Sarbatoarea Berii 2007 - Page 3 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad > Prima pagina

Thread Tools Display Modes
Old 08-11-2007, 14:03
iulian
Guest

nu pt ca totusi e o biserica acolo e un loc sacru poate ar fi mai bine sa se gaseasca un loc
Old 08-11-2007, 16:42
Radu V.
Guest

si ce, la festivalul berii se executa ritualuri satanice?
Old 08-13-2007, 01:27
G3O
Guest

sunt de parere cu domnul Gianni...are foarte mare dreptate...cosul e la 4 m..si totushi se arunca totul pe jos...pe sub masini...aici e vorba de bun simt...pacat...dar asta e mentalitatea barladenilor..nu prea cred ca avem cum sa o schimbam...
Old 08-13-2007, 09:52
Gianni
Guest

Mai lasati Rolling Stones. Ne place sa facem comentarii ... noi de ce nu putem fi mai civilizati decat altii?
De ce daca unii tzarani fac mizerie noi trebuie sa facem si la noi in "curte"? Doar pentru ca au facut si aia? La noi chestia cu "capra" merge de minune ...
Old 08-14-2007, 21:48
crysti
Guest

cred ca e o treaba buna dar momentan barladu are nevoie de strazi si de liniste [ca tiganii neau terminat] iar de loc cred ca sar putea schimba in alta parte
Old 08-15-2007, 18:09
ciprian dk
Guest

nu stiu cum a fost la festival ca nu am fost dar vreau sa intreb si eu ceva:
cat a fost paharul de bere?si micii?
tot scumpi?
pacat
la un festival totul trebuie sa fie mai ieftin.asa ca sa tineti cont de sfatul meu

Old 08-16-2007, 18:19
Dj Neaga
Guest

Postat de crysti la 14.08.2007 20:48

cred ca e o treaba buna dar momentan barladu are nevoie de strazi si de liniste [ca tiganii neau terminat] iar de loc cred ca sar putea schimba in alta parte
Aici iti dau dreptate : 1 aoleu plasat langa podeni, munteni .... aoleu pe acolo sunt numa frati mai colorati care la 1 pahar de bere incepe sa se dea in spectacol ..
2 - e si daca se dau in spectacol nici politia nu face nimic ..
3 - pe platou era super ok se pun politisti cu girofar in cap si sa stea sa vada de sus tot ce misca .
Old 08-16-2007, 22:13
Guest

da tot o saracia a ramas si lumea tot asa de rea va ramane

Old 08-19-2007, 11:16
Isabella
Guest

spatiul de amplasare a festivalului berii nu este bine ales. mi se pare aberant, ca eu, care locuiesc acolo, sa stau 3 zile cu geamurile inchise din cauza fumului si sa-mi ramana betivii sub ferestre pana dimineata. cred ca am dreptul in casa mea sa am liniste, sa pot sa tin geamurile deschise , daca vreau. consider ca spatiul dintre biserica Sf. Ilie si Piata 1 Mai ar fi mai indicat. desi, cel mai indicat loc ar fi pe amplasamentul balciului sau la Prodana.cine vrea sa participe, va veni si pana acolo.
Old 08-19-2007, 20:10
Silviu Oancea
Guest

De ce trebuie neaparat sa avem un festival al berii?
Nu sunt destule crasme unde sa bea bere betivii orasului?
Trebuie sa mai dam ocazia la tot feful de bisnitari si tigani puturosi sa-si vanda marfurile proaste?
Ce ziceti de un festival al teatrului sau al cartii,al picturii sau al caricaturilor sau ceva similar cu ce se intampla la Sighisoara sau Sibiu in fiecare an?
Old 08-19-2007, 21:25
bashtinashul
Guest

eu zic sa ne mutam inapoi in colibe
Old 08-22-2007, 00:56
Nea' Stelica
Guest

Festivalul Berii e o mare porcarie, nu a iesit niciodata calumea, e plin de cocalari si de tarani.. cetatenii seriosi nu apar pe acolo. Si totusi, se mai gasesc unii al caror loc nu e acolo.. in rest de acord cu ideea lui Silviu Oancea.. un festival cu tenta mai culturala.. bautura e un mare rahat!
Old 08-23-2007, 10:11
anonim
Guest

de acord cu tot ce s-a scris anterior.plin de tigani si de tarani, toti betivii orasului.dar traim intr-o tara de kkt, si implicit si orasul nostru este la fel.
Old 08-25-2007, 21:41
dudu
Guest

cine a fost pe zorilor alaltaieri pe la ora 18.30 si a vazut un accident usor cand unu vroia sa faca la stanga si altu il depasea pe contrasens din spatele unei alte masini? cel care facea stanga semnalizase sau nu mai ales ca in spatele lui sa afla o alta bdacie care il astapta?
Old 08-26-2007, 14:13
ionika B
Guest

MIE IMI PLACE ...DAR SA VINA FORMATZII MAI MISHTO...NU K ASTEA DE ANUL ACESTA
Old 08-27-2007, 14:57
ana
Guest

bineinteles ca Nu. Nici macar actuala locatie nu este cea mai potrivita. ar trebui undeva prin zona gradinii Publice, sau unde este actualul Balci.
la aceste sarbatori se promoveaza kitch-ul si prostul gust. Mizeria si ne aduce pt. a mia oara convingerea ca Romanii si in special Barladenii nu pot petrece civilizat. ma refer la gunoaie, urina, muzica proasta...!
Old 08-27-2007, 15:01
ana
Guest

a si inca ceva....trebuie neaparat....TOALETE ECOLOGICE!!!!CAT MAI MULTE, la astfel de evenimente. si blocurile de langa locatie, si fie cu interfon, pt. a nu se transforma scara blocului intr-o toaleta publica! sau sa mutam un oficial al primariei, in strada Stefan cel Mare, nr. 6, pentru a fi mai curat, sau pt. a se muta locatia....ascestor paranghelii?????Domnilor dn Administratia publica, cum ar fi daca ati iesi din apartament, si v-ar intampina un danf de...pişat?
Old 08-27-2007, 16:38
anonim
Guest

am 5 luni de cand nu mai sunt in tara si tare as vrea sa nu ma mai intorc E mai bine ca cei care sunt plecati sa stea acolo unde sunt. In leg.cu sarbatoarea berii aceasi cauza interesele primariei si a fostilor comunisti.Am 28 de ani dar ce va urma de acum in colo sa va tineti bine fratilor ca nui a buna!!!!!!!
Old 08-28-2007, 01:40
zale
Guest

bah anonim in efect.. stai acolo si nu te mai intoarce ca nu plange nimeni dupa tine.. bine ca ai plecat cu si ai "scapat" de blestem si ne-ai lasat pe noi cu taranismele. esti un belfer.. te-ai scos.. si nu inteleg.. ce legatura are varsta ta cu ce va urma de acum incolo? ia zi-ne.. zace vreun miez de anticrist in tine si de abia asteapta sa iasa..
vine sfarsitu lumii cand o sa apuci 30? si care-s interesele fostilor comunisti ma rog.. sa revina la putere? din cate stiu eu persoanele din consiliul local depasesc in putine cazuri 45 de ani.. deci nu vad cum ar putea fi indoctrinati de comunism, dar bine ca tu ai scapat.. ca .. doamne fereste de ce vine peste noi.. saracii... pfff.. hai k m-ai plictisit destul.. pa
Old 08-28-2007, 13:52
Guest

fratilor o tineti numai in sarbatori.....sunt multi acolo care nu mai au "chef"de sarbatori...

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules