Cosmote - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Tehnic > Telefonie şi telecomunicaţii

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2006, 20:23
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Oreste
Default Cosmote

ÎNCEPE REVOLUŢIA!

2000 de minute pe lună către orice număr COSMOTE

Cum funcţionează?

ACTIVARE: pentru a activa extraopţiunea “2000 minute către orice număr COSMOTE” nu trebuie decât să trimiţi un SMS fără text la 2000 sau să suni la 2000 şi să ceri activarea extraopţiunii. La momentul activării, din contul tău vor fi reţinuţi automat €3. COSMOTE te va anunţa prin SMS asupra momentului activării.

CE PRIMEŞTI: 2000 de minute către orice număr COSMOTE, valabile 1 lună.

DUPĂ 1 lună: la sfârşitul fiecărei luni, din contul tău vor fi reţinuti automat €3. În cazul în care nu ai disponibili €3 la acea dată, reîncarcă-ţi contul şi reactiveză trimiţând un SMS sau sunând la 2000. La orice reîncărcare, primeşti 20% bonus din valoarea reîncărcată.

NU PIERZI: dacă la sfârşitul lunii ai mai puţin de €3 credit în contul tău, COSMOTE te va avertiza prin SMS ca să fii sigur că opţiunea nu îţi va fi dezactivată.

VALABILITATE: Extraopţiunea este valabilă 12 luni din momentul primei activări.

TARIFE: dacă depăşeşti cele 2000 de minute, tariful va fi €0.16/min. către orice reţea naţională, respectiv €0.10/min. pentru 1 număr favorit din orice reţea.

REPORTARE: Minutele incluse în extraopţiune nu se reportează în luna următoare.

ROAMING: Extraopţiunea nu este valabilă când eşti în roaming.

Extraopţiunea este oferită promoţional în perioada 2 Martie 2006 - 31 Martie 2006!

sursa: http://www.cosmote.ro/ro/content.asp...0000&cid=17758

Reply With Quote
Old 03-03-2006, 20:24
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

Opinii ? Eu deja am trecut pe Cosmote

Reply With Quote
Old 03-03-2006, 20:37
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Pai spune-ne tu primele opinii daca ai trecut
Old 03-04-2006, 01:49
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

parerea mea e ca se merita. Dar sunt multi care sunt contra ( cum erau si pt. telefonia RDS )

- Tot sunt uimit de cele 2000 de minute pe cartela
- Daca ratezi vreun apel din cauza ca ai telefonul inchis, primesti SMS cu numarul celui caruia ai fost apelat. ( Netaxabil pentru apelant. pur si simplu primeste inregistrarea netaxabila : Abonatul ... nu se afla in area de acoperire ...)

- Acoperire slaba, - din iasi pana in barlad, semnal am avut doar in localitati iasi, vaslui si barlad in rest nici prin sate nu mergea, dar daca era o colina mai ridicata aparea o liniuta de semnal

Numai de dragul celor 2000 de minute lunar va recomand sa incercati.

Last edited by Oreste; 03-04-2006 at 01:50.
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 09:46
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

numara intai cunoscutii tai cu abonament cosmote dupa care evalueaza cat timp vorbesti cu ei pe luna...dupa care mai fa-ti abonament la cosmote....
eu unul nu am nici un cunoscut pe cosmote(nici neamuri)....asa ca degeaba sunt 2000 de minute...
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 09:54
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Pai minutele de la Cosmote sunt nationale
Old 03-04-2006, 10:04
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

hai sa va zic pe scurt cum functioneaza .

Cosmotel poate a luat exemplul celor de la " 3 italia " care ofereau si inca ofera telefoane 3G la preturi de nimic : fiind vorba de LG`urile care le folositi voi in romania ( toate modelele + motorola , nokia and altele ) ce fac aia ? ofera telefoane sa pretul de 49 euro 79 euro 149 euro NUMAI ca sunt blocate in reteaua lor ! De ce au facut asta ? Pentru ca pe piata erau deja 3 concurenti : TIM , VODAFONE si WIND , uite asa au visat sa faca asta ..si chiar au avut norok si acum sunt cei mai tari in telefoane .

Am facut aceasta paranteza ca sa intelegeti ca in scurt timp ceilalti GESTORI de telefonie mobila vor fi inghesuiti de concurenta si asa vor aduce si ei promotii cu minute gratuite in RETEA sau pe NUMERELE FIXE ! Sa tinem cont ca toate telefoniile din tara sunt din investitii europene , adika cu ideea altora ( tim , vodafone si altele ) care in tara lor de provenienta au spart piata de mult si au aterizat si prin ROMANIA cu scopul " hai sa vedem ...tine si in tara asta vrajeala ..bine ...daca nu ...facem ca la noi ...minute si telefoane cu cartela sau cartela cu telefoane "

Ce sa zic ...orice parte buna are o dezamagire ..orice este frumos trebuie s aiba clipe de nefericire ....

( ce nu stiti ? sunt la inceput ...si poate de asta au dat drumu la promotia asta ....doar pentru a atrage clienti ...dar daca analizam si ne uitam in spatele umbrei .... va datzi seama ca ORI NU VA MERGE CA NU AI SEMNAL ori probleme de acest tip ..si vei spune ( rau cu rau ...dar mai bine cu rau )

Spor la treaba ,

Last edited by ombladon; 03-04-2006 at 10:07.
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 10:06
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

sunt numai minute cosmote...adica in reteaua cosmote...asa ca nationale nu ai decat ce-ti da abonamentul...cel mai ieftin abonament e 3 Euro ???? (nu dolari) si include 10 min nationale
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 11:51
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Da, ai dreptate - mea culpa
Old 03-04-2006, 12:06
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh
numara intai cunoscutii tai cu abonament cosmote dupa care evalueaza cat timp vorbesti cu ei pe luna...dupa care mai fa-ti abonament la cosmote....
eu unul nu am nici un cunoscut pe cosmote(nici neamuri)....asa ca degeaba sunt 2000 de minute...

Minutele sunt pe cartela, nu pe abonament.

O cartela cu numar costa 220.000 lei. Iti mai convingi un prieten sa treaca pe cosmote si la doua cartele ai 4000 de minute. Mai ceva ca un walkie talkie

Last edited by Oreste; 03-04-2006 at 12:11.
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 16:25
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

01. deci Oreste...unde gasesti cartele cu numar?
02. sa iteleg ca dau 440mii lei cumpar 2 cartele cu numar si activez cu 6 euro optiunea 2000 minute si vorbesc gratis intre cele 2 numere 4000 minute?
03. daca cumpar 3 cartele? dau 660 mii lei si am 6000minute?
ce nu inteleg e ca tu ai cosmote eu imi cumpar cosmote si la activare pot discuta 2mii de minute cu tine...????sau acele 2mii sint valabile cu orice numar din cosmote chiar daca are sau nu optiunea activata?
Intrebare: la cumpararea unei cartele cu numar cat credit am initial pe ea? si daca se stie numarul(cum e la connex de pilda? )
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 16:43
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

1 - la orice sediu germanos sau romtelecom
2. exact
3. cartela este cu 5 Euro credit. Pentru a activa optiunea 2000 trebuie sa suni la numarul 2000. Atunci iti vor fi retrasi de pe cartela 3 euro. Asa se va intampla in fiecare luna, si in schimb iti vor fi alocate cele 2000 de minute. Minutele sunt in retea. Poti sa suni pe oricine de pe cosmote. Nu e cu numere favorite. Numarul se stie daca rogi pe vanzator sa se uite in interiorul cartelei. Nu trebuie desfacut decat putin, o folie de plastic

Later edit :

Uitasem sa precizez. Oferta este valabila pana la 31 martie. Dupa aceasta data nu se va mai putea activata optiunea 2000.

Inca ceva super : pentru numai 1.5 euro, primesti 100 SMS-uri in retea ( nu cred ca o foloseste cineva care mai are si 2000 de minute .. dar totusi exista )

Last edited by Oreste; 03-04-2006 at 16:45.
Reply With Quote
Old 03-04-2006, 23:06
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

da...deci cu 440 de mii vorbesti fara nici o grija 4000 de minute....intre 2 telefoane...problema e... ce naiba vorbesti atat?...si cu cine?...ca daca nu mai esti adolescent sa fii indragostit si sa stai cu orele la telefon ...chiar nu ai ce vorbi...2 ore pe zi .....wow...nu vorbesc "live" cu nevasta atat ...darmite la telefon
Reply With Quote
Old 03-05-2006, 01:02
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

...pe mine ma duce gandul nu neaparat la vorbit 2 ore/zi ci la transmisie de date, supraveghere, etc....daca-ti bati capul putin poti face si o telecomanda sa bata la distanta, nu ?
Old 03-05-2006, 14:51
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

pai cam 1 ora pe zi ar iesi sa spunem cu persoana iubita!...asta e bine nu?
Da Radule..am vorbit aseara...de fapt m-ai vazut...a ramas sa mai corupa pe cineva sa treaca pe cosmote si..e posibil sa cumparam 10 cartele odata! Sper ca cei de la germanos vor fi dragutzi sa ne spuna si numerele!
Reply With Quote
Old 03-05-2006, 15:22
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

E excelent si pentru angajatii unei firme - vezi cum s-a lansat ZAPP.
Old 03-05-2006, 18:15
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

Numerele sunt scrise pe pachet si iti alegi tu numarul. Am fost azi la germanos si am mai luat o cartela.

Last edited by Oreste; 03-05-2006 at 18:19.
Reply With Quote
Old 03-05-2006, 18:52
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Si daca imi cumpar acuma o cartela din asta, imi mai pot activa cele 2000 de minute contra 3 EUR si dupa 31 Martie 2006 ?
Old 03-06-2006, 11:33
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

Dupa 31 martie 2006 cumperi cartela si doar atat. Adio 2000 de minute.

Reply With Quote
Old 03-06-2006, 11:51
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Dar daca imi cumpar acum o cartela din asta, mai pot activa cele 2000 de minute si dupa 31 Martie?
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules