rds suck's - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Local ISPs > RDS / RCS

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-28-2006, 23:38
diablo diablo is offline
Junior Member

Default rds suck's

e prea naspa uneori nu merge netul si cand merge se injoseste singur singurul avantaj la rds este pretul mic si faptul ca ai un ip dinamic atata tot dar totusi va recomand rds ca fiind superior tc-net-ului
Reply With Quote
Old 09-28-2006, 23:40
diablo diablo is offline
Junior Member

Default stiti de ce pica rds?

Pica rds-ul deoarece e prea incarcat si se supraincalzeste modemul care e national nu local ca tc-net-ul si in plus deviza lor este TELEFON+INTERNET+CABLU la 500.000 lei pe luna asa ca ne da rds cu portia cum se zice
Reply With Quote
Old 09-29-2006, 19:00
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

La mine merge perfect(gara). Cred ca sunt probleme in zona la tine. Fa-le galagie...la mine functioneaza treaba asta
Old 09-30-2006, 09:01
BlackIce BlackIce is offline
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

Mai , eu nu shtiu cum zic unii ca nu le merge netul , telefonul , eu nu am nici un fel de probleme , impecabil , chiar daca se opreste curentul tot am ton la telefon , netul nu cade niciodata fac downloaduri de pe torente unde ajunge si pana la 100 - 150 Kb/s , nu shtiu ce sa mai cred , da in fine , cred ca tine de mai multi factori , si ai dreptate cu 500 mii am tel. net si cablu , ce sa vrei mai mult !!!!!!30 min. pe mobil , 600 min. in RDS , 75 min romtelecom factura la tel nu a depasit niciodata O lei , Deocamdata nu am motive sa trec la altcineva , daca tc-netul o sa intraca RDS-ul in calitate , viteza , asta e , nu sa stau sa se deschida o pagina fumand o tigara pe la bucatarie , atunci o sa trec la ei , binenteles daca nea Cristi ma va primi. Plus ca hubul are 150- 180 useri unde se face download cu 8 - 10 MB/s
Reply With Quote
Old 09-30-2006, 18:04
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by BlackIce
Mai , eu nu shtiu cum zic unii ca nu le merge netul , telefonul , eu nu am nici un fel de probleme , impecabil , chiar daca se opreste curentul tot am ton la telefon , netul nu cade niciodata fac downloaduri de pe torente unde ajunge si pana la 100 - 150 Kb/s , nu shtiu ce sa mai cred , da in fine , cred ca tine de mai multi factori , si ai dreptate cu 500 mii am tel. net si cablu , ce sa vrei mai mult !!!!!!30 min. pe mobil , 600 min. in RDS , 75 min romtelecom factura la tel nu a depasit niciodata O lei , Deocamdata nu am motive sa trec la altcineva , daca tc-netul o sa intraca RDS-ul in calitate , viteza , asta e , nu sa stau sa se deschida o pagina fumand o tigara pe la bucatarie , atunci o sa trec la ei , binenteles daca nea Cristi ma va primi. Plus ca hubul are 150- 180 useri unde se face download cu 8 - 10 MB/s
zii ceva adrese de hub-uri rds sau de unde tragi cu 8-10 MB/s

ce pot sa zic de RDS e ca :
1. telefonul de la ei ...nu prea ma intereseaza..de cate ori am vrut sa-l folosesc .. a mers...dar repet il folosesc rar..poate de aceea in oferta RDS-ului este gratuit...pt ca nu e performant...
2. eu unul zic ca semnalul de la RDS este mult mai bun decat la televsat ...poate pentru zona mea...dar la grila de programe nu se compara cu vechiul televsat...
3. in partea de internet parerile sunt impartite...pt mine a fost mai important pretul si viteza de internet decat reteaua metropolitana...poate acum TC-Netul ofera performanta mai mare .. dar cum am mai spus... daca reduceau abonamentul la 350 de mii sigur nu schimbam isp-ul...nici eu nici altii....asta e...
Reply With Quote
Old 09-30-2006, 18:32
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Haideti sa terminam cu expresii de genul "RDS sucks" pe forum.
Daca aveti nemultumiri referitoare la providerul de internet pe care il aveti va rugam sa le postati in sectiunea destinata providerilor de net si argumentati.
Toate firmele de net din oras au si plusuri si minusuri si sanu tragem pe cate o firma chiar daca a facut unele gesturi incalificabile.Sa incercam sa postam in mod constructiv fara a face reclama sau antireclama vreunui provider.Nu putem spune ca RDS sucks deoarece a facut si lucruri bune si sunt destui useri multumiti de serviciile lor cs sa nu mai spun ca sunt oameni care aici la Barlad chiar se straduiesc sa faca treaba sa mearga bine.
Old 10-02-2006, 19:57
andrei80's Avatar

Sunt 90% multumit. Nu pica netul deloc, daca am nelamuriri fin baietii la 9 seara duminica sa vada ce am. Am avut viteza mai mica decat aia promisa noaptea uneori, de aceea lipsesc cei 10%. In rest sunt chiar ok
Old 10-02-2006, 22:41
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Deocamdata "RDS RULLZ".
Internetul merge mult mai bine decat la ceilalti ISP, de cateva zile download metropolitan cu 8 MB/s, iar pretul este fara concurenta!!!!!
Old 10-03-2006, 00:20
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by MAYDAY
Deocamdata "RDS RULLZ".
Internetul merge mult mai bine decat la ceilalti ISP, de cateva zile download metropolitan cu 8 MB/s, iar pretul este fara concurenta!!!!!
daca un moderator spune sa terminati cu expresii de genul "RDS sucks" pe forum apare cineva imediat sa spuna "RDS RULLZ", fromos domnilor

Last edited by Cristi; 10-03-2006 at 00:22.
Reply With Quote
Old 10-03-2006, 08:19
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by MAYDAY
Deocamdata "RDS RULLZ".
Cred ca ar trebui sa inveti sa vorbesti pe forum.
Nu esti cu nimic mai destept nici daca spui "rulzz" nici daca spui "sucks"
Data viitoare stai pe bara!

REPET : FARA FORMULARI APRECIATIVE SAU DEPRECIATIVE FATA DE NICI UN PROVIDER DE INTERNET. AVETI O NEMULTUMIRE O POSTATI SI ARGUMENTATI.
Old 10-03-2006, 08:39
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

hai ca deja o dati in dictatura... mayday a fost foarte clar, a fost ontopic (pentru ca nu era de acord cu cel care a initiat topicul)... plus de asta a venit si cu argumente.... internetul merge mai bine ca la ceilalti provideri, si a precizat si viteza la metropolitan... ce trebuia sa mai faca ? sa vina cu grafice ? cu screenshot-uri de la download la fiecare provider ?

si cum adica fara formulari apreciative ? de acum nu mai avem voie sa laudam (sau nu) subiectul despre care vorbim ?

Quote:
AVETI O NEMULTUMIRE O POSTATI SI ARGUMENTATI.
pai mai bine hai sa facem o condica de reclamatii si gata.
Old 10-03-2006, 08:58
ticabd ticabd is offline
Senior Member

mda...e topicul ptr RDS
Sorry Mayday
Old 10-03-2006, 20:54
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Se accepta!
Old 10-05-2006, 08:49
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default Rds pret - calitate

la banii pe care ii dau pe net + cablu + telefon netul este ok, merge continuu adica constant si bine , in final sunt multumit !
am observat de exemplu la destui clienti Tc - net ca dau cate 2 3 telefoane pe zi ca pica netul.............eu nu am avut niciodata probleme de cand am Rds!
Bafta voua !
Reply With Quote
Old 10-08-2006, 13:57
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Jedi
la banii pe care ii dau pe net + cablu + telefon netul este ok, merge continuu adica constant si bine , in final sunt multumit !
am observat de exemplu la destui clienti Tc - net ca dau cate 2 3 telefoane pe zi ca pica netul.............eu nu am avut niciodata probleme de cand am Rds!
Bafta voua !

Eu am dat si 10 pe zi ) ...sefu parca te-am mai intrebat ... TU AI CEVA CU NOI...SAU NU TE SALUT FRUMOS PE STRADA?
Reply With Quote
Old 10-08-2006, 14:01
Kent Kent is offline
Banned

Deci.. pana la urma.. RDS sucks ... or ... TC-Net Sucks !?!? ca nu mai inteleg.. kt am foș in tara Tc-Net Sucked ... acu` aud altceva.. oricum.. tot mai bune sunt ofertele la RDS!
Reply With Quote
Old 10-10-2006, 02:28
andrei80's Avatar

Merge f bine acum RDS-ul. 125-145K noaptea cu 9$, nu mai fac fitze sa nu dea banda
Si s-a intrerupt un pic ieri, telefon la ora 20, baietii aici la 20:30, repair la conexiune si s-a rezolvat.
Nu imi erau simpatici de cand stateam in Bucuresti, pt ca dadeau netu scump si prost (aveam alternativa "retea de cartier" cu 300.000 si metro 4-5M, extern 400-700K), dar in Barlad sunt ok
Cam toate atacurile la adresa RDS sunt din pct-ul meu de vedere propriu si personal nejustificate(trebuie totusi impulsionati, right? )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	265
Size:	136.7 KB
ID:	1145  

Last edited by andrei80; 10-10-2006 at 02:29.
Reply With Quote
Old 10-14-2006, 17:46
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Thumbs up lol

Quote:
Originally Posted by Cristi
Eu am dat si 10 pe zi ) ...sefu parca te-am mai intrebat ... TU AI CEVA CU NOI...SAU NU TE SALUT FRUMOS PE STRADA?

Niciodata nu am avut si nici nu o sa am ceva cu Tc-net, eu imi exprim doar parerea si atat, in rest ma` bucura ca sunt mai multe firme care ofera net in barlad si daca o sa fie bine o sa ma` mut la tc-net sau la astral cony sau unde o fi` , pe mine ma` intereseaza doar ce imi foloseste mie (chiar daca suna egoist)!
Respect celor de la tc-net respect tuturor care ofera net si muncesc ptr. a naviga noi pe unde vrem!
asta ca sa numai intelegi gresit Cristi!
bafta si la cat mai multi clienti la toate providerele din Barlad!
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules