dreptul la replica - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-21-2008, 18:55
bradulet bradulet is offline
Junior Member

Default dreptul la replica

Daca primarul Barladului vrea un oras curat si frumos,de ce Primaria nu ia nici o masura cu cei care mazgalesc (grafiti)peretii cladirilor din oras.Un exemplu:langa Biserica Adventista s-a consolidat si reparat o cladire si care a facut si un gard inalt de beton frumos varuit pe care ,intr-o noapte si-au lasat amprenta asa zisii "artisti" in ale grafiti;ca sa nu mai vorbesc si despre "amprentele" lasate pe SALA DE SPORT, despre care am mai vorbit,dar persoanele de la FORUM si-au permis sa-mi blocheze mesajul, pentru ca sa nu fie citit si de alti vizitatori;asa ca domnilor de la FORUM(BARLAD-ONLINE),daca orice persoana este libera sa scrie impresiile pe acest site ,de ce blocati mesajul meu!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Old 05-21-2008, 20:23
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Din cate vad eu postul tau in despre care zici ca a fost blocat este vizibil si este in sectiunea "grafitti" a forumului
Old 05-21-2008, 20:34
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian

Acei tineri care au mazgalit peretii( cui??? bisericii adventiste) trebuiesc repede prinsi si premiati pentu idei originale. Asta de fapt e un re-branding si trebuie platit.
Catre stimatul domn lezat de desenele "fasciste"...mai bine ar pune mana pe o galeata de var si o bidinea daca tot il irita vizual nerusinarea.
Old 05-21-2008, 22:14
morph3o's Avatar
morph3o morph3o is offline
Member

oricum primaria nu are ce sa le faca.asta e treaba comunitarilor si a politiei.primaria le-a dat cladirea baii publice sa isi arate talentul insa mai mult nu are ce sa faca
Old 05-22-2008, 17:17
cineva cineva is offline
Member

Send a message via Yahoo to cineva Send a message via Skype™ to cineva

sunt de acord ca si acesti oameni care fac grafiti sa aiba anumite drepturi ... sa fie amenajate anumite locuri unde sa sa faca ceea ce vor ei ... nu am nimic impotriva cu asta ... nu spun ca ceea ce "deseneaza" ei nu e frumos ... ci din contra unele sunt foarte reusite dar nu sunt de acord sa faca grafiti pe peretii caselor (un exemplu e chiar vis avis de locatia unde spunea "bradulet" casa care e varuita foarte frumos ... ) si a gardurilor mai ales unde arata bine si e varuit de curand ... deoarece nici mie daca mi-ar face un grafiti pe gardul de la casa proaspat vopsit nu mi-ar conveni .... Asta e opinia mea in legatura cu aceasta problema.
Old 06-09-2008, 15:06
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Send a message via Yahoo to ners
Exclamation E D U C A T I E

Educatie.. e vorba de educatie.. care se face mai mult acasa decat la scoala.. iar acasa e tragic, iar la scoala e dezastru..

"Codul nescris al grafferilor" nu e stiut de incepatori.. nu se da pe monumente, biserici, proprietati private samd.. se da doar pe spatiu public..intai incepi pe cladiri parasite si pe masura ce evoluezi te duci la vedere..

eu nu mai sunt de acord nici cu asa ceva.. vreau legal.

Copchii din zilele noastre sunt de-a dreptul nesimtiti si pe al mai prospat perete dau o porcarie de prost gust.

Hai sa punem mana de la mana si sa ii invatam sa deseneze.. sau sa le dam spatii unde sa deseneze dom'le..

Creativitatea trebuie lasata libera.. e singura care aduce progresul.
Nu blamati .. oferiti alternative
Old 06-09-2008, 18:11
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

eu propun sa se faca graffiti peste gropile din barlad...vor fi mai atragatoare...si nu-l vei mai injura pe primar...ci pe ala ce a desenat groapa in asfalt...

puteti sa incepeti cu confectii-gara...daca gasiti masini pe partea dreapta...cu rotile desumflate...desenati si pe ele..fac parte din....flora..fauna....peisaj.....totuna e...
Reply With Quote
Old 06-24-2008, 18:33
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Send a message via Yahoo to ners

dadosh postul tau e offtopic si nu isi are rostul. Mistocari zic eu ca sunt destui.
Felicitari, tu esti unul dintre ei.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules