URIAH HEEP is in town!!!!!!!!!!!!!! - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Bârlad > Bârlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-18-2008, 13:22
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista
Arrow URIAH HEEP is in town!!!!!!!!!!!!!!

diseara marele concert URIAH HEEP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!: rulz:
Old 05-19-2008, 00:35
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Destul de dezamagitor din pacate. Barladenii nu prea au gustat muzica celor de la Uriah Heep si dupa Cargo au cam plecat cum am facut si eu de altfel. In schimb jos palaria pentru un sound de calitate.
Old 05-19-2008, 02:57
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Daca ai plecat dupa Cargo nu stii ce-a fost la Uriah Heep, asa ca lasa pe altii sa vorbeasca
Old 05-19-2008, 07:45
pianista's Avatar
Member

dezamagitor????????????????? a fost cel mai tare concert pe care l am vazut in barlad vreodata!!!! si nu mai vorbim de calitatea sunetului si a vocilor! baciu de la cargo ne a dat o lectie de muzica adevarata!!!!!!!! URIAH HEEP au facut un adevarat spectacol de rock........rar vom mai vedea asa ceva in barlad....pt cateva ore aseara am crezut ca sunt la sibiu(la concertul scorpions 9 noiembrie 2007) sau in alt mare oras..........placut surprinsa am ramas si de prezentator.......un rocker adevarat care aseara si a mai implinit un vis!
Old 05-19-2008, 08:49
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Destul de dezamagitor din pacate. Barladenii nu prea au gustat muzica celor de la Uriah Heep si dupa Cargo au cam plecat cum am facut si eu de altfel. In schimb jos palaria pentru un sound de calitate.
Era de asteptat sa fie de calitate...insa cam cu belele dar de ...cu un prosop se mascheaza cam tot!) Altii pun patista pe tambal astia au pus prosopul!
Bine ca nu a luat foc de tot! Ar fi fost pacat sa opreasca spectacolul!

pianista
TREZIREA.....te da de gol avatarul asa ca lasa surprinderea!
PS
Adevaratii fani Cargo...sustin si azi ca fostul solist era mai potrivit(mai bun) decat actualul!

Last edited by AIWA; 05-19-2008 at 08:52.
Reply With Quote
Old 05-19-2008, 09:05
pianista's Avatar
Member

Aiwa, habar n am avut de prezentator.....am aflat cu jumatate de ora inainte de a a incepe spectacolul...... si chiar m a surprins placut evident
Old 05-19-2008, 10:21
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Am plecat dupa vreo 5-6 piese Uriah Heep care pur si simplu nu m-au atins. In loc sa inceapa cu piesele vechi, mai blande, au preferat sa inceapa cu melodii de pe ultimul album. Wizard, Lady in black, Gypsy sunt melodiile pe care vroiam sa le ascult.
Dar toata lumea de pe aici se considera atot-stiutoare in orice domeniu. Insa sustin in contiunuare ca barladul nu a fost pregatit pentru un astfel de concert. Poate dj lyon din fata scenei unde presta nu a reusit sa vada cum se pleca in masa.
Old 05-19-2008, 10:52
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Lady In Black au cantat-o fix ultima, la al doilea bis. Nici nu stii ce-ai pierdut.
Uite-te la pozele de pe site de la finalul concertului sa vezi ce oameni erau si nu mai bârâi aiurea.
In rest, faci niste presupuneri ironice foarte proaste care ma lasa rece. Fiecare isi da cu parerea si scrie impresii, numai tu vrei sa pari formator de opinie. Si cand vrei sa pari ceea ce nu esti.....
Old 05-19-2008, 14:39
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default Rock.............

Barladul nu a fost pregatit pentru acest concert, oricat de entuziasti atzi fi` ptr venirea unei asemena trupe la noi! Sunt prea multi cu care am discutat si nici macar nu aveau habar cine sunt Uriah Heep , si poate nu asta conteaza ......dar fara sa comentez calitatea showului ...la ultima piesa Lady..... erau cativa gura casca ...... fata de restul anilor ........ ! Raman la parerea ca de banii astia se putea aduce orice altceva ........ , sunt convins ca o sa comentati de genul ca domle` astia sunt Uriah Heep nu orice alceva dar la Zilele Culturale aduci trupa sau trupe ca sa placa la majoritatea orasului nu doar celor maxim 200 de insi care mai erau prin fata primariei de pliktiseala ! si inca ceva ......Cargo au cantat mult mai bine decat 'celebra ' trupa !
Reply With Quote
Old 05-19-2008, 15:44
cipD's Avatar
cipD cipD is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to cipD
Wink ....

Orice trupa ar fi fost , gurile rele tot vorbeau , daca e sa discutam de bani sa ne uitam cu atentie la sponsorii din spate ... asa ca ... Pe cine vroiati sa aduca playbecishti care fac un CD de zece mii si-l ruleaza la 100 de spectacole? Manelisti pe care sa faca lumea in spate "solooooooo" dragilor vorbim de cultura , iar uriah a dovedit-o ... nu si unii din cei prezenti , ca gura casca au fost destui . Despre prestatia CARGO ... au fost ... doar buni , publicul a cantat a dansat nimic de zis . Asta am vazut , asta am simtit felicitari celor care s-au distrat aseara si "au stiut sa se distreze" .

Last edited by cipD; 05-19-2008 at 17:59.
Reply With Quote
Old 05-19-2008, 19:50
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

si acum imi mai tiuie capul...

normal ca genul asta de muzica are un public mai mic...daca ar fi fost ziua culturala barladeana poate Jedi avea dreptate...dar sunt zilele ... si concerte vor mai fi...pt toate gusturile...

nota 8 pt Cargo (au inceput cu intarziere si au fost nevoiti sa comprime recitalul lor)...nota 10 pt Uriah Heep...stiu sa faca spectacol
Reply With Quote
Old 05-19-2008, 23:06
thethis's Avatar
thethis thethis is offline
Member

De departe URIAH HEEP a avut cel mai bun spectacol din ultimii ani in Barlad , cel mai bun sunet. Din pacate Barladul nu este pregatit pentru concerte rock...
p.s.: Nu pot uita dezamagirea din ochii fatucilor cu buricul gol ca "astia" de la Uriah Heep nu sunt manelisti...
p.s.2:sunt de acord ca niste piese mai vechi (si mai cunoscute) cat si mai lente ar fi fost mai pe gustul mai multora dintre noi...
Reply With Quote
Old 05-19-2008, 23:23
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

am fost ,,am vazut ,,am auzit
super tare
Barladenii ? hmm,,Liviu Gutza va trebuie fratilor ,de unde cultura muzicala frate la noi !
Barladul merita concertul,,, unele (majoritatea) persoane NU,si de ce NU ?,fiindca nu intzeleg ,,shi de ce nu intzeleg ?,,,ca nu e CULTURA ! BYE ALL.

Last edited by wxdj; 05-19-2008 at 23:26.
Reply With Quote
Old 05-19-2008, 23:58
cipD's Avatar
cipD cipD is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to cipD

Quote:
Originally Posted by wxdj View Post
am fost ,,am vazut ,,am auzit
super tare
Barladenii ? hmm,,Liviu Gutza va trebuie fratilor ,de unde cultura muzicala frate la noi !
Barladul merita concertul,,, unele (majoritatea) persoane NU,si de ce NU ?,fiindca nu intzeleg ,,shi de ce nu intzeleg ?,,,ca nu e CULTURA ! BYE ALL.
10x

Oare peste 38 de ani vom mai auzi de Liviu Guta , Salam ... sper ca nu ...

Last edited by cipD; 05-20-2008 at 00:10.
Reply With Quote
Old 05-20-2008, 00:24
dylo dylo is offline
Junior Member

Sunt nevoit sa comentez, nu ma pot abtine. Formatori de opinie sau nu, simpli spectatori prezenti mai aproape sau mai depatre de scena, curiosi sau adevarati cunoscatori ai muzicii de calitate...oricare ai fi recunoastea ca a fost un show. Bun sau rau...fiecare cu parerea lui. Am citit mai sus ca "se putea aduce orice altceva". Foarte tare dom'le!! Impresionant as putea spune !!! Tot din Barlad esti ? Mi-e greu sa cred asta. Da, am vazut si eu concerte unde peste 20.000 de oameni aclamau la scena deschisa showl, insa am vazut si seara Raresh (spre exemplu...ca asta se putea aduce dupa parerea unora) unde erau 100 de oameni...culmea, in Bucuresti. Am vazut Fat Boy Slim pe o plaja unde a adunat in jur de 20.000 de oameni, sau, de ce nu, Adrian Minune care a umplut Polivalenta. Depinde de preferinte, de gusturi... Cargo a facut mai mult decat se putea dat fiind faptul ca Bernie Shaw (pentru "gura casca" - solist vocal Uriah Heep) a urmarit din lateral prestatia acestora. Am vazut acolo incepand de la copii de 12-13 ani si pana la cei mai vechi fani ai genului, oameni care au implinit 60 de ani. Am vazut entuziasmul, l-am surprins in imagini. Au venit oameni din Satu Mare sa vada Uriah, pentru ca acolo concertase anterior si au dorit revederea. Fiecare are dreptul de a-si exprima parerea. Am vazut in ultimele zile tot felul de venetici in asa-zisa muzica autohtona (vezi Ana Lesko, Hi-Q, Bordo si alti campioni in falsari si playback). O singura remarca: la un asemenea concert se putea un sunet mai bun.
Felicitari celor care au gustat din plin evenimentul si, de ce nu, felicitari celor care au ales sa faca altceva...in cazul in care nu inteleg asa ceva. Gusturile nu se discuta !!!
Succes tuturor celor care ar dori sa organizeze astfel de evenimente pe viitor in Barlad.

Last edited by dylo; 05-20-2008 at 22:06.
Reply With Quote
Old 05-20-2008, 08:01
pianista's Avatar
Member

Duminica afost o seara magica,poate cea mai frumoasa din ultimii ani in barlad..... muzica adevarata,muzica live!!!! dezamagitii....cred ca se asteptau la cu totul altceva ....obisnuitii clasicului playback.....pt ei cred ca a fost prea mult .... dragii mei,asta e muzica adevarata....si ca sa va cultivati auzul muzical va recomand ceva IRON MAIDEN "FEAR OF THE DARK"
Old 05-20-2008, 09:42
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default Ce mi placeeee......a reinviat forumul

foarte tare frate ....asa cum spune am e`parerea mea....nu comentam` ca Uriah nu e trupa de super show......... in nici un caz nu prefer playback...ca sunt satul de ani de zile ......le am facut sunetul la majoritatea si sunt satul de cd......... spuneam un singur lucru...............ca la Zilele Culturale aduci trupe ptr toata lumea ...nu ptr o mana de sustinatori...........si dylo care 'este' stii ca nu suport manelele si muzika de prost gust playback ..... a fost show, dar acest show trebuia pe stadion ptr doritori ...nu in centru ptr popor !as prefera sa ascult holograf , iris si lista e mare si ptr trupele de la noi care fac si presteaza live muzika...........dar asa cum spune am e` doar preferinta si parerea mea!
Ps. ma` bucur enorm ca a reinviat putin forum.... :P
Reply With Quote
Old 05-20-2008, 16:08
morph3o's Avatar
morph3o morph3o is offline
Member

Dylo au venit oameni nu numai din Baia Mare ci si din Marea Britanie.3 prieteni de-ai mei erau in vizita prin Romania si cand au auzit ca vor concerta Uriah Heep in Barlad,imediat au venit
Old 05-21-2008, 00:46
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by pianista View Post
Duminica afost o seara magica,poate cea mai frumoasa din ultimii ani in barlad..... muzica adevarata,muzica live!!!! dezamagitii....cred ca se asteptau la cu totul altceva ....obisnuitii clasicului playback.....pt ei cred ca a fost prea mult .... dragii mei,asta e muzica adevarata....si ca sa va cultivati auzul muzical va recomand ceva IRON MAIDEN "FEAR OF THE DARK"
toata muzica e adevarata...fie ca sunt manele fie ca e Iron Maiden...de ce sa lovesti in unul care poate-i place muzica clasica sau manelele.. fiecare cu gusturile lui... pe mine ma deranjeaza mai mult badaranismul specific celor care asculta manele..
Reply With Quote
Old 05-21-2008, 08:49
pianista's Avatar
Member

ziceai de muzica clasica.............aia e cea mai adevarata muzica si e un mare pacat sa asociezi muzica clasica cu manelele.....cum sa l pui pe chopin langa guta? sau mozart langa adi minune??????????????????? eu pomeneam de muzicile ce ne intoxica zilnic maneaua si playbackul!!!!!!!!!!! pt ca as vrea sa fiu "intoxicata" cu bach,mozart,debussy si alti mari muzicieni decat cu ce aud zilnic peste tot!!!!!!!!!

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules