ajutor - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-09-2006, 17:45
bishara bishara is offline
Junior Member

Question ajutor

stie cineva cum pot scapa de ban pe hub (dc.tc-net.ro)
Reply With Quote
Old 05-10-2006, 00:54
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Pai cine te-a banat?
Reply With Quote
Old 05-10-2006, 21:07
timp's Avatar
timp timp is offline
Junior Member

Angry

<< Aveti ban iar acesta este mesajul implicit >>
Reason: si va mai intrebati de ce aveti ban

Chiar ma intreb de ce ?
Reply With Quote
Old 05-15-2006, 21:17
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

ultimul e un ban dat de mine pe range-ul de la cony sat din simplul motiv ca de pe ip-urile de acolo au venit destule flood-uri pe hub. asta e imi cer scuze daca din cauza catorva am generalizat si "sufera" acum toti dar din motive de securitate varianta asta e cea mai buna.
Old 05-18-2006, 01:32
twisted's Avatar
Senior Member

cred s-a rezolvat problema cu ban-ul asupra conysat-ului ...
Old 05-19-2006, 15:53
Altenosfera Altenosfera is offline
Junior Member

Arrow Slutare

Nu mi se pare corect ca o persoana care are o depresie nervoasa sa aiva op pe hubul dc.tc-net.ro si care face abuz de putere .... voua vi se pare normal sa banatzi o sala de net intreaga cu ban permanent asa degeaba ? ...Mie nu mi se pare de loc Corect. Ca si Abonati la Firma "Tc-Net" sa avem reteaua banata .... domnul TWISTED daca nu este constient de ceia ce fac ... sa i se scoata op`ul ...... Sper sa se rezolve problema aceasta ...

Reason: se scoate cand termini banutii...
Permanently.
IP: 81.180.0.0..81.
Nick: _rangeban_
IP Range :81.180.0.0-81.181.255.255

Va Multumim.
Reply With Quote
Old 05-19-2006, 19:51
twisted's Avatar
Senior Member

nu e nici o depresie nervoasa, si ti-am explicat in pm care a fost motivul, ban-ului, si ti-am prezentat si niste scuze le accepti, nu le accepti e la latitudinea ta. eu ti-am explicat problema mai mult decat ok...
Old 05-19-2006, 21:27
Nobody Nobody is offline
Banned

Quote:
Originally Posted by Altenosfera
Nu mi se pare corect ca o persoana care are o depresie nervoasa sa aiva op pe hubul dc.tc-net.ro si care face abuz de putere .... voua vi se pare normal sa banatzi o sala de net intreaga cu ban permanent asa degeaba ? ...Mie nu mi se pare de loc Corect. Ca si Abonati la Firma "Tc-Net" sa avem reteaua banata .... domnul TWISTED daca nu este constient de ceia ce fac ... sa i se scoata op`ul ...... Sper sa se rezolve problema aceasta ...

Reason: se scoate cand termini banutii...
Permanently.
IP: 81.180.0.0..81.
Nick: _rangeban_
IP Range :81.180.0.0-81.181.255.255

Va Multumim.

Alternosfera... banul acela a fost dat pentru cel care avea site-ul www.TwistedIsGay.tk care, acum vad ca nu mai functioneaza... a fost dat astazi, cand, la pc-ul cu ip 81.181.169.55 se afla Kent, un tip, care, dupa cum am auzit, a avut curajul sa spuna lucrurilor pe nume, adica sa ii spuna lui Twisted ce parere are el si cei din jurul lui, despre el, adica, faptul ca este GAY!
Reply With Quote
Old 05-19-2006, 21:39
Kent Kent is offline
Banned

Default e gay? :) asa reiesea din site

Quote:
Originally Posted by Nobody
Alternosfera... banul acela a fost dat pentru cel care avea site-ul www.TwistedIsGay.tk care, acum vad ca nu mai functioneaza... a fost dat astazi, cand, la pc-ul cu ip 81.181.169.55 se afla Kent, un tip, care, dupa cum am auzit, a avut curajul sa spuna lucrurilor pe nume, adica sa ii spuna lui Twisted ce parere are el si cei din jurul lui, despre el, adica, faptul ca este GAY!

hahahaha )

Cu toate ca s`au facut o gramada de presiuni asupra mea sa sterg domeniul www.TwistedIsGay.tk nu am facut`o .. dar, pentru ca o persoana foarte draga mie, m`a rugat, am facut`o.. dar tin sa mentionez ca.... NU AM FACUT`O DIN CAUZA AMENINTARILOR dupa cum ar crede unii sau altii! Nobody, vad ca stii cam multe despre faptul ca ban`ul mi`a fost dat mie.. este asa... Twisted, intr`un acces de furie, mi`a dat ban mie, adica a banat o intreaga clasa de ip`uri, fara sa se gandeasca la faptul ca.. sunt sali pe care le`a banat si.. foarte multi utilizatori de Tc-Net sunt privati de ceea ce se numeste Hub... ) kiss ya twisted.. ai fost un dulce azi.. )
Reply With Quote
Old 05-20-2006, 01:02
NyXon's Avatar
NyXon NyXon is offline
Junior Member

Send a message via ICQ to NyXon

vreau si eu sa stiu MOTIVUL pt. care am luat ban si dc. permanent???
Twisted sa fim seriosi daca tu nu ai nici o depresie nervoasa poate ma ajutzi tu....Mi-a placut de cineva ca nu a luat nici o masura cand i-am zis de mic`ul flood pe care l-am primit de la tine twisted si despre ban (sincer fara motiv) peste asta mi-a zis ca-mi mai da si el 12 ore deci la mine este :

:Reason: bafta la copii...
Permanently+12 h
IP: 10.0.11.37
Nick: _ipban_

si totusi interesant este ca platesc abo. intreg la net unde scrie internet si retzea locala....retzea locala unde imi iau ban permanent fara nici un motiv sau poate imi explica si mie cineva acest motiv "bafta la copii..." stii daca era 12 ore sau 24 mai intelegeam .... da domnule l-am suparat si mi-a dat ban asta e..... dar tu imi dai flood si scrii pe retzea in numele meu si tot tu esti suparat si eu imi iau ban permanent.... mie mii greu sa inteleg asta poate ma ajuta cineva ca de asteptat m-am cam plictisit

Last edited by NyXon; 05-20-2006 at 01:06.
Reply With Quote
Old 05-20-2006, 01:15
Nobody Nobody is offline
Banned

Quote:
Originally Posted by NyXon
vreau si eu sa stiu MOTIVUL pt. care am luat ban si dc. permanent???
Twisted sa fim seriosi daca tu nu ai nici o depresie nervoasa poate ma ajutzi tu....Mi-a placut de cineva ca nu a luat nici o masura cand i-am zis de mic`ul flood pe care l-am primit de la tine twisted si despre ban (sincer fara motiv) peste asta mi-a zis ca-mi mai da si el 12 ore deci la mine este :

:Reason: bafta la copii...
Permanently+12 h
IP: 10.0.11.37
Nick: _ipban_

si totusi interesant este ca platesc abo. intreg la net unde scrie internet si retzea locala....retzea locala unde imi iau ban permanent fara nici un motiv sau poate imi explica si mie cineva acest motiv "bafta la copii..." stii daca era 12 ore sau 24 mai intelegeam .... da domnule l-am suparat si mi-a dat ban asta e..... dar tu imi dai flood si scrii pe retzea in numele meu si tot tu esti suparat si eu imi iau ban permanent.... mie mii greu sa inteleg asta poate ma ajuta cineva ca de asteptat m-am cam plictisit
Acel cineva daca e Cristi, inseamna ca el kiar nu baga la cap ca Twisted e un ratat si jumatate si cred ca el e asa de inkis intre peretii pub-ului incat nu il mai intereseaza daca se muta utilizatorii de tc net la RDS.... Nyxon, "frustrarea" de care da dovada Twisted, vine de la prostia cu care l-a inzestrat natura.... dupa cum stiu, si tu ai luat ban tot din cauza site-ului lui Kent, site care, a facut valva in Tc Net si pe reteaua lor metropolitana. Deci, iti dau un sfat, Nyxon: muta-te frate de pe Tc Net si du-te la rds, unde macar, nu te deranjeaza nimeni si nu te ameninta nici un sef care se crede un zeu ca iti da si el Kick daca te plangi... Auziti domnilor "zei" lasati-ne cu aceasta conducere tiranica, unde ori suntem cu voi ori suntem impotriva voastra.. daca deschizi gura: Ban ip sau Range Ban .... daca vrei sa te plangi ti se spune: Daca nu iti convine, muta-te! asa ca... : GET THE FUCKIN` LOST!
Reply With Quote
Old 05-20-2006, 01:31
catalin's Avatar
catalin catalin is offline
Junior Member

si ce daca e gay
problema e la voi nu la el
Reply With Quote
Old 05-20-2006, 09:42
NyXon's Avatar
NyXon NyXon is offline
Junior Member

hai ma ca aia e la misto el a incercat sa faca ceva dar a gresit comanda lasa faza aia problema e ban`ul.... poate asa invatza si el sa nu se mai foloseasca de privilegiile pe care le are pe hub pentru a mai vorbi in numele altor useri
Reply With Quote
Old 05-20-2006, 12:49
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon
Arrow

ufffffffffffff asa`i twi@ ?

eu am lista celor care mi`au facut situl ala fantoma ....... tu ai ceva ?

mai baeti ....daca erati cheie de biserica nu aveati ban , daca erati mai luminati la minte ..............

De ce credeti ca cineva are ceva cu voi atata timp cat stati in banca voastra si nu deranjati pe nimeni ?!

ex : eu ma blestem cu twi@ zilnic, sunt 4 ani *pentru ca imi este drag* imi iau ban pe 24/h , 1/week , dar asta este *trece* asta este internetul *chatul*....no problem

Sunt 1500 abonati la tc-net, nu inteleg de ce numai acei riverani,smecheriei ai dc++ sunt(banati) ,
Nu tin tutela lui twi@, dar exagerati la maxim .... daca twi era asa cum spuneti voi de ce nu are ban toata reteaua?

Nu va mai dati loviti,gata! cu impresii de nevinovat, nu exista foc fara scanteie , oricum nu va asculta nimeni ....and CRISTI stie el ce podoabe are pe RETEA, de asta nu misca nimic.

remember : OP PE RETEA AU SI AU AVUT TOTI CEI CARE ATUNCI CAND S-AU CABLAT AVEAU HDD INFERIOR A 5GB! Asta va zice ceva ? ( e ciocolata amara ? sau mananci kkt?)

Last edited by ombladon; 05-20-2006 at 13:01.
Reply With Quote
Old 05-20-2006, 14:50
NyXon's Avatar
NyXon NyXon is offline
Junior Member

poi ce treaba am eu cu dc++ eu intram cand trageam un film sau muzik (deci cand aveam nevoie) nu deranjam pe nimeni dar daca el imi da kick si dupa aia imi zice sa-mi schimb nick`ul din [ro][bd][tcnet](care cristi la inregistrat) in [tcnet] asta ma cam suparat ca putea sa-mi zica prima data frumos si dupa aia daca vedea ca nu-l schimb sa-mi dea kick 12 ore si gata.... eu nu am zis nimic de op`ii de pe retzea bravo lor pe unii ii respect dar daca esti op fatzi meseria fara sa incerci sa fii un "zeu" sii el a vrut sa scrie ce a scris in numele meu dar a gresit.. acum ombladon ce ar fi sa vezi pe retzea "<ombladon>********* " si tu nici sa nu atingi tastatura... ce ai face?? ca lui cristi nu ai cum sa-i zici nik ca el stie ce podoabe are pe retzea.... si daca te folosesti de greseala lui ca sa te razbuni pe ceia ce a vrut sa-ti faca el iti da flood si ban permanent pe retzea ( deci nu 12 ore nu 1 zi nu o saptamana ci permanent) ...crezi ca e corect??
Reply With Quote
Old 05-21-2006, 19:06
Kent Kent is offline
Banned

Quote:
Originally Posted by ombladon
ufffffffffffff asa`i twi@ ?

eu am lista celor care mi`au facut situl ala fantoma ....... tu ai ceva ?

mai baeti ....daca erati cheie de biserica nu aveati ban , daca erati mai luminati la minte ..............

De ce credeti ca cineva are ceva cu voi atata timp cat stati in banca voastra si nu deranjati pe nimeni ?!

ex : eu ma blestem cu twi@ zilnic, sunt 4 ani *pentru ca imi este drag* imi iau ban pe 24/h , 1/week , dar asta este *trece* asta este internetul *chatul*....no problem

Sunt 1500 abonati la tc-net, nu inteleg de ce numai acei riverani,smecheriei ai dc++ sunt(banati) ,
Nu tin tutela lui twi@, dar exagerati la maxim .... daca twi era asa cum spuneti voi de ce nu are ban toata reteaua?

Nu va mai dati loviti,gata! cu impresii de nevinovat, nu exista foc fara scanteie , oricum nu va asculta nimeni ....and CRISTI stie el ce podoabe are pe RETEA, de asta nu misca nimic.

remember : OP PE RETEA AU SI AU AVUT TOTI CEI CARE ATUNCI CAND S-AU CABLAT AVEAU HDD INFERIOR A 5GB! Asta va zice ceva ? ( e ciocolata amara ? sau mananci kkt?)
Hihihi .. hai sa iti zic ceva musiu .. are lista.. ca`i scurta cu draci.. kestia`i k .. EU SUNT SINGURUL!.. ... asa ca.. si .. vreau sa iti zic ceva.. nu afost ceva inventat .. ci a spus singur.. tare si raspicat pe retea ca e homosexual .. a zis ceva d genu` ... "twisted: [TcNet]Nyxon, SUNT GAY SI NU MI-E RUSINE SA RECUNOSC" asa ca... noi ce ar trebui sa credem? am facut printscreen cu ce a zis.. si am facut site`ul .. nimic neobisnuit nu? ) asa ca.. nu mai lua foc atat! e un loser, a fost si va ramane!
Reply With Quote
Old 05-21-2006, 19:42
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

mie nu prea imi place sa zic omului pe fata ...ca ..... OBRAZUL ....

da`mi si me situl ala ca sa vad si eu :">

vagner_zeren ON yahoo messenger
Old 05-22-2006, 18:26
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Nobody
Ca asta e sau nu adevarul...sa nu uitam un lucru! Hubul este al TCnet...iar pedeapsa a fost aplicata unei sali de net ce are CONTRACT cu TCnet...problema este ciudata pentru ca...un CONTRACT se respecta si cum toata lumea este sensibila la bani daca cei de la sala se gindeau un pic puteau sa profite foarte bine de acesta scapare a unui op ce a banat la nervi!
Si asta intrucat o simpla sesizare scrisa din partea celor de la sala semnata si stampilata...daca se depunea la sediul TCnet rezolva problema instant! ba chiar poate scutea si ceva luni de plata abonament!
Reply With Quote
Old 05-22-2006, 21:50
Nobody Nobody is offline
Banned

Wink Mdea... foarte interesant....

Quote:
Originally Posted by AIWA
Ca asta e sau nu adevarul...sa nu uitam un lucru! Hubul este al TCnet...iar pedeapsa a fost aplicata unei sali de net ce are CONTRACT cu TCnet...problema este ciudata pentru ca...un CONTRACT se respecta si cum toata lumea este sensibila la bani daca cei de la sala se gindeau un pic puteau sa profite foarte bine de acesta scapare a unui op ce a banat la nervi!
Si asta intrucat o simpla sesizare scrisa din partea celor de la sala semnata si stampilata...daca se depunea la sediul TCnet rezolva problema instant! ba chiar poate scutea si ceva luni de plata abonament!
Right .. dar chestia e alta: cei cu salile sunt asa de speriati.. mai ales daca sunt in urma cu plata abonamentului incat nu le mai arde sa ceara daune pentru ca un op "frustrat" sau mai bine zis..... batut in cap..... a banat o ditamai clasa de ip-uri.... si, hai sa fim realisti.... o chestie de asta trebuie sa il fi deranjat tare de tot pe twisted daca l-a banat pe Kent asa ... apropo ... tu ce crezi? Twisted e gay sau nu e gay? www.Twisted.IsGay.com ) l-am primit mass dar, e faina faza ) ne mai vedem pe la arcadia aiwa sa ne aducem aminte de vremurile bune ) ciao
Reply With Quote
Old 05-29-2006, 16:23
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

http://tracker.tc-net.ro/index.php

Ajutor
Explica careva ce e cu acest link?
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules