Rockoteca e Back in town!!! - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Generalităţi > Muzică

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-07-2008, 15:12
chopy chopy is offline
Junior Member

Default Rockoteca e Back in town!!!

Ai fost la Rockoteca? Daca Da... Cum ti se pare?
Reply With Quote
Old 04-08-2008, 07:47
Alecu Alecu is offline
Member

Ultima rockoteca (Joi 3 aprilie) a fost deocamdata cea mai faina din cele organizate pana acum.
Mentionez ca rockoteca e "bak in town" inca de prin 2006 insa acum este si un pic mai mediatizata fiind organizata mai "la centru".
Cei care asculta si apreciaza genul rock/metal sunt rugati sa vina joia in clubul cu sloganul "Universitatea de baut cu sticla" si sa sustina cauza.
Intrarea libera, iesirea drunk
Reply With Quote
Old 04-08-2008, 15:18
chopy chopy is offline
Junior Member

Default Berea e mult mai ieftina

Berea e mult mai ieftina Joi, si se pare ca cei de la "universitate" au cursuri grele de urmat. Cel putin Joi a fost "curs intensiv"... la baut cu sticla.
Reply With Quote
Old 04-08-2008, 17:04
chopy chopy is offline
Junior Member

Default Berea e 3 RON

Apropo berea e doar 3 RON si daca bei patru beri, a cincea e gratis. Marfa
Reply With Quote
Old 04-14-2008, 11:40
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Ce nu inteleg eu de ce ROCKOTEKA= BETIE?
Dar de fapt...in ziua de azi...nu mai ma mira nimic legat de a fi fan a unui anumit gen muzical!

Parca era mai bine cind era la teatru

Last edited by AIWA; 04-14-2008 at 11:47.
Reply With Quote
Old 04-15-2008, 14:13
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Era chiar frumos atunci..era o perioada buna...si erau fete dragute foc. Acum sa inciti la alcool mai ales minori..nu prea mi se pare corect. Parca era mai bine la teatru cand era doar un stand de sucuri in incinta :P
Old 04-15-2008, 16:57
chopy chopy is offline
Junior Member

Default Nu cred ca se serveste alcool la minori

Nu cred ca la rockoteca se serveste alcool la minori. Si nici Rockoteca= betie e bine catalogata.Cel putin asa cred eu.Toata lume care a venit la Rockoteca nu a venit pt a se imbata ci doar pt a se relaxa ascultand unul din cele mai apreciate genuri muzicale din lume.Oricum ne vedem Joi....
Reply With Quote
Old 04-16-2008, 16:45
UNOwen UNOwen is offline
Banned

Send a message via MSN to UNOwen Send a message via Yahoo to UNOwen Send a message via Skype™ to UNOwen

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Era chiar frumos atunci..era o perioada buna...si erau fete dragute foc. Acum sa inciti la alcool mai ales minori..nu prea mi se pare corect. Parca era mai bine la teatru cand era doar un stand de sucuri in incinta :P
Vinerea seara... Teatrul VIP .... Rockoteca .... ce vremuri.... )
Reply With Quote
Old 04-18-2008, 00:35
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by chopy View Post
Nu cred ca la rockoteca se serveste alcool la minori. Si nici Rockoteca= betie e bine catalogata.Cel putin asa cred eu.Toata lume care a venit la Rockoteca nu a venit pt a se imbata ci doar pt a se relaxa ascultand unul din cele mai apreciate genuri muzicale din lume.Oricum ne vedem Joi....
Dupa cum se vede mai jos :

Quote:
Berea e mult mai ieftina Joi, si se pare ca cei de la "universitate" au cursuri grele de urmat. Cel putin Joi a fost "curs intensiv"... la baut cu sticla.
Quote:
Apropo berea e doar 3 RON si daca bei patru beri, a cincea e gratis. Marfa
Asa ca nu te da lovit dar daca te folosesti sa aduni "rockari" prin :
01. " hai ca e berea ieftina joi" ... facem joi datorita ieftinelii "cursuri intensive la baut cu sticla"
02. "bea la greu ca din 4 in 4 beri mai ai una bonus"
este exact INCITARE LA BETIE!
Faza cu NU se serveste la minori da-mi voie sa zambesc trist dar si putin ironic! Chestia asta ...o crede doar cineva ce NU A FOST IN VIATZA LUI in astfel de local/localuri!
Cine da dreptul sa legitimezi un client sa vezi daca are sau nu varsta legala?
Sau sa inteleg ca odata cu banii pe comanda e obligatoriu sa prezinti CI sau BI? In ce locatie ai vazut tu asta? Sau esti tu sigur ca vin eu la bar comand bere iar la masa nu am minori ce servesc bere!
Hai sa nu ne ascundem dupa deget...sa nu fim cum se spune mai catolic decat papa!
Peste tot e la fel...iar Adrian a subliniat superbine acest fenomen!

Legat de ce se discuta aici...da e chiar CORECT spus ROCKOTEKA= BETIE intrucat din ce se vede nu e o reclama la un gen muzical...ci o reclama pe fatza la adunarea pentru baut bere la greu ca e "marfa" mai ales JOI ca e doar 3 RON (bina ca nu spui marca berii!) iar daca bei din ce in ce mai mult la 4 ai a 5a gratis

Dupa cum vezi chiar si in acest ultim mesaj al tau adunarea "bautorilor de bere se face joi"
Si asta nu pentru a asculta muzica (apropos de ce nu faci reclama la ceva nume de trupe ce vor fi difuzate!) ci pentru ca joi berea este ieftina si la 4 ai una gratis!
Este exact mesajul tau transmis aici...bere bere si iar bere!
Daca as fi vazut ceva legat de muzica...trupe...o chestie de genul :
"joi vom face un remember trupa XXX " sau "toti fanii grupului YYY sint asteptati joi" ....atunci da NU ai sa fii cel ce incita la baut in cantitati mari!
Cum nu se vede (probabil lipsa de experienta in organizare) nu trebuie sa te superi cind esti atentionat!

Asa e Adrian & UNOwen... vremuri de mult apuse!
Ehei...ce vremuri!

Last edited by AIWA; 04-18-2008 at 00:37.
Reply With Quote
Old 04-18-2008, 09:44
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Unowen poate am mai imbatranit si nu ma mai ajuta memoria dar parca si la teatru rock-oteca tot joi era. Stiu ca am fost chiar impreuna de cateva ori. Iar vinerea si sambata dupa discoteca mergeam in central. Deh frumos mai era si pe acolo..mai ales pe terasa aia. Vremuri nenica.
Old 04-19-2008, 20:08
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Ce mai conteaza ce a fost?
Conteaza ce este acum !
Si dupa cum se vede....bautura e pe primul loc!
Reply With Quote
Old 04-29-2008, 00:11
Alecu Alecu is offline
Member

Mda, se pare ca a fost interpretat gresit postul meu si dupa cateva infloriri s-a ajuns la situatie de discutie in contradictoriu. Pacat...
AIWA, ai mare dreptate in ceea ce priveste servitul de bauturi alcoolice la minori si asta se intampla peste tot!
Mai e o chestie... rockerii care au mai fost si la rockotecile organizate inca de acum 2 ani... sunt deja mai mult decat familiarizati si deja vin pentru ca doresc sa se mai organizeze, sa se vada cu apropiatii si normal... sa si bea cateva beri.
Asadar... pentru destui, muzica sigur nu este primordiala insa nu neaparat trebuie sa fie bautul dar trebuie admis ca e un factor important intrucat atunci cand era berea 5 lei nu veneau atat de multi. Oare de ce?
Da... intr-adevar era mai fain cand era la teatru insa nu-mi spune ca si acolo se lasa cu baut (unde era standul ala cu suc?!).
Trebuie sa ne bucuram cu ce avem: Cu o sonorizare semi-reglata, cu rock destul si foarte mult metal, cu multi pokemoni care s-au trezit ascultatori peste noapte si cu multi oameni "in plus" veniti ca sa vada si ei ce fac "roacarii"
Reply With Quote
Old 04-30-2008, 15:42
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Alecu View Post
Mda, se pare ca a fost interpretat gresit postul meu si dupa cateva infloriri s-a ajuns la situatie de discutie in contradictoriu. Pacat...
Stai linistit Alecu, exista oameni specializati in asa ceva
Old 04-30-2008, 19:27
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

clar lucru rockoteca e unul din evenimentele care merita savurat saptamanal....si cine crede ca se incurajeaza acolo consumul de alcool se inseala....eu am fost si n am baut dar m am distrat si am ascultat muzica buna! asa ca .....daca nu ati fost si nu stiti ce se intampla acolo nu mai vorbiti in necunostinta de cauza....
Reply With Quote
Old 04-30-2008, 19:31
pianista's Avatar
Member

maine e joi...asa ca.......ROCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Reply With Quote
Old 04-30-2008, 23:05
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

@Pianista: Foloseste butonul de edit. In rest "have fun".
Old 05-04-2008, 23:10
saarmala saarmala is offline
Junior Member

Send a message via AIM to saarmala Send a message via Yahoo to saarmala

si pe vremuri se bea inainte si dupa rockoteca. si degeaba erau interdictii peste tot. nu ca ar trebui incurajata bautura in randul minorilor insa unii vor bea dupa blocuri daca vor neaparat si vor ajunge si cineva daca nu se pierd pe drum. si cam care era media de varsta la rockoteca de la teatru si care e acum...o tempora!
Reply With Quote
Old 05-05-2008, 18:36
pianista's Avatar
Member

13 zile pana la marele concert URIAH HEEP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
Old 05-06-2008, 15:24
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

si atunci era multa baza pe alcool ....nu sunt adeptul acestui gen de a te distra dar nu gasesc nimic totusi de condamnat... consider ca fiecare e liber sa aleaga, asa ca hai sa-i lasam
Old 09-22-2008, 13:49
Stefan Stefan is offline
Member

BTNN a fost, este si va ramane a doua casa pentru multe intalniri ale rockerilor + evenimente aferente genului.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules