Solutii pentru Soseaua de Centura - Page 4 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Bârlad > Bârlad > Prima pagina

Thread Tools Display Modes
Old 07-24-2007, 23:35
Gianni
Guest

Si asta ar fi un motiv serios? si NOI platim taxele si BANII NOSTRI ajung la stat, dar uita sa se intorca si la noi ... nu cerem sa se intoarca decat macar o dat la 4 ani, ca sa putem face si noi ceva klumea
Old 07-24-2007, 23:37
Gianni
Guest

Sunt multi care s-au plimbat pe la multe partide ... vezi Craus.
Old 07-25-2007, 09:22
Lau
Guest

se intampla si la case mai mari... ..sory... poate se rezolva problema ..(de la anu ' viitor) cand (probabil) se va schimba "puterea"..
Old 07-25-2007, 11:10
intorin
Guest

Cum spunea cineva mai inaite, avem si noi reprezentanti la Bucuresti, in persoana domnului Dan Marian(alias:"Marlan"), care este deputat PNL de Vaslui. Oricine in locul lui ar pune o vorba buna pt. noi,pentru judetul care l-a votat, asa cum fac ceilalti parlamentari. Dar el sigur nu. Mai nou am aflat ca si (nu stiu daca merita sa il numesc asa) domnul Dragan are o functie pe la Bucuresti la o directie a statului. Este adevarat, nu are legatura cu drumurile, dar daca ar vrea cu adevarat sa ne ajute ar putea. Mai spune ca la anul va candida la primarie: ar trebui sa ii fie rusine. Acum cateva zile sustineam blocarea drumului E581, dar gandindu-ma mai bine, nu va rezolva mai nimic. Atata timp cat reprezentantii judetului anterior amintiti(la care se adauga si prefectul: Ioan Zaharia), nu vor dori altceva decat o imbogatire rapida, nu avem sanse. Ce putem face este sa nu mai facem greseala de a-i alege pe ei in fruntea judetului.
Old 07-25-2007, 11:40
Mister X
Guest

pai cica Dragan ar fi zis deja ca "cum sa le dau eu banii ca sa se laude apoi Titi cu soseaua de centura in campania electorala de la anu?"
Old 07-25-2007, 11:44
Don
Guest

cat timp nu e vot uninominal, degeaba - tot care vor ei ies.
iar astia din parlament o futcaie atata cu legea aia.. ti-e greata
Old 07-25-2007, 14:01
dandes
Guest

Ca parere personala :nu stiu daca se poate realiza legal restrictionarea traficului de camioane grele simbata si duminica si zilnic dupa orele 23.00 pe strazile epureanu si Pirvan printr-o hotarire a consiliului local si cu sprijinul plitiei rutiere si sa vedem ce se intimpla dupa aia
Old 07-25-2007, 15:06
DOINITA
Guest

BINE CA NE-ATI PUS BULINA ROSIE PE BLOC IN LOC SA LUATI MASURI SA CONSTRUITI SOSEAUA DE CENTURA.DE 25 DE ANIASISTAT LA MULTE CAMPANII ELECTORALE CU CAP DE AFIS SOSEAUA DE CENTURA SI?
S-A CONTRUIT CEVA?
PROMISIUNI SI IAR PROMISIUNI .NE-AM CAM SATURAT DOMNULE PRIMAR DE PROMISIUNI.E UN CALVARSA LOCUIESTI PE EPUREANU
.
Old 07-25-2007, 15:13
augustina
Guest

Eu sunt prima care doresc sa blochez strada EPUREANU ,cred ca as rezista si cateva zile fara sa ma misc din strada numai sa se faca ceva ,pt. ca este un infern domnule primar.
Old 07-25-2007, 15:17
florin
Guest

cel mai jegos oras ...datii foc ....)..no sa ne civilizam nici an 100 deacu ankolo ....tot mentalitate de tarani avem ....
Old 07-25-2007, 22:59
SERGIU
Guest

Nu conteaza problema bietilor locuitori ai orasului,POLITICA sa traiasca.
Old 07-25-2007, 23:03
daniel
Guest

sincer ! as mobiliza toata populatia orasului barlad si as bloca strazile de acces timp de o saptamina de zileee
sa vedem atunci cum vin constructorii si in cel mai scurt timp o vor face
Old 07-26-2007, 03:23
DaeDaL
Guest

Raspuns la intrebarea de mai sus...cum sa protesteze barladenii?
Pai in primul rand sa nul mai acuze pe primar ca "nu face si nu drege",actualul primar este cel mai bun din cati a avut acest oras de la revolutie incoace.Trebuie sa intelegeti ceva simplu , il loc sal condamnati atata pe primarul pe care voi lati ales,dati telefon presedintelui,din cate stiu acesta are un numar public unde poate fi contactat(linia verde..parca). Si daca nici asta nu merge...zicea cineva mai jos de blocatul strazilor )Pai nar fi o idee rea, si sincer pe cat e de nebuneasca pe atat e de realizabila,insa momentan...asteptatzi sa treaca caldura ),iar pt blocatul strazilor..ce sa zik si eu acum ...este nevoie de grupuri de oameni,multi oameni...Astea fiind spuse mai precizez ceva: TOATE ALEA DE MAI SUS(blocatul strazilor) SUNT ILEGALE ! )...din pacate.
Old 07-26-2007, 04:36
Dragos
Guest

Eu cred ca din moment ce soseaua de centura a municipiului Barlad figura ca prioritate in programul guverarii impreuna cu construirea soselelor de centura a altor orase (mai mari din cate am inteles), si cu toate acestea nu s-au deblocat fondurile, pentru mine devine din ce in ce mai clar ca este o problema de interese politice obscure, poate chiar de sabotaj, iar rezolvarea nu va aparea pana cand la nivel politic lucrurile se vor schimba in favoarea orasului. Cu alte cuvinte, rezolvarea problemei depinde numai si numai de hazardul politic de peste un an cand vor avea loc alegerile locale. Pana atunci, orice forma de protest radicala va fi catalogata drept ilegala si va fi stopata.
Old 07-26-2007, 07:12
intrebatorul
Guest

da, dar ce e mai grav:
- ca nu se aloca bani DIN MOTIVE POLITICE pt soseaua de centura care e super necesara si cad blocurile de la trepidatiile provocate de tiruri
SAU
- ca se va bloca DE581 pentru scurt timp in semn de protest
???
Old 07-26-2007, 07:44
CATALIN
Guest

Se pare calumea tot il apara pe primar a facut nimic de zis dar sunt mai multe lucruri se pare ca esti om de al lui DaeDaL sa nu uitam ca toate constructiile din oras sunt facute de firma dumnealui a facut dar sa mai faca caasa e bine
semafoarele astea sunt puse numai aiurea nu sunt deloc sincronizate la piata de 2 luni nu a mai dat drumu SI PLUS DE ASTA DOMNULE DaeDaL DUMNEATA NU STAI PE STRAZILE EPUREANU SI VASILE PARVAN EU STAU PE UNA DIN ELE
Old 07-26-2007, 07:54
Cezar
Guest

Sa astepte sa mai fie votati cei care nu vor ca Barladul sa prospere. Acest lucru se intampla odata la 4 ani
Old 07-26-2007, 10:02
john
Guest

rog pe cei care il lauda pe primar,sa se abtina. e adevarat se cunosc schimbari de cand e primar dar, sa fim seriosi, tot din banii nostri, a fraierilor s-a facut totul.NU A PUS BANI DE LA EL DIN BUZUNAR.nici nu trebuia.e firesc.iar referitor la soseaua de centura, ce sa zic?
E O MARE MARSAVIE.
Old 07-26-2007, 12:54
nenea
Guest

Bai astia de la primarie,mai terminati canalizarea aia la Gura leului,ca m-ati spart???de un an de zile tot freaca manganu' superfirma asta de constructii care tot face mega-canalizari prin Barlad.Sta pamantul ala rascolit degeaba si nu face nimeni nimic.mai blocheaza si circulatia aiurea.Si mai vb. de centura......
Old 07-26-2007, 14:06
eeeee
Guest

eu stau intr-unul din blocurile de pe Bd Epureanu .. si chiar in momentul acesta trec zeci de tiruri .. ahh.. sa mai precizez si faptul ca stau la etajul 3 si faca blocul ca la un cutremur de 4-5 grade?? hmm .. aici este vorba de inconstienta celor din Guvern care nu se gandesc la consecintele acestui lucru .. si eu sunt de parere ca primarul a incercat sa faca multe pentru oras . si sincer ceva ceva a reusit.. Barladul arata mult mai bine decat multe orase mari din tara .. daca s-ar rezolva si problema soselei de centura ar fi super .. asta este .. pan aatunci sa ne gandim la solutii si sa le transmitem celor "inalti in grad"

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules