Sarbatoarea Berii 2007 - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad > Prima pagina

Thread Tools Display Modes
Old 08-01-2007, 23:36
mishu
Guest

Am trecut si eu un pic pe acolo si am constat un lucru neplacut. Printre multime nu am observat nici un jardam. Cand am iesit din multime in parcare la Penny ii observ pe jandarmi toti la masina stateau de vorba ( aprox. 15 jandarmi). De ce acesstia nu erau in multime sa-si faca treaba ? Sau isi fac meseria doar cu prezenta lor prin zona ?
Old 08-02-2007, 13:07
iulia
Guest

singura problema au fost micii,care aveau gust de seu de oaie..mi s-a intors stomacul pe dos.asta e batjocura.am jurat ca nu mai mananc nimik de la targul asta cat voi trai.
Old 08-02-2007, 13:07
romanic-djdiablo
Guest

nu cred ca o astfel de sarbatoare ar trebui sa se tina in alt loc .
fintca toti betivii vor satisface necesitatile in jurul biserici cel putin un pic de respect pentru cultura crestina daca nu pentru religie cine se a gandit la aceasta varianta ori este tampit ori .................
Old 08-02-2007, 13:13
djdiablo
Guest

cu referinta la jandarmi si politie este o rusine ma intreb pentru ce dracu mai au salarii aceste persoane pentru ca nu fac nimica cand se afla in fata unei situatii mai delicata se fac ca nu vad si incearca sa evite.
politia si jandarmii stie sa-si faca meseria doar cu persoanele corecte si cinstite dar cu tiganii si toti golanii acestui oras le poarta respect pai hai sa lasam tiganii si golanii sa faca ordine si politia si jandarmii sa fie trimisi in somaj daca il merita
Old 08-02-2007, 14:25
cristi
Guest

eu cred ca ar fi bine in conditiile in care suprafata de expunere este mai mare.nu cred ca ar fi nici un inconvenient.
Old 08-02-2007, 17:23
anonim
Guest

foarte frumos
Old 08-03-2007, 10:42
bunicu
Guest

voi tot dati vina pe jandarmi.intai cititi ce trebuie sa faca jandarmii la astfel de activitati si apoi vorbiti de ei.printre oameni trebuie sa stea politia si politia comunitara.jandarmi asigura doar interventia in caz de scandal sau acorda sprijin politiei.De asta spunea mishu ca a vazut 15 jandarmi in parcare la penny.In rest Sarbatoarea Berii a fot ok.Mi-e unul mi-a placut.
Old 08-03-2007, 15:30
razvan
Guest

ar fi mult mai bine sa mute in sp.pietii fiindca e o tiganie
Old 08-03-2007, 16:55
ANONIM
Guest

SUPER TARE FESTIVAL
Old 08-03-2007, 17:00
lau
Guest

sa se faca publicitate si in mediul rural pe o zona de minim 20 km in jurul barladului , si taranul moldovean apreciaza mai nou , calitatea berii , "vinu' se urca prea repede la cap " si producatorii (de bere si mici ) au numai de castigat
Old 08-03-2007, 23:08
salavastru maria
Guest

eu cred ca ar trebui sa se foloseasca ambele spatii deoarece la aceste sarbatori vin majoritatea locuitorilor din municipiu!
Old 08-04-2007, 16:55
munteanu liviu
Guest

voi sa va bagati mintile in cap ca totusi vedeti niste ''vedete''pe care in alta parte moca nu aveti unde vedea....toata lumea critica dar pe voi cine va critica ca criticati un om care isi da silinta sa va faca cate o sarbatoare sa se mai delecteze omu ......inca o data bagati-va mintile in cap atat am avut sa va spun multumesc de intelegere
Old 08-04-2007, 19:43
bogdan M
Guest

am putea protesta pt recapatarea cinematografului Victoria prin proiectarea filmelor pe peretii exteriori ai acestei cladiri????iar legat de spatiul pt sarbatoarea berii cred ca e bun cel deja ales acum depinde cum pozitionam scena ....nu am gasit unde sa imi spun of-ul si am postat aici sper sa nu va suparati
Old 08-04-2007, 21:57
costel
Guest

nu mai frumos e acolo
Old 08-05-2007, 14:28
fermecatorul
Guest

apropo de cinematograf ...chiar nu se poate face nimic?iar de festival se poate mai bine dar neaparat cei de la protectia consumatorului si cei de la directia sanitara sa isi faca treaba mai bine,sa nu mai fie mana in mana cu comerciantii.iar cinematograf putem avea in oras la casa de cultura.nu?
Old 08-06-2007, 14:56
adrian
Guest

nu;pt. ca este un spatiu prea in stramt si locuitorii orasului nu ar mai putea viziona foarte bn.spectacolul daca scena se va face tot acolo unde a fost facuta si la sarbat. beri
Old 08-07-2007, 16:51
Anonim
Guest

D-le Munteanu Liviu, despre care om spuneti ca isi da silinta? Sa fie oare primarul? Eu sunt din Iasi si intamplator am trecut prin Barlad si chiar in acea zona am cateva cunostinte pe care am vrut sa le vizitez, dar cum nici ca se putea organiza mai prost si mai fara minte acest "festival" (daca se poate numi asa), ma refer la locatie ca ce a fost acolo imi imaginez, mi-am vazut linistit de drum. Apropo ati revenit a doua zi sa vedeti cata mizerie a ramas in urma, de la atata civilizatie si de la atat de ravnita organizare a d-lui primar???
Old 08-08-2007, 09:35
Gianni
Guest

Dle Anonim (atat de las incat nu sunteti in stare sa scrieti macar un prenume) as dori sa intreb ceva: Oare dl primar sau organizatorii au lasat acea mizerie? sau oamenii? Barladenii nostri civilizati care arunca hartii pe jos chiar daca au cos la 4 m de el. Imediat dupa ce se termina orice concert, festival sau orice chestie care atrage o multime de oameni mizeria este foarte mare. Astia sunt barladenii ...
Old 08-08-2007, 13:57
Bogdan M
Guest

de mizerie vorbiti ??? ati vazut ce a rams in urma concertului Rolling Stones..si doar acolo nu s-a dus orice "nimeni" ...iar locatia hmmmm in barlad nu prea exista spatiu pt asa ceva decat pe stadion sau in afara orasului
Old 08-08-2007, 17:44
Floryn
Guest

Organizarea a fost buna nu am ce zice, dar cei de la protectia consumatorului nu-si fac treaba deloc, am vazut cum facea un vanzator gogosi era murdar pe maini, de mici nu mai zic, am o cunostinta care ia fost rau de la mici, din cauza asta cred au disparut cainii din oras, au ajuns pe gratare , de spatiu a fost inghesuiala mare, domnule primar cautati alta locatie ca fost prea mic spatiu

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules