Decembrie si in BARLAD! - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-10-2005, 17:39
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Default Decembrie si in BARLAD!

A aparut bradul au aparut si celebrele beculetele pe stilpi dar, ca element de noutate azi am vazut ceva mai deosebit intre stipi .... nu mai sint celebrele stelutze ci au aparut niste ghirlande deosebite montate de 2 masini NEjudetene! Cum vi se par?
Ne fac cei de la conducere o surpriza de sarbatori? Nu de alta dar au mai aparut si 4 boxe outdoor ce incadreaza bradul!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	10dec2005 01.jpg
Views:	296
Size:	173.1 KB
ID:	229  Click image for larger version

Name:	10dec2005 02.jpg
Views:	268
Size:	162.5 KB
ID:	230  
Reply With Quote
Old 12-10-2005, 17:58
dragon_mihai dragon_mihai is offline
Junior Member

) hai ca-i buna aiwa, de parca nu am vedea stele orisicand prin barladul asta...mai avem nevoie si de ghirlande
Reply With Quote
Old 12-10-2005, 21:03
cipD's Avatar
cipD cipD is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to cipD

Aproape in fiecare an cei de la conducere au avut surprize pt noi si se pare ca si anu acesta vor impodobi orasul ceva new rezultatul il vom vedea cu sigurantza in cateva zile si sper ca unul bun ... cat au mai costat?! putzin cu sigurantza
Reply With Quote
Old 12-10-2005, 22:02
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

Quote:
Aproape in fiecare an cei de la conducere au avut surprize pt noi si se pare ca si anu acesta vor impodobi orasul ceva new rezultatul il vom vedea cu sigurantza in cateva zile si sper ca unul bun
aproape asta e un termen asa de relativ ca in cei 4 ani in care a fost primar Juverdeanu ...."aproape" nu am vazut nimic....(nu ca as fi vazut mai mult la Craus si Gavan..)....ideea vine de la masinile nejudetene...care montau stelute...si mai ales ca primaria vrea sa concesioneze iluminatul public in barlad...asta inseamna ca cel ce va castiga licitatia va avea drepturi si asupra stalpilor de iluminat...in consecinta a cablurilor TV...(iata de unde sare iepurasul)....
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 00:05
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Era si timpul sa mai apara si altceva in afara de beculetele alea colorate insirate simplu pe-o sarma..
Old 12-11-2005, 01:27
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

pfuai nu potzi face nika in Barlad-ul asta,, stau paparazzi cu aparatele foto pe dupa perdele!!! hihihi
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 14:14
Junior Member

In concluzie, spun asa:
Barladul are paparazzi, nelipsitele stelute, mai nou insotite de ghirlande, si uriasul brad din fata primariei si asta-nsotit de binecunoscuta instalatie...DAR...uitam cea mai importanta problema:
Ne Va Aduce Mos Craciun Zapada ?
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 14:18
lucia_lia2000 lucia_lia2000 is offline
Junior Member

Boxele au o explicatie: vom avea colinde si cantece de Craciun prin statie. Si focuri de artificii cica mai faine ca la revelionul trecut. Asta probabil ca sa compenseze ca nu vom avea voie sa bubuim cu petarde prin oras Cu ghirlandele, stati sa le vedem aprinse si dupa, mai comentam.
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 16:47
catacaz's Avatar
catacaz catacaz is offline
Junior Member

Nu fiti rai mai copii...
Eu m-am mutat de ceva timp din Barlad si ma uit la mesajele voastre si la Livecam si nu pot sa cred cat sunteti de rai (unii dintre voi). Acum stau in ardeal si pe aici de sarbatori e cam la fel ca in fiecare zi a anului. Doar unii dintre comercianti si-au pus prin ferestrele magazinelor cate un bradut din plastic, in rest nimic... Mi-e dor de atmosfera de sarbatori din Barlad cu toate luminitile si colindele din centru. Mi-e dor de oamenii de acolo, de prieteni. Bucurati-va!
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 16:49
catacaz's Avatar
Junior Member

Am uitat sa va spun... e si o parte frumoasa aici... am zapada de 3 saptamani! ... yupiiiiii
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 17:16
Junior Member

ai dreptate catacaz...poate de asta nu ne mandrim catusi de cat cu barladu`nostru: pt ca nu stim cum e in alta parte.
Dar atata vreme cat fiecare din noi poate sa-si exprime nemultumirea si poate sa-si dea cu parerea in privinta de mai bine, de ce sa nu o faca?

...orisicum, tot tu esti mai fericit, doar de`...ai zapada, nu ca noi
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 17:43
catacaz's Avatar
Junior Member

cel mai fericit ca e zapada e catelul meu! Eu m-am saturat deja de ea.

dragon_mihai vad ca esti suparat din cauza lipsei de zapada ... las' ca exact peste o saptamana vin in Barlad si o sa-ti aduc ceva zapada.
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 17:44
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

La ce ger e acuma afara, ninge sigur!
Old 12-11-2005, 17:50
Junior Member

sa de-a domnu`(primar) sa fie cum zici ru djlion.
Te-astept catacaz. Ai grija ca o sa te tin minte.
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 17:52
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh
aproape asta e un termen asa de relativ ca in cei 4 ani in care a fost primar Juverdeanu ...."aproape" nu am vazut nimic....(nu ca as fi vazut mai mult la Craus si Gavan..)....ideea vine de la masinile nejudetene...care montau stelute...si mai ales ca primaria vrea sa concesioneze iluminatul public in barlad...asta inseamna ca cel ce va castiga licitatia va avea drepturi si asupra stalpilor de iluminat...in consecinta a cablurilor TV...(iata de unde sare iepurasul)....
FALS: LA CRAUS a fost prima data cind am vazut BARLADUL luminat ca in capitala....chestia care era....noua.... era ca....mereu daor vechile ghirlande ale lui Craus se foloseau ....acum sint astea noi...curios montate de o firma nejudeteana..adica banii se duc in alta parte si nu la noi in judetz..asta ma doare

lucia_lia2000
Da astea da..e o chestie ok...mai ales ca vechile difuzoare erau de pe vremea impuscatului si erau ca vai de ele..astea macar sint noi ..si suna clar si bine...sa speram ca in afara de colinde vom mai auzi si un mesaj doua din partea conducerii! Sa vedem ce o sa fie cu "gatitul" bradului!
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 17:55
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by djlyon
La ce ger e acuma afara, ninge sigur!

Si daca nu e asa cum sa fie mincinosul???

catacaz
Ada omule mai multa...daca tot aduci...nu doar o sacosa...

wxdj
Din pacate nu am perdele eram pe bloc si ...faceam teste la 10x optic:P cind mi-au atras atentia indivizii
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 18:11
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by AIWA
acum sint astea noi...curios montate de o firma nejudeteana..adica banii se duc in alta parte si nu la noi in judetz..asta ma doare
Pai si cine din judet facea instalatie din asta noua si moderna?
Old 12-11-2005, 18:11
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by AIWA
Si daca nu e asa cum sa fie mincinosul???
Eu n-am vazut niciodata pe asa ger sa ploua
Old 12-11-2005, 18:13
catacaz's Avatar
Junior Member

hai ca simt miros de afacere ... care mai doreste? la comenzi mai mari fac reducere. (pentru partii, oameni de zapada, etc.)
Reply With Quote
Old 12-11-2005, 18:19
catacaz's Avatar
Junior Member

"vechile ghirlande ale lui Craus se foloseau ....acum sint astea noi...curios montate de o firma nejudeteana..adica banii se duc in alta parte si nu la noi in judetz..asta ma doare"

De obicei la chestii din astea se face o intreaga comisie care analizeaza diferite oferte de la diferite firme. Nu cred ca ti-ar fi convenit sa platesca "o firma de la noi din judet" mult mai mult si sa faca o treaba mai naspa. Doar e economie de piata... Din partea mea putea sa fie si o firma din Paris si sa arate Barladul ca Champs-Elysee (parca asa se scrie) daca era ieftin...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules