un pachet ce continea droguri!Ce trebuie sa sustinem?De ce trebuie sa sustinem?Un posibil distribuitor de droguri in randul tinerilor?Este nevinovat? Sa demonstreze procurorilor!!Cum a-ti fi vrut actiunea politistilor?Sa-l roage sa arunce coletul la gunoi ca ei au misiunea sa-l aresteze pt trafic de droguri?
Reply With Quote
Old 08-08-2009, 14:31
Neaga_25's Avatar
Senior Member

Ramane de vazut mai florinel, nu te aprinde asa ca nu`i bine. Ma rugat cineva sa pun asta pe forum in speranta ca razvan nu va sterge aici. 2 la mana - consider ca atat timp cat stiti despre caz din presa mai bine nu aruncati cu noroi.

Pot sa zic clar tare si verde in fara ca Doaman Cezara Mironica de la Vreme Buna sau cum so numi publicatia unde si`a mutat biroul impreuna cu Simona Voicu de la Obositoru de Vaslui ar trebui sa raspuna si domniile sale in fata instantei deoarece a incalcat :
art. 83 din Legea nr.272/2004 privind protectia si
promovarea drepturilor minorului, ,,Este interzis sa se dea publicitatii orice date referitoare la savarsirea
de fapte penale de catre copilul care nu raspunde penal, inclusiv date privitoare la persoana acestuia."
De asemenea, conform art.22 alin. (1) si (2) ,,Minorul are dreptul la protejarea imaginii sale publice",
orice actiune de natura sa afecteze imaginea publica a minorului fiind interzisa .

Asadar si prin urmare cred ca ar fi necesare niste scuze in primul rand familiei minorilor, deoarece nu sunt aceste domnite in masura sa pateze imaginea publica a unor persoane desi in ultimul timp cu stimata doamna Cezara ne-am lamurit ce dita mai jurnalista este, cat despre Simona Voicu consider ca nu are experenta necesara pentru a scrie un astfel de articol, culmea implicand si institutii de invatamant in chestia asta. RUSINE DOAMNELOR.. in goana dupa senzational calcati pe bec. Macar de ar citi cineva aceste ziare.
In schimb apreciez articolul celor de la Media Tv, au dat dovada pe profesionalism.

Last edited by Neaga_25; 08-08-2009 at 14:33.
Reply With Quote
Old 08-08-2009, 14:47
Admin Admin is offline
Administrator

Quote:
Originally Posted by Neaga_25 View Post
Razvane, multa lume se plange ca stergi anunturile la diverse legate de acest caz.. "Cine il sustine pe rares rotaru ca nu e vinovat sa sune la numar asta de tel 0728934125 Cezar Rotaru persoana de contact." Nu stiu cu ce te deranjeaza, off pe zi ce trece iti faci mai multi dusmani.
Anunţurile care īncalcă regulamentul sunt sterse. Simplu.
Reply With Quote
Old 08-08-2009, 14:50
Admin Admin is offline
Administrator

Quote:
Iar cātă vreme nu ne cunoaştem personal, ar fi bine să nu te adresezi pe nume.
Reply With Quote
Old 08-08-2009, 19:00
Neaga_25's Avatar
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Admin View Post
Iar cātă vreme nu ne cunoaştem personal, ar fi bine să nu te adresezi pe nume.

Ok`s Admin.
Old 08-08-2009, 22:40
Member

Stimate domnule NEAGA, primo nu inteleg sa va transformati chiar si pe forum in aavocatul unui cetatean care si-a VANDUT onoarea.Si? Care e problema ca le-au dat numele? Ce amanunte stiti despre aceasta lege?Asa numai ca a-ti fost rugat sa postati un anunt dvs neavand nici o legatura asa cum lasati sa se inteleaga la inceput ca mai apoi sa deveniti avocatul unui cetatean care a incalcat LEGEA.CHIAR DACA TRAITI IN ROMANIA LEGEA TREBUIE RESPECTATA.Nu va convine santeti liber sa plecati acolo unde legile pot fi incalcate.Prietenul dvs a gresit capital.Nu are scuze.Cunosc oameni FFFF saraci care au ramas demni si nu si-au vandut onoarea.De ce a fost expediat coletul pe numele lui? Atunci cand a acceptat nu si-a pus problema ca implica numele familiei? Domnule ,e mai corect sa ramaneti dvs, un om inegru si sa nu deveniti avocatul unui cetatean care incalca legea.Mai simplu:daca ii spuneau sa se arunce intr-o fantana??? Va rog nu facem polemici e simplu omul cu pricina a incalcat LEGEA
Reply With Quote
Old 08-08-2009, 23:17
Neaga_25's Avatar
Senior Member

Primo cum zici tu coletul nu a fost expediat pe numele lui, due astept mai mult profesionalism din partea jurnalistilor din Vs, dar se pare ca in VS nu EXISTA PRESA ci o mascarada de 2 lei. Apropos stimate .. nu ma transform hai sa tine`m loc de buna ziua, deoarece exista PREZUMTIA DE NEVINOVATIE care o are orice cetatean, ca nu mai suntem pe timpu lu raposatu sa nu avem drepturi. Si sa o luam pe aia dreapta ca sunt satul de justitia romana, ca na cand e dita mai interlopul cu totii sub birou la el la curatenie iar cand e vorba de un cetatean simplu imediat il infunda si se dau ei mari si tari, ca ete justitia nu doarme.. cand defapt o ia la Uniune
Old 08-09-2009, 16:36
Maryann Maryann is offline
Senior Member

indiferent de ce a facut nu era normal sa i se spuna numele ... chiar daca a incalcat legea ... odata ce a incalcat legea inseamna ca numai are drepturi ? are aceleasi drepturi ca orice minor , indiferent de ce spun unii din voi ... mi se pare total absurd sa spui "de ce sa nu i se dea numele daca a umblat cu droguri ? " ... nu`l mai judecati voi ... a gresit ... el o sa plateasca pentru greseala lui ... dar cei care i`au incalcat drepturile platesc in vreun fel ?
Reply With Quote
Old 08-09-2009, 19:31
Member

domnule Neaga, carentele dvs,in materie de politete si buna crestere nu tin locul indolentei in cunoasterea legilor tarii in care locuiti.In primul rand eu va spun domn,dvs aproape ca ma scoateti"de urechi " ,daca intelegeti de pe forum.pana a-mi spune tu trebuie sa folositi cerneala pe hartie.Ce drepturi i-au incalcat politistii acestui cetatean? mai este inca sub 18 ani sa fie nevoie de acordul parintilor? Va repet stimate domn,polemica in care va inscrieti arata ca nu intamplator a-ti avut initiativa postarii primului mesaj.Eu comentez fapta la care a participat cetateanul,dvs comentati ca ziaristii nu respecta nu stiu ce lege.Politistii ,cei care au actionat, i-au spus ca are dreptul sa-si cheme un avocat.Asa ca?repet cand a prticipat impreuna cu altii sa spunem cetateanul cu pricina nevinovat,la acea actiune a actionat constient? A avut acordul parintilor,daca tineti asa mult la acest aspect?Domnule comentati numai din punctul de vedere al vinovatului!!!Doream sa nu va raspund, dar se pare ca actiunea moderatorului de a va corecta atitudinea nu a fost suficienta.RESPECTATI DACA VRETI SA FITI RESPECTAT
Reply With Quote
Old 08-09-2009, 21:53
DrMengele DrMengele is offline
Junior Member

Quote:
Ramane de vazut mai florinel, nu te aprinde asa ca nu`i bine. Ma rugat cineva sa pun asta pe forum in speranta ca razvan nu va sterge aici. 2 la mana - consider ca atat timp cat stiti despre caz din presa mai bine nu aruncati cu noroi.

Pot sa zic clar tare si verde in fara ca Doaman Cezara Mironica de la Vreme Buna sau cum so numi publicatia unde si`a mutat biroul impreuna cu Simona Voicu de la Obositoru de Vaslui ar trebui sa raspuna si domniile sale in fata instantei deoarece a incalcat :
promovarea drepturilor minorului, ,,Este interzis sa se dea publicitatii orice date referitoare la savarsirea
de fapte penale de catre copilul care nu raspunde penal, inclusiv date privitoare la persoana acestuia."
De asemenea, conform art.22 alin. (1) si (2) ,,Minorul are dreptul la protejarea imaginii sale publice",
orice actiune de natura sa afecteze imaginea publica a minorului fiind interzisa .

Asadar si prin urmare cred ca ar fi necesare niste scuze in primul rand familiei minorilor, deoarece nu sunt aceste domnite in masura sa pateze imaginea publica a unor persoane desi in ultimul timp cu stimata doamna Cezara ne-am lamurit ce dita mai jurnalista este, cat despre Simona Voicu consider ca nu are experenta necesara pentru a scrie un astfel de articol, culmea implicand si institutii de invatamant in chestia asta. RUSINE DOAMNELOR.. in goana dupa senzational calcati pe bec. Macar de ar citi cineva aceste ziare.
In schimb apreciez articolul celor de la Media Tv, au dat dovada pe profesionalism.

postezi aberatii si mai vrei sa creada lumea ca esti si tu vreun absolvent de drept.....Minorul ala care nu raspunde penal e ala sub 14 ani, sau cei intre 14 si 16 ani in anumite conditii. Cum poti spune ca persoana in cauza nu raspunde penal daca a fost arestata.
Si inca ceva..... si adultul are dreptul la protejarea imaginii sale publice....pentru asta exista infractiunea de calomnie
Reply With Quote
Old 08-11-2009, 16:50
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:

Loooooooooooooooooooooooooooooooooool
Dzeule!
inca mai sint oameni ce considera ca daca esti sub 18 ani nu trebuie ca lumea sa stie cum te numesti si asta intrucat esti minor?
Aloooooooooooooooooooo in cazul de mai sus citat NIMENI NU ARE MAI PUTIN DE 14 ANI!
Daca avea 14 ani sau pina in 14 atunci da dai numele inculpatului fara numele de familie!
In rest a postat destul de clar si DrMengele

Sin cazuri si cazuri si nu noi stabilim ce trebuie sau cum trebuie aplicata legea! Iar cine incalca legea trebuie sa invatam ca trebuie sa plateasca!

Ca x e vinovat sau nu
Ca x trebuia protejat sau nu
NU NOI STABILIM ASTA!
Ci acei oameni care sint platiti pentru asa ceva!
de asta exista arest preventiv!

Ca x face apel prin parinti, neamuri, presa, internet ca trebuie sa fie liber intrucat NU pe numele lui a fost pachetul, ca ar fi SINGURUL nevinovat din cei arestati sincer seamana a PENIBIL!
Din ce am citit eu POLITISTII spun ca s-a executat un filaj/urmarire/panda/etc. de 4 (patru) luni ....deci este si explicabil cum de au mers la fix!
Alta explicatie logica nu vad/
Sau tu vrei sa cred ca au fost sunati din italia/spania/usa /etc de catre expeditor sa le spuna la politisti " ba vedeti ca pe data de ...vine un pachet cu...pe adresa lui....si in masina cu care ala vine sa ridice pachetul va fi X si Y si Z si Q?

Hai sa fim seriosi!

Nu noi stabilim cine e vinovat! Legea spune clar ceva...cine e vinovat sa plateasca! Iar cine e vinovat va fi stabilit de catre organele abilitate!

Laudabila miscarea prietenilor iar durerea parintilor nimeni nu o poate intelege insa EL stie adevarul asupra faptelor facute!

Si cum sint purii baietii te asigur ca simpla poveste ca au sa ajunga acolo unde baietii tineri ajung curve la seful celulei...o sa le dezlege limbile si se vor tura unu pe celalat!
Nu au de facut decat sa faca ancheta incrucisata si afla politistii tot adevarul!

daca e sa fie NEvinovat o sa fie si personal mi-as dori sa nu ajunga acolo intrucat la clasa a 11 parca e jenat sa devii o epava fara liceu terminat bac si restul ce mai se aduna!

dar, daca se trezeste un consumator sa se sparga ca a luat de la el marfa sau l-a auzit ca stie el pe unu ce vinde...e 'mancat"

pacat ca din ce am inteles aveau din partea parintilor cam tot ce si-au dorit
Reply With Quote
Old 08-29-2009, 19:13
Neaga_25's Avatar
Senior Member

Aiwa eu unu nu mai am incredere in militie si justitie.... Si sa nu imi zici ca u ai pt ca nu voi crede.. Stim cu toti ce justitie e in romania si ca daca ai banu ai scapat chiar daca ai adus un tir de droguri in tara. Cat despre filaj, e o poveste lunga care nu se explica pe aci ci face to face. 2 Militia a declarat doar 70g desi erau 100g.. 30 le trag ei nu ?)

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules