sunt cei mai buni ? - Page 2 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-07-2005, 11:02
un_cetatean un_cetatean is offline
Junior Member

Auzi ce zice filosoful ombladon:
HTML Code:
mai exact de la cunostinte stiu ca sunt 129 clienti in rex.
Draga ombladon, cunostintele tale ori te iau de fraier, ori ti-au numarat neuronii ... Rex-ul are peste 129 de clienti numai intr-un vlan. Nu vreau sa contest ca TC-Net-ul are mai multi clienti (deocamdata), dar nici nu-ti pot permite sa dezinformezi in halul asta.
Reply With Quote
Old 08-07-2005, 17:48
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

ombladon ....se pare ca acum sunt cam 300 cu tot cu firme...si nu vezi ce promitatori sunt???...deocamdata....:d
Reply With Quote
Old 08-07-2005, 20:06
h3art broken | scythe's Avatar
h3art broken | scythe h3art broken | scythe is offline
Member

eu am auzit ceva de 500 ......lol
return 1;
Reply With Quote
Old 08-07-2005, 20:45
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

foarte bine....si pentru florinelu...nu va mai laudati atata cu puterea voastra financiara si cu sictirul oferit clientilor...sunteti lapte si miere pana vedeti contarctul semnat...din partea mea...la garla cu voi...colosi ce va tot credeti....crezi ca in acest moment nu mai are cine aduce net la barlad sau ce???credeti ca rds-ul a inventat internetul....eu nu cred
Reply With Quote
Old 08-07-2005, 20:46
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

asteptam o oferta mult mai dulce de la voi...mai tentanta...sa fie abureala mai mare...dar nuuuuu...
Reply With Quote
Old 08-08-2005, 03:29
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by un_cetatean
Rex-ul are peste 129 de clienti numai intr-un vlan. Nu vreau sa contest ca TC-Net-ul are mai multi clienti (deocamdata), dar nici nu-ti pot permite sa dezinformezi in halul asta.
pai mai cetatzene vad ca esti informat nu gluma ... lumineaza-ne si pe noi si ia zii cati clienti are rex-ul ?
Reply With Quote
Old 08-08-2005, 16:51
un_cetatean un_cetatean is offline
Junior Member

Ceva mai multi decat cred unii ametiti ca ombladon sau katija.
Reply With Quote
Old 08-08-2005, 18:27
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Domnule cetanean, haideti sa nu jignim gratuit alti useri de pe acest forum.
Daca vrei sa-i contrazici, vino cu argumente - eu cred ca ar fi mai interesant
Old 08-08-2005, 19:48
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Oricum e destul de simplu de aflat (sau era) am vazut lista cu clientii de la rexnet facuta publica chiar pe site la ei ...pe deasupra si adresele lor...mai lipseau numerele de telefon(chiar am fost suparat pe faza asta ).

Last edited by Cristi; 08-08-2005 at 20:22.
Reply With Quote
Old 08-08-2005, 19:59
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

De ce, aparea si numarul tau?
Old 08-08-2005, 20:23
Cristi Cristi is offline
Senior Member

LOL.. Sa stii ca la asta nu m-am gandit.

Last edited by Cristi; 08-08-2005 at 20:24.
Reply With Quote
Old 08-08-2005, 21:51
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

totusi suntem pe un forum neutru..."cat de cat" si haideti sa nu denigram nici o firma....sa afirmi despre ca o firma are 129 sau 1500 de clienti fara acordul acesteia este un mare deserviciu adus acelei firme...(ca sa nu zic magarie)
toti ISP-istii din Barlad au meritele lor...chiar daca au mai fortat piata din cand in cand...dar toti sunt demni de respectul nostru...
vom vedea daca rds-ul va avea loc pe piata...dar eu cred ca da...ca cati mai multi cu atat mai bine pentru utilizatorul final...
Reply With Quote
Old 08-09-2005, 15:30
w`t`f` w`t`f` is offline
Member

Cristi tu ai vazut lista acum cateva luni, asta nu inseamna ca au ramas in stadiul ala, intre timp s-au mai intins cateva fibre optice .. de pe de o parte si de alta a orashului Barlad . Oricum am auzit si cateva zvonuri despre firma la care muncesti ca ar avea nu stiu cati j`demii de abonati. Zvonuri controlate .
Reply With Quote
Old 08-09-2005, 16:04
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by w`t`f`
Cristi tu ai vazut lista acum cateva luni, asta nu inseamna ca au ramas in stadiul ala, intre timp s-au mai intins cateva fibre optice .. de pe de o parte si de alta a orashului Barlad . .

Daca erai putin atent ai fi vazut ca am specificat ca nu sunt destul de sigur daca mai este lista aia facuta publica..si nici nu am spus vreun numar de abonati, nici macar linkul.

Quote:
Oricum am auzit si cateva zvonuri despre firma la care muncesti ca ar avea nu stiu cati j`demii de abonati. Zvonuri controlate .

Ne cunoastem ?

Last edited by Cristi; 08-09-2005 at 16:06.
Reply With Quote
Old 08-09-2005, 16:38
w`t`f` w`t`f` is offline
Member

Tot ce vroiam sa subliniez este faptul ca asa se intampla intr-un orash mic cum este Barladul: totul se controleaza prin zvonuri.
Si sincer nu ma intereseaza cati abonati are o firma sau alta, doar ma bucur ca a inceput sa apara concurentza si poate in sfarshit inteleg si firmele de internet din Barlad ca ar fi timpul sa devina, in sfarshit, ceva mai seriosi.
Reply With Quote
Old 08-09-2005, 16:43
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Tot ce vroiam sa subliniez este faptul ca asa se intampla intr-un orash mic cum este Barladul: totul se controleaza prin zvonuri.
Parerea ta
Old 08-09-2005, 16:57
w`t`f` w`t`f` is offline
Member

Scuze djlyon ... aproape totul.
Reply With Quote
Old 08-09-2005, 22:10
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

ca sa raspund la intrebarea din numele thread-ului - da din punctul meu de vedere TCNET-ul sunt cei mai buni...dar cine renunta sa fie cel mai bun renunta sa fie bun...asa ca mai trebuie criticati...(asta o sa-i enerveze si o sa reactionezede 2 ori mai repede).. mai trebuie lucrat (mulllttt) la serviciile oferite .. ( majoritatea clientilor sunt elevi si sunt multumiti de serviciile oferite...dar acestia vor creste...)... etc

a...imbunatatirea s-a vazut intradevar in viteza netului(acea latime de banda de 4 ori mai mare) si in scaderea intreruperilor (sau stau eu putin pe net?)

Last edited by dadosh; 08-09-2005 at 22:12.
Reply With Quote
Old 08-09-2005, 22:50
Omu's Avatar
Omu Omu is offline
Senior Member

O fi sau nu o fi buni...au demonstrat ca daca se vrea se poate! Au demonstrat ca daca se investeste in aparatura si in suport tehnic se poate merge departe! si acum hai sa nu mai fim carcotasi dar nu e normal ca pe banii tai tu sa hotarasti ce si cum si nu altii? Pai cum sa nu existe permanentza cat de cat la o firma mare?
Cine tine la clientzi si la afacerea lui va stii sa investeasca in relatiile cu publicul...cine va considera ca "privitul de sus" practicat in alte sau mai bine spus practicat in cam toate locatiile din tara e nimerit si in Barlad e posibil sa se insele!
La ora actuala in barlad RDS este aproape inexistent! Asa ca in calcule poate fi uitat! La ora actuala TcNet detine cea mai mare viteza de reactie in materie de cablare si navigare net!Pe linga asta suportul oferit este calitativ si din cate stiu se lucreaza permanent la imbunatatirea lui! Unde nu mai adaugi ca majoritatea cunosc pe majoritatea si in orice moment (sau aproape) potzi suna sa te "certzi" cu ei! Asta pentru un client dependent de net..e ideal! Sa nu uitam un lucru...ce practica a dovedit-o in Barlad....atita timp cat ai mama serviciilor poleite cu aur si platina dar....relatia cu cel ce itzi plateste salariul in spetza clientul este "sublima dar lipseste cu desavirsire" ..sa nu te asteptzi la multi barladeni! In Barlad mai conteaza si felul cum discutzi cu userii...felul cum ii tratezi...felul cum incerci sa-i rezolvi problema, etc.
Da sint buni asta este...mai este si REX o alternativa dar acum depinde de politica firmei de acolo...cum nu o cunosc nu pot spune multe despre ei decat ca au si ei oameni de valoare ce chiar stiu meserie...poatye le lipseste motivatia salariului...iar o alternativa buna la TcNet eu vad Spectralul ce intodeauna si-a respecta clientii..si da nu este o rusine pentru patronul de acolo sa lucreze alaturi de angajatzi ci din contra eu o gasesc ca o buna metoda de a stringe rindurile firmei sale si de a mentine un climat ideal in firma!

Asta am avut de spus!
AIWA here
Reply With Quote
Old 08-11-2005, 00:25
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

wa .. spiritele se incing pe aici .. care are mai multzi sau mai putzini clientzi .. eu daca is multumit de unu is am net de acolo

Last edited by Admin; 08-12-2005 at 08:41.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules