Stiri despre echipa locala - Page 4 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > FC Bārlad > Ştiri FC Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-23-2007, 19:12
Maryann Maryann is offline
Senior Member

care vreti sa mergeti maine (sambata 24-11-2007) la tg Neamt pt meciu Cetatea TG Neamt - FC Barlad sa fiti la 8 si 15 la stadionu fepa ... la poarta mica ... langa pompa aia :P deplasarea e gratis singura conditie e sa cantati alaturi de noi
Reply With Quote
Old 11-24-2007, 23:41
Senior Member

Cetate Tg Neamt 3-2 FC Barlad x( X( X( X( arbitru mai hot ca asta n am vazut ... 2 eliminari penalti in minutu 90 x( si vreo 10 lovituri libere din aproapierea careului nostru X( X( X(
Reply With Quote
Old 12-12-2007, 17:21
andreifan16's Avatar
andreifan16 andreifan16 is offline
Junior Member

Send a message via Yahoo to andreifan16

Turu` s-a terminat.. echipa a intrat in vacanta.. de acum meciurile urmatoare vor fi in februarie..., noi galeria vom face o imagine mai placuta de acum incolo peluzei... mult noroc V-am salutat din mers !
Old 01-14-2008, 00:25
Senior Member

Default Mīndruşcă, pariul lui Porumboiu pentru retur

Mīndruşcă, pariul lui Porumboiu pentru retur

Adus de Dorinel Munteanu īn vara anului trecut de la Şcoala de fotbal Ivansuc din Cluj, atacantul Tudor Mīndruşcă (18 ani) nu a avut ocazia să-şi facă debutul īn Liga I, evoluīnd pīnă acum la "satelitul" din Liga a 4-a. Finanţatorul Vasluiului, Adrian Porumboiu, speră īnsă ca tīnărul atacant să-şi facă simţită prezenţa cīt mai rapid īn rīndul primei echipe. "Am īncredere īn acest puşti. A jucat la Bīrlad şi cred că a venit timpul să-l vedem la treabă şi īn Liga I. Cred că va intra rapid īn vizorul lui Emil Săndoi. Mīndruşcă este pariul meu pentru retur", a declarat Porumboiu, care speră şi īntr-o revenire de formă a atacantului Răzvan Neagu, mai mult accidentat īn prima parte a campionatului.
Reply With Quote
Old 01-24-2008, 17:22
andreifan16's Avatar
Junior Member

Fc Barlad va avea 2 amicale in aceasta perioada in compania echipelor Fcm Bacau (la Bacau) si poitehnica iasi (la iasi) , din cate se pare meciul cu Fcm Bacau se va juca pe 8 Februarie , daca vom avea transport la dispozitie pentru a putea face deplasarea la bacau , vom anunta ,ca orice doritor sa poata merge .
Old 01-25-2008, 14:04
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

si ala cu poli iasi unde se joaca ?
Reply With Quote
Old 01-27-2008, 12:16
Senior Member

la iasi , cu fcm bacau au spus ca incearca sa faca un amical si la Barlad ...
Reply With Quote
Old 02-01-2008, 15:22
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

Pe ce data e meciul cu Poli Iasi ?
Reply With Quote
Old 02-01-2008, 21:17
Senior Member

pe 5 februarie jukm cu tecuciu la tecuci si pe 8 februarie la Iasi
Reply With Quote
Old 02-04-2008, 15:45
Senior Member

Default 6 Meciuri De Pregatire

Programul arată īn felul următor: 5 februarie - meci īn deplasare cu Viitorul Tecuci, 8 februarie - tot īn deplasare, cu Poli II Iaşi, 13 februarie - deplasare la Onix Rāmnicu Sărat, 16 februarie - acasă cu FCM II Bacău, 19 februarie - acasă cu Oţelul II Galaţi, iar pe 23 februarie, īn deplasare cu CSM Focşani. “După aia, pe 29 februarie, va īncepe returul cānd vom juca īn deplasare cu Poli II Galaţi. Sperăm ca atāt cantonamentul pe care l-am desfăşurat la Tārgu Ocna, cāt şi aceste partide de pregătire să ne confere toată īncrederea pentru a aborda aşa cum se cuvine returul de campionat. Suntem īncrezători īn şansele noastre şi sperăm să avem o evoluţie cāt mai bună īn continuare, astfel īncāt să nu ne dezamăgim fanii”, ne-a declarat Damian Băncilă, antrenorul FC Bārlad.
Reply With Quote
Old 02-05-2008, 16:06
Senior Member

Viitorul Tecuci - FC Barlad 0-6
Reply With Quote
Old 03-14-2008, 20:36
Alecu Alecu is offline
Member

FC Bārlad - Aerostar Bacau 1-2
Barladul a deschis scorul dintr-un penalty acordat usor de centralul Ploiestean in min 15 al partidei de pe FEPA 74. Barladul a demonstrat insa ulterior ca merita golul ratand mai ales in a doua repriza ocazie dupa ocazie.
Cu toate acestea tabela a ramas neschimbata pana in minutul 85 cand o neintelegere a apararii Barladene a dus la o minge balbaita in careu reluata pana la urma in poarta de nr 10 al bacaoanilor. La 3 minute de la gol, bacaul loveste decisiv dupa o incursiune frumoasa pe partea dreapta si un sut splendid in vinclul de la coltul lung.
S-a terminat 1-2 si bacaul urca pe pozitia a 2-a a clasamentului, FC Barlad ramanand pe pozitia a 6-a in asteptarea unui pas gresit al formatie din Targu Neamt.
Reply With Quote
Old 03-15-2008, 07:03
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Voi chiar nu dormiti din cauza echipei astea...ntz ntz ntz...m-am amuzat ieri la culme cand vazui cativa copii pe strada imbracati cu tricouri albastre scrise cu alb fc barlad...si tipau de mama focului sperand sa castige ceva de mancare.
Old 03-15-2008, 12:52
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Voi chiar nu dormiti din cauza echipei astea...ntz ntz ntz...m-am amuzat ieri la culme cand vazui cativa copii pe strada imbracati cu tricouri albastre scrise cu alb fc barlad...si tipau de mama focului sperand sa castige ceva de mancare.
Nu cred ca tipau pentru "ceva de mancare". Usor usor ai devenit acid cam cu tot ce misca in orasul asta incepand de la asfaltari si terminind cu bucuria unor pusti pentru o echipa de fotbal.
Old 03-15-2008, 13:00
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post

Adrian lasa-ne frate .... acei copii cantau pentru a-si incuraja echipa ... suntem bucurosi ca avem o echipa de fotbal makr la nivelul ligii a III-a si nu inteleg de ce vi se pare multora ceva anormal in a canta pentru echipa din orasul tau ...
Reply With Quote
Old 03-15-2008, 16:18
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Singurul raspuns pertinent mi se pare cel al lui ticabd. Intr-adevar am ajuns acid... asta ma doare pe mine cel putin. Strazile si semafoarele sincronizate aiurea. Altii neavand cu ce sa isi ocupe timpul liber, iar aici ma refer exclusiv la un loc de munca, dau replici de maidan. Maryann astept sa iti editezi postul sa imi dai un reply pe masura, cu un nivel de limbaj superior, sa ma faci sa cred ca prin replica "lasa-ne frate" nu vorbeai cu gasca de "tineri microbisti" expusa mai sus si sa imi dovedesti ca ai tu dreptate, implicit cei ce sustin o echipa locala care din punctul meu de vedere nu conteaza.
Old 03-16-2008, 00:42
Senior Member

ti se pare ca tu prin expresia "si tipau de mama focului sperand sa castige ceva de mancare" ai folosit un limbaj superior ? sau poate ca ai dreptate ... nei jignit printr-un limbaj superior ... poate ca aceasta echipa locala pentru tine nu conteaza ... dar nu-i jigni pe cei pentru care conteza ... toti sunteti la fel ... knd vom ajunge in liga I (dak vom ajunge) o sa conteze echipa locala si pentru voi ... dar adevaratii suporteri suntem noi ! indiferent de ironiile astea de 2 bani facute de voi .
Reply With Quote
Old 03-16-2008, 00:51
andreifan16's Avatar
Junior Member

Auzi domnu`... lasa-ti vrajeala .. Treaba sta in felul urmator.
Care de care mai viteaz tot se arata pe zi ce trece avand cate o parere negativa la adresa unora , asa ca incerc sa iti explic ca acei tineri care tipau isi incurajau echipa si incercau sa arate acestui oras ca exista echipa locala sa afle cetatenii ca exista si in barlad echipa ca ei stiu doar de steaua dinamo si rapid. Deci daca tu imi aduci pe cineva care sa dea randament mai bun ca tinerii pe care i-ai vazut atunci ne poti jigni cu astfel de cuvinte dar pana atunci tineti pliscu`, ca nimeni nu a facut ce am facut noiu la Fc Barlad si nu va face niciodata altcineva pentru ca acest oras este un oras de "oameni care critica dar ei nu pot ajunge la acest nivel" sa ma aporpii de final... toata lumea ne felicita pentru ceea ce facem numai .. se mai trezesc unii ca matalutza.. sa zica cate ceva negativ.. Bravo esti un adevarat concetatean.
Nu te astept cu replica ta ... de 2 bani ca nu am nevoie de argumente de filosof... ceea ce te crezi tu.. am si eu scoala si stiu sa scriu romaneste ..
Mersi Bafta...
Old 03-16-2008, 08:09
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Bun nivelul de cultura...din punctul meu de vedere era mai simplu sa primiti amenda pentru tulburarea linistii publice.
Old 03-16-2008, 15:22
Senior Member

... ce mentalitate invechita ai omule ... dak s-ar da amenda pentru asta ... la meciurile gen Steaua- Dinamo unde sunt mii de astfel de suporteri care canta pe strada ce s-ar intampla ? s-ar da mii de amenzi ? nici batranii de la blocurile din jurul stadionului nu au fost deranjati de strigatele noastre ... dar in fine ... probabil ca nu-ti place fotbalul sau cum ai zis pentru tine echipa locala nu conteaza , dar repet nu ii jigni pe cei pentru care echipa asta CONTEAZA !!! ceea ce am fakt noi la Barlad nu a mai fost fakt de prin anii 80 , knd era fepa in B poate nici atunci .
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules