King of Pop Michael Jackson is dead - Page 2 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Generalităţi > Mass-Media > Mini revista presei

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-29-2009, 14:36
mimi mimi is offline
Senior Member

Default Rip...

Rip...
Old 08-29-2009, 14:41
mimi mimi is offline
Senior Member

Default remember

scuze, nu-mi iese atasul unor mai multe poze... invat si eu)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bal.jpg
Views:	307
Size:	367.6 KB
ID:	2842  Click image for larger version

Name:	9.jpg
Views:	294
Size:	159.6 KB
ID:	2843  Click image for larger version

Name:	IMG_0139.jpg
Views:	310
Size:	229.2 KB
ID:	2844  Click image for larger version

Name:	IMG_0162.jpg
Views:	283
Size:	244.9 KB
ID:	2845  
Old 08-30-2009, 04:53
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

http://www.newz.ro/for-mj.html
Reply With Quote
Old 08-30-2009, 21:15
mimi mimi is offline
Senior Member

Default Remember Michael Jackson

Astăzi pe platoul din centru, a mai fost un moment MJ, organizat împreună cu dl. Manciu şi copiii de la Şcoala Minivedetelor din Bârlad. Mulţumiri pentru colaborare şi felicitări!!
Au fost câteva clipe de emoţie, unele tinere din "public" au izbucnit în plâns când s-au aprins candele şi Heal the world a început să se deruleze...
Fie şi pentru scurtă vreme ne-am amintit de el. Cred că merită să ne rupem 5 minute din viaţă pentru a-l omagia...
Mulţumiri şi dlui Niţuc care a acceptat mica manifestare. E greu să organizezi aşa ceva... mai ales cam de unul singur.
Attached Thumbnails

Name:	1.jpg
Views:	302
Size:	342.1 KB
ID:	2846  Click image for larger version

Name:	bb.jpg
Views:	294
Size:	209.9 KB
ID:	2847  Click image for larger version

Name:	heal_frame.jpg
Views:	306
Size:	273.0 KB
ID:	2848  
Old 08-30-2009, 23:51
mimi mimi is offline
Senior Member

Default cat de frumos!

http://www.infonews.ro/art_147823_Ul...al_-_1326.html
Old 09-04-2009, 08:09
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

A inceput inmormantarea lui Michael Jackson !
Reply With Quote
Old 09-04-2009, 09:19
mimi mimi is offline
Senior Member

Default ...

De 3 ore, in sfarsit, inmormantat ...omeneste...
Old 09-04-2009, 14:44
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Asa e...uff mult a mai durat!
http://www.mediafax.ro/life-inedit/m...-video-4853869
Reply With Quote
Old 09-04-2009, 15:30
mimi mimi is offline
Senior Member

Default we love you more.....

este infiorator... pamantul asta e gol fara el... macar acum se odihneste... chiar daca gurile rele nu mai tac, si tot scormonesc si tot produc bani pe seama lui. asta e nemurirea la care visa... celebritatea are un pret cam mare si usturator. pacat... dar, sa ne amintim ca oricat de mari am fi si cate lumi la picioare am avea, tot sfarsim intre cele cateva scanduri... se pare ca, prin moartea lui, putem invata ceva: ce lasi in urma conteaza enorm. se vede ce a lasat Michael in urma: iubire, muzica, 1 miliard de locuitori ai planetei, din 6, sunt cu inima si gandul lor spre el. asta este o lectie de viata.
fie-i tarana usoara si sa se bucure de pacea dupa care tanjea.
Old 09-04-2009, 15:52
mimi mimi is offline
Senior Member

Default Plecat prea devreme...

"Gone Too Soon"

Like A Comet
Blazing 'Cross The Evening Sky
Gone Too Soon

Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon

Shiny And Sparkly
And Splendidly Bright
Here One Day
Gone One Night

Like The Loss Of Sunlight
On A Cloudy Afternoon
Gone Too Soon

Like A Castle
Built Upon A Sandy Beach
Gone Too Soon

Like A Perfect Flower
That Is Just Beyond Your Reach
Gone Too Soon

Born To Amuse, To Inspire, To Delight
Here One Day
Gone One Night

Like A Sunset
Dying With The Rising Of The Moon
Gone Too Soon

Gone Too Soon
Attached Thumbnails

Name:	mj.jpg
Views:	243
Size:	90.7 KB
ID:	2849  
Old 09-11-2009, 23:49
mimi mimi is offline
Senior Member

Default noi suntem lumea! incercam si in orasul nostru o astfel de actiune?

We Are The World.Fan Clubul Michael Jackson are onoarea de a va aduce la cunostinata un nou proiect in memoria Regeleui.

Ne-am gandit ca o data pe luna ne putem intalni pentru a dona [fiecare ce aveam (o jucarie, o hainuta, etc. pe care nu mai folosim)] cate unui orfelinat.

Acest act de caritate va avea loc in fiecare luna intre data de 25 si data de 29 (exemplu: luna aceasta va avea loc pe data de 25) si se va incepe cu orfelinatele din sectorul 1, Bucuresti dupa care vom continua cu cele din provincie (sau de ce nu paralel).

Pentru ca si tu ai dreptul la replica te asteptam Duminica, 13 Septembrie 2009, orele 16:00 la Lia Manoliu pe Strada Maior Coravu, Bucuresti (unde inca se mai aprind lumanari in memoria Regelui Muzicii Pop) sa discutam despre acest proiect.

Va asteptam cu drag si cu propunei.

Michael ne-a facut sa credem in magie.
Acum este randul nostru sa-i facem pe ceilalti sa creada.
Old 09-11-2009, 23:53
mimi mimi is offline
Senior Member

Ar fi frumos sa donam ce nu ne mai trebuie, unor copii care au nevoie... Ma gandesc la jucarii, hainute, paturele, pernute... orice. Pastrez legatura cu cei care au participat la micile comemorari pentru Michael, si vom merge impreuna la copiii cu probleme, sa le impartim. Cine doreste sa participe, sa lase un mesaj... Nu exista un termen limita, doar dorinta de a duce mai departe acest frumos obicei umanitar, de a ajuta copiii. Nu stim ce rezultat va avea aceasta idee, dar merita sa credem in ea, si ar trebui sa intindem o mana catre o manuta de copil... Ne va aduce un zambet pe chip si multa multumire in suflet. Incercam?
Old 09-12-2009, 03:40
OhMyGod OhMyGod is offline
Member

Quote:
Originally Posted by mimi View Post
este infiorator... pamantul asta e gol fara el... macar acum se odihneste... chiar daca gurile rele nu mai tac, si tot scormonesc si tot produc bani pe seama lui. asta e nemurirea la care visa... celebritatea are un pret cam mare si usturator. pacat... dar, sa ne amintim ca oricat de mari am fi si cate lumi la picioare am avea, tot sfarsim intre cele cateva scanduri... se pare ca, prin moartea lui, putem invata ceva: ce lasi in urma conteaza enorm. se vede ce a lasat Michael in urma: iubire, muzica, 1 miliard de locuitori ai planetei, din 6, sunt cu inima si gandul lor spre el. asta este o lectie de viata.
fie-i tarana usoara si sa se bucure de pacea dupa care tanjea.
jesus .. daca traiam acum 1000 de ani probabil ca il considerai zeu si te inchinai in fiecare seara pentru michael jackson nu ?
overrated , a murit trist now get over it .
Reply With Quote
Old 09-12-2009, 09:36
mimi mimi is offline
Senior Member

hai sa nu o luam chiar asa. daca nu intelegi, te rog nu vorbi asa. au am trecut peste asta mai usor. altii s au sinucis, altii inca sufera. sunt oameni si oameni. nu m am inchinat niciodata la el, dar e imposibil sa iubesti un om de atatia ani, si sa nu te doara lipsa lui. N am fost langa el, dar a fost el langa noi prin muzica, texte, dans, mesaje. Nu ma consider fanatica, sau cum vrei sa spui... De fapt, poti spune ce vrei. Pe mine ma doare sufletul. Faptul ca am niste sentimente umane, normale, nu cred ca face din mine altceva decat un simplu om care i admira pe ceilalti din jur. Daca moare un actor din Barlad, te asigur ca la fel o sa sufar. ... Si nu fac zei din ei. Iubesc artistii pentru ca au o constructie anume. Sunt multe de spus... Daca traiam acum 1000 de ani, n ar fi existat Michael Jackson, pentru ca, probabil ca toate se fac la timpul lor. Si, crede-ma, sunt aproape atee. A reusit soacra mea sa ma indeparteze de biserici si religii - cu ideile ei fixe despre religie.Asa ca vine cam ca nuca in perete ce spui tu. MI as dori ca oamenii sa nu mai gandeasca in clisee: a, fan MJ = isteric, nebun, socat, pedofil, etc. ganditi liber si nu mai puneti etichete din start. Daca vrei, te invit sa ne cunoastem, ca sa-ti schimbi gandurile despre mine. ... Daca eram fanatica, acum scriam pe forum de sub 10 m de pamant... Iau in calcul si nebunia ca Michael sa si fi inscenat moartea si sa traiasca bine-merci pe undeva. sa stii ca mi se pare ca sunt un om lucid, rational, si pun in balanta toate posibilitatile si caut rezolvarile toate posibile la o problema.
Daca tie iti moare nu stiu ce cantaret iubit, nu te doare? Daca a murit Adrian Pintea, nu am putut fi om 3 zile. stii de ce? ca eram fanatica!! ...NU? a plans un popor intreg. Erau toti nebuni? NU. A disparut un om care ne a oferit ceva frumos, cat a fost in viata. Pe pintea il iubesc pentru rolul Lui Eminescu, de exemplu. Am crescut cu Iancu JIanu. e parte din viata mea. asa si MIchael... Aveam 13 ani, acum am aproape 30.... Vezi si tu cata vreme i-am dedicat din viata mea. Nici cu sotul meu nu am atata "relatie"...
daca nu intelegi, mergi mai departe... mai sunt si alte teme pe forum... am zis din start ca daca are cineva de blamat si de aruncat cu pietre, sa fie dragut si sa se abtina... stiu ca unii sunt exasperati de moartea lui, de viata lui, de miliardul de fani... mai poate face cineva ce facea el?? eu iti respect randurile, dar vad ca tu nu intelegi esenta, ci alergi la aparente... eu nu pot sa cred ca a murit. nu pot. nu accept. nu exista asa ceva. era prea ZEU pe scena, ca sa poata fi doar OM si sa moara ca oricare, sau sa fie transat la autopsii... Cand un om este genial, nu se poate sa nu ti lipseasca....
mai gandeste-te... stii ce spunea in textele lui? "Inainte de a ma judeca, incearca sa ma iubesti". asa ca, te rog, iubeste-ma, nu ma judeca. Nici pe mine, nici pe altii. accepta ca exista pe planeta o multitudine de oameni cu o multitudine de obiceiuri si pasiuni. Eu sunt scorpion si pasiunea ma caracterizeaza. Asa ca, nu ma pot abtine sa nu iubesc oameni sclipitori in viata asta, sa nu mi i aduc in viata, in suflet, sa ma prefac ca nu i am vazut. ADor oamenii talentati, fie ca este Michael, fie ca e colega de banca, vecinul, soferul, vanzatoarea. Daca are ceva care mie imi place, il admir. ....... asa, fara sa i cer nimic. Ori, in ziua de azi, cand nimeni nu mai iubeste, si cand nimanui nu i mai pasa de fiinta de alaturi - pentru ca e imbracata prost, pt ca nu are studii destule, pentru ca nu e plina de fite, si alte motive absolut stupide - nu ma mira reactia ta si a altora care umplu internetul de mesaje obscene anti-MJ... Crede-ma, eu am plans si cand a murit Ceausescu. Aveam 9 ani parca. Eram copil, nu intelegeam ce se ntampla, dar murise un om. Asta inseamna ca aveam suflet inca de pe atunci. Il adulasem in scoala si mi se parea, probabil, ciudat sa nu mai fie omul ala mare care ne conducea. Nu puteam sti la vremea aia ca a fost un mizerabil care si a batut joc de natia lui...
as mai scrie, dar nu mai am vreme... pup!
Old 09-12-2009, 17:28
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
We Are The World.Fan Clubul Michael Jackson are onoarea de a va aduce la cunostinata un nou proiect in memoria Regeleui.

Ne-am gandit ca o data pe luna ne putem intalni pentru a dona [fiecare ce aveam (o jucarie, o hainuta, etc. pe care nu mai folosim)] cate unui orfelinat.

Acest act de caritate va avea loc in fiecare luna intre data de 25 si data de 29 (exemplu: luna aceasta va avea loc pe data de 25) si se va incepe cu orfelinatele din sectorul 1, Bucuresti dupa care vom continua cu cele din provincie (sau de ce nu paralel).

Pentru ca si tu ai dreptul la replica te asteptam Duminica, 13 Septembrie 2009, orele 16:00 la Lia Manoliu pe Strada Maior Coravu, Bucuresti (unde inca se mai aprind lumanari in memoria Regelui Muzicii Pop) sa discutam despre acest proiect.

Va asteptam cu drag si cu propunei.

Michael ne-a facut sa credem in magie.
Acum este randul nostru sa-i facem pe ceilalti sa creada.
Sincer...ma lasa rece asta!

Vezi si tu...impresia "capitalistilor" de moldoveni...asa ca nu am sa fac nimic pt miscarea asta! Daca intreprinzi ceva loco pt ai nostri atunci da!
Reply With Quote
Old 09-12-2009, 18:55
mimi mimi is offline
Senior Member

pai de "loco" era vorba... doar nu ma duc sa duc cadouri la copiii din Bucuresti. cred ca n am fost destul de explicita, am crezut ca se subintelege ca pentru copiii nostri, de aici, sa facem ceva frumos.... oricat de mic, gestul e binevenit... Ideea doar a plecat de la un email, este emailul de la fan club.... Ei au imprastiat vestea... Noi putem aplica aici...
Mie nu mi pasa de cei care vor sa descurajeze orice initiativa. Fac ce fac nu ca sa primesc aplauze sau vreo statuie, ci doar din placere... Este un lucru bun si frumos sa ajuti, sa fim solidari, sa fim ...buni, altruisti... As vrea sa cred ca nu sunt doar cuvinte.
Ma deranjeaza ca orice ai incerca sa faci, se gasesc repede persoane care sa ti dea la cap, sa taci chitic, sa nu ai idei, dorinte, vise... Nu vorbesc de tine, Aiwa.
Eu as zice: nu trebuie sa asteptam Craciunul ca sa aducem o mica bucurie unor copii... Ar trebui zilnic, sau cand ne facem ordine prin casa si dulapuri, sa ducem la cei care nu au, ceea ce noua nu ne mai trebuie... DAca ar fi si sponsori, ar fi si mai frumos, sa nu ducem "cadouri" doar in campanii electorale si, "de Crăciun, de hram, la Paste"... In fine, poate visez eu aiurea... Macar incerc si sper sa iasa ceva. Oricat de mic... Ma simt obligata sa contribui cu ceva, sa misc un deget, sa incerc. Indiferent daca vom fi doar 5 persoane sau 20 care vor avea placerea de a contribui la o mica bucurie a unor copilasi... Macar ei sa aiba atentia noastra... Suntem rai si egoisti, acesta este adevarul...
PE mine ma incanta ideea fan-clubului de la Bucuresti, asa ca, de ce sa fiu reticenta?...

Visez sa infiintam din nou fan-club Michael Jackson in Barlad... Numai ca fanii nu stiu unde se ascund. Ii gasesc pe siteuri, intamplator... Oricum, cel putin vreo 8 persoane tot mai sunt... Unii viseaza la un flash-mob si in Barlad... Lucruri frumoase, care nu se pot face de unul singur.......
Old 09-14-2009, 13:10
Member

Quote:
hai sa nu o luam chiar asa. daca nu intelegi, te rog nu vorbi asa. au am trecut peste asta mai usor. altii s au sinucis, altii inca sufera. sunt oameni si oameni. nu m am inchinat niciodata la el, dar e imposibil sa iubesti un om de atatia ani, si sa nu te doara lipsa lui. N am fost langa el, dar a fost el langa noi prin muzica, texte, dans, mesaje. Nu ma consider fanatica, sau cum vrei sa spui... De fapt, poti spune ce vrei. Pe mine ma doare sufletul. Faptul ca am niste sentimente umane, normale, nu cred ca face din mine altceva decat un simplu om care i admira pe ceilalti din jur. Daca moare un actor din Barlad, te asigur ca la fel o sa sufar. ... Si nu fac zei din ei. Iubesc artistii pentru ca au o constructie anume. Sunt multe de spus... Daca traiam acum 1000 de ani, n ar fi existat Michael Jackson, pentru ca, probabil ca toate se fac la timpul lor. Si, crede-ma, sunt aproape atee. A reusit soacra mea sa ma indeparteze de biserici si religii - cu ideile ei fixe despre religie.Asa ca vine cam ca nuca in perete ce spui tu. MI as dori ca oamenii sa nu mai gandeasca in clisee: a, fan MJ = isteric, nebun, socat, pedofil, etc. ganditi liber si nu mai puneti etichete din start. Daca vrei, te invit sa ne cunoastem, ca sa-ti schimbi gandurile despre mine. ... Daca eram fanatica, acum scriam pe forum de sub 10 m de pamant... Iau in calcul si nebunia ca Michael sa si fi inscenat moartea si sa traiasca bine-merci pe undeva. sa stii ca mi se pare ca sunt un om lucid, rational, si pun in balanta toate posibilitatile si caut rezolvarile toate posibile la o problema.
Daca tie iti moare nu stiu ce cantaret iubit, nu te doare? Daca a murit Adrian Pintea, nu am putut fi om 3 zile. stii de ce? ca eram fanatica!! ...NU? a plans un popor intreg. Erau toti nebuni? NU. A disparut un om care ne a oferit ceva frumos, cat a fost in viata. Pe pintea il iubesc pentru rolul Lui Eminescu, de exemplu. Am crescut cu Iancu JIanu. e parte din viata mea. asa si MIchael... Aveam 13 ani, acum am aproape 30.... Vezi si tu cata vreme i-am dedicat din viata mea. Nici cu sotul meu nu am atata "relatie"...
daca nu intelegi, mergi mai departe... mai sunt si alte teme pe forum... am zis din start ca daca are cineva de blamat si de aruncat cu pietre, sa fie dragut si sa se abtina... stiu ca unii sunt exasperati de moartea lui, de viata lui, de miliardul de fani... mai poate face cineva ce facea el?? eu iti respect randurile, dar vad ca tu nu intelegi esenta, ci alergi la aparente... eu nu pot sa cred ca a murit. nu pot. nu accept. nu exista asa ceva. era prea ZEU pe scena, ca sa poata fi doar OM si sa moara ca oricare, sau sa fie transat la autopsii... Cand un om este genial, nu se poate sa nu ti lipseasca....
mai gandeste-te... stii ce spunea in textele lui? "Inainte de a ma judeca, incearca sa ma iubesti". asa ca, te rog, iubeste-ma, nu ma judeca. Nici pe mine, nici pe altii. accepta ca exista pe planeta o multitudine de oameni cu o multitudine de obiceiuri si pasiuni. Eu sunt scorpion si pasiunea ma caracterizeaza. Asa ca, nu ma pot abtine sa nu iubesc oameni sclipitori in viata asta, sa nu mi i aduc in viata, in suflet, sa ma prefac ca nu i am vazut. ADor oamenii talentati, fie ca este Michael, fie ca e colega de banca, vecinul, soferul, vanzatoarea. Daca are ceva care mie imi place, il admir. ....... asa, fara sa i cer nimic. Ori, in ziua de azi, cand nimeni nu mai iubeste, si cand nimanui nu i mai pasa de fiinta de alaturi - pentru ca e imbracata prost, pt ca nu are studii destule, pentru ca nu e plina de fite, si alte motive absolut stupide - nu ma mira reactia ta si a altora care umplu internetul de mesaje obscene anti-MJ... Crede-ma, eu am plans si cand a murit Ceausescu. Aveam 9 ani parca. Eram copil, nu intelegeam ce se ntampla, dar murise un om. Asta inseamna ca aveam suflet inca de pe atunci. Il adulasem in scoala si mi se parea, probabil, ciudat sa nu mai fie omul ala mare care ne conducea. Nu puteam sti la vremea aia ca a fost un mizerabil care si a batut joc de natia lui...
as mai scrie, dar nu mai am vreme... pup!
Nice , nu ti-am zis sa scrii un eseu despre michael jackson
Deci ce sa inteleg din postul tau :
1. Nu esti fanatica dar ai scris 10 pagini despre el
2. Iti place sa asumi ca toti gandesc lucrurile astea : "fan MJ = isteric, nebun, socat, pedofil, etc. ganditi liber si nu mai puneti etichete din start."
Doar un cocalar ar gandii asa ceva.
Crede-ma , sunt destul de open minded si gandesc rational .
3. "Daca moare un cantaret care imi place sufar" nu , chiar deloc , nu il cunosc , pe scena poti fii un mare cantaret , si in spatele scenei poti fii cel mai mare badaran , nu l-ai cunoscut pe michael jackson .
4. "Inainte de a ma judeca, incearca sa ma iubesti" Ce e , Iisus ? lasand deoparte glumele , nu il urasc , dar nici nu il iubesc , sigur il tratez ca pe orice om .
5. " Eu sunt scorpion si pasiunea ma caracterizeaza. " Deci sa intelg , esti ateu insa inca crezi in horoscop ok ...
In concluzie , sigur a fost un om special , dar get over it !
Omul asta a murit acum multi ani , presa , oamenii l-au omorat , s-a izolat de lume din cauza presei care publica articole false , a incercat sa-si mascheze defectele prin operatii estetice , il inteleg foarte bine prin ce a trecut , dar e si vina familiei ca nu l-au ajutat .
Cat despre inca traieste.. teorii de consipratie exista la greu , chiar zilele astea ma uitam la un filmulet pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=nvRI1VnQAEc sunt 4 parti parca.
Reply With Quote
Old 09-14-2009, 13:58
mimi mimi is offline
Senior Member

Era o vorbă: cine vrea să-şi înnece cânele, zice că e turbat.
Paţ de te luptă dumneata cu o întreagă planetă care plânge după el...
NU cred în horoscop, doar în caracteristicile generale ale persoanelor. La mine se potrivesc de minune...
Cocalar chiar nu ştiu ce înseamnă şi nici nu mă grăbesc să aflu.
Hai să nu ne mai luăm la luptă în săbiuţe, că n-are rost. Crezi că ţin eu cont acum de ce spui tu? Mintea şi sufletul, caracterul, educaţia, toate astea diferă de la om la om, aşa că nu-ţi cer nici să mă judeci, nici să mă înţelegi, nici să ne batem în idei, nimicuţ. Poţi să te prefaci că nu ai citit. NU ţi încărca nici mintea cu nişte prostii, nici nu te stresa acum că plângem noi. Te asigur că nu sunt singura care chiar suferă. Om fi proşti, ce să facem? NE asumăm prostia asta superbă.

Succese nebănuite şi daţi-ne pace să plângem cât vrem. Costă şi asta?

(Eu chiar nu te înţeleg şi nici nu-mi doresc.
bla, bla, bla... când o muri guţă o sa te cerţi cu ...chestia aia: cocalari?... va fi jale
în ROmânia... doliu naţional... atunci să te văd ce mai zici... parcă pe Tom şi Jerry îi cunoaştem personal... Nu te-ai întrista să nu mai fie niciodată Tom şi Jerry la tv?)

Văd că te deranjează romanele fluviu, aşa că închei.
Old 09-15-2009, 02:27
Member

Quote:
Era o vorbă: cine vrea să-şi înnece cânele, zice că e turbat.
Paţ de te luptă dumneata cu o întreagă planetă care plânge după el...
NU cred în horoscop, doar în caracteristicile generale ale persoanelor. La mine se potrivesc de minune...
Cocalar chiar nu ştiu ce înseamnă şi nici nu mă grăbesc să aflu.
Hai să nu ne mai luăm la luptă în săbiuţe, că n-are rost. Crezi că ţin eu cont acum de ce spui tu? Mintea şi sufletul, caracterul, educaţia, toate astea diferă de la om la om, aşa că nu-ţi cer nici să mă judeci, nici să mă înţelegi, nici să ne batem în idei, nimicuţ. Poţi să te prefaci că nu ai citit. NU ţi încărca nici mintea cu nişte prostii, nici nu te stresa acum că plângem noi. Te asigur că nu sunt singura care chiar suferă. Om fi proşti, ce să facem? NE asumăm prostia asta superbă.

Succese nebănuite şi daţi-ne pace să plângem cât vrem. Costă şi asta?

(Eu chiar nu te înţeleg şi nici nu-mi doresc.
bla, bla, bla... când o muri guţă o sa te cerţi cu ...chestia aia: cocalari?... va fi jale
în ROmânia... doliu naţional... atunci să te văd ce mai zici... parcă pe Tom şi Jerry îi cunoaştem personal... Nu te-ai întrista să nu mai fie niciodată Tom şi Jerry la tv?)

Văd că te deranjează romanele fluviu, aşa că închei.
Ai dreptate , eu fac parte dintr-o generatie mai "noua" decat a ta , gandesc mult mai diferit.
http://tinyurl.com/pca9gf un articol scurt despre astrologie , acum nu vreau sa iti schimb idea despre astrologie , doar sa gandesti putin , s-au facut multe teste pe subiectul asta si e la ghici , personal la mine nu sa nimerit niciodata bine , sigur cate putin se nimereste la orice zodie pentru ca e o generalizare.
La tom si jerry nu m-am mai uitat de 10 ani + dar au fost cele mai bune desene .
Despre MJ nu are rost sa mai discutam , sigur si eu mai ascult din cand in cand dar nu o sa inteleg niciodata pe cei care plang dupa el zii de zii , de parca le-ar fii frate , si e trist cand vad cate teorii de conspiratie vin , oameni care is iau viata pentru el , depresie , anxietate etc.

Last edited by OhMyGod; 09-15-2009 at 02:29.
Reply With Quote
Old 09-15-2009, 08:55
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Filmul cu ultimele repetitii ale megastarului va fi lansat luna viitoare.'This Is It', filmul cu ultimele repetitii ale lui Michael Jackson, va fi lansat luna viitoare. Fanii megastarului vor putea vedea cele mai bune momente din cele peste 100 de ore filmate din luna aprilie pana cu cateva zile inainte ca Michael sa moara. Pelicula va rula in cinematografele din toata lumea, timp de numai doua saptamani.

Mai multe amanunte aici: Michael Jackson, pe marile ecrane
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules