Abuzuri la RDS Barlad - Page 5 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-30-2006, 20:30
Fallen Angel Fallen Angel is offline
Member

[quote=uni_uni]

dadosh, poate sa fie si femeia de serviciu de la rds responsabila pt situatia de fata....tot firma raspundea.Si cel mai mic angajat al unei firme influenteaza imaginea acelei firme,caci o reprezinta!Deci...nu e asa cale lunga,dimpotriva!

HMmm ....nu cred ca poti totusi judeca o intreaga politica fie ea si "gresita" a unei firme doar prin prisma "greselii" sau hotararii unor angajati ....si totusi ....sunt si clienti RDS care au reclamat ????...sau doar cei care au in "pastorire" site-ul cu pricina....din cauza vizitelor putine .......

Last edited by Fallen Angel; 09-30-2006 at 20:32.
Reply With Quote
Old 09-30-2006, 21:06
nevrax's Avatar
nevrax nevrax is offline
Member

@Fallen Angel

clientilor RDS ce au facut reclamatii li s-a spus ca TC-NET a pus filtrele!

Last edited by nevrax; 09-30-2006 at 21:11.
Reply With Quote
Old 09-30-2006, 21:16
DARE_DEVIL2006 DARE_DEVIL2006 is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh
uni_uni .. daca RDS-ul merge in BMW, TC-Netul merge in Dacie...Cony, Rex-ul si Spectralul in ce masina merg ?

Cu tot respectul uni_uni dar cand a aparut cony sat in peisajul furnizorilor de net...odata ce incheiai contractul cu ei aveai ip public....si 120-130 de KB download zi de zi...pe cand tc net mai mult de 40 nu oferea si userul era cu ip dinamic....ca o mica comparatie.....cony sat oferea de la bun inceput 120 de KB download si ip public.....tc-netul abia recent sa hotarat sa acorde abonatilor sai ip public si sincer sa fiu mai mult de 40 de kilo nu am vazut .....un avantaj de partea tc netului ar fii acela al peering-ului metropolitan....de rex net si spectral nu se poate spune prea multe ...au avut si aceste firme zilele ei de glorie...dar mai important e sa te mentii in fatza concurentilor....in momentul de fatza singurii furnizori seriosi ca servicii sunt cony sat si tc net...rds ul mai au de facut multe pana sa ajunga la nivelul celor doua firme si ma refer ca numar de clienti si calitatea serviciilor oferite de acestea
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 03:09
uni_uni's Avatar
uni_uni uni_uni is offline
Senior Member

[quote=Fallen Angel]
Quote:
Originally Posted by uni_uni

dadosh, poate sa fie si femeia de serviciu de la rds responsabila pt situatia de fata....tot firma raspundea.Si cel mai mic angajat al unei firme influenteaza imaginea acelei firme,caci o reprezinta!Deci...nu e asa cale lunga,dimpotriva!

HMmm ....nu cred ca poti totusi judeca o intreaga politica fie ea si "gresita" a unei firme doar prin prisma "greselii" sau hotararii unor angajati ....si totusi ....sunt si clienti RDS care au reclamat ????...sau doar cei care au in "pastorire" site-ul cu pricina....din cauza vizitelor putine .......

angel,eu si orice persoana care citim acest thread,nu ne facem o impresie despre x si y de la rds,ci despre firma pe care o reprezinta!O atitudine necorespunzatoare din partea angajatului unei firme ma face sa cred ca asa sunt ei pregatiti de conducatori sa aplice politica de marketing!

dare_devil,intrucat nu cunosc serviciile celor de la cony sat,rex etc...am considerat nepotrivit sa le implic in postul meu,devenea offtopic
era vb de RDS vs TcNet si pt ca am experienta cu ambele firme mi-am exprimat opinia!

Last edited by uni_uni; 10-01-2006 at 03:15.
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 03:28
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by nevrax
@Fallen Angel

clientilor RDS ce au facut reclamatii li s-a spus ca TC-NET a pus filtrele!
Pacat ca nu exista si inregistrari! Ar fi fost super sa auzi:
"RDS deranjamente(sau ce spun ei) buna ziua cu ce va putem ajuta?
"pai.....(explicarea problemei)"
"Aaa nu e de la noi ne para rau ca se intimpla asa ceva dar providerul TCnet e de vina pentru problema dumneavoastra intrucat au pus filtre"
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 03:39
Junior Member

Atunci uni_uni...te intreb .....de ce rds a recurs la aceste masuri ?...din cauza ca deja incepe sa piarda clienti?......din cauza ca inca nu au reusit sa ajunga la nivelul celor 2 firme mentionate in postul anterior de mine?......de ce tine atat de tare rds-ul sa obtina monopolul asupra orasului Barlad ( sau doar mi se pare mie?).Sau poate sa datorat faptului ca tc-net a renuntat la rds ca furnizor de internet..si ca unii clienti ai rds au migrat catre tc net si alte firme de net din oras....

PS: RDS pierde teren in fatza altor firme de net mai "mici"....Era de asteptat sa recurga la astfel de represalii.....asta e semn de disperare
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 04:27
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

Clientii RDS nu prea migraza nicaieri timp de 1an(contract)
De ce...biznes. RDS va supravietui mult dupa ce nu se va mai auzi de firmulitele astea, e prea mare, dar nu asta e problema. Daca mentin sandarde inalte, cele 2 firme locale se pot mentine pe piata si nu continua sa piarda clienti pt mamutul nesimtit de RDS
Old 10-01-2006, 10:55
Member

Nu sunt partinitor desi as putea sa o fac si as fi si indreptatit sa ajung la asta dar pot sa iti spun cu siguranta ca nu este si nici nu ar fi putut fi o inregistrare la reclamatiile pe care le-au facut clientii RDS la serviciul de dispecerat din simplul motiv ca nu au fost facute reclamatii legate de asta ,de catre clienti RDS ,......Iar in ceea ce priveste monopolul hai sa ne gandim la faptul ca si TC-NET-ul a avut monopolul in ceea ce priveste internetul in barlad ...
Old 10-01-2006, 11:03
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Fallen Angel
Nu sunt partinitor desi as putea sa o fac si as fi si indreptatit sa ajung la asta dar pot sa iti spun cu siguranta ca nu este si nici nu ar fi putut fi o inregistrare la reclamatiile pe care le-au facut clientii RDS la serviciul de dispecerat din simplul motiv ca nu au fost facute reclamatii legate de asta ,de catre clienti RDS
Nu mai fi asa sigur, pentru ca eu sunt (si) client RDS si am facut reclamatie atat la Barlad marti seara 26.09.2006 ora 19:50, cat si de doua ori la Vaslui.

Reclamatia din 26.09 ora 19:50 este trecuta la ei si se poate verifica. Din pacate nu exista Trouble Ticket ca sa fi primit un numar de reclamatie, asa ne referim la ea cu data si ora, asa mi s-a spus
Old 10-01-2006, 19:29
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Nu sunt partinitor desi as putea sa o fac si as fi si indreptatit sa ajung la asta dar pot sa iti spun cu siguranta ca nu este si nici nu ar fi putut fi o inregistrare la reclamatiile pe care le-au facut clientii RDS la serviciul de dispecerat din simplul motiv ca nu au fost facute reclamatii legate de asta ,de catre clienti RDS ,......Iar in ceea ce priveste monopolul hai sa ne gandim la faptul ca si TC-NET-ul a avut monopolul in ceea ce priveste internetul in barlad ...
Eroare...TC-Net a intrat pe o piata care era deja ocupata de doi provideri.
Old 10-01-2006, 19:40
Cristi Cristi is offline
Senior Member

reclamatii din partea clientilor rds au fost ...si asta am aflat de la cei cu care am vb la telefon, multe am facut si eu si chiar am insistat sa noteze cuvant cu cuvant ce aveam de spus...

AIWA: inregistrarile nu pot sa le fac publice. Vreau sa amintesc insa de un domn dispecer de la rds BARLAD (Cornel cred ca il cheama) cu care am discutat cred de 2 ori care a vorbit foarte frumos, chiar a cooperat si m-a asigurat ca tot ce am spus la telefon va fi citit de vreun sef...eu nu stiu daca chiar asa s-a intamplat dar a fost foarte convingator....CORNEL CE SALARIU AI LA RDS?
APOI vreau sa spun de unul din dispecerii cu care am vorbit de la RDS VASLUI care dupa ce se facea ca nu intelege nimic mi-a spus ...citez "neoficial cred ca sunt altfel de probleme intre firme ...nu va pot ajuta cu nimic" asta e.....
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 22:14
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Da Cristi..ok e clar...ce mai desfacem firul in patru..Au bagat filtre ..ca asa a vrut muschiul adminului!
Jenant si penibil ca o firma ce se doreste nr1 in Ro sa apeleze la astfel de gesturi!
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 22:24
Junior Member

Quote:
,......Iar in ceea ce priveste monopolul hai sa ne gandim la faptul ca si TC-NET-ul a avut monopolul in ceea ce priveste internetul in barlad ...
Angel: nu e vorba de faptul ca a avut monopol..m am referit la metodele de a obtine acel monopol....eu nu cred ca tc netul a recurs la masuri in genul cum a facut rds-ul
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 23:21
Member

Nu contest hotararea (poate gresita) de a filtra acele site-uri dar nu pot sa fiu de acord nici cu aceasta toata tevatura creata in jurul acestui caz si atata reclama negativa la adresa unei firme ..(este doar parerea mea) au fost si poate au sa mai fie si vremuri cat si cei de la tc-net au gresit fata de clientii lor si nu au fost atat de criticati!.....Ma rog ..pana la urma cred ca este mai bine sa nu mai dezbatem acest subiect care tinde sa devina offtopic de mult!

Last edited by Fallen Angel; 10-01-2006 at 23:24.
Reply With Quote
Old 10-01-2006, 23:55
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Pai nu s-au filtrat doar niste site-uri, s-a filtrat un intreg provider! Citeste topicul, nu mai revenim asupra acestei discutii.
Old 10-02-2006, 01:41
Junior Member

Corect.....
Reply With Quote
Old 10-02-2006, 10:57
ionut232 ionut232 is offline
Junior Member

reclamatii la rds au fost destule....dar nu se recunoaste...asa cum nu recunosc nici ca au pus filtre...

a devenit o obisnuinta...
Reply With Quote
Old 10-02-2006, 13:15
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Inca nu s-a schimbat nimic!
Trebuie sa primesc un mesaj (e-mail) de la un client ce se afla pe RDS in VASLUI...a incercat atat prin Email si nu se poate....cat si prin Yahoo si degeaba!
Nu inteleg care este faza? De ce se incearca un astfel de monopol al retelei?

Mesajul are 781KB deci nu e mare! Eu sint pe TC-Net iar cel ce trebuie sa-mi trimita mesajul pe RDS Vaslui

RUSINE RDS VASLUI!
A aparut in presa si tot degeaba!
Reply With Quote
Old 10-02-2006, 13:32
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Stie cineva numarul de la RDS vaslui?
Sa sun si eu sa aflu de ce cineva de la RDS vaslui nu-mi poate trimite MAIL sau sa efectueze un transfer prin Yahoo? sau consum impulsuri degeaba?
Reply With Quote
Old 10-02-2006, 13:41
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Depinde pe ca server e casuta de mail. Daca e pe vre-un server neagreat de ei....

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules