FC Vaslui e si echipa noastra! - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Generalităţi > Sport

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-26-2007, 12:31
tyv86's Avatar
tyv86 tyv86 is offline
Member

Default FC Vaslui e si echipa noastra!

Va salut dragi forumisti barladeni ! Am deschis acest thred pe forumul barlad-online pentru a afla parerea voastra despre singura echipa din judeti ce se lupta umar la umar cu granzii fotbalului romanesc pe stadioanele Ligii I: FC VASLUI.

Am sa pun si eu o intrebare: De ce FC Vaslui este urata si huiduita la Barlad? Fratilor este incredibil. Cu totii avem scris pe certificate de nastere si pe buletine : jud. VASLUI!, nu Steaua!!

Foarte dezamgit am fost cand m-am intors in oras dupa meciul Vaslui-Steaua (1 - 0) din vara. Am intrat in Barlad fericit cu o Dacie GALBENA si cu steagul galben-verde prins deasupra masinii. Si cand colo ce sa vezi: Toti barladenii ne huduiau si ne aruncau cu tot felu de obiecte in masina. Cred ca de la IRB pana prin centru', unde am facut dreapta de frica mai mult, am primit vreo 3 pietre in masina, cat despre injuraturi si "umplut frigiderul"...fara numar!

Am stat si m-am gandit ce dreaq s-o fi intamplat cu Barladu asta! CE au de tin cu tot felul de echipe numai cu FC Vaslui (echipa din judet nu tin).

In caz de nu stiti 50 de suporteri a lui FC VASLUI au venit la meciul de promovare al lui FC BARLAD in LIGA A III-A. Ei nu ne-au huiduit ci au venit pe banii lor pana la Pascani sa ne sustina echipa din oras. Ce au declarat ? Iata: "„Am venit să arătăm că noi ne mândrim cu toate echipele din judet, care au ambitie si joacă bine, promovând în ligi superioare. Noi suntem cei care trebuie să arătăm că fair play-ul este un lucru real, pe care îl promovăm si de aceea suntem alături de bârlădeni. Vrem să-i ajutăm să îsi facă o galerie, care să-i sustină pe jucătorii FC Bârlad. Ole, ola, asteptăm Bârladu-n A!!“"

Informativ va mai spun ca din Barlad suntem vreo 6 barladeni care facem parte din galeria FC Vaslui. Orice barladean este primit fara nici o problema pe stadionul din Vaslui la Peluza Nord Vaslui, in galerie cu o singura conditie: SA incurajeze echipa galben-verde!!!!

La final va voi spune atat! FC Vaslui este echipa noastra a vasluienilor si merita sustinuta si de noi cei din Barlad!

Apropo la ora cand eu scriu acest thread, FC VASLUI este LIDERUL Ligii I

--------------------------------------------------------------------------
Hai Vasluiu' si sa nu uitam "Ola , ole sa intre Barladu'n B!"
Reply With Quote
Old 08-26-2007, 12:38
tyv86's Avatar
tyv86 tyv86 is offline
Member

Default "U" Cluj 2 -3 FC Vaslui

E lider!

Vasluiul a urcat pe primul loc după un meci spectaculos, fracturat în două rînduri de arbitrul Berbecaru

Infernul trebuie să fie o banală distracţie faţă de condiţiile în care s-a jucat ieri, la Cluj. Ploaie torenţială, un cer brăzdat la minut de fulgere, care-au ţinut loc de nocturnă în semiobscuritate, şi-un teren ce-a devenit bazin după 15 minute. Dar pigmentul s-a numit Victor Berbecaru.

Clujenii au presat primii, dar Dorinel şi-a ţinut echipa sus. Ljubinkovici a ratat cu capul, din 5 metri (12). Olah a centrat apoi perfect, pe 10 metri, de unde M. Jovanovici a trimis peste. Vasluiul a deschis scorul, dar faza a fost dubioasă. Dorinel a centrat, iar Sabou, după o preluare cu ambele mîini, a trimis în plasă, dintre spectatorii din apărarea clujeană (33). Temwanjera putea mări diferenţa: scăpat singur pe stînga, a fost blocat de Park (42). Goga a pătruns şi a căzut după un duel cu Buhuş. Penalty-ul, acordat foarte uşor, a fost transformat de Sabo (60). Clujul a căutat al doilea gol, împingînd Vasluiul în 16 metri. O nouă centrare a veteranului Dorinel l-a găsit liber în 6 metri pe Ljubinkovici, care a trimis lejer mingea în plasă (67). Pe final, "şepcile" au căutat egalarea, dar P. Jovanovici a lovit letal, şut pe lîngă Tudor de pe stînga, 1-3 (85) după o eroare a portarului. Suller a reuşit doar să reducă distanţa, în urma unei lovituri libere executate de Gigel Coman (86).

Dorinel, din prima
Dorinel Munteanu are 39 de ani, dar stă bine fizic. Antrenorul-jucător al Vasluiului a intrat din primul minut al meciului de la Cluj, deşi miercuri a evoluat în amicalul România - Turcia, scor 2-0. De partea cealaltă, Falub l-a trimis în teren pe Cordoş (19 ani), care tot miercuri a jucat pentru "naţionala" de tineret, 2-2 în deplasare cu Slovacia. Pe bancă a rămas Baciu, deşi înaintea meciului era considerat favorit la titularizare.

Aici aveti rezumatul video al meciului :
http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiun...rimul_loc.html

-------------------------------------------------------------Hai Vasluiu'

Last edited by tyv86; 08-26-2007 at 12:40.
Reply With Quote
Old 08-26-2007, 14:53
Maryann Maryann is offline
Senior Member

Ploua , ninge ... barladu-nvinge ! )))nu asa tyv ) eu tin cu vasluiu 32 de etape si cu steaua 32 ) la meciul direct dintre cele 2 tin cu cei care au nevoie mai mare de pcte ... de exemplu dak steaua are nevoie de 3 pcte sa ia campionatu tin cu ei ... dak vaslui are nevoie de 3 pcte ca sa nu retrogradeze tin cu ei ... nu pot sa tin doar cu una ... cu steaua tin de mic ... knd vaslui era abea prin C am fost la meciu ala Vaslui - Steaua 1-0 a markt neagu nu ? knd a luat thereau rosu nici nu stiam ce sa fac la gol )) sa ma bucur sau sa plang )) oricum FORZZA Fc Barlad , Forzza fc Vaslui si FORZZA STEAUA
Reply With Quote
Old 08-27-2007, 15:10
tyv86's Avatar
tyv86 tyv86 is offline
Member

Default 'sepcile' Au Intrat La Apa

CADERE LIBERA

Jucatorii lui Falub au pierdut ieri din nou, 2-3 cu Vasluiul lui Munti, si au ajuns “lanterna“ Ligii I.

Vasluienii au câstigat pe o ploaie torentiala la Cluj si, cel putin pâna la meciul de azi de la Timisoara, au devenit lideri în liga lui Mitica.

Nici dupa cel de-al treilea joc pe “Ion Moina“, de la revenirea în prima liga, Universitatea nu a dat de gustul victoriei. “Sepcile rosii“ au avut primele ocazii ale partidei, loviturile de cap ale lui Milan si Nemanja Jovanovic (19) fiind fara izbânda. Oaspetii au raspuns prin Matei (26), acesta sutând peste poarta de la 18 metri, faza care avea sa fie urmata de o noua lovitura de cap peste poarta a clujeanului Milan. Scorul avea sa fie deschis de vasluieni în minutul 33, când Sabou a marcat din 8 metri, faza la care clujenii au acuzat un hent al vasluienilor.

Dupa pauza, “sepcile rosii” au visat frumos dupa un penalty acordat usor de Berbecaru si transformat de Sabo (57). Iluziile acestora aveau sa fie curmate de doua goluri reusite de vasluieni, prin Ljubinkovic (66) si Petar Jovanovic (83). Gazdele au reusit sa reduca târziu din diferenta, prin Suler (85), iar cele trei puncte au luat drumul Moldovei.

Cred ca în acest moment suntem blocati psihic. Azi ne-am avântat prea mult în atac dupa ce am egalat si astfel am pierdut meciul. Urmatorul joc, la Mioveni, suntem obligati sa batem.
Milan Jovanovic, fundas “U” Cluj

Am încercat sa facem tot ce am putut, dar am avut din nou nesansa. Pacat ca avem numai doua puncte dupa cinci etape. Meciul de la Mioveni devine unul extrem de important pentru noi.
Martin Tudor, portar “U” Cluj

------------------------------------------------- Hai Vasluiu'
Reply With Quote
Old 08-27-2007, 15:16
tyv86's Avatar
tyv86 tyv86 is offline
Member

Thumbs up Ljubinkovic "nu Vreau Sa Pierdem Niciun Meci"

INTERVIU Marko Ljubinkovic

Ajuns la cota cinci în acest tur de campionat, mijlocasul sârb spune ca Vasluiul nu va da multe puncte în acest campionat echipelor adverse

Cotat la un milion de euro de oficialii de la FC Vaslui, Marko Ljubinkovic este curtat cu insistenta de Dinamo, Steaua si Rapid.

Sunteti pe primul loc. Visati la o asemenea performanta la începutul turului?
Vasluiul a demonstrat înca de anul trecut ca are o ehipa buna. Anul acesta ne-am întarit cu câtiva jucatori cu experienta si rezultatele se vad. Suntem pe primul loc doar pentru ca Steaua si-a amânat etapa de campionat, iar Rapidul joaca mâine la Timisoara.

Puteti tine pasul cu granzii campionatului?

Am aratat ca putem pune probleme oricarui adversar din campionat. Am batut la Dinamo si la Cluj, ceea ce nu este putin lucru. Din etapa a 17-a din sezonul trecut nu am mai pierdut decât doua meciuri. La Ceahlaul si la Otelul Galati. Este o performanta pentru echipa din Vaslui. O sa vedeti ca lupta pentru titlu se va da si la Vaslui.

Ai marcat din nou. Te gândesti la titlul de golgeter?

Important este ca echipa a câstigat. Am dat cinci goluri în tot atâtea meciuri si sunt bucuros pentru asta. Nu e usor sa marchezi meci de meci. Sunt fericit. Trec prin cea mai fructuaosa etapa din cariera mea.

Cum ti s-a parut echipa din Cluj?

Am avut pobleme mari. Este o echipa ambitioasa cae ne-a presat în unele momente în proria jumatate a teenului. Nu ne-a fost deloc usor. Terenul a fost si el un adversar de temut. Suntem o echipa care pasam mult si în viteza, iar ploaia torentiala a îmbibat suprafata de joc tare de tot si asta ne-a împiedicat sa combinam în viteza. E bine ca am câstigat cu 3-2.

Este Europa mai aproape?
Trebuie sa fim seriosi tot timpul. Niciun meci nu este câstigat numai daca prezinti la teren. Ne dorim sa mergem în cupele europene, dar mai avem mult e munca. Nimic nu e usor, iar acest campionat se anunta extrem de disputat. Toate gruparile s-au întarit tare de tot si lupta pentru titlu, dar si pentru evitarea retrogradarii se va da pâna în ultima etapa.

La iarna pleci în Capitala?

Nu stiu nimic. Am citit si eu prin presa ca ar exista tot felul de oferte pentru mine. De la Steaua, Dinamo si Rapid. Ma onoreaza, dar eu ma simt bine la Vaslui.

Un milion de euro este pretul tau. E mult, e putin?
Nu ma intereseaza nimic la ora asta din ceea ce se scrie despre eventualul meu transfer la o alta echipa. Imi doresc sa câstigam toate meciurile aici la Vaslui si sa demonstram ca nimic din ceea ce am facut pâna acum nu a fost întâmplator.

---------------------------------------------------- Hai Vasluiu'
Reply With Quote
Old 08-28-2007, 04:43
tyv86's Avatar
tyv86 tyv86 is offline
Member

Default Suntem abia la inceput

SERIOZITATE

Antrenorul „galben-verzilor” nu este impresionat de locul ocupat în clasament si îsi atentioneazã elevii cã trebuie sã rãmânã la fel de concentrati cum au fost în primele cinci etape.

Dorinel Munteanu este multumit de rezultatul obtinut la Cluj, dar spune cã elevii sãi trebuie sã rãmânã cu picioarele pe pãmânt pentru cã acest campionat este abia la început si mai este foarte mult de muncã pânã la indeplinirea obiectivului. „Dacã iau în calcul toti factorii care au influentat acest meci cred cã meritãm cele trei puncte câstigate si pentru asta tin sã felicit echipa pentru determinanare, pentru agresivitate, pentru concentrare si pentru tot ce au fãcut la acest joc. Sper ca echipa sã joace din ce în ce mai bine si sã obtinem cât mai multe victorii. În momentul de fatã nu ne intereseazã locul ocupat în clasament. Este un lucru îmbucurãtor pentru noi, dar vreau sã rãmânem cu picioarele pe pãmânt pentru cã au trecut doar cinci etape si chiar dacã nu am pierdut nici un meci în acest început de campio*nat, suntem foarte departe de a ne îndeplini obiectivul”, a declarat tehnicianul Vasluiului. „Munti“ s-a arãtat multumit si de evolutia jucãtorilor introdusi în teren la partida de la Cluj, care, chiar dacã nu aveau meciuri oficiale, s-au descurcat foarte bine si au fãcut un meci bun. „Mã bucurã faptul cã cei doi jucãtori, Moraru si Matei, care nu au evoluat în acest sezon într-un meci oficial, au fãcut un meci bun la Cluj. E bine cã toti jucãtorii din lot sunt concentrati si oricând îi pot trimite în teren. Ei trebuie sã înteleagã cã fiecare va fi titular la rândul lui, dacã se vor pregãti bine”, a mai spus Dorinel Munteanu.

------------------------------------------------- Hai Vasluiu'

Last edited by tyv86; 08-28-2007 at 04:45.
Reply With Quote
Old 08-28-2007, 04:46
tyv86's Avatar
tyv86 tyv86 is offline
Member

Cool Porumboiu Tine De Ljubinkovic

HOTARAT

Finantatorul vasluienilor nu se gândeste sa-l vânda pe mijlocas în ciuda ofertelor pe care acesta le are.

Finantatorul vasluienilor, Adrian Porumboiu (foto), spune ca nu a stabilit înca pretul de transfer al lui Marko Ljubinkovic.

„Dorinel i-a dat mai multa libertate în joc. S-a lipit si la gol, Marko aflându-se într-o forma foarte buna. Echipa este omogena si va fi greu ca cineva sa ne învinga în acest tur daca o tinem tot asa. Au aparut oferte pentru Marko, dar nu e de vânzare în acest moment", a punctat Porumboiu. "Despre Mardare am spus ca va pleca doar la o echipa din strainatate sau la un club mult mai important, Steaua, de exemplu. Si pe Ljubinkovic îl vor mai multe cluburi, dar el va ramâne la Vaslui", a mai spus fostul arbitru international, care a recunoscut ca atunci când l-a transferat la Vaslui pe mijlocasul sârb, nimeni nu dadea doi bani pe el, iar acum se ofera peste un milion de euro pentru un transfer definitiv al acestuia.

Hai Vasluiu'
Reply With Quote
Old 08-28-2007, 16:50
Maryann Maryann is offline
Senior Member

Foarte bine doar asa vor face performantza iar knd pleaca sper sa se duca la Steaua sau la Barlad :-"
Reply With Quote
Old 09-03-2007, 16:28
tyv86's Avatar
tyv86 tyv86 is offline
Member

Default s

JOC LA MODA... În fata Otelului din Galati, FC Vaslui a interpretat o nouă partitură din bătuta moldovenească: tot pe loc, pe loc, pe loc... pe primul loc, bineînteles!

Echipa vasluienilor si-a continuat sezonul senzational din acest început de campionat, învingând fără probleme Otelul Galati. Victoria vasluienilor le asigură pozitia de lideri în clasamentul Primei Ligi pentru cel putin două săptămâni. Prin rezultatele obtinute în primele sase etape, FC Vaslui devine un candidat serios pentru podium. Dorinel Munteanu s-a arătat multumit de jocul echipei sale, declarând că echipa vasluiană încă nu a arătat tot. De partea cealaltă, Grigoras nu a avut niciun dubiu asupra victoriei „galben-verzilor”.

Ce sus suntem!

FĂRĂ PROBLEME... Cum era de asteptat, FC Vaslui a trecut foarte usor de Otelul Galati, care nu i-a făcut de prea multe ori probleme lui Cristian Hăisan. Jovanovic, ca si la Cluj, a marcat golul care ne mentine pe primul loc în Liga I.

RECONFIRMARE... S-a spus despre FC Vaslui, după meciul de la Cluj, că am ajuns pe locul I dintr-o întâmplare. După meciul de astăzi, unii spun că se îngroasă gluma. Un lucru este cert: suntem lideri pe merit.

Ieri, pe un stadion aproape plin, FC Vaslui a obtinut a patra victorie în această editie de campionat si se mentine în continuare pe prima pozitie a Ligii I. După un început mai slab de joc, în care cele două echipe si-au studiat adversarii, Vasluiul a avut prima ocazie în minutul 16, prin Ljubinkovic, care reia cu capul, însă mingea trece mult peste poarta apărată de Bors. Golgheterul gazdelor fortează si, în minutul 27, deschide scorul printr-o lovitură de cap plasată în coltul portii. Sabou putea să mărească avantajul de pe tabela de marcaj în minutele 36 si 40, dar nu reuseste să îl învingă pe goalkeeper-ul gălătenilor si FC Vaslui intră la vestiare cu un avantaj minim. După pauză, jocul a fost echilibrat, ambele echipe apropiindu-se periculos de portile adeversarilor, dar nu s-a mai înscris niciun gol până în minutul 80, când Dorinel Munteanu face o mutare inspirată, trimitându-l în teren pe Petar Jovanovic în locul lui Gheorghiu. Acesta înscrie în minutul 86 un gol superb printr-un sut puternic de la 30 de metri, aducând din nou Vasluiul pe primul loc. Din păcate, arbitrii au înteles gresit gestul bucuriei lui Jova si i-au arătat acestuia cartonasul rosu. Pe ansamblu, a fost un meci frumos, cu un Vaslui care confirmă evolutiile bune din primele etape si care pare că este invincibilă.

S-au autodepăsit

La finalul meciului de ieri, Dorinel Munteanu s-a arătat pentru prima dată multumit de jocul echipei sale, spunând că victoria a fost foarte clară. Cu toate acestea, antrenorul-jucător al Vasluiului a declarat că echipa nu practică jocul pe care el si-l doreste. „Sunt multumit pentru tot ce a făcut echipa în acest meci. Asa cum ne-am propus pentru această partidă, am reusit să ne autodepăsim. Această victorie nu se poate pune sub semnul întrebării. Echipa a respectat tot ce am discutat înainte de meci si asta s-a văzut în teren. Tinând cont că am întâlnit o echipă puternică, de Cupa UEFA, cred că nu puteam obtine mai mult de atât. Pot spune că, în primele sase etape, echipa se apropie de ceea ce îmi doresc eu să joace“, a declarat Dorinel Munteanu. De partea cealaltă, antrenorul gălătenilor, Petre Grigoras, a pus înfrângerea pe seama socului suferit de elevii săi în urma eliminării din Cupa UEFA si a felicitat echipa vasluiană. „Felicit echipa gazdă pentru acestă victorie obtinută pe merit. Din păcate, nu am reusit să ne revenim după ratarea calificării în turul următor al Cupei UEFA si echipa s-a prezentat foarte slab azi. Nu puteam emite pretentii mai mari. Avem două săptămâni în care putem să ne rezolvăm problemele pentru că e clar că ceva nu merge“, a declarat Petre Grigoras.

Pauză meritată

Nationala României joacă sâmbătă la Belarus un meci important în vederea calificării la Campionatul European din 2008, astfel că, în Liga I, urmează o pauză de două săptămâni. Jucătorii Vasluiului au o pauză de două zile în care fiecare vor merge la familiile lor, inclusiv sârbii Ljubinkovic, Jovanovic si Bukvic, care vor profita si ei de această pauză competitională pentru a-si vedea familiile. Singurul care nu poate profita de aceste zile libere este neobositul Dorinel Munteanu, care este convocat la nationala României în vederea partidei cu Belarus.

Golgheterul modest

FĂRĂ FITE… Principalul marcator al echipei vasluiene, Marko Ljubinkovic, nu vrea să se laude cu cele sase goluri marcate, spunând că punctele puse în joc sunt mai importante.

Asa cum ne-a obisnuit de la începutul sezonului, golgheterul „galben-verzilor“, Marko Ljubinkovic, nu si-a dezamăgit nici de această dată fanii. După o centrare venită de la Silviu Bălace, sârbul l-a învins pe portarul gălătenilor cu o lovitură de cap la care Bors, goalkeep-erul gălătenilor, nu a avut nicio reactie. Cu sase goluri marcate în tot atâtea etape, Ljubinkovic este modest si spune că nu tine cont de acest lucru, cele trei puncte fiind importante. „A fost un meci foarte greu, dar am reusit să obtinem încă o victorie. Am înscris si în acest meci, este meritul lui „Munti“ că el îmi dă libertatea de a juca mai ofensiv. Ăsta este fotbalul. Nu contează cine înscrie, important e să joace echipa bine si să adunăm cât mai multe puncte“, a declarat Marko Ljubinkovic.
Reply With Quote
Old 10-24-2007, 14:42
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

) FC Vaslui sucks ma .. Am auzit niste zvonuri cum ca lache de porumboiu ar vrea ca Fc Barlad sa fie satelitul lui Fc Vaslui in divizia B.. Mai bine in divizia D decat sclavi in B ..
Reply With Quote
Old 10-27-2007, 02:48
gamer555 gamer555 is offline
Member

de ce sa tin cu fc vaslui ? pentru ca scrie in buletin vaslui ? EU AS VREA SA IMI SCRIE IN BULETIN JUDETUL TUTOVA, asa cum ar fi normal. uiti ca noi suntem in judetul vaslui pusi cu japca dupa desfiintarea de comunisti a vechiului jud. tutova cu resedinta la barlad...

cu Steaua tin de cand eram cu muci la nas in gradinita, cu saracii astia de ce sa tin ? sunt o echipa de pluton, fara pretentii si care s-au comportat ca niste sclavi in meciurile cu steaua ! ma mir cum de s-au putut bucura cei de pe stadion la victoria de la ei acasa sezonul trecut... tactica lu peste cu curu in poarta si bubuit in fata, si poate poate pica golu. exact cum a pierdut steaua la urziceni, alta echipa de ratati ...

o sa tin cu ei cand o sa joace fotbal, adica sa fie demni si prin joc si faze frumoase sa impuna respect, nu sa adune puncte cu ciupeala

recunosc, in meciurile vaslui - dinamo si vaslui - rapid sunt cel mai mare fan al lor
Reply With Quote
Old 03-24-2008, 17:47
Alecu Alecu is offline
Member

Ei si iata ca au venit si momentele cand cele scrise mai sus (inca de anul trecut) au acoperire si in clasamentul actual al ligii I. Cu toate ca-mi doresc teribil ca vasluiul sa piarda cu Steaua in meciul urmator de sambata, nu pot remarca faptul ca FC Vaslui este intr-adevar la ora actuala una din echipele redutabile ale primului esalon fotbalistic romanesc. 6 puncte cu dinamo si un neverosibil 3-0 administrat echipei Poli Stiinta Timisoara sunt doar ultimele dintre marile realizari ale Vasluiului din acest sezon.
In ciuda infrangerii mai categorice decat o arata scorul (1-2) de la Craiova, Vasluiul ramane o echipa cu pretentii si sanse reale la a aprinde un loc de cupa UEFA.
Acum revenind un pic cu picioarele pe pamant, eu apreciez gestul galeriei vasluiene insa daca nu era Porumboiu, FC Vaslui ar fi ramas tot "WC" Vaslui si probabil ca cine stie, am fi jucat cu ei in aceeasi serie a Ligii a III-a. Oameni buni, FC Vaslui nu a ajuns in Liga I cu niciun jucator din acest judet, fapt ce denota clar tendintele actuale ale fotbalului.
Asadar, cred ca echipele bucurestene (steaua, dinamo, [rapid?!]) ar trebui sa aiba credit in fata echipei de mercenari FC Vaslui care probabil are maxim un jucator in teren care chiar se gandeste la oras si la judet, restul jucand pe bani, in vreme ce la cele 2(spre 3) echipe bucurestene sunt minim 3 jucatori la fiecare dintre ele care chiar se gandesc la culorile clubului si se gandesc la intreaga tara atunci cand acced in cupele europene.
Asadar stimabililor, mi se pare absolut normal sa iei pietre in cap in momentul in care te bucuri ca o echipa (pe atunci de mana a doua) a pus piedica stelei in drumul spre titlu.
Galeriile or fi ele prietene insa nu poti urina contra vântului la nesfârsit.

Va salut cu respect si in special pe gamer555 care-si mai aduce aminte ca noi de fapt NU APARTINEM judetului Vaslui. Hai Bârladu' si forzza steaua!
Reply With Quote
Old 03-25-2008, 15:50
morph3o's Avatar
morph3o morph3o is offline
Member

alexu te inseli spunand ca vasluiul nu a ajuns in liga 1 cu nici un jucator din judet.2 dintre ei sunt chiar din barlad.
Old 05-08-2008, 16:52
andreifan16's Avatar
andreifan16 andreifan16 is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to andreifan16

Buhus e jucator barladean ! ... Si apropo pentru curiozitatea tuturor.. Suntem cam 10 baieti din barlad care mergem meci de meci si acasa si in deplasare cu Fc Vaslui , in acea galerie ! Si la randu nostru suntem sau au fost in unele grupuri de suporteri de acolo , Tyv stie.. si el merge la meciurile echipei.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules