Rockoteca e Back in town!!! - Page 3 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Generalităţi > Muzică

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-28-2008, 10:54
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Problema e alta....vad oameni ce spun ca sint deschisi la discutie (vezi topicul DJ kerneL @ ElectroPeople) cum se incapatineaza sa demonstreze ca singura lor calitate este sa meraga pina in panzele albe cu "DOAR EU STIU -TU HABAR NU AI"
Mare dreptate ai Stefane....un topic se discuta ca de aia e forum!
Iar un moderator nu poate inchide un topic asa ca x sau y o cere...sau ca asa vrea el....nu de alta dar cenzura cica a murit in 89!

Si apropo de muzica ROCK in general!
Cele mai proaste 20 de piese rock? - METALHEAD.ro
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 17:43
Stefan Stefan is offline
Member

aia de la revista respectiva ori nu stiu despre ce vorbesc ori erau romani . cei de la metalhead spuneau asa "Daca restul pieselor sunt alese subiectiv, si desi autorul articolului isi motiveaza
alegerile, nu intelegem cu poate totusi o piesa precum Stairway to Heaven de la Led Zeppelin sa prinda o pozitie in acest top (!)." eu completez: cum naiba
12. Dream On: Nazareth
3. Hotel California: The Eagles
sunt si ele piese naspa? adica trebuie sa fii cu capul ca sa spui ca hotel california de la eagles este pe locul 3 in topul celor mai proaste piese rock din toate timpurile. ce oameni...
Old 09-29-2008, 20:48
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Mai lipsea Queen si era clasamentul complet....
La nivelul de cultura actual in Romania nici nu ma mai mira....
Old 10-04-2008, 19:25
Alecu Alecu is offline
Member

The Beatles - Obladi, oblada ???
Of... in ce tara am ajuns sa traiesc :-<
Reply With Quote
Old 12-15-2008, 13:02
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Send a message via Yahoo to ners
Default W T F ?!

Bai fratilor.. am fost si eu la o rockoteca la BTNN si m-a bufnit rasul. Niste copchii dadeau din cap si isi scuturau matretile pe acolo, iar "zgomotu" in blana..

Ca idee au fost si vreo 2 piese mai ok.. da baietii o ardeau cu black-uri si alte "intunerice".. foarte underground..

PS N-am inteles-o niciodata pe aia cu hardatu.. dai ca bolovanu din cap..dar de ce? mai e si aia cu pletele.. eh.. n-am ascultat cat trebuie si ce trebuie probabil..

Poate ca am fost rautacios ..sau poate nu..:
Old 12-15-2008, 17:51
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

e bine ca intelegeai manelele in postul de mai sus si iti placea muzica electronica, ceea ce ma intreb eu acuma este de ce te-ai mai bagat si aici in seama ? aaa un post in plus ...gata ai dreptate
Old 12-16-2008, 00:44
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

ners
stai sa te vada pianista
Reply With Quote
Old 12-16-2008, 15:04
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Aiwa ) mai bine sa nu desi incepe sa imi placa tipu
Old 12-16-2008, 15:30
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Send a message via Yahoo to ners

Draga Hocus,
De fapt ideea era urmatoarea..
Manelele le blamati toti pe aici.. ca asa ca pe dincolo, insa nci "ascultatura" altora nu se manifesta printr-o expresie prea "serioasa".. si nici cu excese de tutun sau alcool nu sunt de acord..

PS nu agreez manelele insa nici nu fac mare caz din asta, ascult si rock alternativ, dar nu am nici plete si nici nu hardez, ascult muzica electronica si nu merg in discoteca sau la concerte..

Pianista n-are motiv de suparare, si daca e o sa aiba ocazia sa ma intalneasca pe la BTNN ca sa imi cer scuze, ca o sa vin des pe acolo...

uitati-va si pe asta http://alexblog.ro/2008/11/26/muzica...ersonalitatii/

Last edited by ners; 12-16-2008 at 15:39. Reason: Link
Reply With Quote
Old 12-22-2008, 18:16
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by ners View Post
Bai fratilor.. am fost si eu la o rockoteca la BTNN si m-a bufnit rasul. Niste copchii dadeau din cap si isi scuturau matretile pe acolo, iar "zgomotu" in blana..

Ca idee au fost si vreo 2 piese mai ok.. da baietii o ardeau cu black-uri si alte "intunerice".. foarte underground..

PS N-am inteles-o niciodata pe aia cu hardatu.. dai ca bolovanu din cap..dar de ce? mai e si aia cu pletele.. eh.. n-am ascultat cat trebuie si ce trebuie probabil..

Poate ca am fost rautacios ..sau poate nu..:

Se pare ca ai avut pe undeva dreptate!
Headbangingul, periculos pentru fanii rockului
Reply With Quote
Old 12-25-2008, 20:40
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

Quote:
Originally Posted by ners View Post
Draga Hocus,
De fapt ideea era urmatoarea..
Manelele le blamati toti pe aici.. ca asa ca pe dincolo, insa nci "ascultatura" altora nu se manifesta printr-o expresie prea "serioasa".. si nici cu excese de tutun sau alcool nu sunt de acord..

PS nu agreez manelele insa nici nu fac mare caz din asta, ascult si rock alternativ, dar nu am nici plete si nici nu hardez, ascult muzica electronica si nu merg in discoteca sau la concerte..

Pianista n-are motiv de suparare, si daca e o sa aiba ocazia sa ma intalneasca pe la BTNN ca sa imi cer scuze, ca o sa vin des pe acolo...

uitati-va si pe asta http://alexblog.ro/2008/11/26/muzica...ersonalitatii/
chiar nu am motiv de suparare...presupun ca ceea ce s a vazut acolo de curand a fost prestatia generatiei noi care asculta multa muzica underground...eu una chiiar daca am parul extrem de lung nu ma duc la NN SA DAU CU PLETELE DE PERETE...clar nu ! nu mi permite nici statutul social si nici nu mi place prea tare sa mi etalez parul in modul asta...sa zicem ca eu sunt de partea acelei generatii care asculta IRON MAIDEN...MANOWAR...SCORPIONS.......PINK CREAM 69.....STRATOVARIUS...DEEP PURPLE.....si lista poate continua....si am avut marele noroc sa vad anul acesta IRON MAIDEN , JUDAS PRIEST , PRIMAL FEAR iar in 2007 SCORPIONS la SIBIU.......Asta e rockul pe care il stiu eu ...copii de la NN .....inca nu stiu prea multe de acest gen de rock...asa ca....asta e! BT NN ramane totusi locul unde cei care agreeaza rockul se pot intalni ...chiar si pentru a da din plete !

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules