Oferta TC NET - Page 3 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-20-2006, 20:44
BlackIce BlackIce is offline
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

De acord cu tine Bogdane , nu ma dau in vant dupa hub , si nici nu ma intereseaza , sunt sute , dar gestul ma face sa mai comentez si io.

Si apropo de tzeava....e misto sa mergi pe net ca prin propriul tau hard

Last edited by BlackIce; 03-20-2006 at 20:53.
Reply With Quote
Old 03-20-2006, 21:02
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

adevarul ca sunt penali (aici ma refer la operatori...sau cum se mai semneaza "conducerea" )....
nimeni din rds nu intra pe hubul tcnet sa traga ceva deoarece viteza este mult mai mica decat pe torrent...iar pe torrent nu primesti disconect...
Reply With Quote
Old 03-20-2006, 22:41
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

no coment . poate este asa , poate nu !

blackice : frumos , pacat ca ai limita de trafic

pai daca tu mergi pe netul de la rds ca prin propriul tau hard presupunand ca are 7200 rotatii pe minut [rpm] atunci inseamna ca eu am hard cu 20.000 rpm .

pa pa pa

Last edited by ombladon; 03-20-2006 at 22:42.
Reply With Quote
Old 03-21-2006, 11:28
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh
adevarul ca sunt penali (aici ma refer la operatori...sau cum se mai semneaza "conducerea" )....
nimeni din rds nu intra pe hubul tcnet sa traga ceva deoarece viteza este mult mai mica decat pe torrent...iar pe torrent nu primesti disconect...

Aici nu mai am ce sa comentez ....Deja trecem la chestiuni mai dure....vrei sa ne luam la intrecere?(ma refer la primul rand scris de tine)

Apropos, tu esti purtatorul de cuvand al RDS-ului? Cei din tcnet trag de la rds barlad cu 300-400 de KB(asta pentru ca am platit SUPLIMENTAR pentru metro pe barlad), invers merge in banda care o are fiecare abonat rds in abonament ...si pe deasupra se si contorizeaza...fa scandal la firma la care esti abonat....aici nu mai este vina noastra...

Pe hub la noi se poate intra DOAR DACA ai nick inregistrat....dar asa mai vorbesc unii DOAR ca sa se afle in treaba...fara macar sa se intereseze..la cat timp iti schimbi tastatura?

Last edited by Cristi; 03-21-2006 at 11:36.
Reply With Quote
Old 03-21-2006, 11:37
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

@forum, stii cum este ? atunci cand cineva are ceva mai facil decat ceea ce avea anterior atunci acel cineva nu face nimic altceva decat sa scoata intrigi sau alte minunatii ( hehe uite prostule , vecinu e mai tare decat tine, te`am facut!, tzapa).Cam asta e aici ! E ceva in jurul varstei de 16 ani .

ex : aveai adidasi ieftini; iar prin miracol ti`ai luat adidasi mai frumosi mai buni cam la acelasi pret cu fostele vechituri ... uite asa mergi cu nasul pe sus ca esti tot NOU frumos si elegant.

Last edited by ombladon; 03-21-2006 at 11:41.
Reply With Quote
Old 03-21-2006, 12:46
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Cristi
Aici nu mai am ce sa comentez ....Deja trecem la chestiuni mai dure....vrei sa ne luam la intrecere?(ma refer la primul rand scris de tine)

Apropos, tu esti purtatorul de cuvand al RDS-ului? Cei din tcnet trag de la rds barlad cu 300-400 de KB(asta pentru ca am platit SUPLIMENTAR pentru metro pe barlad), invers merge in banda care o are fiecare abonat rds in abonament ...si pe deasupra se si contorizeaza...fa scandal la firma la care esti abonat....aici nu mai este vina noastra...

Pe hub la noi se poate intra DOAR DACA ai nick inregistrat....dar asa mai vorbesc unii DOAR ca sa se afle in treaba...fara macar sa se intereseze..la cat timp iti schimbi tastatura?
1. daca cuvantul "penal" ti se pare prea dur...asta e...mie nu...si era indreptat catre operatorii hub-ului tcnet (era un post pe aici in care un operator semna "conducerea")
2. folosesc in prezent atat TCNETUL cat si RDS-ul ....nu am vorbit in numele RDS-ului ca sa fiu purtatorul lor de cuvant ... eventual am facut comparatii intre cei 2 ISPisti....dupa parerea mea cat mai reale...
3. nu ma intereseaza viteza pe metropolitan...nu am timp sa trag filme sau alte bazaconii...
4. am nick inregistrat...am vrut sa-mi schimb nickul conform ultimelor cerinte ale voastre si am primit acelasi mesaj stupid care-l descrie cineva intr-un post anterior ... normal ca am revenit cu vechiul nick ...moment in care am primit kick ca nu ma conformez ...

tinand cont de nervii care ma apuca cand intalnesc operatori descrisi mai sus ... e normal sa ma razbun pe tastatura...
Reply With Quote
Old 03-21-2006, 15:28
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Wink

Hubul a ajuns ca vechiul canal de mirc #Barlad pe care iti luai ban chiar fara sa faci nimic.Dar trebuie tinut cont de faptul ca operatorii sunt in proprtie de 80-90% copii in comparatie cu unii dintre noi iar pentru ei faptul ca au puterea de a da kick sau ban e un lucru de care sunt mandrii.

@Dadosh - "...nu ma intereseaza viteza pe metropolitan...nu am timp sa trag filme sau alte bazaconii"...deci nu cred ca ai sta pe hub , cu atat mai mult sa fii operator

Degeaba acuzati conducerea TC-Net de ceea ce se intampla pe hub deoarece ca toti care mai avem un serviciu nu avem timp sa stam pe hub si sa facem ordine.
Personal mi-am luat si kick si ban pe hub si am rezolvat dupa ce am dat telefon unui operator care intra o data pe luna si mi-a scos banul.
Totodata s-a mai scris de aducerea cu "japca" a userilor din evolva sau din alte parti de la care nu se poate lua nimic.Cred ca nu i-a adus nimenici doar au venit ca orice vizitator al hubului.
@Jedi - daca ti s-ar cere sloturi peste cele 3 obligatorii ai da sau macar le-ai raspunde celor pe care nu-i cunosti de pe hub?
Mie mi-ai da :P
Ca o concluzie la cele spuse mai sus pot afirma ca hubul se adreseaza numai unui segment dintre clientii TC-Net-ului si nu consider conducerea ISP-ului susmentionat de ceea ce fac conducerea hubului.
Reply With Quote
Old 03-21-2006, 21:12
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

Quote:
Originally Posted by Cristi
De ce vb. aiurea.....de ce esti asa penibil..... niku meu este inregistrat ...acu tu vb. pe de rost....

Last edited by BlackIce; 03-21-2006 at 21:46.
Reply With Quote
Old 03-22-2006, 17:32
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

blackice sa-ti aduc aminte ca acu vorbesti tu pe alaturi cand nu stii ceva cu exactitate ? care am observat ca e un obicei la tine emiti o propozitie si o sustii pana in panzele albe chiar daca e falsa dar ma rog, pe hub se poate intra la fel de bine cu nick inregistrat cat si cu nick neinregistrat, si asta am testat eu cu ip-uri diferite de la provideri mari diferiti... cat despre ban-ul pe rds chiar nu stiu despre ce e vorba dar cand o termin un proiect separat si o sa pun la hub ce am de pus presupun ca nu o sa mai fie nici o problema in a se intra si de pe rds si de pe rex si de pe cony chiar, dar asta v-a mai dura putintel
Old 03-22-2006, 20:22
Fallen Angel Fallen Angel is offline
Member

*** Connecting to 10.10.7.48 ...
*** Connection timeout
Old 03-22-2006, 20:24
Banned

Quote:
Originally Posted by twisted
blackice sa-ti aduc aminte ca acu vorbesti tu pe alaturi cand nu stii ceva cu exactitate ? care am observat ca e un obicei la tine emiti o propozitie si o sustii pana in panzele albe chiar daca e falsa dar ma rog, pe hub se poate intra la fel de bine cu nick inregistrat cat si cu nick neinregistratchiar
HA HA , oamenilor ce drak aveti , toti spun ca nu pot intra si vii tu acu sa spui ca nu e adevarat , esti sanatos ??...ma intreb eu , asa....chiar depasiti limita bunului simt

<< Aveti ban iar acesta este mesajul implicit >>
Reason: erdeesh
Permanently.
IP: _nickban_
Nick: blackice
Asta ce e ????????
tu unde ai fost pana acu... te droghezi si nu shtiu eu ??? mai ia o doza frate
Reply With Quote
Old 03-22-2006, 20:49
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Fallen Angel
*** Connecting to 10.10.7.48 ...
*** Connection timeout
Ce e asta? Poate ne explici mai in amanunt ce-ai vrut sa spui de fapt..
Old 03-22-2006, 22:54
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by BlackIce
De ce vb. aiurea.....de ce esti asa penibil..... niku meu este inregistrat ...acu tu vb. pe de rost....

Tu ma cunosti cumva? iti permiti cam multe
Una peste alta nu ai sigur nick inregistrat pentru ca altfel ai fi putut intra ..
Reply With Quote
Old 03-23-2006, 07:36
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Pana una alta, pe ultimele doua pagini s-au cam incins spiritele. Incercati sa atacati ideea, si nu persoana. O sa vedeti ca e mult mai bine asa
Old 03-23-2006, 19:24
Banned

Intreaba-l pe twisted ca el m-a inregistrat , adica tu crezi ca eu vb. asa aiurea sa ma aflu in treaba ??Ce interes as avea sa mint ???...si cum adica imi permit cam multe....da unde te crezi tu aici ...pe hub tc-net....stii ceva......vorba lu' djlyon..ataca ideea....eu tocmai stau pe ea . ...mucea.... tu esti un mucea pe langa mine man... ..si imi permit orice ....nu ce vrei tu....aschimodie mica ce esti
Voi tzinetzi taurul de coarne si ziceti ca e ciunt !!!!..

Last edited by BlackIce; 03-23-2006 at 19:29.
Reply With Quote
Old 03-23-2006, 19:38
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by BlackIce
Intreaba-l pe twisted ca el m-a inregistrat , adica tu crezi ca eu vb. asa aiurea sa ma aflu in treaba ??Ce interes as avea sa mint ???...si cum adica imi permit cam multe....da unde te crezi tu aici ...pe hub tc-net....stii ceva......vorba lu' djlyon..ataca ideea....eu tocmai stau pe ea . ...mucea.... tu esti un mucea pe langa mine man... ..si imi permit orice ....nu ce vrei tu....aschimodie mica ce esti
Voi tzinetzi taurul de coarne si ziceti ca e ciunt !!!!..

mda....ce sa mai spun...

am verificat si nu ai nimic inregistrat.
Reply With Quote
Old 03-23-2006, 19:41
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

BlackIce, ai ban pentru 24 de ore, pentru ca tocmai ai incalcat ce am spus mai sus.
Old 03-23-2006, 20:21
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

blackice deci bag seama ca pe langa ca esti teribil de ingamfat si imfatuat vad ca nici nu esti de ajuns de atent sa citesti tot postul si citesti doar ce iti convine tie si dai replica doar ce poti si stii sa dai replica, daca te uitai mai atent observai ca nu am zis ca nu e ban pe rds ci ca doar nu stiam despre asta, dar e mai greu sa gandesti ca "nu stiu despre" nu inseamna neaparat negare si eu am vorbit doar despre nick-uri inregistrate and stuff... si apropo "frate" lucrul asta mah seaca si la bucuresteni si nu mi te adresezi asa, nu m-am drogat si nici nu mai am nevoie de o doza dar lasa-ma sa fac o supozitie, tu te-ai cablat la rds si probabil ca iti merge netul asa brici ca multi il laudati dar cel mai probabil esti ofticat la culme de faptul ca nu ai metro si asa ca te-ai hotarat sa ataci metro-ul tcnet-ul ca de poate cumva cumva te pricosesti si tu cu vreo ceva gratis... macar acces la retea de la tcnet daca mai mult nu ...bye si apropo de ce ziceai ... easy on the crack man...
Old 03-24-2006, 20:10
Banned

Quote:
Originally Posted by twisted
blackice esti teribil de ingamfat si imfatuat
Hmm....da ce....tie frica ca te'ntrec in astea ?? de la tine am invatat sa fiu asa , de pe TC .....si ai "supozit" bine, sunt pe RDS si nu as renuntza ptr. nimic la el.Cu o luna inainte de a face pasul , am facut teste la cineva legat si am ajuns la concluzia ca RDS e cu 20-25 % mai ieftin si de 4 - 5 ori mai bun.Daca pe TC downloadam de pe torent cu 10-15 Kb/s , afla ca pe RDS chiar si cu traficul consumat iau cu 55 - 65 Kb/s...deci fa un calcul !! ... nu mai spun de viteza cu care intru pe site-uri.Si tu spui CA MA OFTIC !!!!!..esti comic man , pe mine ma deranjeaza ura voastra fatza de RDS , nu hubul , ca ce drak sa fac pe el !! Am ales ce e mai ieftin si bun . Hubul TC e "metroul" din Barlad ????iar esti comic , eu as zice ca e o caleashca cu 2 telegari ....oricum fatza de tricicleta REX-ului suntetzi mai buni, va felicit !!Vad ca ai nishte aere de bucureshtean....tot o arzi cu cel bucureshti parca ai fi plecat in Elvetzia!!!....ai uitat de unde ai plecat ???...ai grija pe unde mergi...sa nu calci in excremente de moldovean ca te deshtepti inapoi si mie imi placi asa cum eshti acu
De ce nu ai comfirmat ca am niku inregistrat, sau ma rog am fost , ca sa vada lumea ca am avut dreptate si m-am luat si cu Cristi care nu shtia , cred , ca ai scos inreg. Asa e intr'o familie destramata in care fiecare face ce vrea si nu exista o comunicare .

djlyon , cand o sa mai dai ban sa fie permanent , e o rugaminte , caci daca e pe 24 ore sau cat o fi in secunda urmatoare cand expira iti dau eu motiv de ban permanent !!...Nu o lua ca pe o amenintzare , ci o promisiune

De acum asta o sa fie postul meu "activ" si am sa fac tot posibilul sa va fac de kko ....tot o promisiune e

Last edited by BlackIce; 03-24-2006 at 20:15.
Reply With Quote
Old 03-25-2006, 10:41
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

citeam postul tau BlackIce si singurul lucru care-mi vine in minte e melodia lui Parazitii. Da-te-n incolo
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules