Sarbatoarea Berii 2007 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad > Prima pagina

Thread Tools Display Modes
Old 07-31-2007, 10:37
Barlad-Online Barlad-Online is offline
Junior Member

Default Sarbatoarea Berii 2007

Sarbatoarea Berii 2007 a trecut.
1. Au fost disfunctionalitati in organizarea SARBATORII BERII din acest an? Care credeti ca au fost acestea?
2. Pentru o desfasurare cat mai buna, ce credeti ca ar trebui sa faca organizatorii?
3. Credeti ca spatiul dintre Biserica "Sf. Ilie" (cea din spatele pietei) si magazinul "Plus" ar fi mai indicat pentru SARBATOAREA BERII si SARBATOAREA TOAMNEI decat cel actual? (vezi foto)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	spatiu nou.jpg
Views:	339
Size:	48.6 KB
ID:	2577  
Old 07-31-2007, 10:48
Pop
Guest

La 1 si 2 - a fost mult prea putin spatiu langa scena, din cauza amplasarii acesteia langa cladirea aceea aflata in constructie.
Cea mai buna locatie de pana acuma mi s-a parut cea de anul trecut cu scena langa hotel. Stim cu totii ce de multa lume a fost.
Si in cazul variantei de la punctul 3 cred ca ar fi mai mult spatiu daca s-ar amplasa scena intr-una din marile parcari din piata - cum arata in poza chiar dupa magazinul Plus, pe unde se iese din parcare cu masina.
Old 07-31-2007, 10:50
john
Guest

mi-a placut sunetul, poate-i mai aduceti
Old 07-31-2007, 11:23
wxdj
Guest

dap ,cu scena in intersectie e mult mai bine ,cum a fost anul trecut dar deh,,trebe blokata circulatia
Old 07-31-2007, 13:51
nenica
Guest

atatea bairamuri intre trei Biserici.am inteles ca la festivalul berii,toaletele au fost amplasate chiar in gardul Bisericii,la intrare.Nu-i frumos!!!!!!!!!!Duminica cand e slujba,mai usor cu muzica si cu harmalaia ! sau ati uitat care-i rostul nostru in viata asta.mai mult respect fata de vecinatatea Bisericii ar fi de dorit,in rest amplasarea a fost buna.Atentie la cele Sfinte,ca ne bate Dumnezeu!!!!!!!!!!
Old 07-31-2007, 14:21
efro
Guest

la cate biserici sunt in oras, oriunde ai muta festivalul tot dai de una
Old 07-31-2007, 15:43
victorash
Guest

Da au fost destule disfunctionalitati acest an.in primul rand au venit nishte formatii de Doamne ajuta(bordo,uni-k,etc.. ) ce astea-s cantaretzi ????DC nu se canta undeva pe unm stadion sau la hala la piatza?
Old 07-31-2007, 16:08
Kongeriket Noreg
Guest

Da. Sunetul a fost bun. Amplasarea extrem de proasta. Mai bun a fost anul trecut. Mi se pare o mare prostie sa pui marele COMPACT sa cante la 10m de un santier. Cu ce impresie pleaca din urbea noastra???
Sunt o caruta de biserici in orasul asta asa ca sincer nu mi se pare niciun fel de mare chestie ca a fost bairam langa biserica. Vrei slujba? Te duci la slujba... ce daca Popa Bezman(Preotul de la Biserica Vovideniei) o strans si el mai putini bani in cutia de doantii o saptamana. Biserica a devenit o afacere pe banul luat direct din buzunarul cetateanului deci... pe scurt... e ok daca e langa biserica.
Disfunctionalitati? OOO da... Destule. Nu a fost spatiu de acces! Tonetele cu mici care produceau un fum extrem de gros si faceau aerul irespriabil parca te imbiau sa te duci mai degraba acasa decat sa mai induri pana ajungi la scena... Raportul pret/calitate la bere a fost unul extrem de dezavantajos... se simtea din prima gura de bere inghitita ca are apa cat cuprinde sau ca paharele de asa zisa "unica folosinta" erau resplate.
In sfarsit... sunt multe de spus dar laudabila este intentia... sunt orase mult mai mari si mult mai cu pretentii care nu au atata activitate de destindere a populatiei cum are urbea noastra.

P.S. Am apreciat lipsa totala de manele. Sper sa fi asa de-acum inainte.
Old 07-31-2007, 17:29
nenica
Guest

pentru Noreg K.
Eu n-am infierat pe nimeni pentru ca festivalurile se tin in proximitatea unei Biserici.Eu doar am facut apel la constiinta si bunul simt al fiecaruia.
Este vorba de Istoria,cultura si spiritulaitatea noastra care ne definesc ca oameni,altfel am fi catalogati animale.Aceste Biserici au fost construite de" buneii"nostri cu eforturi extraordinare si aceasta zestre ne-au lasat-o noua s-o respectam si sa ne fie de ajutor,in nici un caz s-o blasfemiem, s-o denigram,s-o nesocotim ignorandu-i prezenta.De cate ori cand esti in necaz nu zici Doamne ajuta !?Si cu toate astea nu te poti pisa pe gardul Bisericii,acolo unde au fost ajezate wc-urile "ecologice".E vorba de respect fata de adevaratele valori,ce D-zeu chiar suntem orbi sau ne facem ca nu intelegem.E vorba de un spatiu in jurul Bisericii care nu trebuie invadat.in rest sa se faca cate festivaluri doreste lumea.Iar Duminica ,3 ore nu moare nimeni daca se opreste putin muzica.Si stimate domn Noreg,intre Biserica si festival,care seamana mai bine a afacere?un banut de metal scapat o data pe an de majoritatea, in cutia milei, nu se compara cu sutele de mii de lei date pe litri de bere.Si mie imi place berea,muzica dar totul cu bun simt si respect fata de ce-i in jurul nostru.Inca o data repet locatia festivalului a fost foarte buna,cu exceptia de mai sus.
Old 07-31-2007, 20:16
vj_cezartv
Guest

Pentru toti cei care au scris pe site :
1.celor care le-a placut ....fratilor va felicit
2. celor care nu le-au placut ...fratilor la tara e mai frumos???(poate aveti loc acolo sa va distrati )
3 . Trei zile de distractie si gata , uitati -va intai in jurul vostru si apoi "cascati gura" - faceti voi ceva mai bun de atat.
Civilizatia oamenilor lasa de dorit , asta e .....Va doresc o calatorie placuta in continuare .......poate cei care se ocupa cu tehnicu'pe acest site.....faceti un pol mare chiar pe prima pagina sa vedem ce mai vrea "romanu"... Bafta Barlad ne vedem la sarbatoarea TOAMNEI
Old 08-01-2007, 07:22
adrian
Guest

ma da aia a fost muzica ,aia a fost vrajeala
sunt de parere sa se tine tot acolo unde a fost si pana acuma.....
Old 08-01-2007, 08:54
ifteme marius
Guest

este o ideie chiar foarte buna . nu ar mai incurca circulatia prin centrul orasului, nu prea imi convine sa ocolesc atat cu masina ! si ar fi mai mult spatiu in noua locatiei !
Old 08-01-2007, 10:10
Frit
Guest

Ca plasament pentru desfasurarea activitatii as propune Gradina Publica ... vezi manifestarile iesene asemanatoare ce au loc in Copou ... ce-i drept locuri pentru corturi si gratare ar fi destule pe aleile gradinii ... cu scena pentru artisti ar fi mai greu...poate pe langa Poenita
Old 08-01-2007, 12:15
Lala
Guest

Ideea este foarte buna...cred ca lumea are nevoie de asa ceva pentru a se recreea .Locatia nu este buna si nu cred ca ar fi bine plasata
Old 08-01-2007, 13:33
MARIUS
Guest

da au fost 1] w.c au fost montate toate in acelasi loc care era si prost iluminat, scena a fost montata intrun loc foarte stramt si nu era vizibilitate de la distanta ,de ce se primaria si politia com. au hotarit sa nu sa se mai vanda nimic dupa orele 24 exact cand era mai frumos 2]org.ar trebui ca la anul sa monteze scena tot unde a fost si in anul 2006 si sa prelungeasca programul sa poata servi toata lumea o bere caci de asta este ,FESTIVALUL BERII, nu de la ora de la ora de 3]nu cred ca este mai indicat spatiul din spatele pietei ptr.ca atunci se va numi ,festivalul tiganiei,de ce se vrea sa se faca totul numai la dosuri ?sa fie din cauza mizeriei care ramane la urma ,nu prea as crede deci interesul este altul DOMNILOR trebuie sa fim vazuti de toti din centrul orasului
Old 08-01-2007, 18:44
gabi
Guest

Scena ar trebui amplasata in fata primariei, acolo unde unghiul de vizibilitate al ei este mult mai mare decat in locatia actuala.
GRUPURILE SANITARE SUNT PUTINE - se sta la rand la WC. Mancarea sta in praf si soarele arzator al verii.
Old 08-01-2007, 20:34
Den
Guest

bun, dar apoi unde punem mesele?
Old 08-01-2007, 20:38
kyty_boy2000
Guest

Merita sa avem parte de distractie in Barlad...e bine ca Conducerea Primariei s-a gandit si la noi toti....indiferent de varsta sa putem vedea mari nume ale muzicii usoare si populare...destul ca aici era doar Zilele Culturale ale Barladului...ce se organizeaza odata pe an. destul ca avem atatea probleme...frati barladeni sa ne distram cat mai mult, munca e munca....Noi nu avem locatie exacta pt. aceste Sarbatori, dar e foarte bine ca sunt indiferent de locatie, noi cu totii chiar si cei care locuiesc in acea zona trebuie sa inteleaga ca e bine sa suporte cateva zile aceste distractii, tot BARLADUL e invitat....si un mesaj pt. Danutz..."nu te mai contrazice cu noi ca avem dreptate...ca doar si tu vii la aceste Sarbatori...fie ca muncesti, fie doar sa fii prezent..." Locatia e buna....numai sa vinba lumea,dar ce spune-ti de o locatie ce a lansat-o Primarul nostru, sa fie la Centrul de Afaceri TUTOVA? Bye,bye !!!!
Old 08-01-2007, 22:08
tziganutz
Guest

ptr kyty_boy2000 voi nu intelegeti ce vreau eu sa spun cred ca cer prea mult, oricum nu mai conteaza la cati nervi mi-am facut cu treaba asta si cat am incercat sa va lamuresc la ce ma refer
Old 08-01-2007, 23:12
MiCuTu Ciprian
Guest

Da au fost 1)) in primul rand wc-urile nu trebuiau montate in fata Bisericii , trebuiau sa fie montate intr-un loc bine iluminat, si un spatiu mai mare, 2) scena ar fi trebuit sa fie montata in fata primariei deoarece este un loc mult mai mare decat cel de anu asta . si ar fi loc , foarte mare si pentru persoanele care vor sa se distreze. 3) si ar trebui mai multa politie deoarece au avut loc niste incaierari intre doua persoane si nu am vazut nici macar un politist comunitar in zona.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules