sunt cei mai buni ? - Page 4 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-23-2005, 22:06
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Din pacate se pare ca ...si MARELE RDS..are belele..azi a mers naspa TCnetul...chiar nu a mers...si la un tracert se vede clar ca..de fapt nu a mers RDSul si atunci ce sa mai spun...decat ca...incet incet ...se termina si cu SERIOZITATEA mult trimbitzata a bucurestenilor!
Reply With Quote
Old 01-02-2006, 06:17
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

Limita de trafic practic nu exista iar limita aia care se pune la viteza o aduce la un pic mai putin decat avem la tcnet ziua: 15k.Lipsa de LAN sucks intr-adevar.Eu abia astept sa intre in Barlad RDS-u nu ca sa trec la ei ci ca sa creasca viteza/scada pretul la tcnet
Old 01-02-2006, 11:14
BlackIce BlackIce is offline
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

Pacat ca tc-netul nu aduce pretul apropiat celui de la RDS , n'as pleca de la ei.Sau daca au ceva in planul lor sa nu fie prea tarziu.La inceput a fost 12 $ cu tva , cand a scazut masiv dolarul sau schimbat contractele si se merge pe suma fixa , iar daca acum ar creste vertiginos va fi iar 12 $ Asa e cand nu este concurenta. TC-NET , porcul nu se ingrasa de craciun !!!
Reply With Quote
Old 01-02-2006, 13:28
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

creca pregateste el si TCNET-ul ceva acolo sa nu lase rds-ul sa castige dar mai trebuie de asteptat... iar referitor la limita de trafic .. ii zic eu lu andrei ca limita exista si teoretic cat si practic pentru ca daca o sa se uite el atent prin ofertele de la cablelink cea mai mare limita e de 16 giga pe luna iar daca face el un calcul simplu o sa se dumireasca ca la viteza de 128 kB/s cat e sau, 1024kbps cum le place providerilor sa spuna, se fac aia 16 giga fara nici macar sa te chinui, stiu ca faceam eu in ianuarie anul trecut 16 giga download-and doar noaptea cu 50 de kilo ... mai tre sa mai zic mai multe sau restul calculelor le faci tu ?

iar limitele de viteza care se pun dupa depasirea limitei de download nu sunt nici pe departe 15 kilo ...

Last edited by twisted; 01-02-2006 at 13:31.
Reply With Quote
Old 01-02-2006, 15:45
stranger on the net's Avatar
stranger on the net stranger on the net is offline
Junior Member

[quote=twisted]creca pregateste el si TCNET-ul ceva acolo sa nu lase rds-ul sa castige dar mai trebuie de asteptat... iar referitor la limita de trafic .. ii zic eu lu andrei ca limita exista si teoretic cat si practic pentru ca daca o sa se uite el atent prin ofertele de la cablelink cea mai mare limita e de 16 giga pe luna iar daca face el un calcul simplu o sa se dumireasca ca la viteza de 128 kB/s cat e sau, 1024kbps cum le place providerilor sa spuna, se fac aia 16 giga fara nici macar sa te chinui, stiu ca faceam eu in ianuarie anul trecut 16 giga download-and doar noaptea cu 50 de kilo ... mai tre sa mai zic mai multe sau restul calculelor le faci tu ?

iar limitele de viteza care se pun dupa depasirea limitei de download nu sunt nici pe departe 15 kilo ...[/QUOTE]

Dar cat? Poate ar trebui sa fii putin mai explicit, sa pricepem toti cei pe care ne-ar bantui ideea de a trece la rds, renuntand la tc-net.
Reply With Quote
Old 01-02-2006, 17:04
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

ce rost are sa vorbim fiecare dupa parerea lui?Eu am intrebat un posesor de cablelink(vor fi si la noi in Bd multi) si e 15K(practic 128k).Si e clar ca va trebui sa mai imbunatateasca tcnetu oferta ca sa nu plece lumea
Old 01-14-2006, 22:11
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

<<<<< Tcnet Va Anunta Ca Vineri 13.01.2006 Reteaua Intra In Revizie Generala Incepand Cu Ora 17.00 Dupa-amiaza Pana Sambata Dimineata 14.01.2006 La Ora 8.00.va Multumim Pentru Intelegere!!!!! >>>>>

PS
Este sambata 14.01.2006 ora 21:11 nu merge dar am inteles ca inca se mai fac ceva teste pentru "0.01db loss" sau cel putin asa ceva am vazut eu pe aparat (nu e oficiala informatia dar pentru linistirea vecinului meu Spartacus e buna- iesi si tu afara la aer omule-hai la pub!)

Last edited by AIWA; 01-14-2006 at 22:17.
Reply With Quote
Old 01-14-2006, 22:25
spartacus spartacus is offline
Junior Member

da AIWA creca e o idee ff buna sa ies la un pahar de net la pub.... .....oricum....o venit intr-un sfarsit netu
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules