Teatrul Barladean V.I.P. - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-20-2005, 08:22
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj
Default Teatrul Barladean V.I.P.

De cand nu ati mai fost la teatru ?,ati vazut modificarile interioare ?,,eu cred ca e cazul sa mai mergeti ,se merita .
Reply With Quote
Old 08-20-2005, 09:56
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Ultima oara am fost in `96, cand eram la liceu, si "venisera bilete".
Era piesa Scaunele, intram noi sa ne asezam in sala cand cineva de acolo ne spune: "Nu!, urcati pe scena!". Gogaltz!
Am urcat si ne-au asezat in cerc in jurul scenei, iar in mijloc s-a jucat piesa.
A fost fain si inedit

De atunci am mai fost la teatru, dar nu la piese
Old 08-22-2005, 17:43
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

am fosta cum cateva luni si a fost super.....cel putin cum au facut sala cu scaune noi...neoane verzi pe jos si interpretari de exceptie...cred ca ar trebui cu totii sa mai alsam un pic internetul din cand inc and si sa mergem la o piesa de teatru..recomand cu multa caldura
Reply With Quote
Old 08-23-2005, 10:50
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Merg la toate avanpremierele din teatru de cativa ani buni...
Sincer mi-e dor si de zilele cand mergeai la cinema sa vezi un film si era sala plina...Acum daca se strang 10 oameni filmul ruleaza , daca nu...divx-urile de pe PC
Reply With Quote
Old 08-26-2005, 15:08
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Acum 25 minute am primit un fax din partea TEATRULUI VICTOR ION POPA prin care se anuntza trecerea in lumea celor dreptzi a unuia din cei mai iubitzi actori barladeni CONSTANTIN PETRICAN in varsta de 74 ani.

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE

LATER EDIT
Detalii in atasament
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DECES.jpg
Views:	542
Size:	268.9 KB
ID:	42  

Last edited by AIWA; 08-26-2005 at 15:29.
Reply With Quote
Old 08-26-2005, 15:12
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Rest in Peace
Old 08-31-2005, 20:57
Omu's Avatar
Omu Omu is offline
Senior Member

R.i.p.
Reply With Quote
Old 08-31-2005, 22:31
dragon_mihai dragon_mihai is offline
Junior Member

e nitel deranjant ... bine ca nu ii "laudam" cat timp sunt printre noi(vezi Marcel Anghel - un fenomen de om, George Sobolevski - la fel de minunat, Catalina RUSU, etc etc etc. In loc sa stai 3 ore in fata calculatorului relaxandu-te in fata unui film, mai bine mergi la teatru ... diferenta e mare, pentru ca show-ul e live, si poti sa-i vezi pe viu cum plang, cum rad privindu-te in ochi.
Reply With Quote
Old 09-01-2005, 12:56
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

Dumnezeu sa il odihneasca!!!
Reply With Quote
Old 09-01-2005, 13:14
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dragon_mihai
e nitel deranjant ... bine ca nu ii "laudam" cat timp sunt printre noi(vezi Marcel Anghel - un fenomen de om, George Sobolevski - la fel de minunat, Catalina RUSU, etc etc etc. In loc sa stai 3 ore in fata calculatorului relaxandu-te in fata unui film, mai bine mergi la teatru ... diferenta e mare, pentru ca show-ul e live, si poti sa-i vezi pe viu cum plang, cum rad privindu-te in ochi.
Da..Corect ...sint destui OAMENI ce trebuie pomenitzi de fapt toata echipa e superOK! De asta trebuie sa fim mandri ca avem un teatru si mai ales de talia lui!

Mai naspa e ca pe linga teatru unii mai fac cariera si altfel
Reply With Quote
Old 09-01-2005, 19:16
dragon_mihai dragon_mihai is offline
Junior Member

Nici eu nu puteam sa o zic mai bine aiwa.
... pacat ca toata discutia asta ramane doar o pata de litere pe monitor...poate duce totusi la ceva bun.
Reply With Quote
Old 09-05-2005, 18:33
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Oreste

Eu as fi vrut sa ma duc...

dar pe site, ce sa vad :

PROGRAM :

Joi, 26 mai 2005, orele 18.00

CELESTINA
după Fernando de Rojas

Regia: DORIN MIHĂILESCU
Scenografia: SANDU MAFTEI

--------
Reply With Quote
Old 07-04-2006, 00:27
cerebel_shmecheru cerebel_shmecheru is offline
Junior Member

ca tot vorbeati voi de teatru...dap pe interior arata bine mocheta nush de pe unde tzari straine...da banii pt exterior...:-??ori nu au fost dati...ori actorii care ne incanta...au trebuit sa isi dreaga glasurile cu cate o votka un gin ceva...nu prea i-ati prins iesind din teatru duminica noaptea...sau sambata... la faze de astea ar trebui sa le fie rushine...in frunte cu bunul lor conducator...care ar cam trebui sa isi mai desprinda radacinile din scaunul de director...ce mama masii a facut purici acolo...eh a derivat subiectu...pan la urna unde-s banii?au fost vreodata de fapt?
Reply With Quote
Old 07-04-2006, 01:03
cristinee_1956's Avatar
cristinee_1956 cristinee_1956 is offline
Member

Talking

copii mergeti la teatru ca au scaune noi...in rest alte noutati...actorii tot pleaca...altii nu mai vin...dak vreti sa aflati programu de pe pagina lor cea bine ingrijita...mergeti cu cateva luni in urma.bah mi-e mila de saracii actori...si dupa premiera inca se pregatesc pentru "Richard al III-lea nu se mai face" sau "Scene din viatza lui meyerhold".la piesa asta sa se duca adultii...ca nush ce au gadit...din 10 elevi pe care i-am intrebat dak le-a placut piesa mi-au zis ca:" da care era firul actiunii?"il vezi pe marcel anghel toata piesa cum tzipa plange si in final moare...asa actorii joaca cate 2,3 sau chiar patru roluri...DOMNULE PRIMAR DOMNULE BICHINET DOMULE ANGHEL...ADUCETI SI ALTI ACTORI...NE-AM SATURAT SA VEDEM ACELEASI FETE LA PIESELE DE TEATRU...SI STIM VECHEA PROBLEMA MULTI PLEACA SI POSTURILE SUNT BLOCATE...ATUNCI INCERCATI SI CU AMATORI...CARE SUNT SIGURA CA NU AR CERE BANI PENTRU ACEASTA "MUNCA" PETRU CA ASA CUM ZICE "STIMABILUL SI RESPECTABILU NENEA" ANGHEL PLATA ACTORULUI SE FACE IN APLAUZE.si puneti in scena mai multe piese sau raritzile naibii ca intr-o luna o piesa este pusa in scena de cel putin 2 ori...ce repertoriu de nimica au...Respect teatrul respect oamenii care muncesc in el care au muncit in el dar le zic ceva...au luat-o la vale...zicea cineva mai sus de anghel sau george...ce frumos arata sub masca actorilor draguti care zambesc si te pupa dulce cand le oferi flori...i-ati cunoscut in realitate...nu ati vrea...asa ca nu ii mai laudati atata...oricum ei isi fac datoria...ASTEPTAM SA SE MAI FACA SCHIMBARI SI SA MAI APARA POZE SI PE SITE-UL TEATRULUI...SI NORMAL SA REINCEAPA STAGIUNEA...CU O ALTA PIESA SI CU FETZE NOI

Last edited by cristinee_1956; 07-04-2006 at 01:23.
Reply With Quote
Old 07-07-2006, 18:40
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

scaunele sunt albastre cumva ?.. sau visinii ? .. ceva de genu imi aduc aminte de ultima oara knd am fost .. anul trecut .. oricum era super frumos si confortabil .. piese era Ivona principesa Burgundie .. ceva de genu ) ...
Reply With Quote
Old 07-08-2006, 20:52
cristinee_1956's Avatar
Member

scaunele is visinii... iar piesa ivona...nu se mia joaca de ceva timp...iti recomand sa mergi la "richard al III-lea nu se mai face" sau "fata morgana"-comedie...si "talharu" e reusita...eh "Ciuta" e cam in graba facuta si au cam dat rateu...da mere asa
Old 07-09-2006, 01:37
cristinee_1956's Avatar
Member

da voua de fapt asta va place mereti cu prietenii faceti caterink si stai pe scaune mishto ma...eh...is aduse din tzari straine:>:>:>
Old 07-09-2006, 10:12
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

Ciuta am vazut .. am mai avut un bilet acum p la sfarsit de liceu dar nu m`am dus .. ne dadea bilete .. le plateam si ne punea cate un 10 .. la romana am uitat sa zic)) ..
Reply With Quote
Old 07-11-2006, 02:21
cristinee_1956's Avatar
Member

uite vezi asta e buba...eu daca as fi profesoara ti-as pune 10 dupa ce mi-ai povesti piesa nu dupa ce ai cumpara biletul de asta e mereu sala goala la teatru merg destul de des si sincer e destul de neplacut sa vezi fatza actorilor cand cortina e ridicata si ei vad 20 de oameni in sala e groaznic...uite ti-a placut ciuta?eh incearca-le si pe celelate si ocupa si tu un loc in sala...nu ca sa vb cu prietenii ci sa dai atentie unor oameni care se dedica pentru ca cei din sala sa fie incantati si sa revina...barladenii ar trebui sa ajute teatrul sa reinvie...dar problema e ca nu vor...aici sunt si nishte prb de administratie a biletelor si invitatiilor d ex la ZCB a fost sala jumate ca nu au venit cei invitati...EU RECOMAND TUTUROR CU CALDURA SA MEARGA...SI NU SA RADA CU COLEGII SAU SA VB LA TELEFON CI SA URMAREASCA DE LA INCEPUT PANA LA SFARSIT O PIESA...CA E MAI BUNA DECAT INTERNETUL SAU CINEMA(CARE NICI NU MAI EXISTA PRIN BD)OARE PUTETI SA SACRIFICATI 2 ORE DIN VIATA VOASTRA DE OAMENI FOARTE OCUPATI? EU CRED CA DA...ACUM DEPINDE D VOI nici biletul nu e prea scump...stiti cat e un bilet in alte orashe? ia cautati si comparati...chiar dak nu e la bd claudiu bleotz sau magda catone sau multi alti actori de seama ii avem si noi pe marcel anghel...si alti tineri care promit multe...numai ca daca vor vedea sala goala vor alege ca si altii sa "promita" in fatza altor spectatori...

Last edited by cristinee_1956; 07-11-2006 at 02:27.
Reply With Quote
Old 10-29-2006, 02:22
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Poate un admin sa lipeasca acest topic http://forum.barlad-online.ro/showthread.php?t=1761 aici???
cat si o parte din discutiile de aici http://forum.barlad-online.ro/showthread.php?t=1734&page=2! Adica sa avem intr-un singur loc tot ce e de teatru?
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules