Solutii pentru Soseaua de Centura - Page 12 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Bârlad > Bârlad > Prima pagina

Thread Tools Display Modes
Old 10-11-2007, 10:24
longhorn
Guest

titi face valuri pt ca a aflat ca soseaua se va face si face aceasta campanie ca atunci cand vor incepe lucrarile sa-si asume si aceasta realizare. Pura campanie !!! Chiar soseaua este problema cea mai importanta acum? vezi strazile transformate in parcare pentru carute ca titi nu a fost in stare sa organizeze un loc pentru asta care sa fie controlat pentru ca sunt o sursa de infectie prin dejectiile care raman in urma lor si nimeni nu matura strada; numai centrul sa fie curat pe unde trece titi; ce-ar fi sa-i parcam o caruta in fata vilei sa vada si el cum e? spuneti ca a facut pentru oras ; da pentru ca a avut bani stransi la buget inclusiv de la firmele care nu au platit ani de zile de pe vremea guvernarii PSD care ierta "managerii" aia de succes ( un telefon de la prefect si iertare si luna asta si spaga drept multumire la partid) cu guvernul asta nu a mai mers si asa sunt bani la buget ( vezi fepa, rulmenti care acum platesc la zi si care aveau datorii la buget de miliarde ) si are titi cu ce vopsi bordurile , sa puna pavele ca de firma lui sa traiasca si cele care-s paravan. Multa naivitate sau slugarnicie de scrieti aceste lucruri. inteleg sa se sesizeze in special cei de pe starda respectiva dar cand vezi ca unii nici nu au treaba cu strada cu pricina (epureanu) isi dau cu parerea sau poate sunt pusi s-o faca. clar sa fir nimic nu se poate face fara bani; iar banii stiti cu totii de unde vin de la noi barladenii ( vezi si taxele puse in piata de tu ca barladean daca ai nevoie sa intri de trei ori la un magazin in zona trebuie sa platesti de 3 ori; e posibil tu ca barladean care deja platesti taxe sa mai dai si altele?
Old 10-11-2007, 13:16
pt longhorn
Guest

matale cred ca esti din alt oras, sau n-ai mai trecut demult pe-aici
- accesul carutelor in oras este stric interzis;
- in afara de epureanu, masinile grele trec si pe str. parvan si inca pe mai multe alte strazi;
cat despre soseaua de centura ea era promisa din 2005, dar guvernantii au tot amanat-o. acuma zic 2009. pai daca e cum zici tu c-o marcheaza la realizari pentru campania electorala, nu mai facem centura in veci, pt ca la fiecare 4 ani sunt alegeri
Old 10-11-2007, 15:54
avatajitei anca georgiana
Guest

daca tariceanu nu vrea asta nu inseamna ca nu se va face.important e ca noi sa fim uniti si va fi obligat sa dea fonduri.
Old 10-11-2007, 23:03
giyonniy
Guest

oprirea circulatiei prin orasul Barlad 1- 2 saptamani.Poate asta va da de gandit guvernelor.oricare ar fi ele.
Old 10-15-2007, 13:50
vali
Guest

domnilor alesi, v-ati pupat pe bot de voturi la alegeri din cauza semafoarelor ! e o adevarata nebunie! chiar nu va dati seama ca sunt prea multe semafoare, care oricum ingreuneaza circulatia si nu ajuta ne nimeni! Chiar nu sunteti constienti ca sunteti ridicoli cu atatea semafoare! cei care promit ca mai scot din semafoare o sa fie votati de multi soferi dar si de pietoni! mai ganditi-va.........
Old 10-15-2007, 16:19
robert
Guest

eu un nebun de legat
Old 10-15-2007, 16:27
doctoru_mandea
Guest

fac parte din alt partid(simplu membru),dar sincer primarul merita felicitari.au fost primari si dintr-o tabara si din alta.toata lun-mea zice ca ,constantinescu fura.poate ca a facut si pentru el(numai un tampit nu ar face)dar dupa asta macar se vede ceva.orasul arata cu totul altfel.daca le-ar face mofturile la toti nu ar avea nici o reclamatie.ce domnul rotaru il mai ataca pe primar de cand a luat loculde langa agentia de voiaj?constantinescu nu ar trebui sa bage un leu pt campanie electorala,pt ca nu are contracandidat timp de 2-3 mandate.
Old 10-17-2007, 14:38
MoneoZ
Guest

"orasul arata cu totul altfel"
mda, eu am trecut in ultimii ani de 2x prin oras, la diferenta de ~5 ani si singura schimbare pe care-am observat-o a fost doar anotimpul. Fara suparare...
Old 10-17-2007, 16:31
pentru MoneoZ
Guest

acuma exista trei posibilitati:
una) aveai niste ochelari de carton cu desene la interior
doua) probabil ai visat, sau
trei) ai trecut prin alt oras
Old 10-19-2007, 23:26
ady
Guest

cred k soseaua de centura nu ar trebuie sa reprezinte o problema deoarece s-ar putea gai surse de finantare la nivel european
Old 10-20-2007, 05:38
George
Guest

ar trebui blocat putin E581 spre vaslui...si iesirea spre tecuci...sa nu le mai dea voia la camioane sa intre...si atunci ar atrage atentia autoritatilor.nu ?
Old 10-21-2007, 16:57
T3R3NT3
Guest

am facut 109816
Old 10-21-2007, 16:57
cristina
Guest

daca nici macar elevii din alte zone nu stiu unde este pe harta Barladul ne putem astepta la mai putin de la politicieni asa ca...
Old 10-22-2007, 23:26
cristi
Guest

locuiesc tot prin preajma unor strazi d asta de centura care sufera din cauza tirurilor grele sau diferitelor masini grele care trec zi de zi ........................parerea mea este ca mai bine ar fi dc s-ar face un blocaj in trafic .........pentru a atrge atentia celor care cu adevarat ar fi trebuit sa se ocupe de treaba asta
Old 10-23-2007, 12:41
ROBERT
Guest

CEA MAI BUNA SOLUTIE PENTRU A ATRAGE ATENTIA GUVERNULUI ASUPRA ACESTEI PROBLEME ESTE SA BLOCAM DN581 CATEVA ORE PE ZI, O SAPTAMANA, LA ORE DE VARF. OARE ATUNCI NE VOR BAGA IN SEAMA ?
Old 10-25-2007, 14:26
maricela
Guest

eu cred ca trebuie sa protesteze

Old 10-26-2007, 08:41
dan
Guest

cum altfel nu se poate din cauza primarului PSD-IST cu sprijinul nostru al barladenilor cu edilul in frunte hai sa mergem la bucuresti sa vb cu basescu .NU/?daca nu face el nu cred ca ar mai face altcineva .APROPO .....f.b. Domnule primar pana acuma e ok
Old 10-27-2007, 22:12
Damian Stefan
Guest

Am 17 ani ... din cauza saraciei din barlad ,a lipsei locurilor de munca am fost nevoiti sa plecam toata familia in Italia(in afara de tatal meu) ma intreb dak asta e scopul guvernului... si dupa mai zic la stiri k se plang de prostul exemplu care il dau romanii in alte tari (Spania,Italia,Franta)k nu se comporta k bun cetateti ai Romaniei si ai U.E. . As vrea sa ai vad pe oricine cum ar reactiona sa nu aiba un venit in propria tara si dupa sa plece peste hotare si sa nu aiba nici un venit sa nu aiba unde sa doarma , sa manance.Mi se pare mai mult k logic k ISI BAGA IN DREPTURILE ALTORA ODATA CE TU NU AI DREPTUL LA VIATA!
Old 10-29-2007, 08:04
Marius
Guest

e nesimtit domle` omu asta yo din partea mea de vedere las impusca
Old 10-31-2007, 13:07
claudiu
Guest

laudati primarul asta...bravo lui e singurul care a reusit sa vopseasca cioara,realitatea e alta.

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules