serviciile lu mos peste - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-02-2008, 10:48
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

nu cristi..nu pot...nu imi mai amintesc...ce imi amintesc insa a fost surpriza foarte placuta din octombrie 2007 cand am trecut din nou la rds..cand am vazut ca la jumatate de pret fata de ab airbites am o viteza egala sau mai mare pe extern si 7-8 MB/s pe national
Old 02-03-2008, 10:09
WarLike's Avatar
WarLike WarLike is offline
Member

Send a message via Yahoo to WarLike

Usor usor intrati in polemica , inainte de '89 daca erai in bar la central la Mita sau prin subsol la cerbul de aur pe la Pena stateai linistit daca aveai la tine o legitimatie de servici , daca nu , stresat ca oricand maestrul Chetrone va face o razie si nu vei putea justifica banii pe care ii ai pentru consumatie si iti gaseau ei imediat un loc de munca iar acolo daca aveai n colegi si 2-3 erau mai buni decat tine , mai silitori , mai muncitori , nu conta , aveai leafa la fel ca ei . Astazi nu mai e asa , cei 2-3 raman iar restul ...pa .Ideea care e , esti bun si competitiv ramai , nu..la fel , pa. Nimeni sau foarte putini dau bani pe sentimente adica nu conteaza ca e mai mult la pret si mai prost ca servicii , il iubesc si raman cu el.Trebuie incercat si reusit sa fiu mai bun decat celalalt , totul se rezuma la bani in ziua de azi.Airbites trebuie sa incerce asta si atunci toti vom apela la serviciile lor.

PS: imi place cum gandeste AIWA cum pune problema si inteleg din topicul asta ca face parte din cei ,,foarte putini" daca gresesc scuze iar daca e asa inseamna ca pune pret pe sentimente , calitate pe care e greu de gasit in ziua de azi la cineva si cel mai mult mi-a placut modul subtil si fin in care a dat un ,,bobarnac" in nas cuiva de aici dar nu in mod normal cum mai facem glumind cu cineva de jos in sus ci de SUS IN JOS .Fain AIWA .Spre exemplu eu mic functionar la primarie nu pot sa ies in fata barladenilor si sa spun ca Barladul va deveni in 2-3 ani Las Vegas !!

Sa auzim numai de bine.
Intel C2D E6600 , Abit IB9 965 , Samsung 320 G 16 MB NCQ , VITESTA DDR 2 Extreme edition 800+ , 7600 GT GAINWARD DDR 3 560/1400 , Arctic cooling freezer 7 pro ,SIRTEC 430W, ATX2.2, 2x 12V independent rails, powerfull , 24-pin ATX, SATA, PCIe, passive PFC , DVD-RW ASUS SATA.
Reply With Quote
Old 02-04-2008, 23:35
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Eu cand eram client Airbites, am avut pauze de net peste 6 zile si cumulative si consecutive...si nici reduceri..nici nimic. Cristi stie prea bine de buba care era la gradina cand iti luai ip prin dhcp dar altceva nu mai primeai macar un bit de la server.
Si ca sa raspund unui post de mai sus de doua ori am renuntat la airbites(tc-net) iar de rds doar o data.
Adrian...se pare ca la pomul laudat nu e bine sa mergi cu sacu!
Pana la internet te mananca furnizorul

Aici la noi e bine.... orasul e mic fiecare angajat a mai lucrat si la concurentza asa ca fiecare se cunoaste cu fiecare! Dar dupa cum vezi in orase mari un provider mare te trateaza cu dispret....unu mai mic ce are nevoie de fiecare client mai lucreaza si sufleteste!

ps
Sa nu spui ca tu nu ai pus suflet cand ai lucrat! Eu stiu ca da...vrei sa ma contrazici?

Last edited by AIWA; 02-04-2008 at 23:36.
Reply With Quote
Old 02-04-2008, 23:40
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by WarLike View Post
............ inainte de '89 daca erai in bar la central la Mita sau prin subsol la cerbul de aur pe la Pena stateai linistit daca aveai la tine o legitimatie de servici , daca nu , stresat ca oricand maestrul Chetrone va face o razie si nu vei putea justifica banii pe care ii ai pentru consumatie si iti gaseau ei imediat un loc de munca ...................................

Sa auzim numai de bine.
Heeheh nu numai acolo calca...si si la discoteca de la teatru daca te prindea in bar....sau ehei....amintiri vechi...vechi vechi!
Ce bulan pe spinare am luat odata
M-am gasit cu "zorro" acum ceva ani si i-am spus....a zambit fals si cam atat!
Reply With Quote
Old 02-04-2008, 23:44
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh View Post
fostii salariati de la abrom inca nu si-au primit drepturile castigate in instanta...daca astea te roade

in alta ordine de idei...airbitul(fostul tcnet) si-a incasat in fiecare luna abonamentul de la abrom...chiar daca a fost o perioada in care isp-ul a fost romtelecom...abromul si-a onorat contractul ...
cristi...stii care-i culmea ironiei...eu va contrasemnam facturile (putea sa ma doara la basca...si erati si voi acum pe lista creditorilor...cu mult sub angajati)

Probabil semnatura ta nu prea conta - ca sunt datorii(nu SUME) pe multeeeeeeee luni.
Merci pentru grija oricum...
Reply With Quote
Old 02-14-2008, 16:12
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

AIWA, reprezint Airbites si tot ce reprezinta el la randul lui...daca te deranjeaza ceva legat de calitatea serviciului nostru,sau preturi,poate treci pe la firma sa reglam situatia...discutam oferte, probabil negociem preturi, semnam contracte si ne intelegem, sunt sigur de asta... ofertele se mai schimba la fel si calitatea. O zi buna
Old 04-02-2008, 11:38
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Intrucat am avut o discutie interesanta cu suportul tehnic de la IASI ce mai avea un pic si "ma jur pe mama" atasez o chestie ce nu prea credea "tehnicul" chemat in ajutor de "vocea blonda" ca se poate intimpla in reteaua Airbites

PS
Ahhh iar a cazut ca na tre sa scriu de 2 ori sa pot posta
Acum ...se oprea la 89.32.88.19
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clip01.jpg
Views:	213
Size:	42.3 KB
ID:	2736  
Reply With Quote
Old 04-18-2008, 01:06
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Nu inteleg totusi un lucru pina la schimbare NU AM AVUT NICIODATA PROBLEME!
S-a facut schimbarea si in loc sa "traim bine" realitatea e ca si in politica "traim prost"
Cristi noi am mai discutat si am vazut ca ai incercat insa sincer ... nu-mi permit sa te deranjez chiar de fiecare data cind am probleme insa te rog fa ceva cu stabilitatea retelei!
Zilnic trebuie sa ma gindesc ca e un LOZ IN PLIC legatura la AIRBITES.
M-am saturat sa dau restart sa vad daca pot sa-mi recuperez IPul...uneori merge...alteori nu si trebuie sa astept ca cineva sa se plictiseasca si sa-l lase liber!
E chiar asa greu sa vezi cine era azi la ora din "poza" logat pe IPul meu?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	AIRBITES.jpg
Views:	210
Size:	438.2 KB
ID:	2738  
Reply With Quote
Old 04-19-2008, 11:28
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Multumesc frumos pentru cele 2 ore de furt De la 7 si 20 pina acum 10 min..."IPul nu e la tine ci la altcineva,asteapta" si am asteptat...am asteptat....am tot restartat ca poate poate..dar...

Se pare ca NU se poate face nimic...sau NU se stie ce se poate face!

Last edited by AIWA; 04-19-2008 at 11:30.
Reply With Quote
Old 04-19-2008, 16:53
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Aiwa, in ziua de azi se poate face ceva: Schimbi providerul!
Old 04-19-2008, 18:12
morph3o's Avatar
morph3o morph3o is offline
Member

problema asta cu conflictul de IP am avut-o si eu in primele zile cand a aparut rds in oras dar s-a rezolvat imediat
Old 04-19-2008, 20:06
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Nu as vrea sa schimb furnizorul de servicii....sint oameni si oameni...unii se lauda cu ce stiu si atat....altii se lauda dupa ce demonstreaza ce stiu!
Ca peste tot...in orice societate...exista si oameni ce vor si au pus suflet la reteaua TCnet ...chiar si tu Adrian si eu (bine fiecare in felul sau) si Cristi si chiar si Hocus (acum din ce vad pe aici spus chiar de el)....toti am vrut ca orasul nostru sa aiba o retea facuta de barladeni pentru barladeni....eu la oamenii aia fac apel! Acei oameni au stiut sa scape atunci de oameni ce se distreaza facind astfel de "furturi"!

La aia fac apel...la cei noi...stii si tu cum e...banu trece leafa merge
Reply With Quote
Old 04-21-2008, 10:54
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Intr-adevar am pus mult suflet in ceea ce am facut. Dar revenind on-topic daca tot vezi ca vorbesti singur, chiar nu consideri ca luarea unei decizii in ce priveste ISP-ul este o prioritate?
Old 04-24-2008, 00:06
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Intr-adevar am pus mult suflet in ceea ce am facut. Dar revenind on-topic daca tot vezi ca vorbesti singur, chiar nu consideri ca luarea unei decizii in ce priveste ISP-ul este o prioritate?
Ba da este O PRIORITATE.
Hai totusi sa discutam mai pe larg...
De craciun cate ore nu ai avut curent electric?
Cate zile nu au ai avut apa in ultimul an?
Cate schimbi la masina ca sunt gropi?
De cate ori ai cumparat mancare "naspa"?
De cate ori se scumpeste benzina intr-o luna? Gazul? apa?
De cate ori te intorci la garantie cu produse electronice?
De cate ori te-ai ofticat ca ai cumparat de imbracat sau incaltat produse naspa?

Si intrebarile la care vreau sa imi raspunzi: De cate ori ai postat treburile astea si de cate ori ai sunat, de exemplu la electrica, ragcl, primarie etc?

Totusi pentru chestiuni care tin strict de viata noastra si care nu merg cum trebuie ne gandim ca nu are rost sa facem scandal si ne resemnam. Oare asta nu inseamna prostie? sau suntem mai slabi de inger si facem gat doar acolo unde avem interes sa spunem ceva? sau POATE suntem casatoriti sau tineri nelinistiti si mess-ul DEJA a devenit foarte important??? :d

Last edited by Cristi; 04-24-2008 at 00:23.
Reply With Quote
Old 04-25-2008, 10:02
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

nice :d
Old 04-30-2008, 13:14
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

01. s-a facut ceva...nu s-a facut ceva...dar multumesc lui Dzeu merge mai bine!Mai da ceva rateuri...insa e ok!
02. in alta locatie chiar sta nemiscat...deci reteaua e ok...furnizorul stie sa faca treaba
03. banuiesc totusi un echipament ce da ...rateuri in zona...poate cu noua retea...se elimina!
Reply With Quote
Old 05-19-2008, 08:44
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by kohan View Post
Sincer is satul de reparatiile echipe de deranjamente.in luna decembrie au facut swich ala(sau cum ii mai spune) de tinea o zi cel mult iar dupa aia urmau 2 zile de pauza la net ca nu mai aprea echipa ,basca ca de craciun caput net si in prezent nu detin . Deci ziceti si voi mai merita sa fii abonat la acesta firma cand nici defectiunile nu le fac cum trebuie ?
E luna mai...si a venit caldura...caldura se stinge cu bere...iar berea se stinge cu un gratar bun si un somn linistit!
Sau mai pe intelesul tuturor ...a fost net.pic pic pic...a fost o tentativa!
RUSINE
Reply With Quote
Old 06-03-2008, 09:16
Andra Andra is offline
Member

despre serviciile airbaites aproape ca nu am cuvinte .... de aseara tot astept sa apara un reprezentant al firmei sa mi rezolve problema! cu toate ca am sesizat ca nu am net inca de aseara se pare ca nimanui nu i pasa! in aceasta dimineata la tf.mi a raspuns un obosit care mi a zis ca astazi se va rezolva .....oare???? culmea e ca sunt un abonat destul de corect si imi platesc abonamentul chiar in avans...dar despre ce servicii vorbesc ??? execrabile,pentru o firma care se doreste a fi cu pretentii! probabil voi sesiza OJPC pentru ca asa nu se mai poate!
e clar mesajul meu - platesc deci vreau sa beneficiez de servicii / no comment
Old 06-03-2008, 09:59
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

E vorba de alegere aici Andra. DE ce ne incapatanam sa rezolvam ceva cand nu se rezolva nimic si altii isi bat joc de banii nostri? Tocmai am fost la cineva si am facut un test. Are ab de 60 de lei si avea 50-60 kBs maximum, de metropolitan nu a mai auzit de luni.
Consider si iti recomand cu caldura Andra, sa iti reconsideri pozitia fata de firma e internet. Poate asa vor face si ei la un moment dat.
Old 06-03-2008, 13:45
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Asa este. Servicii mai proaste decat la Airbites gasesti cu greu mai ales in conditiile unui mediu concurential cum este in acest domeniu. Dar iata ca totusi exista, din pacate. Am pe cineva care are contract din septembrie 2007 si de atunci nu a fost saptamana sa nu cada netul cel putin o data. Cat despre viteza... Desi contractul e de 3Mbps, la ore de varf stai sa deschida o pagina pe net si cate 15 min. Cei de la Airbites au, cred, cel putin 150 de sesizari in cele 9 luni de contract din partea abonatului. Dar ce folos? La OPC n-a apelat dar o sa-i sugerez asta.

Last edited by MAYDAY; 06-03-2008 at 13:47.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules