Other Local ISPs ? - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Local ISPs > RDS / RCS

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-04-2007, 06:10
Alecu Alecu is offline
Member

Default Other Local ISPs ?

Am privit terifiat cum va datzi rotunzi.
Mai este ca e multe si alte chestii cu net mai grozave decat voi.
De ce pe acest forum nu sunt listate decat 4 din cele 6 firme care ofera servicii de net? Sau numai acestia va pupa sau cum????
Exemple: Blue Telecom(Cony Sat) si Hanline(Galsa) nu apar in lista domniilor voastre ca fiind "local ISPs". Si apropo Hanline face cat rexnet si cu voi la un loc plus inca ceva. Ca sa nu mai vorbim ca reteaua de la blue telecom e retea si nu lagar de piraterii.
Blue telecom au acoperire de la ciocani pana la zorleni sau de la Grivita pana la Vutcani. Va mai trece multa apa Cacaina(Valea Seaca) pana cand le veti ajunge acestor doi "local ISPs" la unghia din varful parului pubian stang.

Cu respect, si asteptand explicatii la aceasta intrebare,
Alecu Jilavu, Bârlad.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 09:01
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Deschide tu un thread despre Galsa si Bluetelcom ca poti sa o faci si puteai sa o faci de mult timp....daca te interesa
Old 03-04-2007, 11:53
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Oups!
Cam ciudat limbajul mesajului si chiar frapant in opozitie cu sfarsitul de post in care demonstrezi ca stii sa fii si diplomat!

L.E.
Daca nu ma insel despre Blue Telecom(Cony Sat) s-a discutat prin zona chiar si pe HUB se discuta...iar portalul Barlad-online stiu ca e si pe acesta retea legat!
Uite arunca un ochi aici: http://www.barlad-online.ro/index.php?mode=video1
eu vad asa Disponibil doar pe metropolitan in retelele TC-NET si CONY-SAT.
Acelasi lucru e si aici: http://www.barlad-online.ro/index.php?mode=video2
Deci de ce consideri ca nu e bagata in seama Blue Telecom(Cony Sat)?

De Hanline(Galsa) sincer nu stiu dar eu unu personal nu am auzit Nu neg ca nu ar exista ...dar nu am auzit! Stiu ca in Barlad posibilitate de net ai de la Spectral/TCnet/RDS/ConySat/Romtelecom/Rexnet
De altceva nu am vazut nici in ziare, nici reclama pe stilpi, radio sau tv local !
Nu te supara dar atata timp cat nu apare pe cam nicaieri...inseamna ca acesta retea o fi ca reteaua din blocul meu (facuta de locatari si legata la un ISP este dar e reteaua locala blocului! Uite ca noi nu ne-am gandit sa-i dam o denumire!

Am dat pe google si am casit ceva urme de genul asta:
http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8
Insa daca dau pe acele urme de existentza gasesc: You tried to access the address http://www.hanline.ro/, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page. Deci descrierea ta ca face cat rexnet si incaceva la un loc (ce e acel ceva?) se cam bate cap in cap cu ce spune goole cu urmele sale! Pina la urma exista si nu are site???(are cazut serverul?) sau exista dar nu mai exista in prezent functionabila?

Last edited by AIWA; 03-04-2007 at 12:13.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 16:38
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Alecu,

Aici fiecare isi poate spune parerea si este liber sa o faca ...daca nimeni nu a vrut sa deschida un thread despre galsa ....asta inseamna ca nu exista interes. Oricum limbajul tau lasa de dorit si consider discutia cu tine incheiata.

Last edited by Cristi; 03-04-2007 at 16:39.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 16:40
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Stimate domn Alecu, permiteti-mi sa va raspund intr-un mod total diferit de stilul dumneavoastra de dialog. Din cate stiu eu acest forum, implicit portalul barlad-online este administrat de o firma, pe numele ei videonet srl, neavand nici o legatura directa sau contractuala cu "providerii din barlad" care au fost mentionati aici in detrimentrul celor de la cony sau galsa.
Ce ar fi trebuit dumneavoastra sa faceti, era sa deschideti un nou topic legat de galsa sau de ce nu cony ( ccc blue telecom). Prin stilul dumneavoastra total vulgar si hraparet nu faceti decat sa decadeti in fata unui posibil client ce ar dori sa beneficieze de serviciile unei firme din cele doua.
Pentru siguranta si bunul simt, sper din tot sufletul ca dumneavoastra sa nu reprezentati vreo una din cele doua firma.
Cu respectul cuvenit "varfului parului pubian",
Adrian

P.S.: Felicit si eu la randu-mi legatura directa dintre barlad-online( s.c. videonet s.r.l.) si cony (ccc blue telecom). Este unul dintre cele mai bune lucruri facute si pentru clientii acestei firme, pentru copierea diferitelor softuri, productii audio-video proprii sau alte fisiere la viteza mare.
Jos palaria domnilor

Last edited by Adrian; 03-04-2007 at 16:43.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 16:42
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

Nene Alecu de ce ne iei pe noi si ne tragi de urechi pentru ceva ce trebuia "voi" sa faceti ...cred ca sunteti direct implicat in cel putin una din cele doua retele si cred ca e de datoria dumneavoastra sa incercati sa le promovati (daca se dorea asta)
PS eu persoanal sunt atat de dezinteresat de cei doi ISP's ca ma bufneste rasul (asta e parerea mea si am voie sa exprim asa ca nu ma trageti de urechi)
Old 03-04-2007, 16:48
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Alecu
As fi vrut sa vad privirea asta....

Quote:
Bine ca am invatat limba romana de la Dl. Vanghelie( A.K.A. "Care este") ca nu stiu ce ne-am fi facut....

Last edited by Adrian; 03-04-2007 at 16:51.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 16:52
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
De ce pe acest forum nu sunt listate decat 4 din cele 6 firme care ofera servicii de net? Sau numai acestia va pupa sau cum????
Exemple: Blue Telecom(Cony Sat) si Hanline(Galsa) nu apar in lista domniilor voastre ca fiind "local ISPs". Si apropo Hanline face cat rexnet si cu voi la un loc plus inca ceva. Ca sa nu mai vorbim ca reteaua de la blue telecom e retea si nu lagar de piraterii.
Blue telecom au acoperire de la ciocani pana la zorleni sau de la Grivita pana la Vutcani. Va mai trece multa apa Cacaina(Valea Seaca) pana cand le veti ajunge acestor doi "local ISPs" la unghia din varful parului pubian stang.

Cu respect, si asteptand explicatii la aceasta intrebare,
Alecu Jilavu, Bârlad.
De unde se poate trage concluzia ca ori are picioarele scurte si freza pe stinga....ori a last parul sa creasca si sa creasca si sa creasca...pina a ajuns jos! Aveti grija sa nu calcati pe "par"

Oups...poate vine frizerul de servici si ne sterge o tunsoare de cateva zile pe forum pentru limbaj nepoliticos!

Last edited by AIWA; 03-04-2007 at 16:54.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 16:54
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Eu sincer nu am intalnit vreodata o unghie in varful parului pubian...daramite pe partea stanga..
Old 03-04-2007, 16:55
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

nene cred ca daca ne salutai dupa ce "intrai in camera" probabil eram mai intelegatori ... cat despre par incercati la Ciufulici
Old 03-04-2007, 16:56
Fallen Angel Fallen Angel is offline
Member

D-nule Alecu Jilavu.....jos palaria.....sunteti cu adevarat cu ...barca!
Old 03-04-2007, 16:59
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

..cu barca pe raul Valea Seaca?(asta sa nu ii mai zic celalat nume popular)
Old 03-12-2007, 01:08
Alecu Alecu is offline
Member

Quote:
Originally Posted by Adrian
Eu sincer nu am intalnit vreodata o unghie in varful parului pubian...daramite pe partea stanga..
S-a vrut a fi o ironie...
Cât priveste parte cu prezentatul... Nu am vazut un thread cu prezentari... ceea ce ma duce la concluzia ca niciun untilizator de pe acest forum nu s-a prezentat in prealabil. Deci...?
Reply With Quote
Old 03-12-2007, 02:14
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

e vorba de placere ... sincer nu am placerea sa ma prezint unui om care dupa parerea mea abereaza ...vedeti domnule Alecu .. viata e simpla cand e privita tehnic ... oricum puteti sa-mi spuneti Hocus... nu ma deranjeaza
Old 03-12-2007, 09:03
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
S-a vrut a fi o ironie...
Cât priveste parte cu prezentatul... Nu am vazut un thread cu prezentari... ceea ce ma duce la concluzia ca niciun untilizator de pe acest forum nu s-a prezentat in prealabil. Deci...?
Ironia s-a "sanctionat" cu ironie...dar si cu un avertisment

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules