Atentie Provideri Locali! - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bottom Line > Off-topic

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-15-2006, 23:01
BlackIce BlackIce is offline
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

Quote:
Originally Posted by AIWA
La connex pot sa incetez contractul cind vreau La RCS&RDS..nu! De ce?
esti sigur ?????
Reply With Quote
Old 11-15-2006, 23:06
Banned

Send a message via ICQ to BlackIce Send a message via AIM to BlackIce Send a message via MSN to BlackIce Send a message via Yahoo to BlackIce Send a message via Skype™ to BlackIce

Quote:
Originally Posted by ticabd
In alta ordine de idei pe viitor incearca sa iti vezi de alte problemele tale si mai putin de problemele mele.
Imi cer scuze daca te simti jignit !!!!!....serios o spun .
Reply With Quote
Old 11-15-2006, 23:27
Cristi Cristi is offline
Senior Member

blackice .. aici e vorba de cu totul altceva ..nu are legatura cu decojitul merelor si nici cu bautul berii...incearca sa fii pe subiect si mai ales nu mai fa afirmatii RAUTACIOASE. Tu crezi ca dupa ce dai in cap mai poti sa iti ceri scuze?
Hai sa iti si raspund la ce ai scris: Daca am specificat ca un contract trebuie sa fie respectat , ptr. ca e semnat de ambele parti , deci de acord fiecare cu clauze si ce mai sunt .

Corect, dar nimeni nu vorbea ca vrea sa renunte la un contract de care este multumit, se vrea renuntarea cand una din parti este nemultumita

"stau si ma gandesc cum o fi gandirea ta , chiar ma uimesti !!!!...cu 2 lei tot beau o bere , dar cu tine nu pot sa ma scobesc nici in dintzi!!!"

Chiar nu vreau sa fac polemica cu tine

SI CU ASTA AM INCHEIAT CU TINE.

Last edited by Cristi; 11-15-2006 at 23:49.
Reply With Quote
Old 11-15-2006, 23:35
Banned

Asta e problema mea cu Mihai , nu shtiu la ce te BAGI TU !!
In acest topic , te-am deranjat eu cu ceva ??
Reply With Quote
Old 11-15-2006, 23:52
Cristi Cristi is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by BlackIce
Asta e problema mea cu Mihai , nu shtiu la ce te BAGI TU !!
In acest topic , te-am deranjat eu cu ceva ??

Aveti mail-uri, PM-uri, telefoane ...Rog pe administrator sa se sesizeze si sa faca curatenie
Reply With Quote
Old 11-16-2006, 08:18
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Nu are rost polemizarea asta
Discutiile pro si contra RDS sunt pe alte threaduri
Blackice..scuzele sunt acceptate
Continuati discutiile ontopic.
Old 11-16-2006, 14:08
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

pana la urma are cineva un contract de la RDS in care are clauza sau este obligat sa stea cel putin 1 an? Sau se vorbeste din auzite...? si aici nu ma refer la contracte gen TC-Net - RDS ...ci la cele de 9, 15 $ sau euro

apropo...ala care are contract cu clauza de 1 an...nu cumva a beneficiat de vreo 3 luni gratuite? daca da...nu-si mai are rost threadul...daca nu...chiar ar trebui luata atitudine
Reply With Quote
Old 11-19-2006, 13:15
Banned

Quote:
Originally Posted by Cristi
Aveti mail-uri, PM-uri, telefoane ...Rog pe administrator sa se sesizeze si sa faca curatenie
Merci Mihai , iata un adevarat lord de la care poate sa ia exemplu si Cristi , care nu shtiu ce are de instiga la ,,curatenie" .Daca a ajuns aici inseamna ca e disperat cand ma vede , daca el vrea sa termine cu mine , treaba lui , eu nu , pentru ca spun adevarul , sunt incomod ptr. el , asta e ...,,de 2 lei". Am vrut sa ajut un prieten sa inst. tot in PC , era intro vineri , si netul a revenit tocmai luni !!!. Pai ce e asta fratilor !!organizare !!! seriozitate !! dar se poate asa ceva ??? Sa lasi o strada fara net 3 zile!!Eu nu shtiu cum barna din ochiul lui nu optureaza ashchia de la altii.Cand se va intampla asta la RDS ma mut....in Bucuresti Se face discount cand se ia netul asa de mult ??? NU , ptr. ca pierde firma , dar poti in schimb in contract sa-ti iei angajamentul de a remedia defectiunea in X ore.. dar..de ce sa nu piarda amaratul...da.... Pentru cei de la RDS cand vin la interventii , poate sa fie si 9 seara , intrebati , ca mai au 15-20 de facut ! EEE aici se vede diferenta , si maria sa cristi nu-i convine ca spun , pai da , se leaga de lucruri marunte si sesizeaza administratorii sa ma dea afara de pe forum. . Eu am ras mult , e ca un inecat care se agata de orice sa iasa la mal. Dar nu dispera , mai sunt case in Barlad , numai sisteme sa-si ia oamenii.Si daca vrei sa ies de pe forum , foloseste metode neortodoxe , ca nu ma supar , un ban permanent nu ma deranjeaza deloc .Forumuri nu mai sunt !!daca am dat un raspuns la replica tre sa rogi sa ia masuri???am folosit cuvinte vulgare?? Altii m-au dat si in mama , si sunt bine merci.(binenteles cu ,,umor fin")

Fiindca am vorbit SI DE provideri locali , un pic .. e adevarat , fiind pe off-topic fara noima sper sa ma incadrez , daca nu , rog adminii sa mute postul in alta parte iar pe viitor am sa caut sa fiu 100% pe subiect , asta daca nu ma deviaza altii :P

Last edited by BlackIce; 11-19-2006 at 13:20.
Reply With Quote
Old 11-19-2006, 17:51
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

blackice, nu zic ca nu ai dreptate, dar nu ridica rds`ul in slavi, pentru ca mi s-a intamplat ca la ora 6 dupa amiaza sa sun, si sa`mi raspuna un anume tip acolo cu un sictir de genul:"de ce indraznesti sa ma deranjezi?"....
si am patit`o si la tc-net, pe vremea cand eram client tc-net....
pe scurt, toti sunt la fel
Old 11-19-2006, 19:25
deathwish deathwish is offline
Senior Member

da, toti sunt la fel, doar ca la rds se intampla mai rar sa pice netul, spre deosebire de tc-net.
Reply With Quote
Old 11-20-2006, 23:03
Banned

Quote:
Originally Posted by niga4lif3
blackice, nu zic ca nu ai dreptate, dar nu ridica rds`ul in slavi, pentru ca mi s-a intamplat ca la ora 6 dupa amiaza sa sun, si sa`mi raspuna un anume tip acolo cu un sictir de genul:"de ce indraznesti sa ma deranjezi?"....
si am patit`o si la tc-net, pe vremea cand eram client tc-net....
pe scurt, toti sunt la fel
Pai nu cel care raspunde la telefon intervine , de ce l-ai fi deranjat !! deaceea am o mica indoiala in ce spui .... da in fine , orice e posibil .
Reply With Quote
Old 11-21-2006, 16:52
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

nici nu am zis ca cel ce raspunde intervine la defectiuni, dar el anunta echipa, in fine, altceva voiam sa subliniez...nu are rost sa iei apararea unuia sau altuia, ca in fond, toti sunt la fel...
deathwish, nu stiu cat de des pica ca nu prea stau pe acasa ca sa contabilizez caderile
Old 01-22-2007, 23:04
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Eu sincer am reusit sa rup inchei contractul cu ei la internet foarte usor...am fost cu plata la zi..am facut o cerere de reziliere a contractului de internet cu 10 zile inainte de sfarsitul lunii...iar la motiv am scris sec :" Revenire provider anterior". Nu mi-au zis nimic si mi-au urat o zi buna.
Old 01-23-2007, 21:45
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

huh sa vezi belea la Romtelecom ,,nu potzi rezilia contractul decat dupa 1 AN de zile la internet !
Reply With Quote
Old 01-23-2007, 23:50
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

am primit azi la servici o oferta foarte interesanta de la Romtelecom...un pachet care include internetul gratuit...a inceput sa se miste Romtelecomul...si miscarea lor din cate vad este pe mentinerea actualilor clienti (contracte avantajoase-deocamdata- pe termen obligatoriu ) ...

am mai auzit si alta barfa...cum ca TCNEtul a fost cumparat/fuzionat cu o alta firma...ca se doreste implicarea in servicii complete (cica).. internet... telefonie... cablu... din punctul de vedere a utilizatorului casnic... asta inseamna concurenta pe piata...servicii mai ieftine si mai bune din partea providerilor...
Reply With Quote
Old 01-24-2007, 11:37
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

In ce priveste romtelecom-ul am vazut pe ochii mei la cineva ce inseamna 325 kilo constant la 25 euro pe luna, cu conditia sa semnezi pe doi ani cu ei(ouch), dar atunci ai si router-ul adsl wireless gratuit plus ca baietii si-au schimbat total comportamentul fata de clienti de cand au ajuns chiar ultimii, adica amabilitate si profesionalism.

In legatura cu TC-NET viitoare divizie Airbites se vor vedea multe imbunatatiri in foarte scurt timp...cat mai e pana la jumatatea lunii februarie?....

Last edited by Adrian; 01-24-2007 at 16:50.
Reply With Quote
Old 01-24-2007, 11:59
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

cat este Barlad-ul de mic inseamna ca are potentzial ,,este o batalie acerba aici
Reply With Quote
Old 01-24-2007, 21:10
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

cu greu imi vine sa ma bag in discutia asta inainte de ai spune lui BlackIce sa-si vada de branza lui ... ca se baga cam mult in viata privata a oamenilor, ori el (un pusti) ori tatal lui un pusti ceva mai "mare" ... oricum am vazut mai sus niste comentarii mult prea private si mult prea "murdare" ...

Sunt offtopic sau am fost ....

concurenta in timp inseamna si eliminarea unora ... sper sa se produca mai greu ca sa se joace cat mai mult preturile
Old 02-09-2007, 11:30
Banned

Mda....vad ca numai cei de la TC , administratori OP-tori admini s.a.m.d. au ceva cu mine

Pai ma NOUTATI . .....,,NOUTATI" ce nick o mai fi si asta , hmm reflecta inteligenta ta oricum , ce treaba ai tu cu cine vb. eu si ce vorbesc dar mai ales cu ,,branza mea". Nu cumva tu faci exact ce-mi reprosezi mie ca fac !!!!Adik ,,vezi-ti de treaba ta " vrei sa spui ??? intreb: in ce calitate ??Ti-ai schimbat nick-ul ala penibil in ...hocuspocuspreparatus mai tare ca primul funny . Eu cred ca te prindea mai bine ...,,alabalaportocala" ce zici ?? In profilul tau vad ca esti nascut in 1914 sept. ai 93 ani.....inainte de primul razboi mondial.....pai mai alabala ....tu ai apucat multe la anii astia ....poti sa ma.....poti sa mai apuci multe de acum incolo !!! Nu shtiu ce te framanta persoana mea ,,sa-mi vad de branza mea" daca am gresit , am cerut scuze , s-au acceptat...deci care e problema ta ?? ,,Branza mea " !!!!!!! Daca tot ii duci grija iti recomand sa te stergi la gura de cas mai intai ....nu de alta dar ii strici gustul

Daca vrei polemica cu mine , ok (scoala vietii isi va spune cuvantul) , dar nu cred ca mai apuci , ptr. ca o sa iau un ban pe acest post si-l vreau permanent....dupa cum am mai spus ....neinteresant ptr. mine
Reply With Quote
Old 02-09-2007, 11:40
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Eu cred ca BlackIce lucreaza la SRI, ca prea stie prea multe despre oamenii de pe forumul asta - si nu ma refer numai la acest topic. Insa le mai si infloreste mama mama
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules