Etapa a XXIII-a - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Bârlad > FC Bârlad > Liga a III-a

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 03-25-2008, 21:54
Alecu Alecu is offline
Member

Default Etapa a XXIII-a

Sunteti penibili!

ASA au scandat membrii galeriei FC Bârlad dupa dezastruosul rezultat de 0-4 obtinut in compania echipei Willy Bacau.
Meciul a inceput cum nu se putea mai prost pentru echipa noastra care dupa doua mari ratari ale bacaoanilor au primit un gol dupa 3 gafe in lant ale apararii noastre. Mingea lovita puternic cu capul de nr.9 al bacaoanilor a fost respinsa in propria poarta pe spate de goalkeeper-ul echipei noastre si astfel scorul devenea 0-1 dupa numai 7 minute de joc. Meciul a continuat in aceeasi maniera cu Bacaul dominând cu mana de fier si spre finalul primei reprize bacaoanii au mai punctat o data dupa o faza de manual.
In repriza a doua echipa noastra a dat semne de revenire insa portarul oaspetilor (un pic chinez) a fost de-a dreptul de neinvins. In minutul 67 Bârladul a cerut o lovitura de la 11m dupa un fault dur in careu al unui fundas bacaoan dar centralul Iesean a lasat jocul sa continue. Cateva minute mai tarziu Bârladul ea cerut o eliminare dupa un fault criminal la mijlocul terenului al numarului 10 de la Willy insa si de aceasta data centralul a lasat jocul sa continue.
In minutul 74 se petrece faza meciului cand dupa o recuperare la mijlocul terenului si o pasa respinsa aiurea de nr.2 de la FC Bârlad, numarul 15 de la Bacaoani profita de pozitia incorecta a portarului nostru si il lobeaza cu un sut de la peste 35 de metri care s-a oprit in vinclul portii noastre.
Pe final gazdele au fortat golul de onoare ratand 2 mari ocazii de gol insa nu au reusit mare lucru.
In minutul 90+2 bacaul a gasit puterea sa atace prin forcing-ul barladean si dupa o alta faza incalcita dar tehnica, bacaul a marcat dupa doua parade mirifice ale portarului nostru.
S-a terminat 0-4 si cu inima cat un purice pentru unii spectatori prezenti la stadion dupa ce galeria barladeana (la scorul de 0-3) a aruncat cu fumigene si cu bare de plastic in teren insa arbitrul s-a facut ca nu vede.
Dupa meci un membru al staff-ului echipei noastre a acuzat in termeni duri arbitrajul din prima repriza exprimându-se ca "in prima repriza arbitrul a tinut exclusiv cu Bacaul". Totodata, acelasi membru al staff-ului mi-a spus ca lipsa jucatorilor din efectivul nostru (numarul mare de accidentati si suspendati) a facut ca acest rezultat sa se produca.
Asadar un meci in care Bârladul nu a existat pe teren decat maxim 15 minute si incare Bacaoanii ne-au aratat inca o data ca au un liceu sportiv foarte bun.
Galeria barladeana a alternat scandarile de incurajare cu injuraturile la adresa propriei echipe culminand cu plecarea galeriei de la peluza in minutul 78.

Astept pe un alt user al forumului sa posteze pozele facute de noi la meci.

Cu toate acestea, Forzza Bârlad si doamne-ajuta la meciul de la Pascani cu CFR de Vineri.
Old 03-25-2008, 22:53
deathwish deathwish is offline
Senior Member

Aveti si voi pretentii de galerie de echipa de liga a III-a. Mi-a placut faza cu " galeria barladeana (la scorul de 0-3) a aruncat cu fumigene si cu bare de plastic in teren insa arbitrul s-a facut ca nu vede." Va vedeti si voi in vreun RAPID - steaua
Old 03-25-2008, 23:09
kohan kohan is offline
Junior Member

Thumbs down

se pare ca userul nou nu imi da voie sa postez asa ca am sa postez cu ala vechi... pozele sunt aprope in ordinea in care anicul meu Alecu lea enuntat in post..... scuze pentru calitete dar is facut cu telefonul [IMG][/IMG][IMG][/IMG]
Old 03-25-2008, 23:26
kohan kohan is offline
Junior Member

[quote=kohan;18104]se pare ca userul nou nu imi da voie sa postez asa ca am sa postez cu ala vechi... pozele sunt aprope in ordinea in care anicul meu Alecu lea enuntat in post..... scuze pentru calitete dar is facut cu telefonul

http://img171.imageshack.us/img171/7181/15cc9.jpg

Old 03-25-2008, 23:50
Alecu Alecu is offline
Member

Mda, pentru ca golul patru a fost marcat tarziu nu s-a mai deranjat nimeni sa actualizeze tabela...
Deathwish, nu e amuzant deloc ... in primele 3 esaloane ale fotbalului romanesc se aplica acelasi regulament. Si in liga a III-a cel putin nu se suge cu presiune mediatica... ci se decide direct in functie de cum doreste penisul si testiculele observatorului
Old 03-26-2008, 20:25
Maryann Maryann is offline
Senior Member

Deathwish dupa cetatea suceava si csm ploiesti cred ca aveam cea mai frumoasa galerie din C ... dar in returu asta am cantat pentru nimeni ... inafara de meciul de la Piatra Neamt cu ceahlaul la care nu am fakut deplasarea si de meciul cu leonard Pascani castigat la masa verde am pierdut TOT ! la poli gata 3-2 apoi la braila 3-1(braila ekipa din subsolul clasamentului) aksa cu aerostar 1-2 totul culminand cu acest meci ... in care din nou ne-am fakt de ras ... nici juktorii nu joaca nimic dar principala vina e a conducerii clubului si cred ca si a domnului primar! In tur domnul primar a vrut sa-l dea afara pe Daniel Olteanu , director(park) la ekipa ... pentru ca a spus(fiind realist) ca barladul nu are ca obiectiv promovarea ! Domnul primar si ceilalti investitori isi doresc ca echipa asta sa promoveze in B avand 13 juktori in lot ? la meciul cu willy am avut 2 REZRVE ! cum naiba sa promovezi cu 13 juktori in lot .... din cei 13 majoritatea fiind juniori noi kiar am vrut sa facem ceva ... probabil ca barladul nu a avut niciodata o galerie cum am fost noi timp de jumatate de an ...
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules