Sunteti Deacord Ca Persoanele Varstnice Sa Ocupe Functii De Conducere? - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-01-2007, 11:26
muza's Avatar
muza muza is offline
Junior Member

Default Sunteti Deacord Ca Persoanele Varstnice Sa Ocupe Functii De Conducere?

Poate vi sa intamplat sau ati intalnit institutii de stat care sa fie conduse de persoane peste varsta pensionarii!sau poate a-ti fost la un interviu unde ati aflat in cele din urma ca acel post a fost ocupat de o persoana care are 63 de ani ,care cu siguuranta ia si pensie ea si salar!Pe mine ma lasa rece aceste situatii in acest oras >Cum este posibil asa ceva?De ce noi tinerii trebuie sa asteptam ..............DACA VI SA INTAMPLAT SI VOUA ASA CEVA VA ROG SA VA EXPRIMATI PAREREA CU PRIVIRE LA ACEST SUBIECT!
Reply With Quote
Old 08-01-2007, 14:56
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Pai e si normal ...nu crezi?

Au de partea lor eXperientza si sistemul "PCR"
Reply With Quote
Old 08-01-2007, 22:00
roxette's Avatar
roxette roxette is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by muza
Poate vi sa intamplat sau ati intalnit institutii de stat care sa fie conduse de persoane peste varsta pensionarii!sau poate a-ti fost la un interviu unde ati aflat in cele din urma ca acel post a fost ocupat de o persoana care are 63 de ani ,care cu siguuranta ia si pensie ea si salar!Pe mine ma lasa rece aceste situatii in acest oras >Cum este posibil asa ceva?De ce noi tinerii trebuie sa asteptam ..............DACA VI SA INTAMPLAT SI VOUA ASA CEVA VA ROG SA VA EXPRIMATI PAREREA CU PRIVIRE LA ACEST SUBIECT!
Pai cum sa nu ?Ai foarte mare dreptate draga Muza !!!cum sa nu te enervezi si sa nu fii revoltat de asemenea situatzii de-a dreptul penibile cand un exemplu foarte elocvent este cel al unor membri ai CLB !!!!trage un look la membrii Consiliului Local Barlad din partea PNL : sunt doua categorii :1)categoria :varsta a treia si 2)categoria :inodor,insipid,incolor(asta ca sa nu ii zic prostie !!!) !!!nu shtiu dar unii oameni efectiv habar nu au...ce e ala bun simt si efectiv... nu shtiu care le sunt limitele si responsabilitatile la un anumit moment dat din viata sau posibilitatile daruite de mama natura ...si tot de viata e vorba!hmmm... dar PNL la nivelul judetului Vaslui , promoveaza doar doua categorii de oameni si in functzii de functzii si... la institutzii de institutzii :1)SENILITATEA si 2) PROSTIA !si daca acest lucru este incurajat la asemenea nivel...pai scuza-ma...dar ...poate fi un exemplu " bun " si pentru toata lumea, nu ???eu , zic ca depinde de noi ce masuri luam ca pe viitor sa inlaturam toate acestea, hai sa le zic " neajunsuri "...si ca sa promovam oameni tineri si capabili si cu putere de munca la locul potrivit si in momentul potrivit !daca noi nu vom face ceva pentru binele nostru , atunci...putem sa ne plangem pe forumul acestui site la infinit ca nimic nu se va rezolva !!!DEPINDE DOAR DE NOI !!!nu crezi???

Cand tu razi, rad si eu.
Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui.
Cand tu plangi, plang si eu.
Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu.
Cand tu te arunci in cap...
O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Reply With Quote
Old 08-01-2007, 23:20
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by muza
Daca persoanele in varsta stiu sa scrie corect romaneste, zau ca sunt de preferat...
Old 08-02-2007, 00:23
UNOwen UNOwen is offline
Banned

Send a message via MSN to UNOwen Send a message via Yahoo to UNOwen Send a message via Skype™ to UNOwen

Touche Mayday
Reply With Quote
Old 08-02-2007, 00:59
roxette's Avatar
roxette roxette is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by UNOwen
Touche Mayday
"Pas de touché !!!" pentru Mayday si pentru UNOwen!sic!hai sa fim seriosi...fiecare din noi facem greseli de tehnoredactare... atunci cand postam pe acest forum...dar cum rezolvam cu Prostia si Senilitatea "postata" in functii de conducere la nivel de institutzii importante???Touché ou Pas de Touché???

Cand tu razi, rad si eu.
Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui.
Cand tu plangi, plang si eu.
Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu.
Cand tu te arunci in cap...
O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Reply With Quote
Old 08-02-2007, 10:35
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Nu despre tehnoredactare era vorba ci despre greseli evidente de ortografie in special si de limba in general.
Old 08-02-2007, 13:23
andyut andyut is offline
Junior Member

aici din cate vad se incearca a se relata anumite "prostii politice"care cu parere de rau sunt destul de evidente si repetate in acest oras !!!!!!!Din cate stiu 3 institutii de stat de la noi din oras sunt deja vizate de un post tv !Asa ca .......
Iar in ceeace priveste comentariul facut la adresa persoanei care a deschis acest subiect nu pot sa-i spun decat (exista un site in care persoanele care nu pot accepta anumite greseli zic eu de tehnoredactare ,se pot inscrie acolo pt comentarii de genul acesta aici de incearca a se discuta un subiect destul de grav din orasul nostru .care din pacate e o realitate
Reply With Quote
Old 08-02-2007, 13:29
andyut andyut is offline
Junior Member

Haideti sa fim realisti!Nu cred ca v-ar conveni sa faceti o facultate ,sa sustineti un examen pentru un post,(sa va pregatiti pentru acel examen)si in cele din urma sa aflati ca a promovat o persoana de 60-63 de ani care iesita la pensie fiind se instaleaza intr-o functie si isi face aparitia doar la salar !Nu cred ca i-ar conveni cuiva
Reply With Quote
Old 08-02-2007, 13:59
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by andyut
Iar in ceeace priveste comentariul facut la adresa persoanei care a deschis acest subiect nu pot sa-i spun decat (exista un site in care persoanele care nu pot accepta anumite greseli zic eu de tehnoredactare ,se pot inscrie acolo pt comentarii de genul acesta aici de incearca a se discuta un subiect destul de grav din orasul nostru .care din pacate e o realitate
N-ai inteles esenta, andyut! Am exprimat o opinie ontopic, ceea ce se poate vedea urmarind discutia de la inceput, pentru ca atata vreme cat cineva scrie intr-o romana aproximativa nu vad cum ar putea accede intr-un post mai ales in administratia publica. Iar daca e si absolvent de facultate, cu atat mai trist pentru el. Dar ar fi bine de stiut daca este un caz real sau discutam pe marginea unor supozitii. Daca e vorba de un caz real poate ca ar trebui sa ne lamureasca unde s-a intamplat ca intr-un post sa fie angajata o persoana de 63 de ani in detrimentul uneia de 25 de ani.
Old 08-03-2007, 00:46
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

- sunt de acord ca un mosnegut de 60-63 de ani sa ocupe orice functie daca o ocupa prin concurs
- noi vom iesi la pensie pe la 65 de ani....asa ca nu vad care ar trebui sa fie varsta in care sa ne plafonam ... sau sa devenim doar paznici..

nu sunt de acord cu numirile in functii pe criterii politice (si sunt o multime de astfel de exemple) sau pe criterii de nepotism...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules