serviciile lu mos peste - Page 6 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-16-2008, 11:54
bal.daoi's Avatar
bal.daoi bal.daoi is offline
Member

si totusi - nu se'nvarte
de airbites zic sireacu
1 saptamana am de cand mere 5 minute - pica 25 - mere 5 pica 25
sun la astia la call center si'mi raspunde o tipa (blonda banui) de ma'ntreaba daca am monitoare
in mortii ma'ti io t'ntreb de net si tu ma iei cu monitoru paparudo?
mai stau un sfert de ora , mai sun iar, raspunde altu ca'mi trimite echipa
de 2 ani tot trimite echipa aia saptamana de saptamana da io n'am vazut'o de mai mult de 10 ori
c'o fi vina la iasi
c'o fi la marlad
asta nu mai stiu
treaba e ca mere de cacao
Old 12-16-2008, 17:38
DarknedSoul DarknedSoul is offline
Junior Member

Intradevar si la mine aceeas problema ... si tot as ma intreba ... de echipa cea vesela nu mai vorbesc ca de pe la jumatatea anului nu am mai vazut la fata .... pote so mai fi schimbat si ei ..... in fine .... hai bit cu bit
Reply With Quote
Old 12-20-2008, 19:18
next next is offline
Junior Member

E jale mare cu astia de la Airbites...cred ca e timpul sa ne luam ramas bun de la ei...nu se mai poate...de vreo saptamana merge netul ca naiba (pardon...ca la Airbites). Nu mai zic nimic, sa nu scap vreo injuratura.
Reply With Quote
Old 12-20-2008, 20:07
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Confirm problema acasa!
Merge pingul din 4 in 4 sau cind merge bine din 12 in 12

Iar daca echipa nu merge acum cit inca e cald...cind va veni frigul????

La servici merge bine!
Reply With Quote
Old 12-21-2008, 06:37
next next is offline
Junior Member

Si la serviciu e aceeasi problema...in celalalt capat al orasului.
Reply With Quote
Old 12-21-2008, 08:48
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=47ms TTL=117
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=24ms TTL=117
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=25ms TTL=117
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=23ms TTL=117
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=1004ms TTL=117
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=119ms TTL=117
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=89ms TTL=117
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=119ms TTL=117
Reply from 193.230.161.3: bytes=32 time=22ms TTL=117

Asa face acasa (Restaurant Centaur) ....la servici (vis-a-vis renel) NU
Reply With Quote
Old 01-28-2009, 07:59
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

iar a inceput sa pice ....la ora fixa
si tine cam 1-2 ore maxim!
Reply With Quote
Old 01-28-2009, 13:31
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Ce`i de la airbites nu au nici o vina ca nu va schimbati voi providerul de net, eu am RDS de 2 -3 ani si nu am probleme..
Old 01-28-2009, 13:33
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

Eu 2
Sunt FOARTE multumit de RDS, cam pe toate planurile.
Old 03-13-2009, 10:10
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

01. se anunta defect in timp util (pt cei ce nu stiu daca nu anunti defectul in timp util echipa NU MAI VREA SA VINA
02. dupa 2ore si ceva se revine cu un telefon o alta voce de data asta o fata ma anunta ca a notat si va trimite si ea mai departe dar la ea totusi apare ca echipa m-a contactat dar nu am raspuns??????
03. mai trece o ora si revin...clasicul interogatorii (aveti 2 monitoare?...este un x rosu?...ar fi recomandat un restart!...etc.) Cind explic ca eu nu reusesc sa vad reteaua locala de acasa la munca si invers vine replica ca lucreaza euroweb???? Ok ei lucreaza dar Airbitesul ce treaba are de nu lucreaza? OK e ora dupa orele x ....perfect dar totusi e asa greu ca de atatea ore sa se intervina...in fine dialog ce nu duce nimic se inchide cu va dorim o seara placuta si stati linistiti va sosi imediat o echipa!
04. dupa mai multe ore si incercari la telefoane ce altadata nu sunau ocupat sau in gol prind un fir si aflu de fapt ce stiam ECHIPA NU MAI LUCREAZA DUPA ORA X) Aici cam naspa ca la concurenta echipa lucreaza!
05. trece noaptea si surpriza! Contrar celor ce se intimpla de obicei...peste noapte aparte netu...dimineatza teava e la fel de uscata!NU CURGE NIMIC

Stau si ma intreb daca as cere o colaborare cu ei si le-as cere cheia de la acel nenorocit de pod sa merg sa dau un restart la swich....ce ar trebui sa faca? Sa-mi dea bani pt colaborare sau sa le dau bani ca ma urc in pod si resetez swichul?

Pentru cei cu sugestia RDS...oameni buni...m-as muta si maine insa daca cei de la RDS nu m-ar cenzura! Din pacate RDSul nu vrea si pace sa inteleaga ca eu sint cel care platesc pentru internet de care vreau sa ma folosesc CUM VREAU EU si nu CUM VOR EI!
Reply With Quote
Old 03-13-2009, 10:55
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

fantastic ...
48 de ore scrie in contract ... (niciodata nu dureaza atat) ...dar uite ca se mai intampla, mai ai oleaca si ne injuri in ziare nationale, e numai "prietenie" la mijloc ...sunt satul de atata prietenie pana peste cap ...
ai dreptate ... daca platesti e dreptul tau ... dar ma intreb ce-ti fac de nu te lasa...nici nu vreau sa stiu de fapt ...ca nu ma intereseaza, era doar retorica.
Apropos se aude naspa la voi ...cateodata deloc ...poate sa fie de la masina mea, sau in cazul de mai sus de la pc ul tau ...ce-i drept nu platesc ... dar nici tu ..."corectitudinea lu' peste" ... din bun simt fata de tine cel putin nu am facut (nici eu nici altii de pe aici) niciodata un comentariu naspa la adresa radioului la care muncesti de atatia ani ...ptr ca pui suflet sau cel putin eu stiu ca ai pus...dar tu nu te lasi deloc

PS (nu am folosit nici un nume de societate comerciala intentionat)
Old 03-13-2009, 11:13
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Sa nu spui ca era cheia la tine
Ca sa-ti raspund la comparatie ..DA AI PERFECTA DREPTATE...fenomenul nu e de la masina ta dar nici de la PCul meu!
Banuiesc ca si firma unde pui atata suflet cat si firma unde pun tot atata suflet are un prieten COMUN! Prieten ce a facut multe deservicii atat la voi cat si la noi! Cum te stiu baiat destept nu e nevoie sa dau nume de societate!
Partea naspa ca la acea societate NU exista alternativa in schimb atat la mine cat si la tine exista!

Mai e necesar sa vin cu niste scan dupa niste argumente financiare? Consider ca nu e cazul! Nu avantajeaza pe nimeni discutia!

PS
Din fericire daca de Airbites uneori ma pling...de TCnet si de cei ce stiu la ce ma refer nu ma pling! Inca mai exista si oameni acolo ce chiar daca au uneori un regret ca si-au pierdut ceva ani frumosi in zona si pe de o parte trebuie intelesi la greu reusesc sa acorde o mana de ajutor!
Reply With Quote
Old 03-13-2009, 11:27
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

Muta-te la TC-Net ! ca baiat destept ce ma consideri tocmai am citit Airbites mai jos ! Domnu' vorbim de abonamente diferite, asa ca lasa partea financiara aia la care te referi tu, ca stii ca nu e o acoperire perfecta. Din punct de vedere tehnic ai fost sunat de 2 ori in 30 de minute si ti-au explicat ce si cum ... ai mai fost cautat de doua ori si nu ai fost gasit si tot asa ... Ce mai doresti mai mult de atat? Unde nu ai inteles partea cu 48 de ore ? Nu suntem raspunzatori de "alternative"! Consider exagerare din plictiseala de la A la Z, nimeni nu e perfect si nu cred ca e de bun simt sa deschid un thread de genul ... "Radio U.....n ...(cliti) Decaderea!" ... Iti recomand sa lasi pe altii sa ne injure oricat ai strange din dinti, tine de bun simt si fair-play.
Old 03-13-2009, 12:09
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by hocus View Post
................ Domnu' vorbim de abonamente diferite, asa ca lasa partea financiara aia la care te referi tu, ca stii ca nu e o acoperire perfecta. Din punct de vedere tehnic ai fost sunat de 2 ori in 30 de minute si ti-au explicat ce si cum ... ai mai fost cautat de doua ori si nu ai fost gasit si tot asa ... Ce mai doresti mai mult de atat? Unde nu ai inteles partea cu 48 de ore ? Nu suntem raspunzatori de "alternative"! Consider exagerare din plictiseala de la A la Z, nimeni nu e perfect si nu cred ca e de bun simt sa deschid un thread de genul ... "Radio U.....n ...(cliti) Decaderea!" ... Iti recomand sa lasi pe altii sa ne injure oricat ai strange din dinti, tine de bun simt si fair-play.
01. care abonamente diferite...exista o singura intelegere pentru 2 locatii..cind nu stii discuta cu cei superiori!

02. AM FOST SUNAT DE 2 ORI? Si mi s-a spus ce si cum? Daca tot MINTI...de ce nu verifici! Corect este AM SUNAT DE 2 ORI la FIRMA si le-am explicat ca iar s-a "limitat" netu! Problema e veche si cunoscuta! Swichul trebuie resetat!Deci...??? Ce spuneai ca AM FOST SUNAT?
Hihihi De cind suna cei de la "call center" sa spuna unui abonat ca nu va merge netu? Te auzi vorbind?

03. Am fost cautat de 2 ori? Unde? La usa? La telefonul de contact lasat in baza de date? Mai sa fie! Acelasi dialog l-am avut si cu cineva de la Iasi si am inteles ca am fost SUNAT si am si orele la care figureaza ca am fost sunat! Dar repet ca e greu de discutat vad NU AM APEL PIERDUT iar ACASA cautat...nu am fost!

04. eu nu inteleg ce tot aduci in discutie un nume chiar si cenzurat? Ai un fix cu UNISONul?? E o dorinta ascunsa? Forumul e liber sa deschizi ce topic vrei! Poti deschide ce vrei si poti spune ce vrei Hocus! E la fel de mult fairplay si bun simt (ca tot aduci asta in discutie) si din partea ta sa faci asta! Totusi consider ca inca mai exista acel bun simt internautic ce nu ne lasa sa asociem nickuri cu nume reale si mai ales cu locuri de munca si date! Sau odata cu minciuna de mai sus dispare si asta?

PS
- Pai eram la TCnet dar cum TCNET a fost asimilata vreau nu vreau sint la AIRBITES si am sa raman in ciuda problemelor! Problema nu e ce nume a preluat TCNETul ci lentoarea cu care se rezolva anumite probleme! Si la voi ca si la noi ca si la alte firme banuiesc ca inca salariile nu sint pe masura muncii dar totusi o problema cunoscuta (ma repet FOARTE CUNOSCUTA-> ploua nince cade/vine curentul in anumita locatie este un swich ce da rateuri) ar trebui totusi rezolvata!

- Ai bonus pentru ce postezi din partea angajatorului?Ce aperi atunci Hocus? O minciuna ca am fost sunat si mi s-a explicat ? AM SUNAT EU de 2 ORI la cateva ore distanta! Apoi am deranjat un prieten sa aflu totusi un raspuns ce cuprinde si o baza de timp! Vad ca tot repeti acele 48 de ore! OK ai dreptate insa repet-o celor ce raspund la telefon sa elimine din discutie "am anuntat si in scurt timp/imediat/imediat cum reusesc sa termine ce au in clipa asta / ....vor ajunge si la dumneavoastra! Gasesc ca se evita toata acesta discutie dca primeam un raspuns de genul " in maxim 48 de ore se rezolva" sau macar un timp mai scurt 24 ore ori 12 ore! Astfel orice client cu mintea limpede nu asociaza imediat/de indata/ in scurt timp cu 48 de ore regulamentare! Te intreb asa de la om la om tu daca ai primi un astfel de raspuns "in maxim 12 ore problema dumneavoastra va fi rezolvata" si vezi ca in poate 10 sau 8 sau in 1 ora ai fost rezolvat reactia ta nu va fi una de genul " ba tata super astia de la Airbites, mi-au spus ca in max 12 ore am net si uite nu a trecut decat 1 ora si am -- bravo lor"
Ce spui? nu ai recomanda si la altii sa se cableze? Eu da asa as face! Si am mai facut si o s-o mai fac chiar de uneori poate par GicaContra!

- Firmele (societatile) se "nasc" si "mor" insa oamenii raman!

- In buletin cum la mine nu scrie Unison...nici la tine nu scrie Airbites deci pina la urma ...unde e problema? acum am net acasa (unde de fapt e si capat de linie din ce am inteles- de aici si acel swich nenorocit) iar la munca netul merge impecabil! Repet I M P E C A B I L! (a sau stai mint..a fost totusi o problema cind s-a busit un port dar rezolvata in timp optim - deci SE POATE TOTUSI nu?)

Last edited by AIWA; 03-13-2009 at 12:17.
Reply With Quote
Old 03-13-2009, 12:37
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

Ai pus accent pe minciuna si crede-ma ca nu e cazul ... imi pare rau ca nu am permisiunea de a face publica inregistrarea problemei asa cum o am eu in fata, e "normala" o astfel de acuza din partea ta la urma urmei. Cu radioul respectiv nu am absolut nimic, lucru care nu e valabil si la tine in ceea ce priveste Airbites... comparatia o faceam gandindu-ma ca nu te simti bine sa-ti injur pe aici locul de munca(nu ai inteles nici asta), cat priveste bonusarile de la firma mea nu exista, ba probabil m'ar "certa" cineva stiind ca intru in polemica cu oameni ca tine, dar probabil "omul de presa" din tine vrea "senzationalul" (ok il ai si pe asta) ... eu nu'l gust pentru ca stii ca nu sunt genul care sa-mi sun seful intr-o emisiune sa nu-mi dau numele ca sa-l ridic in slavi si sa-i spun ca viata e frumoasa si roz, (pastrand ideea ne rezumam la forum si internet deci Airbites nu e minunat si duduie internetul prin cabluri). Si ca sa inchei, poate asa linistesc "clientul" Aiwa ... nu uita de acuma ... orice rezolvare pentru tine si nu numai pentru tine are ca termen de rezolvare 48 de ore ... ce e mai putin e plus pentru echipa de mentenanta si desigur plus pentru Airbites, ce e mai mult e minus pentru noi deasemenea. Nu uita ... termen limita 48h. Stiind ca niciodata nu va dura atat decat poate in caz de mari furtuni (poate ne fereste Dumnezeu), astept si posturi de bine de acum, macar asa din "corectitudine".
Old 03-13-2009, 13:27
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

01- e da acum recunosc pe Hocus ala vechi! Deci se poate si un dialog normal ! Mai putin chestia cu injurat AIRBITES...vezi undeva injuraturi?Legat de faza cu 48 ore ! E bun si asa daca primesc raspuns de la Iasi iar daca echipa de la Barlad rezolva mai rapid...e si mai bine si te asigur ca voi avea cuvinte de lauda pt asta! de fapt daca ai rasfoi in spate ceva pagini...ai vedea ca am mai facut-o!

02- am subliniat minciuna intrucat EU am sunat omule! Eu am sunat! Nu stiu ce ai tu in fata si NU contest ca nu ai ceva in fata insa EU AM SUNAT si am anunta ca NU MERGE ! La interval de ceva ore! Am aflat si eu ca dupa aia AM FOST SUNAT dar pe mobil NU AM APEL PIERDUT! Asta o cred intrucat am patit si eu sa-mi sun parintii sau prieteni ce stiu sigur ca nu ar nega si la mine suna si la ei NIMIC! Deci e perfect posibil sa fi sunatsi ei tot de 2 ori! Insa EU AM SUNAT DE 2 ORI la Iasi! Acolo am vorbit cu ???razvan???Bogdan??? si a 2 oara cu Oana! Si Ea mi-a spua ca am fost cautat si nu am raspuns! Deci ceva ceva e dar NU cum ai spus tu ca as fi fost sunat de 4 ori! De 2 ori mi s-a explicat ce si cum si de 2 ori nu am vrut sa raspund! E complet aiurea asta!

03- complet dezimformat esti in legatura cu acel telefon! Am primit si eu copia inregistrarii la acea emisiune si DA asemanarea este izbitoare! Chiar as putea spune ca nu-mi venea a crede nici mie! Din fericire cum se spune in sistemul judiciar am alibi pentru acea emisiune! Eram in crisma si sarbatoream un majorat! Iar de sunat am sunat dar cu recomandare si nu cred ca am prezentat numai ROZ Apoi scarbit de inversunarea cu care numai "TOC SOU" nu era...ci era un teatru ieftin pus la cale de anumiti oameni prea orgoliosi sa vada dincolo de aparente...m-am intors la treaba mea! Legat de asemanare nu e prima data! Acum multi ani cind nu era atata "media" in zona cineva a sunat si s-a recomandat chiar si toata lumea baga mana in foc ca eu sint insa ...era imposibil intrucat eram in operatie si crede-ma cind risti sa stai in scaun cu rotile o viatza nu ai timp sa suni!

04- dincolo de aparente NU sint omul de presa...ci omul tehnic! Asta am fost de la bun inceput! Si asta voi si ramane! Senzational cauti si gasesti la conferinte de presa, la sedinte de partid, la .....etc. Din fericire nu-mi place sa merg pe la astfel de "adunari" deci nu am ce vina! Omul de presa AIWA nu exista!

O zi buna Hocus si fara probleme tehnice nu de alta dar e si vineri si e si in 13 azi!

Last edited by AIWA; 03-13-2009 at 13:33.
Reply With Quote
Old 03-13-2009, 13:50
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

Hai noroc ... o zi buna si tie
Old 05-02-2009, 17:11
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by hocus View Post
............Nu uita ... termen limita 48h. Stiind ca niciodata nu va dura atat decat poate in caz de mari furtuni ..................
Contorizarea merge! Verifica te rog frumos daca e caz de mare furtuna!
Multumesc anticipat!

Last edited by AIWA; 05-02-2009 at 17:12.
Reply With Quote
Old 05-03-2009, 21:52
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

unde sunt eu este furtuna AIWA ... merci oricum de atentionare !
Old 05-04-2009, 06:28
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Sorry omule la mine nu a fost furtuna asa ca am vizionat 48 Hrs iar de peste 14ore deja am trecut la alt film Another 48 Hrs
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules