CARE ZIAR MINTE si CARE ZIAR NU MINTE? - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Generalităţi > Mass-Media

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2008, 02:05
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Default CARE ZIAR MINTE si CARE ZIAR NU MINTE?

Foarte grea intrebare!
http://www.adevarulvs.ro/index.php?m...s&id_news=6565
Citim:
Quote:
...Chiar dacă sloganul campaniei electorale a PSD este „Eu iubesc Bârladul“, pe 3 mai, bârlădenii au arătat că ei nu îl iubesc asa tare pe Constantin Constantinescu încât să iasă în ploaie pentru el Loredana Groza a concertat doar pentru vreo 300 de persoane, cei mai multi fiind membri PSD.....
si mai citim
Quote:
...În fata a cel mult 200-300 de spectatori, majoritatea fiind membri social democrati cu steaguri în mâini si cu pancarte pro Constantinescu, au cântat câtiva cântăreti de muzică populară ai Ansamblului „Balada“, o trupă rock, după care Adrian Solomon, presedintele PSD Bârlad, a prezentat echipa candidatilor la functia de consilieri locali si judeteni ai PSD Bârlad si pe primarul Constantin Constantinescu, candidat pentru încă un mandat din partea PSD la Primăria Bârlad.....
http://www.obiectivdevaslui.ro/index...s&id_news=3543
Citim:
Quote:
...În ciuda temperaturii scăzute şi a ploii, sute de oameni au ţinut să ia parte la mult aşteptatul concert al Loredanei Groza, aflată la Bârlad pentru prima dată. ....
http://www.monitoruldevaslui.ro/news...c2fe4259b87328
Citim:
Quote:
...Concertul divei a strâns în piata din centrul orasului peste 3.000 de localnici, care zeci de minute au dansat pe ritmurile celor mai cunoscute melodii ale sale si i-au scandat numele la scena deschisa.....
Reply With Quote
Old 05-06-2008, 02:08
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Marturisesc ca nu am fost asa ca intreb si eu pe cei ce au fost....nu e ceva ciudat ...unii spun cateva sute....altii cateva mii?
Pina la urma ......e ceva sa ai 3000 (TREI MII) de barladeni nu? Sau nu au fost nici macar 1000 (UNA MIE)

Rog nu aberati ca iar deranjeaza si iar se muta subiectul la offtopic (gen cel cu Troita )

PS
Lyon tu ai fost....am incredere in aproximarea ta (ai mai filmat si la Holograf si te stiu neutru) ...care e adevarul!?

Last edited by AIWA; 05-06-2008 at 02:10.
Reply With Quote
Old 05-06-2008, 07:59
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

In primul rand: in afara de adevarul de vaslui, care e doar o fituica si nu ziar si deci nu intra in comparatie, si Obiectiv si Monitorul au cifre corecte, doar ca sunt din momente diferite ale serii.

La Travka si la inceputul prezentarii candidatilor PSD au fost intr-adevar doar cateva sute de oameni pentru ca ploua. In timpul prezentarii candidatilor ploaia s-a oprit, iar lumea a inceput sa se adune, incat pe la jumatatea show-ului cu Loredana se adunasera intr-adevar peste 3.000 de oameni.

3.000 de oameni sunt inca putini, pentru ca in anii din urma la Voltaj si Banica Jr. au fost intre 10 si 15.000 de oameni. Dar atunci nu a plouat.

La Holograf nu a fost chiar asa de multa lume ca la alte concerte pentru ca a fost intr-o zi de miercuri, si nu in week-end.
Old 05-06-2008, 09:39
UNOwen UNOwen is offline
Banned

Send a message via MSN to UNOwen Send a message via Yahoo to UNOwen Send a message via Skype™ to UNOwen

Mi-as dori sa aflu opinia unora din cei ce au fost CU ADEVARAT la concert .. asa am afla catzi barladeni au vizionat ¨show-ul¨
Reply With Quote
Old 05-06-2008, 14:22
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

au vizionat show-ul mult mai multi decat cei care au vizitat acest thread, deci nu se poate face o analiza bazandu-te pe asta, si ca sa o scurtez vor unii sau nu, cu show sau fara, e primar sigur si cred ca din primul tur.
Old 05-06-2008, 21:56
UNOwen UNOwen is offline
Banned

Send a message via MSN to UNOwen Send a message via Yahoo to UNOwen Send a message via Skype™ to UNOwen

Quote:
Originally Posted by hocus View Post
au vizionat show-ul mult mai multi decat cei care au vizitat acest thread, deci nu se poate face o analiza bazandu-te pe asta, si ca sa o scurtez vor unii sau nu, cu show sau fara, e primar sigur si cred ca din primul tur.
M-as bucura sa ajunga iar.. dupa cate am auzit.. a facut mai multe pt. barlad decat au facut totzi primarii la un loc (cei de dupa si inainte de ´89) .. nu stiu cat e corect si cat nu .... cert e k eu l-as vota...
Reply With Quote
Old 05-07-2008, 23:18
morph3o's Avatar
morph3o morph3o is offline
Member

asa e .e singurul primar care a facut ceva pt orasul asta.are votul meu
Old 05-08-2008, 19:11
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

4 ani de zile nu a miscat un deget in privinta canalizarilor si a soselelor. Acum cand e foame de voturi face sosele la rapid si se asfalteaza tronsoane intregi pe deal in 2 zile( faza frumoasa e ca au asfaltat si canalele). Acum in campanie se asfalteaza si pe la stadion prin craterele din spate de la blocul turn. Azi am vazut chiar si escavatoare prin Podeni, trageau de zor. Votul meu il va avea abia cand voi vedea strazile facute si curatate( sa nu mai gasesc un "kil" de praf peste noapte pe jaful de masina, cand va exista o sosea de centura pe traseul original, adica dupa Podeni si cand voi vedea redeschis Cinema-ul, facut intre timp Multiplex( vise). Mai ales ca vad zi de zi un promo in care UE te roaga sa ii iei banii nerambursabili sa faci ceva cu ei daca ai un proiect viabil.
Old 05-08-2008, 19:36
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Tot n-ai mai descoperit cum albumul foto de noapte are mai multe vizualizări de câţi locuitori are Bârladul?
Old 05-09-2008, 04:20
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
4 ani de zile nu a miscat un deget in privinta canalizarilor si a soselelor. Acum cand e foame de voturi face sosele la rapid si se asfalteaza tronsoane intregi pe deal in 2 zile( faza frumoasa e ca au asfaltat si canalele). Acum in campanie se asfalteaza si pe la stadion prin craterele din spate de la blocul turn. Azi am vazut chiar si escavatoare prin Podeni, trageau de zor. Votul meu il va avea abia cand voi vedea strazile facute si curatate( sa nu mai gasesc un "kil" de praf peste noapte pe jaful de masina, cand va exista o sosea de centura pe traseul original, adica dupa Podeni si cand voi vedea redeschis Cinema-ul, facut intre timp Multiplex( vise). Mai ales ca vad zi de zi un promo in care UE te roaga sa ii iei banii nerambursabili sa faci ceva cu ei daca ai un proiect viabil.
Sa inteleg ca pana acum nu ai mai votat pe nimeni.Tot nu imi aduc aminte sa fi facut ceilati primari ce vrei tu sa faca.....
Old 05-09-2008, 14:05
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

a inceput campania electorala si pe forum ?
macar aici puteam sa criticam...acum nici aici nu se mai poate...

cate ceva au facut si primarii dinaintea actualului....cred ca unul din ei a facut 4 benzi pe republicii de la confectii la irb ... asta nou le-a redus la 2

a mai stricat si strada confectii-gara...si si-a mai lasat amprenta si pe confectii-iesirea din oras

e bine...e bine...avem conducatroii pe care-i meritam
Reply With Quote
Old 05-09-2008, 14:21
UNOwen UNOwen is offline
Banned

DjLyon .. inkide thread .. gata .. k se da in campanie electorala, vorba lui dadosh.. si eu nu voiam asta ..
Reply With Quote
Old 05-09-2008, 14:50
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh View Post
a inceput campania electorala si pe forum ?
macar aici puteam sa criticam...acum nici aici nu se mai poate...

cate ceva au facut si primarii dinaintea actualului....cred ca unul din ei a facut 4 benzi pe republicii de la confectii la irb ... asta nou le-a redus la 2

a mai stricat si strada confectii-gara...si si-a mai lasat amprenta si pe confectii-iesirea din oras

e bine...e bine...avem conducatroii pe care-i meritam
Critica linistit....
Au facut 4 banzi de la Confectii la IRB dar eu nu tin minte sa fi fost vreodata 4 benzi de circulatie.Din cate tin minte 2 benzi erau tot parcari exact in aceleasi zone numai ca nici macar nu erau legale.Adrian vrea centura....si vreau si eu centura...dar de unde banul?Eu nu cred ca este important ce s-ar fi putut face ca asa toti promit marea cu sarea incepand de la Baselusi terminand cu ultimal primar de catun.Parerea mea este ca in comparatie cu ceilati primari actualul tot a mai facut ceva.Dar suntem pesimisti prin definitie si intotdeauna vedem jumatatea goala a paharului....
Old 05-09-2008, 17:52
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

De la UE bani de centura. Dati-mi proiectul in mana ca ma duc eu sa cer banii. sa mor eu de nu, te roaga altii sa le iei banii sa ii cheltui dar noi NUUUUUUUUUUUUU. Tot aud la stiri cate sume nu au fost cheltuite de romani pentru infrastructura, iar banii au plecat inapoi.
Credeti-ma ca nu as avea nimic de obiectat daca firma domnului primar ar face soseaua de centura, daca ar repara strada de la confectii la gara si ar face acolo parcare in afara benzilor de circulatie sa nu se mai parcheze pe ambele sens de circulatie, incat prin preajma talcioc-ului abia sa ai loc de trecere.
Deja merg pe ideea ca scopul scuza mijloacele. Dar credeti-ma ca am un gust tare amar cand vad atata de facut in orasul asta si muuulte imagini cu al nostru primar mai nou chiar si pe hotel.
Nu am nimic impotriva sa fiu aburit, dar macar sa mi se ia fata cu ceva concret. Cu totii platim taxele la zi chiar daca suntem soferi, chiar daca nu. Jos palaria pentru parculetele dintre blocuri, pentru locurile de joaca ale copiilor, dar eu soferul nu vad nimic. Vad, gropi, oameni ce sparg strada sa isi traga o canalizare si o lasa asa; vad peticeli in asfaltul turnat de mantuiala acum maxim o luna pe o ploaie mocaneasca, cum am precizat la vremea respectiva, care acum nu prea mai vrea sa stea in distinsele gropi.
Iar referitor la politica facuta pe acest forum, lipsa de obiectivitate si impartialitate, pupincurism politic, prefer sa ma abtin, nu de alta dar presimt ca iar se adauga una bucata pumn in gura si dispare thread-ul.
Old 05-10-2008, 07:21
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Talking

Adrian vorbesti de parca chiar ai sti ce inseamna sa pui mana pe un fond european indiferent ca esti SRL sau administratie locala...
Iar de faza cu politica pe forum si cu pupincurismul politic cred ca esti chiar deplasat si de aceea chiar te rog sa-mi arati si mie pupincurism politic aici pe forum. Cine are o opinie politica nu inseamna ca e pupincurist si automat impartialitatea dispare(deh interesele de partid ).Politica nu este pentru al de mine sau de tine sau cei care postam pe aici.Noi suntem "opinia" si nici macar publica.si acum ridic o intrebare: Ce ai face daca ai fi primar al Barladului?
Dar vreau niste raspunsuri nu din burta ci efectiv concret pe cifre si fapte.Pe aici isi mai arunca ochiul si cate un inginer si cate un economist si chiar ii rugam sa sustina si sa infirme cele argumentate.Iar daca ideile sunt aplicabile in practica si nu raman la stadiul de teorie, atunci sa cautam sa o impunem in Consiliul local. Dar ma tem ca totul are sa fie ca la televiziuni: talk-show-uri dezbateri etc.Asa cum am mai spus de experti politici si teoreticieni sunt satul.Fa ceva concret pentru orasul asta si expune aici ca doar e si orasul tau.De cate ori ai vorbit la primarie sau la politie sau oriunde in orasul asta ? Nemultumiri avem toti dar cel putin eu ma bucur cand vad si ceva pozitiv facut. Vorbim de legalitati ne uitam la firmele altora si ne gandim ca face si drege. Dar sunt sigur ca daca oricare din noi ar avea o functie de conducere pe undeva si-ar folosi pozitia pentru a-si face favoruri personale lui , firmei lui sau familiei lui ca sa nu mai zic de prieteni lucruri demonstrate pe deplin si in afara. Chestia asta este exact ca povestea ospatarului: un ospatar care nu face bacsis e un ospatar prost.

Last edited by ticabd; 05-10-2008 at 07:30.
Reply With Quote
Old 05-10-2008, 09:08
UNOwen UNOwen is offline
Banned

Quote:
Originally Posted by ticabd View Post
[........]Dar sunt sigur ca daca oricare din noi ar avea o functie de conducere pe undeva si-ar folosi pozitia pentru a-si face favoruri personale lui , firmei lui sau familiei lui ca sa nu mai zic de prieteni lucruri demonstrate pe deplin si in afara. Chestia asta este exact ca povestea ospatarului: un ospatar care nu face bacsis e un ospatar prost.
Touché!
Reply With Quote
Old 06-06-2008, 22:42
Fallen Angel Fallen Angel is offline
Member

Nici un raspuns inca?)

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules