Oferta TC NET - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-24-2006, 20:26
BlackIce BlackIce is offline
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

Orice as spune , niciodata nu ai sa fii de acord cu mine chiar daca am dreptate , asa ca nu mai comentez....oricum va faceti de cacao...ofticosilor

Last edited by BlackIce; 02-24-2006 at 20:37.
Reply With Quote
Old 02-25-2006, 09:01
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

Quote:
Originally Posted by Cristi
si nu mai vb in necunostinta de cauza si data viitoare reciteste ce scrii sa te faci si tu mai bine inteles
Nu shtiu ce ai vrut sa zici aici , cate clase iti trebuie sa vezi ca nu poti sa intri pe un hub in orasul tau....eu la asta m-am referit , nik altceva , reason : flood , ha ha , nici nu stiti sa "pacaliti" oamenii , altceva mai plauzibil n'ati gasit ???? Este hubul vostru , faceti ce vreti ......si o ciorbitza......si o tocanitza.......numai ca mie imi cam miroase a varza acra si va deveni un hub 100 % national cu [ro][b] , [ro][ct] , [ro][tm] s.a.m.d. care sunt , si vor fi niste "botzi" adevarati , adica vor face parte din peisajul hubului daca ma'ntelegi ce vreau sa spun..

Asa ca nu mai spune "in necunostinta de cauza"......ca daca erati asa destepti ramaneau toti oamenii din bd. la tc. Erau n. cai ptr. asta....Sa avetzi bafta !!
Reply With Quote
Old 02-27-2006, 20:34
Nobody Nobody is offline
Banned

touche blackice.... cristi.. ia spune-mi tu.. ce imi iese mie daca ma abonez la tc-net? spune-mi ce avantaje as avea....
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 23:10
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

iti ies ceva bani din buzunar...ca nimic nu e pe gratis ...trebuie sa platesti...si avantaje.:..ai avea internet...si retea metopolitana...
apropo...tu de unde postezi acum...de la sala sau intri prin dialup.....???
Reply With Quote
Old 03-13-2006, 16:04
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

am acasa Rds si merge bine ptr nevoile mele ; la banii pe care ii dau merge super , am nevoie de ceva,... gasesc pe huburi sunt destule si asa pe Tc-net nu puteai lua mai nimik mereu era acelasi mesaj " no slots " care ma` scotea din sarite; pe rex-net luai ban daca nu lasa-i lumea sa copie` de la tine!si nu sunt curiosa sa dau o groaza de bani doar ptr a avea access la Dcc+!
Parerea mea ...fiecare alege ce vrea!
Reply With Quote
Old 03-15-2006, 10:05
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Jedi
am acasa Rds si merge bine ptr nevoile mele ; la banii pe care ii dau merge super , am nevoie de ceva,... gasesc pe huburi sunt destule si asa pe Tc-net nu puteai lua mai nimik mereu era acelasi mesaj " no slots " care ma` scotea din sarite; pe rex-net luai ban daca nu lasa-i lumea sa copie` de la tine!si nu sunt curiosa sa dau o groaza de bani doar ptr a avea access la Dcc+!
Parerea mea ...fiecare alege ce vrea!

La tine vad ca e ceva personal de acum...."o groaza de bani" inseamna 300 de mii ... si acces full la toate.....
Pana acum ziceai ca e super la rex...acum nu iti mai place nici acolo...esti cam intors ....sau tine de vrememea de afara

"mereu era acelasi mesaj " no slots " " la noi pe hub esti obligat sa ai 3 sloturi ...daca nu ai te da afara.....aici aberezi

Si la sfarsit spune sincer cat mai ai ziua la rds din cei 64 pe care ii aveai la inceput......si sa nu imi spui ca ziua esti la serviciu si nu ai de unde sa stii:d

Hai pa si te rog sa nu mai pui atata suflet sa nu ti se sparga o vena la GAT
Reply With Quote
Old 03-15-2006, 20:23
Banned

Cristi , este hub pe rds si se poate lua orice , pana acum sunt in jur de 40 useri , dar stii care e diferenta ??...cand dau clik ptr. download a si plecat , la sigur , nu tre sa astept slot sau sa ma rog de ala din buc. sau de unde o fi el , si se ia bine sa stii ptr. ca precum stii sunt numai cei de la rds pe hub.Pai....tu ce zici , e o diferenta sau nu ??. Cu viteza te inseli , am sa-ti fac sambata un test (in cursul sapt. sunt la servici) si am sa-ti arat cu ce vit. iau de pe net in miezul zilei la ab. de 14 $ (500 mii) /luna si s-ar putea sa-ti crape tia vena la gat
Reply With Quote
Old 03-15-2006, 22:15
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

1. BlackIce care e adresa hub-ului de pe rds...
2. Cristi s-a schimbat oferta tc-net ?
Reply With Quote
Old 03-15-2006, 22:54
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

offtopic.....daca la vreunul din voi ii crapa vena la gat, va rog sa faceti poza....ca eu sunt fan rotten.com.

ontopic, unii sunt multumiti de RDS, altii nu, poate ma lamureste si pe mine cineva care sunt abonamentele la RDS, cat e banda la fiecare si la cati GB downloadati incepe limitarea.

pana atunci
Quote:
2. Cristi s-a schimbat oferta tc-net ?
Old 03-16-2006, 16:01
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

nu`s pe RDS dar am auzit ca ai limita la 20 gb de trafic \:d/. Asa`i :-/
Old 03-16-2006, 16:12
deathwish deathwish is offline
Senior Member

Din cate stiu eu, la RDS sunt abonamente de 9, 14 si 18 dolari .... la cel de 9 $ incepe limitarea la 4 GB, iar la cel de 14 $ incepe la 8 GB. Eu am avut RDS in bucuresti, abonament de 9 $ , mergea acceptabil, in sensul ca prindeam 40-50 kb / sec chiar si ziua ... singurul dezavantaj era faptul ca downloadam cu aceeasi viteza si din metropolitan.
Reply With Quote
Old 03-17-2006, 20:11
Banned

Quote:
Originally Posted by dadosh
1. BlackIce care e adresa hub-ului de pe rds...
10.10.7.48 , asta e , si deathwish are dreptate , alea sunt abonamentele , si pentru cei care vor sa se lamureasca am sa va arat ...dupa consumarea traficului de 4 G cum merge...deci va imaginati cam cum ar fi in cei 4 G de trafic

Dar la ab. de 14 $.....ce ziceti....cam cum ar fi...super...(ce se vede in poza X 4)......tc-net e varza manilor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	168
Size:	172.1 KB
ID:	591  Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	156
Size:	102.3 KB
ID:	592  

Last edited by BlackIce; 03-17-2006 at 20:54.
Reply With Quote
Old 03-17-2006, 20:28
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by BlackIce
10.10.7.48 , asta e
Un IP real pentru hub-ul RDS nu exista?
Old 03-17-2006, 20:30
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default Vana de la gat .......

nu e nimik personal............asta e parerea ta dupa cum ai citit cand inchei spun ceva de genul ca fiecare e liber sa aleaga ce vrea! eu nu am spus ca nu sunt 3 sloturi ci pur si simplu ca nu prea potzi copia de la userii de pe retea, in rest e treaba voastra ce facetzi! Rex-ul avea viteza dar saracu` nu e dotat cu aparatura, nu sunt baietii vinovatzi! Rds ul merge ideal ptr nevoile mele si cu asta am incheiat! Si inca odata nimik nu e personal e doar un forum de discutii ..daca tie` ti-a crapat vena de la postarile mele atunci imi pare rau, a mea nu o sa crape e` imuna !
Bafta all !
Reply With Quote
Old 03-17-2006, 20:36
Banned

Pai nici nu au instalat netu' la toti pana acum , numai de hub nu au ei timp acum....dar pana atunci tre sa merem cu asta ...ce sa faci....decat delok !!!
Reply With Quote
Old 03-18-2006, 19:50
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Mai usor cu crapatul venelor, ca nu stiu daca avem vreun doctor pe forum
Old 03-18-2006, 22:04
ombladon's Avatar
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

lol poate da ulcerul in voi ..
Old 03-19-2006, 09:22
Banned

funny...cu traficul consumat....fara comentarii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	169
Size:	166.7 KB
ID:	595  
Reply With Quote
Old 03-20-2006, 20:10
Banned

<< Aveti ban iar acesta este mesajul implicit >>
Reason: erdeesh
Permanently.
IP: _nickban_
Nick: blackice

Asta e si mai fanny...pentru mine , da' de plans ptr. ei ....eu ii intzeleg
Reply With Quote
Old 03-20-2006, 20:24
ombladon's Avatar
Senior Member

Oricum nu ai ce sa faci pe hub la tcnet ..... Intrii doar asa sa freci menta ..sa mai vb cu prietenii ...pentru ca de copiat nu ai sanse because nu esti in retea sau daca tragi ceva poti sa iei de la unul care are ip real ceea ce nu prea am vazut in tcnet la clientii obisnuiti + nu cred ca iti convine sa vii tu cu teava ta de rds sa copii o melodie cu 5k pe secunda , asa ca nu te mai plange si nu mai suspina atat pentru tcnet pt ca nu modifici/ schimbi nimic

Numai bine

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules