invazie rds - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-08-2006, 23:15
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Default invazie rds

am inteles ca incepe si marea conectare la internet de la RDS.....asa ca rog conducereaTC-Net daca are o contra-oferta la abonamentele RDS sa le faca publice...nu de alta ...dar mi-ar parea rau sa ma schimb la RDS si dupa 1-2 luni sa scada si TC-Netul abonamentul de 15$ la 9$...asa ca toti abonatii TC-Net... ASTEAPTA....inca...!!!
Reply With Quote
Old 01-09-2006, 01:11
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

dap ,e cazul sa scoata TC-NET-ul oferta ,,hai sa auzim !!!!????
Reply With Quote
Old 01-09-2006, 18:28
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Eu nu as face contraoferta ...dar le-as lua o taxa de reconectare maaaaaaaaaaare la cei care se vor reintoarce.....si sigur o vor face
Reply With Quote
Old 01-10-2006, 10:36
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

cu o asemenea conceptie despre clienti si afaceri nu ai sa reusesti niciodata. Ai un exemplu - Romtelecomul .
aaaa...si nu taxa de reconectare ma sperie ...ci schimbatul ISP-ului ... alte gauri , alt cablu, alte setari...etc
Reply With Quote
Old 01-10-2006, 15:19
bbw220 bbw220 is offline
Member

Da TC -NET sa auzim super oferta!!!! Esti pe o pozitie destul de nasoala.Scoate ASU din maneca si inca ceva te rugam sa incerci sa colaborezi cu persoane trecute de varsta critica. Sa nu uitam ca avem de unde alege 5 operatori.1.REXNET, 2.TC NET 3.RDS/RCS 4.MEGA 5.Romtelecom (ce misto merge dar nasol cu pretul ).
Reply With Quote
Old 01-12-2006, 08:29
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by ticabd
Eu nu as face contraoferta ...dar le-as lua o taxa de reconectare maaaaaaaaaaare la cei care se vor reintoarce.....si sigur o vor face
Si eu as spune cam tot la fel!

Pendularea asta intre ISPisti...nu demonstreaza seriozitate.....pe de alta parte are dreptate si Dadosh....alte gauri...alte setari...ufff
Reply With Quote
Old 01-13-2006, 09:10
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh
cu o asemenea conceptie despre clienti si afaceri nu ai sa reusesti niciodata. Ai un exemplu - Romtelecomul .
aaaa...si nu taxa de reconectare ma sperie ...ci schimbatul ISP-ului ... alte gauri , alt cablu, alte setari...etc
Nici nu vreau sa reusesc o afacere de genul asta...In primul rand inseamna o cantitate mare de munca iar satisfactiile sunt mult prea mici in primul rand datorita vesnicei nemultumiri a clientului care este in cautarea ISP-ului ideal si a bonusurilor.
Nu mi se pare corecta migrarea catre ISP-uri care ofera facilitati gen "doua luni gratuit" iar dupa expirarea termenului respectiv se solicita reconectarea la vechiul ISP.Din punctul de vedere al clientului mi se pare OK sa renunti la serviciile unui ISP care nu iti furnizeaza ceea ce este in contract dar de bun simt ar fi sa mergi la alt furnizor nu sa revii si eventual sa mai si strigi ca ceilalti nu sunt buni de nimic.Iar firma unde lucrez imi arata zilnic astfel de situatii desi altadata....Important este ca ne stim locul fiecare ISP si sa nu incercam sa ne dam ceea ce nu suntem!
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules