de abia astept sa ma mut la rds - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-31-2005, 08:25
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

northwood...spre bucuria ta cei de la rds trag cablurile prin interiorul scarii....si cred ca pentru tine iti vor pune si sw in dormitor...
de asemenea poate in contractul lor..VEI AVEA o rata minima de transfer asigurata....da-mi voie sa iti spun ,ca m-am interesat, ca la tc net doar firmele cu abonamente mari au abonamente garantate...chiar si 10 kilo garantati costa mult mai mult decat un abonament "home user".
Si sincer ma indoiesc temeinic ca vei avea acces la petrecerea tc net ...stii tu e cam "elitista"..
Reply With Quote
Old 08-31-2005, 12:34
gigikentucky gigikentucky is offline
Junior Member

Sa faci ceva pe ea petrecere tecenet
Ce sa faca si ei ca sa compenseze faptul ca iti ofera niste servicii de kkt.

Katja tu parca sustii mult prea avid tecenetu. Sfidezi orice logica. Stangaceanule, tu esti mama ?
Reply With Quote
Old 08-31-2005, 19:49
Omu's Avatar
Omu Omu is offline
Senior Member

AIWA da merge acum, mersi de interventie!
Reply With Quote
Old 08-31-2005, 21:51
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Cu placere,pentru putin!
Reply With Quote
Old 08-31-2005, 22:35
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

In clipa de fatza am avut o discutie cu Twisted..ce mi-a spus ca e de la serverul celor de la CG..OK mi-am spus cunoaste bine topologia retelei si stie mai multe insa surpriza..bag Spectral si merge de rupe CGul!
Intre timp se zvoneste ca se fac si ceva modificari...pai daca e asa..de ce nu se anuntza?! Discutam de cine e mai bun ,cine e mai serios si alte alea dar...unde e comunicarea?
Reply With Quote
Old 08-31-2005, 22:49
Junior Member

Raspuns:
"nu cred ca va mai fi vreun isp in barladul asta amarat care sa fie mai aproape de client ca tc net-ul...cu cat poate...cu oamenii sai, cu probleme, defectiuni, ingaduinta, si apropiere de client ...ever ever"
Reply With Quote
Old 08-31-2005, 23:26
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Mai GIGI...se pare ca te-au auzit ...si uite merge acum asa cum mergea pina asta seara..deci ..asta a fost s-a facut ceva treaba si..era un nod pe un cablu!
Reply With Quote
Old 09-01-2005, 09:16
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

Default re

AIWA te rog prezinta tot ce ti-am spus ... eu am spus ca o fi de la serverul CG care intradevar si mie imi mergea rau nu am afirmat ferm convins ca e de la ala, ci pus si simplu am emis o ipoteza, avand in vedere ca dupa ce am observat ca nu merge CG-ul am incercat alte site-uri din afara si altele din romania sa testez sa vad daca nu merge intradevar si surpriza alea mergeau... si oricum ti-am zis si eu daca nu mah insel de cele cateva schimbari chiar inainte sa incerg CG-ul.
Old 09-01-2005, 09:22
Fallen Angel Fallen Angel is offline
Member

Quote:
Originally Posted by gigikentucky
Raspuns:
"nu cred ca va mai fi vreun isp in barladul asta amarat care sa fie mai aproape de client ca tc net-ul...cu cat poate...cu oamenii sai, cu probleme, defectiuni, ingaduinta, si apropiere de client ...ever ever"
Kentucky...te cam contrazici...singur ...putin mai inainte spuneai doar vorbe urate la adresa lor......oare de unde aceasta schimbare brusca....si in bine!
Old 09-01-2005, 11:34
Junior Member

Faceam misto de ei ma
Reply With Quote
Old 09-01-2005, 12:06
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by twisted
AIWA te rog prezinta tot ce ti-am spus ... eu am spus ca o fi de la serverul CG care intradevar si mie imi mergea rau nu am afirmat ferm convins ca e de la ala, ci pus si simplu am emis o ipoteza, avand in vedere ca dupa ce am observat ca nu merge CG-ul am incercat alte site-uri din afara si altele din romania sa testez sa vad daca nu merge intradevar si surpriza alea mergeau... si oricum ti-am zis si eu daca nu mah insel de cele cateva schimbari chiar inainte sa incerg CG-ul.
DA..curios e unte ca aseara ..am facut si test pe spectral si merge UNS...De asta spun ca aseara a FOST CEVA...ceva daca am inteles bine era facut de NEVRAX...si a fost exact in perioada cit am testat! am spus ca si-a revenit insa e inadmisibil sa la un ping mediu zilnic de 10ns sa am Request timed out NU MI SE PARE NORMAL Atitatimp cat eu stau in medie cam 90% din timp pe acel server..crede-ma pe cuvint ca imediat sesizez can ceva merge prost! Apropo de asta te invit sa mine sa vezi cum merge DC++ sa vedem poate gasesti si aici o explicatie

Hai sa incercam sa ne vedem si greselile nu numai calitatile!
Reply With Quote
Old 09-01-2005, 12:22
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by AIWA
DA..curios e unte ca aseara ..am facut si test pe spectral si merge UNS...De asta spun ca aseara a FOST CEVA...ceva daca am inteles bine era facut de NEVRAX...si a fost exact in perioada cit am testat! am spus ca si-a revenit insa e inadmisibil sa la un ping mediu zilnic de 10ns sa am Request timed out NU MI SE PARE NORMAL Atitatimp cat eu stau in medie cam 90% din timp pe acel server..crede-ma pe cuvint ca imediat sesizez can ceva merge prost! Apropo de asta te invit sa mine sa vezi cum merge DC++ sa vedem poate gasesti si aici o explicatie

Hai sa incercam sa ne vedem si greselile nu numai calitatile!

Hai sa incercam sa fim realisti..ok? ...in primul rand nu stiu despre ce server este vorba si deci aici nu ma bag (probabil ai dreptate) ..DAR NU POT SA STAU IN BANCA MEA CAND VORBESTI DE DC++...hai sa fim seriosi ...ESTI SINGURUL CLIENT CARE ARE 100 MB GARANTATI(FIBRA OPTICA DIN NODUL CENTRAL PANA LA TINE ). Ai incercat vreodata sa pui direct cablul in placa de retea si sa nu mai treci printr-un router (in cartea tehnica scrie maxim 2 MB intre portul de WAN si cele de LAN) si inca un PC care e server linux care zic eu ca mai mult de .0.5 MB nu poate duce(e obosit rau de tot).... eu zic mai intai testeaza si apoi sa spui ca nu iti merge .....si DACA vrei vin eu cu laptopul si iti demonstrez ca ai 5 MB MINIM (mai conteaza si calculatorul de la care tragi si limitarile aluia)... TOATE ASTEA TI LE-AM SPUS SI PERSONAL SI LE STII PREA BINE SI DIN ALTE SURSE ....HAI SA NU NE CONSUMAM ENERGIA CU POSTURI SCRISE LA NERVI...

Last edited by Cristi; 09-01-2005 at 12:34.
Reply With Quote
Old 09-01-2005, 14:32
Member

Quote:
Originally Posted by gigikentucky
Faceam misto de ei ma
Ha Ha Ha ......si eu ................(de tine
Old 09-02-2005, 00:04
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

se pare ca discutia de aici a cam degenerat in ceva certuri personale sau doar mi se pare mie??
Reply With Quote
Old 09-02-2005, 07:54
Member

Quote:
Originally Posted by katja
se pare ca discutia de aici a cam degenerat in ceva certuri personale sau doar mi se pare mie??
Din punctul meu de vedere chiar nu a degenerat pentru ca toata lumea stie ca , cainele moare de drum lung iar....... asa ca de ce sa ne ambalam si sa ne scurtam viata asta care si asa nu este asa de linistita si nici prea lunga . pe care ne-o traim si asa intr-o amenintare continuua(ba ca o sa vina tornada...ba ca iese ilescu presedinte...chestii serioase nu frustrarile fiecarui personaj lipsit de bun simt ...) asa ca de ce sa ne ambalam? Numai bine.....(daca sunt deja offtopic imi cer scuze si promit sa nu se mai repete)

Last edited by Fallen Angel; 09-02-2005 at 07:55.
Reply With Quote
Old 09-02-2005, 07:57
Northwood Northwood is offline
Member

bai farfui da ce ai cu terminalu meu ? ah? vrei s-o iei in terminal ?!! :P

acu pe bune am vrut sa spun pc da creca eram obosit ... si referitor la cei doi metri asa e ...
Reply With Quote
Old 09-02-2005, 08:12
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Cristi
Hai sa incercam sa fim realisti..ok? ...in primul rand nu stiu despre ce server este vorba si deci aici nu ma bag (probabil ai dreptate) ..
.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....DAR NU POT SA STAU IN BANCA MEA CAND VORBESTI DE DC++...hai sa fim seriosi ...ESTI SINGURUL CLIENT CARE ARE 100 MB GARANTATI(FIBRA OPTICA DIN NODUL CENTRAL PANA LA TINE ). Ai incercat vreodata sa pui direct cablul in placa de retea si sa nu mai treci printr-un router (in cartea tehnica scrie maxim 2 MB intre portul de WAN si cele de LAN) si inca un PC care e server linux care zic eu ca mai mult de .0.5 MB nu poate duce(e obosit rau de tot).... eu zic mai intai testeaza si apoi sa spui ca nu iti merge .....si DACA vrei vin eu cu laptopul si iti demonstrez ca ai 5 MB MINIM (mai conteaza si calculatorul de la care tragi si limitarile aluia)... TOATE ASTEA TI LE-AM SPUS SI PERSONAL SI LE STII PREA BINE SI DIN ALTE SURSE ....HAI SA NU NE CONSUMAM ENERGIA CU POSTURI SCRISE LA NERVI...
Am rupt postul tau in 2 tocmai pentru a face diferentza intre la ce am dorit sa atrag atentia si la ce mi-ai raspuns!

In rest nu am comentarii!

Am invatat ca rufele se spala acasa in intimitate!
Reply With Quote
Old 09-02-2005, 08:13
Northwood Northwood is offline
Member

http://forum.barlad-online.ro/showthread.php?t=138
Reply With Quote
Old 09-02-2005, 16:42
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Northwood
acu pe bune am vrut sa spun pc da creca eram obosit ... si referitor la cei doi metri asa e ...

hmmm ... hai sa fim seriosi ...2 metri ....unde ai citit tu chestia asta?

raspunde la intrebarile astea:

1. Cum vor face cei de la rds daca ei monteaza echipametele pe casa scarii?
2. cum faci daca de la un switch ai 130 de metri pana la 2 clienti?
3. cum faci la o sala de internet cu mai multe calculatoare?
Reply With Quote
Old 09-19-2005, 10:28
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

pentru un consumator mic de internet asa ca mine cu siguranta Rds ul va fi ok! pretul o sa-si spuna cuvantul........avand in vedere ca net ul e platit in general de parinti o sa vedem cine va mai fi interesat sa de a groaza de bani doar pe internet , cand cu mai putini bani la Rds vei avea 3 in 1 (televiziune, telefon si internet)! as vrea sa ascultati ce spun oamenii cand stau la rand sa-si plateasca abonamentul la cablu` ( cand datzi drumu` la internet si telefon? asta aud plus ce discuta lumea in general ) asa ca lasati-o balta cu petreceri si cu devirusari......suntetzi funny la chestia asta! E adevarat ca baietii de la Tc net sunt okk dar asta nu-mi tine de cald in buzunar si la serviciile oferite de Rds!
Forta fie cu voi!
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules