De ce cu vorba buna nu merge... - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Local ISPs > TC-NET

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-21-2005, 08:58
Andrei Andrei is offline
Junior Member

Default De ce cu vorba buna nu merge...

Luna trecuta am avut o problema cu TC-Net-ul, mai bine zis cu caseria. Au vrut sa-mi opreasca netu ca in baza lor de date nu aparea factura platita. In BD-ul lor aparea sub numele meu "neplatit". NU inteleg cum e posibil sa fie numele meu acolo cand contractul e facut pe o societate iar eu n-am platit nici o factura. Numele meu nu apare pe nici un act si totusi in bd-ul lor eu sunt persoana care plateste. Asta s-a intamplat luna trecuta dar si luna asta. Lucru deranjant, foarte deranjant. A trebuit sa ma duc din nou cu factura acolo si sa le arat si sa le explic inca o data ca au o problema. Am facut si asta DAR TOTUSI MI-AU OPRIT NETU!!!! Am stat 2 zile fara net si fara nici o explicatie. Cand m-am dus acolo am vb frumos si am aflat ca oprise sefu netu si ca am dreptate si intr-o ora revine. Au trecut 3 si nimic. M-am dus din nou si mi-au zis ca totul e rezolvat si ca e de la mine. Au zis ca o sa vina un baiat sa rezolve. Dupa inca 3 ore programul se terminase si nimeni nu aparuse.
A trebuit sa sune taica'miu la sefu' sa vb, sa faca panarama, sa insulte ca sa se rezolve in 2 min.
DE CE SE POARTA TC-NET-ul IN FELUL ASTA CU CLIENTII, CHIAR FIDELI???? Sunt de la inceput la TC-Net, i-am ajutat sa puna hub pe bloc, le-am tinut hub-ul in priza, n-am avut nici o restanta si atunci cand apare o problema nici macar nu ma trateaza asa cum trebuie. Mi-e si frica cum sunt tratate alte persoane care poate nici nu au notiunea pc-ului prea bine definita in minte.

Si inca ceva... dece cu insulte se rezolva in 2 min si cu vorba buna 1 zi nu a fost de ajuns???
Reply With Quote
Old 09-21-2005, 10:57
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Oups...
Reply With Quote
Old 09-21-2005, 11:07
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

de ce, de ce, de ce.
Pentru ca e Romania, de aia, pentru ca nu exista concurenta, pentru ca notiune "client" nu e bine definita, pentru ca suntem adeptii "sa vorbim frumos, sa nu ma pun rau", pentru ca ne place sa fim tepuiti, pentru ca avem comportament de turma.....pentru ca...pentru ca.
Old 09-21-2005, 17:43
Andrei Andrei is offline
Junior Member

vorbesc frumos pentru ca asa consider ca e normal... de acu o sa consider altceva normal. nu e nici un efect de turma... singura problema cred ca e din cauza ca nu este concurenta... lucru pe cale de a se schimba. cand o sa intre rds-ul in forta cred ca tc-netul nu o sa mai stea asa linistit ca pana acuma si pe forumuri nu vor mai aparea replyuri de genu "muta-te mai repede". din cate am vazut...si poate e firesc, tcnetu nu face nimic pentru a tine clientu multumit decat daca i se baga sula in coaste. mai mult, toate serviciile tcnet care sunt conexe netului sunt "privilegii" care mie imi suna a aroganta. nu zic ca e vai de capu lui tcnetu sau ca sunt numa lucruri naspa de zis despre el... este fara indoiala cel mai bun provider de net din bd... dar nu singurul. si pt ca e cel mai mare, deocamdata, inseamna ca trebuie sa fie si mai atent la detalii.

acuma nu stiu daca e ceva voit sau nu dar nu imi merge dc-ul si nici radio, poate e de la mine, dubios totusi.
Reply With Quote
Old 09-21-2005, 20:12
Cristi Cristi is offline
Senior Member

pe sef il cheama cristi codreanu ...si tatal tau nu a vorbi cu el ...ci a vorbit cu mine si eu sunt stangacianu .....asta ar fi prima chestie

a-2-a ar fi ca a vorbit in cel mai urat mod posibil si nu e normal sa se intample asa ceva (sa tina cont ca era destul de tarziu si eu eram in timpul liber)...

alta chestie ar fi; tu prin nu stiu ce minune aveai niste setari speciale(si SIGUR de asta nici nu s-a putut face activarea pe loc) chiar nu mi-am batut capul sa vad ce se intampla si de ce ai avut nevoie sa fie mai special la tine ...dar promit sa o sa verific

si in ultimul rand ...crezi ca cineva sta sa iti taie tie radio sau dc++...vai vai .

P.S. nu stau sa despic firul in 4 pentru ai in mare parte dreptate dar pe langa vina noastra e si a ta (daca mai vrei explicatii o sa o facem intre 4 ochi)

Last edited by Cristi; 09-21-2005 at 20:43.
Reply With Quote
Old 09-21-2005, 21:42
farfui's Avatar
farfui farfui is offline
Senior Member

Oups (part II). Ce-mi plac mie povestile spuse pe jumate......si mai ales sfarsiturile care elucideaza totul.
Old 01-27-2007, 10:25
pablo's Avatar
pablo pablo is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to pablo
Thumbs down

intradevar ...andrei are dreptate cu tratatul clientilor ...mi s-a intamplat de 100 de ori pana acuma .....imi cazuse netul intr-o zi si sun la firma am vb cu domnisoara de acolo si mea spus ca intr-o ora o sa vina baietii si se revolza totul ....trecuse o ora si jumatate si mam decis sa ma urc si eu pe bloc sa vad care ar fi problema........ce sa vad pe bloc ....eram singura persoana sun din nou la firma si iam spus cand vin baietii ce sa vezi ce mi sa spus "baietii sunt deja pe bloc" .........PE CARE BLOC ??!?!!??!!?!!?
ps: am patit si eu faza cu neplata ...dar la mine a fost mai rau ...nu mai aveam factura deci am mai platit inca 300
Reply With Quote
Old 01-27-2007, 15:07
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Oare din 2005 pina acum crezi ca nu s-au schimbat destule?
Reply With Quote
Old 01-27-2007, 15:22
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

prostia e aceiasi de 10000 de ani .... nu stiu daca era valabila si la Dinozauri ... am sa google'sc ...deci nu ne mai punem pentru cativa ani

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules