Rockoteca e Back in town!!! - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Generalităţi > Muzică

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-22-2008, 16:08
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Quote:
Originally Posted by chopy View Post
Nu cred ca la rockoteca se serveste alcool la minori. Si nici Rockoteca= betie e bine catalogata.Cel putin asa cred eu.Toata lume care a venit la Rockoteca nu a venit pt a se imbata ci doar pt a se relaxa ascultand unul din cele mai apreciate genuri muzicale din lume.Oricum ne vedem Joi....

Ops .. aici gresesti. Am persoane care nu au inca 18 ani si se duce la Rockoteca numai ca e berea ieftina si mai e si Bar Terasa Nea Nelu care acolo se serveste bere si la copii de 2 ani.
Old 09-22-2008, 20:11
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

imi pare rau , eu cunosc foarte bine ce se intampla la nn, si crede ma ca nu am vazut niciodata vreu minor plecand beat de acolo. copii aia vin acolo sa si asculte muzica pt ca e unicul loc in oras unde se paote asculta muzica ce la place...si ce daca beau o bere?
e treaba lor...eu un am vazut multi care beau suc sau cafea ....si sa fim seriosi ....zi si mie djNEAGA cand aveai 17 ani erai un sfant care nici u stia ce e aia bere? nu prea cred....hai sa lasam chestiile astea in orice bar se bea bere, in orice bar o sa vezi minori , hai sa nu asociem numele rockotecii cu berea. consumatul berii e ceva aditional si care nu e obligatoriu. rockoteca e o miscare culturala ca si electropeople de la radio vipp. plus ca eu am fost la rockoteca des si tin sa precizez ca nu am baut nimic. deci nu bei bere ca te duci la rockoteca...in fine....da de ce nu ne uitam la ce care asculta manele si beau mai rau ?
Old 09-23-2008, 08:03
supy's Avatar
supy supy is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to supy

Rockoteca=bere,alcool in general.Tu esti parte feminina si poate nu ai "inclinatii" spre alcool dar baietii/barbatii asociaza rockoteca,cu alcoolul.Cunosc locatia BTNN si stiu genul de rockoteca de acolo asa ca,stiu ce vorbesc.Da,am vazut si minori beti,atat fete cat si baieti asa ca,nu e cazul sa acoperi niste chestii de genul asta!Probabil n-ai stat prea mult la rockoteca pentru a vedea toate chestiile astea.Stai pana la finalul unei rockoteci sau chiar mai mult si ai sa vezi ce au vazut si altii!Nu degeaba spun baietii de pe aici ca pot asocia simplu,fara prea multe "ecuatii" rockoteca cu alcoolul/consumul de alcool!Sorry,dar sunt intru-totul de acord cu ei...Inteleg sa sarbatoresti sau sa te distrezi pe un anumit gen de muzica dar nu sunt de acord sa bei pana nu mai stii de tine!
Old 09-23-2008, 11:45
DjNEAGA's Avatar
Member

zi si mie djNEAGA cand aveai 17 ani erai un sfant care nici u stia ce e aia bere?

Poi daca as spune ca la 17 ani am fost si eu din greseala la Nea nelu si am bout si eram numa pustani de astea, parca are afisu ca : NU SERVIM ALCOOL SI TUTUN MINORILOR. poi sa`l respecte. Iar rocoteca la nea nelu cam asta e boutura, tutun , si dupa ce te`ai saturat iesi in strada si te ei de oameni sari pe masinile lor s.m.d si nu`mi spune mie ca sti ce e cu acea terasa pentru ca te cred ca poate ai o placere pentru genu de muzica ROCK dar cinstit e ca, ce`i care au gresit sa plateasca. Mai lasati HAM HAM`UIRLE astea si sentimentalismele ca daca am bout sa daca nu Rockoteca din zilele astea nu mai e ce a fost inainte.
Old 09-23-2008, 13:45
chopy chopy is offline
Junior Member

Default whiskey in the jar

Muzica si bautura sunt de la inceputul lumii impreuna asa ca Rockoteca fara bautura sau orice altfel de activitate muzicala fara bautura nu exista.Nu cred ca Metalica a cantat " whiskey in the jar" sau Snoop Doggy Dogg
"Gin & Juice" pentru sugari...
Daca vorbim despre minori si bautura e cu totul alta poveste.... Intotdeauna vor fi minori ce vor consuma CEVA (fie ca e vorba de ceva de baut sau ceva de fumat). Iar de rezolvat aceasta problema sa lasam persoanele abilitate sa-si faca treaba.
Reply With Quote
Old 09-23-2008, 14:23
Stefan Stefan is offline
Member

Quote:
Originally Posted by DjNEAGA View Post
Ops .. aici gresesti. Am persoane care nu au inca 18 ani si se duce la Rockoteca numai ca e berea ieftina si mai e si Bar Terasa Nea Nelu care acolo se serveste bere si la copii de 2 ani.
eu cred ca tu nu stii despre ce vorbesti. adevarat ca se serveste bere si la copiii sub 18 ani. numeste-mi un bar/bodega/restaurant sau ce vrei tu unde nu se serveste alcool minorilor si apoi mai vorbim. si eu aveam 16 ani si mai radeam o bere sau doua dar daca nu stii cum sta treaba nu mai vorbi. trimite-ti niste prieteni la BTNN care au 16 ani si spunele sa bea pana se imbata. e problema lor ca dupa doua beri o iau razna dar iti spun si bag mana in foc ca la primul semn de betie sunt rugati sa paraseasca terasa/barul. dupa 6, aproape 7 ani de cand frecventez locul respectiv si cat am fost in barlad m-am dus la toate rockotecile, cred ca pot sa-mi sustin parerea. si nu cred ca a iesit cineva de la nea nelu beat si a inceput sa calareasca masinile parcate in fata barului. poate tu vorbesti din propria experienta sau poate respectivii erau niste cocalari care nu aveau nici o treaba cu bt-ul, dar nu erau din "miscarea rock" barladeana.
Old 09-23-2008, 14:36
Stefan Stefan is offline
Member

Quote:
Originally Posted by supy View Post
Rockoteca=bere,alcool in general.Tu esti parte feminina si poate nu ai "inclinatii" spre alcool dar baietii/barbatii asociaza rockoteca,cu alcoolul.Cunosc locatia BTNN si stiu genul de rockoteca de acolo asa ca,stiu ce vorbesc.Da,am vazut si minori beti,atat fete cat si baieti asa ca,nu e cazul sa acoperi niste chestii de genul asta!Probabil n-ai stat prea mult la rockoteca pentru a vedea toate chestiile astea.Stai pana la finalul unei rockoteci sau chiar mai mult si ai sa vezi ce au vazut si altii!Nu degeaba spun baietii de pe aici ca pot asocia simplu,fara prea multe "ecuatii" rockoteca cu alcoolul/consumul de alcool!Sorry,dar sunt intru-totul de acord cu ei...Inteleg sa sarbatoresti sau sa te distrezi pe un anumit gen de muzica dar nu sunt de acord sa bei pana nu mai stii de tine!
si sa inteleg ca tu ai stat pana la sfarsitul unei rockoteci? extraordinar!!! adica doar la o rockoteca se imbata pustii si pustoaicele, nu? ma faci sa rad mah ). ia uita-te in ograda vecinului (sigur e un manelist) si zi-mi ca el nu se imbata cu toate ca minor. hai sa fim seriosi. si mai esti si ipocrit cand spui ca:
Quote:
Inteleg sa sarbatoresti sau sa te distrezi pe un anumit gen de muzica dar nu sunt de acord sa bei pana nu mai stii de tine!
come on dude! grow up!
Old 09-23-2008, 15:09
pianista's Avatar
Member

Quote:
zi si mie djNEAGA cand aveai 17 ani erai un sfant care nici u stia ce e aia bere?

Poi daca as spune ca la 17 ani am fost si eu din greseala la Nea nelu si am bout si eram numa pustani de astea, parca are afisu ca : NU SERVIM ALCOOL SI TUTUN MINORILOR. poi sa`l respecte. Iar rocoteca la nea nelu cam asta e boutura, tutun , si dupa ce te`ai saturat iesi in strada si te ei de oameni sari pe masinile lor s.m.d si nu`mi spune mie ca sti ce e cu acea terasa pentru ca te cred ca poate ai o placere pentru genu de muzica ROCK dar cinstit e ca, ce`i care au gresit sa plateasca. Mai lasati HAM HAM`UIRLE astea si sentimentalismele ca daca am bout sa daca nu Rockoteca din zilele astea nu mai e ce a fost inainte.
draga dj NEAGA, imi sustin parerea pt ca stiu ce spun si stiu ce loc e btnn!!! ai fost vreodata acolo? ai vazut vreodata ce e o rockoteca? mai nu prea cred........incearca si ai sa vezi. valabil si pt restu care vorbesc in necunostinta de cauza. eu sunt o dra care frecventeaza destul de des acest bar si o data nu am vazut pe cineva sa plece de acolo beat mort si sa faca scandal! nea nelu nu ar accepta asa ceva si i ar scoate de mana afara....
Old 09-23-2008, 15:11
pianista's Avatar
Member

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
eu cred ca tu nu stii despre ce vorbesti. adevarat ca se serveste bere si la copiii sub 18 ani. numeste-mi un bar/bodega/restaurant sau ce vrei tu unde nu se serveste alcool minorilor si apoi mai vorbim. si eu aveam 16 ani si mai radeam o bere sau doua dar daca nu stii cum sta treaba nu mai vorbi. trimite-ti niste prieteni la BTNN care au 16 ani si spunele sa bea pana se imbata. e problema lor ca dupa doua beri o iau razna dar iti spun si bag mana in foc ca la primul semn de betie sunt rugati sa paraseasca terasa/barul. dupa 6, aproape 7 ani de cand frecventez locul respectiv si cat am fost in barlad m-am dus la toate rockotecile, cred ca pot sa-mi sustin parerea. si nu cred ca a iesit cineva de la nea nelu beat si a inceput sa calareasca masinile parcate in fata barului. poate tu vorbesti din propria experienta sau poate respectivii erau niste cocalari care nu aveau nici o treaba cu bt-ul, dar nu erau din "miscarea rock" barladeana.
ai mare dreptate in ceea ce spui...BTNN este cam singurul loc din barlad unde rockerii se i ntalnesc si crede ma ca atunci cand am fost prima data acolo am ramas impresionata de bunul simt din locul acela...asa ca tot ce se zice sunt rautai ..nu sunt subiectiva sunt doar indignta ca nestiutorii vorbesc...AM UN MESAJ PT VOI;' VORBITI IN CUNOSTINTA DE CAUZA!!!
Old 09-23-2008, 15:17
pianista's Avatar
Member

SI INCA CEVA...LA CONCERTUL DE SAMBATA AL CELOR DE LA PUZLLE S A IMBATAT CINEVA ATAT DE TARE ? S AU SPART PAHARE , S AU RUPT MESE?
Old 09-23-2008, 17:14
DjNEAGA's Avatar
Member

Oare pe ce lume va aflati .. Stefan spuneai ca dupa primu semn de betie te da afara. Iti zic mai bine cum se procedeaza ca am fost cu un grup in separeu si am zis ca e cald si bine si sa bem acolo cat ne tine ca la Ringo era cumetrie ( Ringo = bodega buna de bout si personal amabil ) asadar cum spuneam dupa mai multe beri si votca si ce am mai consumat noi acolo nu ne`a dat nimeni afara desi eram toti terminati, si am avut inspiratia de a pleca pentru ca in momentul cand am iesit eu afara au venit si poliati in civil care cu siguranta erau chemati de baieti cu plete care le`am ocupat noi locurile. asa ca mai las`o cu vrajeli de astea nu mai ridicati BT`UL IN SLAVI .. co sa falfaie atat de o sa ajunga la ingeri. Pianista nu neaparat sa focut referire ca se sparge ca se da de pamant ca nush ce daca vrei de astea iti zic ca la Dublin cand se facea rocoteca sa intamplat un incident destul de neplacut dar sarim peste asta ca nu e din subiectul nostru. Asadar pentru ce`i care va mai treziti ca sunteti atotcunoscatori ai localului va spun ca e in zona mea si am ocazia sa vad ce se petrece si am prieteni care frecventeaza localul si imi povestesc ce fac ei acolo in grup si sincer raman socat: nu`i vorba de sex, orgii s.m.d dar cand sunt toti in colectiv si mai ales in fata localului au tentintza de a vandaliza. Sa dau o situatia care nu mi`a placut deloc mai recenta, in seara Sf Pasti cand iese popa si zice ca da lumina s.m.d chiar am fost surprins sa vad reactia lor si tot o data a unui vecin care nu am tangente cu el " Salut - Salut" cand a iesit popa din altar majoritatea au avut un comportament bizar, au inceput sa faca gesturi obscene au inceput sa strige " blasfemie " ( uitasem sa mentionez ca exista un Tv cum te duci in separeu care era pe TVR1 si era Live Invierea" ) deci tin cred ca exista si apucaturi sataniste dar sper sa ma insel. Asadar haideti sa incercam sa fim cinstiti si onesti nu trebuie sa aratam numai partea buna pentru ca exista si o parte rea.

Astept si alte pareri.
Old 09-23-2008, 18:54
pianista's Avatar
Member

Quote:
Oare pe ce lume va aflati .. Stefan spuneai ca dupa primu semn de betie te da afara. Iti zic mai bine cum se procedeaza ca am fost cu un grup in separeu si am zis ca e cald si bine si sa bem acolo cat ne tine ca la Ringo era cumetrie ( Ringo = bodega buna de bout si personal amabil ) asadar cum spuneam dupa mai multe beri si votca si ce am mai consumat noi acolo nu ne`a dat nimeni afara desi eram toti terminati, si am avut inspiratia de a pleca pentru ca in momentul cand am iesit eu afara au venit si poliati in civil care cu siguranta erau chemati de baieti cu plete care le`am ocupat noi locurile. asa ca mai las`o cu vrajeli de astea nu mai ridicati BT`UL IN SLAVI .. co sa falfaie atat de o sa ajunga la ingeri. Pianista nu neaparat sa focut referire ca se sparge ca se da de pamant ca nush ce daca vrei de astea iti zic ca la Dublin cand se facea rocoteca sa intamplat un incident destul de neplacut dar sarim peste asta ca nu e din subiectul nostru. Asadar pentru ce`i care va mai treziti ca sunteti atotcunoscatori ai localului va spun ca e in zona mea si am ocazia sa vad ce se petrece si am prieteni care frecventeaza localul si imi povestesc ce fac ei acolo in grup si sincer raman socat: nu`i vorba de sex, orgii s.m.d dar cand sunt toti in colectiv si mai ales in fata localului au tentintza de a vandaliza. Sa dau o situatia care nu mi`a placut deloc mai recenta, in seara Sf Pasti cand iese popa si zice ca da lumina s.m.d chiar am fost surprins sa vad reactia lor si tot o data a unui vecin care nu am tangente cu el " Salut - Salut" cand a iesit popa din altar majoritatea au avut un comportament bizar, au inceput sa faca gesturi obscene au inceput sa strige " blasfemie " ( uitasem sa mentionez ca exista un Tv cum te duci in separeu care era pe TVR1 si era Live Invierea" ) deci tin cred ca exista si apucaturi sataniste dar sper sa ma insel. Asadar haideti sa incercam sa fim cinstiti si onesti nu trebuie sa aratam numai partea buna pentru ca exista si o parte rea.

Astept si alte pareri.
haha recunosti ca u ai fost cel care s a imbatat!!! auzi am si eu o curiozitate, de ce tot faci atat pe desteptul si te legi de multe lucruri importante sau sa zicem le comentezi aiurea fara sa ai cunostinta de cauza( si aici ma refer si la electropeople si la BTNN)? Daca nu ti convine nu te duce si nu asculta! nu te obliga nimeni! a si la ringo beau minori daca nu ai vazut....asa ca nu te mai dori formator de opinie si nu mai rascoli lucruri cu care tu nu ai nicio legatura! numai de bine
Old 09-23-2008, 22:26
DjNEAGA's Avatar
Member

HM... pa desteptu nush care face.. cu Electropeople nu am treaba nu am zis ca nu e ok emisiunea.. 2 la Mana cu BTNN stiu ce zic si no mai arde aiurea ca nu`i asa, te cred e barul in care iti inceci amarul dar noi suntem ce`i din exterior care nu savuram toate momentele din respectiva locatie. eu pun punct aici cu aceasta discutie pe care nu mai duc la capat. cat despre "imbatat" am bout am platit am plecat am uitat, nu toti sunt ca mine daca doresti iti aduc si respectivi care o sa iti zica acelasi opinie sau chiar protagonisti
Old 09-24-2008, 07:53
pianista's Avatar
Member

Quote:
HM... pa desteptu nush care face.. cu Electropeople nu am treaba nu am zis ca nu e ok emisiunea.. 2 la Mana cu BTNN stiu ce zic si no mai arde aiurea ca nu`i asa, te cred e barul in care iti inceci amarul dar noi suntem ce`i din exterior care nu savuram toate momentele din respectiva locatie. eu pun punct aici cu aceasta discutie pe care nu mai duc la capat. cat despre "imbatat" am bout am platit am plecat am uitat, nu toti sunt ca mine daca doresti iti aduc si respectivi care o sa iti zica acelasi opinie sau chiar protagonisti
" n-o mai arde aiurea"?????????????????????? dnule DJ NEAGA dumneata esti om de radio?
sau pretinzi ca esti?
daca da de unde si pana unde limbajul asta pur argotic ? a si daca vrei sa stii din ce argo specific face parte te rog sa ma contactezi private ca sa nu o zic in gura mare si sa te simti prost! 1. revizuieste - ti limbajul ca nu esti pe strada esti pe un forum! 2 . tu vb aiurea nu noi care stim ce reprezinta BTNN si 3 , daca nu ti convine nu te duce. toate cele bune!
Old 09-24-2008, 09:08
ticabd ticabd is offline
Senior Member

@DJ Neaga
Active Warning
Insulted Other Member(s) Expires
08:07 10-04-2008 Left By
ticabd
08:07 09-24-2008 Administrative Note
Avertisment
Old 09-24-2008, 10:16
supy's Avatar
supy supy is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
si sa inteleg ca tu ai stat pana la sfarsitul unei rockoteci? extraordinar!!! adica doar la o rockoteca se imbata pustii si pustoaicele, nu? ma faci sa rad mah ). ia uita-te in ograda vecinului (sigur e un manelist) si zi-mi ca el nu se imbata cu toate ca minor. hai sa fim seriosi. si mai esti si ipocrit cand spui ca:
come on dude! grow up!
Da,am stat pana la sfarsitul unei rockoteci si ce-i cu asta?N-am zis ca doar la o rockoteca se imbata pustii...MAH!Cat despre ograda vecinului,ce-ti pot spune decat ca ma doare in unghia de la degetul mic baiete!Aici era vorba despre rockoteca nu despre manele.Daca era vorba de manele nici nu postam!!!Merci pentru "si mai esti si ipocrit";pacat ca inca nu s-au invatat unii oameni sa asculte/citeasca si alte pareri.Probabil daca am fi zis toti ca tine ca minorii nu consuma alcool/ROCKOTECA nu poate fi asociata cu consumul de alcool, ar fi fost totul ok!Scuza-ma dar in cazul asta singurul ipocrit de aici esti TU!Vrei sa vorbim ca doi oameni civilizati,fara jigniri,da reply acestui post si da-mi motive reale sa cred ca nu pot asocia rockoteca cu alcoolul sau dezminte faptul ca minorii consuma alcool cu argumente bine intemeiate! IN MOD CIVILIZAT!!!

Last edited by supy; 09-24-2008 at 10:17.
Reply With Quote
Old 09-24-2008, 10:20
supy's Avatar
supy supy is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by pianista View Post
nea nelu nu ar accepta asa ceva si i ar scoate de mana afara....
Cu partea asta sunt total de acord!
Old 09-24-2008, 12:32
Stefan Stefan is offline
Member

Quote:
Originally Posted by supy View Post
Da,am stat pana la sfarsitul unei rockoteci si ce-i cu asta?N-am zis ca doar la o rockoteca se imbata pustii...MAH!Cat despre ograda vecinului,ce-ti pot spune decat ca ma doare in unghia de la degetul mic baiete!Aici era vorba despre rockoteca nu despre manele.Daca era vorba de manele nici nu postam!!!Merci pentru "si mai esti si ipocrit";pacat ca inca nu s-au invatat unii oameni sa asculte/citeasca si alte pareri.Probabil daca am fi zis toti ca tine ca minorii nu consuma alcool/ROCKOTECA nu poate fi asociata cu consumul de alcool, ar fi fost totul ok!Scuza-ma dar in cazul asta singurul ipocrit de aici esti TU!Vrei sa vorbim ca doi oameni civilizati,fara jigniri,da reply acestui post si da-mi motive reale sa cred ca nu pot asocia rockoteca cu alcoolul sau dezminte faptul ca minorii consuma alcool cu argumente bine intemeiate! IN MOD CIVILIZAT!!!
ai dreptate cu modul civilizat. m-a luat valul . o sa fac si eu ca djneaga si cam declar fara rost discutia si mai spun doar atat:
a)rockoteca = consum de alcool pentru ca evident nu ma duc acolo sa beau lapte, ma duc sa beau una, doua, trei beri sa ascult o muzica buna si sa ma simt bine impreuna cu prietenii mei. si nu in mod obligat consum excesiv de alcool.
b)supy: eu nu am spus ca minorii nu consuma alcool. am spus eu asa ceva?
c)nu mai purtati ochelari de cal si lasati conceptiile insuflate de stilul de viata pe care-l aveti. rockerii nu sunt neaparat alcoolici sau betivani ratati (si nici satanisti). rockul nu inseamna neaparat betii, droguri, satanism. ce naiba? suntem in 2008.
Old 09-24-2008, 19:36
pianista's Avatar
Member

Discutia asta legata de rockoteci era stinsa de prin mai , nu stiu de ce a fost redeschisa..doar pentru a se creea tabere inutile...a fost redeschisa de cineva care s-a gasit sa-si dea cu parerea la niste chestii spuse acum multe luni in urma si stinse...in fine...fiecare cu ale lui, dar hai sa nu mai aruncam cu atatea in rockeri, ei sunt asa , ei sunt asa. sunt oameni care asculta o muzica inteligenta, o muzica inspirata de cele mai multe ori din diverse culturi ( iron maiden-simbolistica, trupa bazata pe simbolistica) o muzica adevarata! de ce nu se loveste asa in manelistii care au invadat orasele si media ? aia deranjeaza cu adevarat, aia provoaca scandaluri cu sabii si batai , aia sunt desprinsi din jungla si nu rockerii. si de ce loviti in btnn care e singurul loc de profil din oras si nu o faceti in barurile ordinare si in discotecile gen paradise care difuzeza guta dupa 12 noaptea? va zic eu de ce , pt ca alea sunt locuri pe care le frecventati si la btnn daca ati fost macar o data nu v a convenit atmosfera pt ca e mult prea speciala pt voi! in fine si daca nu va place nu va frecventati si gata! mergeti la ringo ...si alte alea ...terminati cu vbitul aiurea despre rockoteca, nu faceti decat sa i faceti reclama si sa i faceti pe altii curiosi.

Last edited by pianista; 09-24-2008 at 19:37.
Reply With Quote
Old 09-25-2008, 12:59
Stefan Stefan is offline
Member

Quote:
Originally Posted by pianista View Post
Discutia asta legata de rockoteci era stinsa de prin mai , nu stiu de ce a fost redeschisa..doar pentru a se creea tabere inutile...a fost redeschisa de cineva care s-a gasit sa-si dea cu parerea la niste chestii spuse acum multe luni in urma si stinse...in fine...fiecare cu ale lui,
cred ca asta este rostul unui forum, sa se discute pe el. nu stiu acum cum crezi tu ca a fost stinsa discutia atata timp cat nu a fost inchis threadul de catre un moderator.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules