[OFF-TOPIC] Tricouri personalizate la UNI DESIGN - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bottom Line > Off-topic

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-20-2006, 00:28
neXus neXus is offline
Member

Send a message via Yahoo to neXus Send a message via Skype™ to neXus

maine vine si prima spalare. Sa vedem cum se tine dupa aceea. Voi tine cont de sfaturile tale, Razvan.
Si postati si voi userii poze cu tricourile voastre. Daca nu v-ati facut, sa va faceti scurt cate unul si sa urcati pozele aici.
Old 06-20-2006, 12:02
uni_uni's Avatar
uni_uni uni_uni is offline
Senior Member

iti garantez cel putin 100 de spalari pe ce ai facut tu!
desi unii vad postul asta ca pe un mod de reclama ideea reala si practica era sa gasesc un mod sa va ascult parerile celor ce mi-ati fost clienti si numai voua!Ma intereseaza lucrul asta pt ca ma ajuta sa progresez!Nu vreau laude,periaje....vreau sinceritate!
ar fi faina ideea lui nexus,cea de a vedea cat mai multe poze cu tricouri facute!Va mai impartasiti impresii,ne mai amuzam si gasim idei noi!
Apropos de topicul de pe forum,am fost incantat ieri cand a venit la mine o trupa de counter-strike-isti de la vaslui care si-au facut 8 tricouri la fel,tricouri cu care imi ziceau ca vor merge la concursuri de CS.Daca iau legatura cu mine ii rog sa posteze si ei cu tricourile lor,erau super dragute!
Old 06-20-2006, 12:03
uni_uni's Avatar
Senior Member

rectific
*[...] celor ce mi-ati fost clienti si nu numai voua [...]
Old 06-20-2006, 17:55
fusion's Avatar
fusion fusion is offline
Junior Member

Uni chiar apreciez ce ai facut pt noi..iti suntem recunoscatori..in barlad majoritatea tricourilor sunt de kkt...acum pot sa-mi fac un tricou k-lumea... iti fac eu site gratis daca ai nevoie ... http://2razna.co.nr asta e ultimu care l-am facut :P
Reply With Quote
Old 06-20-2006, 18:47
uni_uni's Avatar
Senior Member

fusion,e un pic exagerat ''ce ai facut pt noi'';sper ca ideea ta sa se rezume la faptul ca e un lucru facut pt noi,totzi acei oameni care ne dorim sa ne imprimam si pe vestimentatia ce o purtam fibra personalitatii.Alaturi de permisiunea'mi de a limita expresia ''ce ai facut pt noi'' iti multumesc pt apreciere si pt oferta f tentanta pe care mi-o faci insa tocmai am colaborat cu un amic amabil pt un site care va fi gata f curand www.unidesign.lx.ro;desigur ....sunt deschis sa colaboram dar cu cea mai apropiata ocazie.Lucrezi frumos,imi plac site-urile tale (le-am vazut si la sectiunea ''webdesign'').Succes si multa inspiratie si ms inca o data!
Old 06-20-2006, 22:45
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

suna bine .... " tricouri "
arunca`te si pe tatuaje ... oferind sigurantza , mie unul imi este frica sa ma tatuez la baetii din colt .. si nu sunt puitini ca mine ! ... toate tatuajele pe care le am sunt facute la tatuagerie + certificat medical " un tip de asigurare , garantie (aici se numeste RICEVUTA MEDICALA )
Old 06-21-2006, 00:40
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

o fi ea buna ideea dar pacat ca`i veche ) .. au mai fost tentative d`astea .. o sa trec sa`mi fac un tricou cu UNI si fatza lui .. faci o reducere ?
Reply With Quote
Old 06-21-2006, 12:31
uni_uni's Avatar
Senior Member

ombladon,tatuajele nu's in spectrul meu viitor ca si activitate,dar buna idee
pending,tu fiind redus de propiul tau iq + subiectivitatea omul de a privi lumea din jur => tendintza de a cere reduceri pe orice;tendinte,tentative,activitati vechi....nu ma intereseaza pt ca principiul pe care merg este sa fac ceva de calitate independent de ceea ce fac altii in jurul meu.
numai bine!
Old 06-21-2006, 15:26
uni_uni's Avatar
Senior Member

*rectific
subiectivitatea omului
Old 06-22-2006, 12:57
neXus neXus is offline
Member

Am spalat tricoul, urmarind sfaturile lui Razvan. Arata excelent. Daca nu va faceti si voi unul, sunteti fraieri. Merita unul numai privind calitatea tricoului, care este foarte bun. Cat despre imprimare... ie egzcelenta
Old 06-22-2006, 14:40
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

nexus...decat sa jignesti aiurea mai bine gindesti 5 secunde in plus inainte sa postezi!!!
Nu te supara dar ce ai postat cam suna ciudat...poate nu inteleg eu ce ai vrut sa spui dar in fine!
Cum adica sint fraieri cei ce nu isi fac?
Poate nu e stilul lor sa poarte asa ceva!

Si inca ceva eu personal nu-mi fac un imprimeu pe un tricou ca sa-l pun in vitrina si sa studiez calitatea materialului! Asa ca eu o sa fiu "fraier" si sa stau linistit fara sa ma uit la calitatea unui tricou si tu ai sa te simti "destept" si o sa-ti admiri zilnic calitatea tricoului!

PS
"... Merita unul numai privind calitatea tricoului, care este foarte bun..." Sa inteleg ca ti-ai cumparat si tricoul tot de acolo? Sau l-ai cumparat din alta parte si UNI l-a imprimat?
Reply With Quote
Old 06-22-2006, 16:01
uni_uni's Avatar
Senior Member

pfiuu aiwa,ce speculant carcotash mai esti!sunt sigur ca o sa-ti dea singur replica intrucat e baiat mare si raspunde pt ceea ce afirma!Ideea mea e ca poate o fi entuziasmat de ''mica lui creatie''.Nu reusesti la barlad sa te bucuri de prea multe lucruri tangibile,de calitate;iar ''afara'',in alte orash sunt scumpe.Afirm astea intrucat mai vin diversi clienti( echipe de basket [sc 11 ''soniks'',echipele de fotbal de la rulemntul ''urb'' etc] care pleaca f entuziasmati ca au reusit sa-si imprime logul creat de ei insisi,amprenta a personalitatii.
P S :sper doar sa nu se transforme topicul asta intr-un schimb de replici tampite,bazate pe intelegeri gresite sau interpretari paranoice caci,repet,vreau sa citesc pareri sincere si directe despre calitatea tricourilor '' uni design''
Old 06-22-2006, 21:00
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

UNI..exprimarea este foarte alambicata!
Deci se intelege ca se uita la calitatea meterialului a tesaturii...e sau nu cumparat de la tine? Nu de alta dar ce discutam pina la urma? CALITATEA SERVICIULUI pe care il faci? Sau calitatea chinezului/turcului/etc...fabricant de tzesaturi?
Si de ce ESTI FRAIER daca nu treci pe la UNI sa-ti faci un tricou personalizat?
Una e o reclama la obiect, facuta cu bun simt si alta e o chestie in care se face atita tam-tam pe o chestie simpla!

Eu spun asa: CALITATEA o sa se vada...iar reclama mai buna decat ea...nu o sa ai!
Reply With Quote
Old 06-23-2006, 00:19
Kent Kent is offline
Banned

Default hihihi

Quote:
Originally Posted by wxdj
kent-ule sa te vad yo cand o sa ai nevoie de reclama ! ,)
las` ca daca am nevoie de reclama... imi pun banner pe site`uri facute in juma` de ora... da` pe care intra cel putin 100 oameni pe zi... exemplu tare fiind fostul meu site www.TwistedIsGay.tk unde am avut in 2 zile peste 200 de vizitatoiri cu ip`uri diferite.......deci.. reclama.. se face./. apropo.. am auzit ceva de un tatuaj ... e adevarat?!?
Reply With Quote
Old 06-23-2006, 00:59
neXus neXus is offline
Member

Aiwa, te simti jignit prea usor, dar imi cer scuze. "Fraier" nu trebuia luat ad literam. Da, tricoul l-am luat tot de la Uni.
Sa stii ca nici eu nu stau cu tricoul in vitrina. Il port, chiar oricand am ocazia. Voiam doar sa subliniez ca nu e treaba de mantuiala . Adica, e chiar rezistent la folosirea de zi cu zi.
Sper ca am rezolvat nelamuririle.
Old 06-23-2006, 02:44
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

da kent ,,daca te referi la tatuajul meu e adevarat ,,e facut cu program in cod de bare ,,daca te intereseaza program-ul il pun la dipsozitie
Reply With Quote
Old 06-23-2006, 11:21
uni_uni's Avatar
Senior Member

aiwa,[pt linistea ta sufleteasca] e f importanta SI CALITATEA TRICOULUI cu care eu lucrez,intrucat investesc in calitatea finala a produsului.Nu am pretentia sa te pricepi la comertz sau management insa sa stii ca daca orice firma serioasa ar promova numai serviciile de super calitate pe materiale de 2 lei nu ar ajunge prea departe!Sunt clienti care au o parere indoielnica despre genul asta de servicii,din cauza experientelor comenzilor de textile personalizate de pe net si a unor firme din barlad(imi zic de o firma de la stadion si alta de la materna si de ''serigraf'')de unde tricourile erau/sunt de f proasta calitate. Involuntar,discutia a luat o alta conotatie,sper constructiva...,caci nu avea rost sa rastalmacim niste cuvinte scrise de nexus intr-o alta forma,de acord un pic cam deplasata.
p.s. de discutat discutam despre produsul final,cu toate defectele si calitatile lui!
Old 06-23-2006, 15:18
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

NEXUS..ok am priceput
UNI....comertul e una...managementul e alta...iar exemple as putea da daca ma uit timp de 10-12 ani in urma..si nu cred ca ar fi favorabile Problema ce nu ai inteles e [b]"... Eu spun asa: CALITATEA o sa se vada...iar reclama mai buna decat ea...nu o sa ai!..." Din punct de vedere al reclamei..ce faci tu..e cam...lipsita de etica profesionala! Sa nu o dam in lectii de publicitate dar vorbirea de rau a competitorilor e cam publicitate de piatza ! Banuiesc ca nu vinzi zarzavaturi nu?
Hai sa lasam threadul la locul lui...adica s-a dorit o informare si a devenit un loc de reclama mai mult sau mai putin pe fatza!
Reply With Quote
Old 06-23-2006, 15:33
uni_uni's Avatar
Senior Member

*mda,aiwa singura problema de etica e mentalitatea ciudata a unor personaje autohtone care parca lipsiti de fair play social sau plini de ghimpi mentali ajung sa preconceaja judecati aiurea si pline de paranoic si fals.Nu ma asteptam la genul asta de ''schimb ambiguu de replici cu tine'' insa viata e o surpriza,nu?
referitor la topicul asta ...consider ca exista un club interesant ''tu,haker si kent'' ce a inteles ca aici se face reclama cand tot ce mi-am dorit e un mod de informare util,fara perdea nu RECLAMA,PUBLICITATE sau orice alta notiune ce explodeaza din mintile voastre ''incantate'' de un lucru nou si poate si bun dar din pacate facut de altcineva in afara de voi!Oricum,interesant club!
*despre ''vb de rau a concurentei'' nu exista caci am precizat clar ca sunt pareri exprimate de fosti sau actuali clienti.SI.....daca ideea asta ar trezi interes mai bine ar trezi unul constructiv care ar duce la progres si readaptare de servicii si nu impresia ca cineva le vrea raul!Personal mi-as dori concurenta mult mai avansata neinteresandu'ma de cum m'ar vb ci interesandu-ma de faptul ca ma stimuleaza si provoaca sa fiu mai bun.
aiwa....in situatia schimbului de replici dintre noi (caci doar atat are ca valoare) nu pot realizat decat realitatea ta mintala extrem de autohtona!
REPET....AM DEJA PUBLICITATE,PLATITA...LA MEDIA TV,RADIO...ZIAR SI O SA FIE GATA SI SITE OFICIAL DE COMENZI ON -LINE!SCOPUL ACESTUI TOPIC NU E DE RECLAMA CI DE INFORMARE CONSTRUCTIVA PRIN SCHIMB DE PARERI(NEGATIVE,POZITIE....ORICUM AR FI),DE AFLARE DE IDEI NOI PE CARE SA LE IMPARTASIM S A M D.
CU SCUZELE DE RIGOARE FATZA DE AIWA,HAKER SAU KENT....IMI DORESC CA ACEST TOPIC SA-SI PASTREZE IDEEA DE INFORMARE PRIN PARERI ALE PERSOANELEOR IN CAUZA SAU NU,INSA PARERI CONSTRUCTIVE NU IMPRESII PARANOICE AUTOHTONE!
Old 06-23-2006, 16:20
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

OK credeam altceva..dar se pare ca..
Nu e bai..UNI`nu-nteleg!
Cum doresti!

Eu ma retrag...se pare ca disperarea financiara te face sa calci pe cadavre!
Pacat! Asa e..nu e reclama e informare..eu ti-am mai spus prieteneste..se numeste SPAM!! Am sa arunc un ochi si pe cele x conturi...cu care "informezi" zilnic ca te ocupi cu ceva!
Dar in fine..se pare ca e mai comod ascunderea in spatele unor "cuvinte mari si tari"
AIWA OUT
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules