OMUL sau PARTIDUL ? - Page 3 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-21-2008, 19:54
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Jedi View Post
numai sa nu l mai vad pe imbuibatul ala de nastase iar ales ....nu se poate ca toti hotii sa fie in fruntea tarii.........trebuie sa mergem cu totii la vot sa le dam` peste nas , Doamne cum ii mai rabzi pe pamant?!!!

Florine, fereasca sfantul sa mai avem in parlament vreo unul "flamand"...ca iti garantez ca va face tot posibilul sa devina imbuibat cum zici tu, si va mai sfeterisi cate ceva pe ici pe colo cat sa nu bage DNA-ul de seama...
Culoarea politica nu ma intereseaza dar ma intereseaza omul care poate face ceva pentru judetul Vaslui si in special pentru Barlad.
Oricum in politica omul de rand nu are cum sa intre. E un cerc celor rezervati cu multi bani. Mai exista totusi pe ici pe colo cate unul care pare hotarat sa faca ceva pentru electoratul pe care il reprezinta dar de obicei cei mari il marginalizeaza instant.
Am avut din Barlad destui senatori si nu am vazut nimic in plus.
Probabil ca ar trebui sa ma bucur ca trezorierul PSD-ului candideaza la Vaslui dar sunt sigur ca stiind ca judetul Vaslui este fieful PSD se gandeste la o victorie sigura, dar chiar nu ma intereseaza persoana respectiva.
PNL-ul e reprezentat de cineva care a fost menit sa fie "manager" indiferent ca unele firme au fost puse pe chituci si care ia un salar destul de consistent dar care totusi i se pare destul de mic....
La PD-L avem un om care in afara de firma pe care o conduce cu brio as putea zice nu l-am vazut implicat in nici unul din scandalurile politice locale si care are dupa mine cea mai mare credibilitate.
La deputati PSD-ul cred ca va trimite un candidat din Barlad in parlament si sa speram ca incisivitatea omului va fi de bun augur pentru orasul nostru.
Candidatul PD-L este o persoana de bun simt dar care nu cred ca va reusi sa faca fata presiunilor unui mandat parlamentar.
Restul candidatilor care sunt destui de numerosi dintr-o lunga lista de partide si uniuni ale minoritatilor nu i-am vazut , nu i-am auzit si sper sa nu o fac vreodata.Sunt unii care nici macar nu au stiut unde se afla Barladul pe harta , exceptand candidatul PNG-CD care mai este cunoscut in oras.
Am auzit despre tot felul de pacturi si conventii intre partide , intre partide si sindicate....dar as vrea sa stiu si asta e o intrebare care ar trebui sa framante toti candidatii : PE CAND UN PACT CU CETATEANUL DE RAND CARE IN AFARA DE FAPTUL CA ESTE CONSIDERAT DOAR PLATITOR DE TAXE SI IMPOZITE SI VOTANT LA NEVOIE , A AJUNS SA NU SE BUCURE DE RESPECTUL SI BUNASTAREA CARE I SE DATOREAZA. CRED CA AM AJUNS IN PUNCTUL IN CARE NU MAI TREBUIE SA NE INTREBAM CE SA FACEM PENTRU ROMANIA CI ROMANIA SA SE INTREBE CE SA FACA PENTRU OAMENII EI!
Old 11-22-2008, 18:48
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Se pare ca nici natura nu mai tine cu noi barladenii Concert live dar...pe frigu asta cine se risca ?

Sa fie un semn oare?

Cine mai tine minte de vizitele odiosului? Intreb pe cine l-a prins pe CEAUSESCU! Pentru restu va invit sa vizionati primele 10-12 secunde din acest reportaj!
http://www.b-o.ro/Stire-video-MediaT..._NU_VORBE.html
Metoda: se aliniaza oamenii la marginea soselei si pe rind oaspetele da mana cu ei!
Totul e frumos ..e un semn de respect si curtoazie....mai nasol e cind aluneca camera in spate si se vede clar ca NU E NIMENI IN SPATE! Adica ca la cintarea romaniei...pentrui a parea o multime de oameni va rog sa aliniati elevii in sir indian cu fatza catre mine (asa ni se spunea) in acest fel se filmeaza din lateral si se induce TVRistul in eroare ca e o masa mare de oameni ce doreste sa dea mana cu tovarasul!

Diferentza de atunci...e ca cel ce filma stia cum sa atace unghiul!
Pacat

Last edited by AIWA; 11-22-2008 at 18:55.
Reply With Quote
Old 11-26-2008, 16:19
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Se pare ca printre candidati exista si o FANTOMA!
Interesant cum incepe pe ultima suta de metri atacul direct!
Reply With Quote
Old 11-26-2008, 18:10
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Question 8 ani deputat ... ... ...

Si iata ca dupa 8 ani se pare ca aventura lui prin jungla parlamentara cred ca o sa se incheie.
Old 11-27-2008, 02:17
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Jungla parlamentara?
Mai sa fie....daca era o jungla se mai bateau ei sa ajunga acolo?
Reply With Quote
Old 11-28-2008, 05:57
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Frumoase surprize in acesta ultima saptamina electorala!

Pe fondul campaniei oamenii si-au votat iar de alea "speciale"!

Cānd vine vorba de avantaje comune, partidele politice sunt pe aceeaşi lungime de undă. Aşa se face că parlamentarii au votat la final de mandat ca partidele să poată cumpăra terenurile pe care au sediile īn condiţii speciale. Cu avans de 30 la sută şi restul eşalonat pe 5 ani.

Frumos nu?

Iar faza cu cel doi candidati reflecta foarte bine calitatea celor ce au fost si ne-au reprezentat cica in parlament !
Senator PC Marius Marinescu VS Deputat PDL Anca Constantinescu
Reply With Quote
Old 11-28-2008, 14:08
DjNEAGA's Avatar
Member

: http://www.youtube.com/watch?v=zU1eNPEjL2w

E uite ca usor usor am ajuns si la jungla.

http://www.youtube.com/watch?v=fa2Di...eature=channel

Tupeu de presedinte

Si la final : Vorba lu Vadim - Cine esti dumneata sa vorbesti cu mine asa, dute ma ca arati ca o maimuta.

http://www.youtube.com/watch?v=lhjiZ...eature=channel

Avem si animale si comportamente de jungla ... asadar ...

Last edited by DjNEAGA; 11-28-2008 at 14:18.
Reply With Quote
Old 11-28-2008, 18:28
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Cei doi "sacagii" ar fi trebui sa-si retraga candidatura din colegiile din care fac parte daca ar avea macar 6 din cei 7 ani "de acasa". Dar pot sa fac pariu cu oricine ca vor candida.
durerea cea mai mare este daca ar avea vreun vot in afara celui pe care si-l vor da singuri.
Personal nu as vrea sa le platesc salar celor doi pitecantropi
Old 11-29-2008, 09:13
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Hehehe....daca si un amic din cucuresti de ep un forum mi-a spus BA AIWA DA CHIAR ASA E LA VOI....e clar ca am ajuns sa ne stie tara!

balada policitianului trist

campanie pe fata psd barlad

sarmale electorale

alegeri PCR - PSD

manea cu psd

Tare sint curios cine e IRIMIA ? http://www.trilulilu.ro/bizantium
Reply With Quote
Old 11-29-2008, 09:39
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Aiwa, daca ne uitam la cei din structurile de conducere ale tuturor partidelor incepand de la sus in jos si de la stanga la dreapta vom descoperi ca sunt formate din fostii membrii ai defunctului PCR. Mare lor majoritate au fost directori secretari de partidi membrii ai organelor glorioase de control si care s-au vopsit intr-o zi de decembrie in aparatori ai libertatilor desi ani de zile au indoctrinat amenintat si sanctionat oamenii simpli. Cand au constatatat ca erau prea multi sa conduca unicul partid aparut (FSN) au trecut in alte partide si au invatat repejor statutul noului partid si au asteptat sa promoveze. Dupa 19 ani suntem condusi tot de fostii membrii de partid si daca va uitati la aspectul fizic si moral vei vedea ca arata identic cu fostii membrii PCR. Inainte se agitau stegulete de hartie...acum se agita esarfe sau se poarta la gat ca asa e trendy. Unde sunt cei care in anii 90 apareau la televiziuni si isi enuntau dizidenta? Ii vom gasi in diferite organe de control platiti pe bani grasi si batandu-se pe burta cu cei care cu ani in urma ii oropseau. Sau poate nu au fost chiar asa de orpsiti si schingiuiti pe cat le-a placut sa se laude.
Politicianul roman este o combinatie groteasca de nerusinare lipsa de respect fata de omul de rand , cu un feroce reflex pavlovian la "ciolan". Suntem obligati sa votam o haita de lupi
Old 11-29-2008, 11:05
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Tica eu nu pot spune decat ca a sosit poate momentul sa nu mai votam sloganuri, promisiuni sau mai ales partide!
CI SA VOTAM OAMENI!
Reply With Quote
Old 11-29-2008, 11:30
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

deci maine la vot...............bine ca s-a terminat campania electorala...pt ca la noi la romani , campaniile astea electorale sunt pline de ipocrizie .......de-ar fi candidatii mereu asa cum sunt in campaniile electorale poate tara asta ar avea un alt viitor....eh....
Old 11-29-2008, 11:50
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Cum vedem noi!
Jurassic Park īn Casa Poporului

Cum ne vad altii!
PRESA STRĂINĂ: „Romānii se īntorc la foştii comunişti“

PS
Se pare ca la noi a fost totusi o campanie calma nu de alta dar unii au niste afise ....Dzeule!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	voteaza omu.jpg
Views:	171
Size:	161.1 KB
ID:	2796  Click image for larger version

Name:	PSD furam tot.jpg
Views:	164
Size:	37.4 KB
ID:	2797  

Last edited by AIWA; 11-29-2008 at 12:07.
Reply With Quote
Old 11-30-2008, 18:38
DjNEAGA's Avatar
Member

Hm .. au fost Aiwa ) si daca e adevarat ce`a ce se aude atunci cand vrei sa ne ducem la iris pe trotuarul de la amicii trebuie sa il sunam pe Solomon sa`l intrebam daca avem voie sa trecem.

Acum nu stiu de cand si pana cand vicele isi ia el strazile si trotuarele, maine poate ne ia si boschetii, dar sa te ei la cearta cu ce`i de la PDL ca aici e locu PSD`ului e de tot rasu.

Parca lipirea afiselor electorale se face numai in spatiul amenejat nu si pe garduri la oameni.
Old 11-30-2008, 23:12
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

ceva rezultate si la noi...stie cineva?
Reply With Quote
Old 12-01-2008, 00:39
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

ADRIAN SOLOMON DEPUTAT cu 50,5 % din voturile valabil exprimate!
Old 12-01-2008, 04:51
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Adio somn dulce in parlament! Adrian o sa trezeasca toti somnorosii ce dorm in fotolii!
Reply With Quote
Old 12-01-2008, 07:04
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista

Quote:
Originally Posted by AIWA View Post
Adio somn dulce in parlament! Adrian o sa trezeasca toti somnorosii ce dorm in fotolii!
da ai mare dreptate, de acum parlamentul va prinde un pic de culoare....mai ales ca adrian solomon nu e genul de om care sa taca....felicitarile mele! cred ca am trimis pe cine trebuie sa ne reprezinte...nu vreun mosneag somnoros..care ar fi dormit 4 ani de acum incolo pe banii nostri....
Old 12-01-2008, 10:16
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

Felicitari Adrian Solomon! ,,aaa m-am uitat la filmuletele cu celebritatile la vot ,,,se pare ca Daniel Dragan nu era pe lista cu adresele ,,am vazut ca a fost trecut separat.ehhh nici de data asta nu l-a ajutat norocul ,,cred ca e timpul sa se lase .
Reply With Quote
Old 12-01-2008, 17:47
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

pana acum se plangea primaria ca nu are sprijin de la guvern si de la prefect...acum sa vedem ce-o sa fie...
daca intr-un an de zile vom avea sosea de centura atunci s-a meritat trimiterea lui solomon acolo...daca nu....atunci ar trebui sa-i tragem de urechi....
nu sunt un simpatizant a lui solomon...si mai ales al psd-ului (pe 99% din ei i-as impusca daca ar fi legal...sau daca as avea o pusca ...)...dar hai sa vedem ce-o sa fie...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules