Fenomenul Ultras la Barlad ? - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > FC Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-15-2007, 10:06
pending's Avatar
pending pending is offline
Member

Default Fenomenul Ultras la Barlad ?

Tind sa cred ca asa ceva va prinde contur si la noi .. Chiar daca fenomenul nu este privit cu ochi prea buni sunt mandru sa spun ca am luat parte la asa ceva .. Acest ceva care va incanta voua(celor de la tribuna in special) ochiul si auzul .. Acest ceva pe care il denigrati si despre care spuneti ca nu este decat un mijloc de a te bate si de a face scandal .. Cred ca sunt putini dintre voi care mergeti in peluzele din Bucuresti sa vedeti si sa simtiti pe pielea voastra exact ce se intampla .. Ce fel ar arata un stadion fara o peluza plina de suporteri care sa cante 90 de minute fara incetare , care sa fluture steaguri frumos colorate si desenate cu migala unui pictor , care sa realizeze o coregrafie demna de invidiat si mai presus de toate care sa poarte echipa spre victorie ? .. Ceea ce se intampla la Barlad e de laudat .. Putine echipe din liga a 3`a mai au suporteri de genu .. Sper ca intr-o zi sa ajungem la nivelul celor de la U CLuj care isi desfasurau meciurile din liga a 3`a cu casa inchisa si cu niste suporteri patimasi care au purtat echipa din nou spre Liga 1 .. Ar fi multe de zis dar va mai astept si pe voi ca nu vreau sa epuizez subiectul
Reply With Quote
Old 12-15-2007, 15:21
gamer555 gamer555 is offline
Member

sper ca aceia dintre voi care mergeti in peluze la meciurile echipelor mai mari sa luati doar ce e bun de acolo, pentru ca se intampla multe lucruri de ... cacao
mie cel putin mi se pare ca se exagereaza mult cu dusmania si scandalurile pentru un fotbal mult inferior fata de ce e afara...
desi nu sunt un ultras am fost pe toate stadioanele din bucuresti (in peluze) si stiu cum e, dar am si termen de comparatie pentru ca am mai calcat si pe stadioane mari din afara si am fost placut impresionat de comportamentul fanilor.

si o dovada ca nu vorbesc prostii ... espanyol, sevilla, chelsea, barca, arsenal
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	espanyol.jpg
Views:	300
Size:	121.3 KB
ID:	2720  Click image for larger version

Name:	sevilla.jpg
Views:	321
Size:	119.4 KB
ID:	2721  Click image for larger version

Name:	chelsea.jpg
Views:	307
Size:	148.2 KB
ID:	2722  Click image for larger version

Name:	barca.jpg
Views:	292
Size:	148.8 KB
ID:	2723  Click image for larger version

Name:	arsenal.jpg
Views:	294
Size:	141.9 KB
ID:	2724  
Reply With Quote
Old 12-16-2007, 00:41
pending's Avatar
Member

Tot o dati atata in rivalitate .. Noi suntem mici copii pe langa ce se intampla in alte tari .. Polonia , Rusia , Croatia , Argentina , Serbia si multe altele .. La noi inca nu e formata mentalitate .. La noi se merge la stadion pentru a se sparge semintze si nu pentru a incuraja echipa .. http://www.youtube.com/watch?v=S7Inv49Ghr8 .. Priviti aici si invatati cum se sustine o echipa de liga a 3`a in Italia !
Reply With Quote
Old 12-16-2007, 00:50
deathwish deathwish is offline
Senior Member

Adica din ce spui tu pending reiese ca nu am voie sa merg la meci si sa stau sa urmaresc meciul linistit, trebuie neaparat sa cant si sa racnesc tot meciul si sa ies ragusit de acolo ?
Reply With Quote
Old 12-16-2007, 19:26
pending's Avatar
Member

Daca mintea ta iti zice ca trebuie sa mananci seminte tot meciul si sa stai doar sa privesti e problema ta .. Asta e mentalitatea .. Ia si mai vezi ce se intampla prin alte parti .. http://ultrasinside.makeforum.org/ .. Vezi pe aici .. si vezi video asta si zi daca ti`ar place o atmosfera de asta in Romania ... http://youtube.com/watch?v=04dmcdOHsJA&feature=related
Reply With Quote
Old 12-16-2007, 23:03
Senior Member

Prietene nu confunda peluza cu tribuna. E democratie asa ca fiecare se manifesta cum vrea. Unii pot sa racneasca pana nu ii mai tin plamanii ptr echipa ( cum ai racnit tu ptr dinamo azi, mare echipa care a pierdut la vaslui) , iar altii pot manca linistiti seminte.
Reply With Quote
Old 12-17-2007, 11:04
pending's Avatar
Member

E clara daca vorbim cu "racni" ))) ... Bine ca la noi e democratie si turcii , italienii sau englezii sunt mai prosti ca noi si la ei canta tot stadionu .. Daca tot veni vorba de vasluieni sa facem o comparatie.. Sincer nu meritam echipa nici in divizia C unde suntem .. Ei cand erau in C daca va aduceti aminte si au au venit la barlad a-ti ramas cu gura cascata ca aveau steaguri bannere si au cantat tot meciul .. Bravo lor pt asta .. Chiar daca sunt mai spre nord sunt mai emancipati ca noi la capitolul asta .. Peluza lor chiar canta frumos .. Invatati de la ei ca sunt aproape ..
Reply With Quote
Old 12-17-2007, 11:09
Senior Member

Se scrie "ati ramas cu gura cascata"
Reply With Quote
Old 12-17-2007, 11:12
pending's Avatar
Member

Asta era ideea din tot ce am scris eu acolo )))))..Deja devine plictisitor topicu ..
Reply With Quote
Old 12-17-2007, 11:20
pending's Avatar
Member

http://www.youtube.com/watch?v=N10r3uuRaZk .. Supoteri EINTRACHT FRANKFURT

http://www.youtube.com/watch?v=u0rMe2Vyb9E ... Suporteri Panathinaikos

Versuri Horto Magico .. It's a magic weed, give me a little bit to taste, to dream of my PAO and shout as far as God : My Panatha, I love you, like heroin, like a hard drug, like hashish, lsd, for you PAO the whole world is stoned, (or: PAO the whole world is high on you), the whole world. My Panatha, my Panatha, I love you, I love you, wherever you may play I will always follow you, I follow you, PAO here, PAO here, PAO there, PAO there, wherever you may play we will always be together, always together...

http://www.youtube.com/watch?v=uO96_VlLbKc ..... Fossa dei Leoni & Curva Sud Milan

http://www.youtube.com/watch?v=D0NYgAR16QA .. Ascoli Fans

Last edited by pending; 12-17-2007 at 11:41.
Reply With Quote
Old 12-26-2007, 09:38
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default ihaaaa

pending gaseste si tu o echipa cu care sa tii` dinamo ajunge in B!
Reply With Quote
Old 12-27-2007, 14:41
Maryann Maryann is offline
Senior Member

amandoi aveti deoparte .... poate ca in unele tari canta tot stadionul ... dar la noi mai e mult pana sa ajungem acolo :P e foarte bine ca vin la meci si cei din tribuna kiar dak nu canta .... dekt un stadion in care sa fie suporteri doar in peluze .... prefer un stadon arhiplin in care sa cante doar cei din peluze :P totusi ar fi frumos sa cante si cei din tribuna in unele momente ... nu tot meciu ... dar sunt unele momente in care ar fi frumos dak ar canta tot stadionu
Reply With Quote
Old 01-21-2008, 22:39
pending's Avatar
Member

http://www.youtube.com/watch?v=S7Inv49Ghr8 .. Liga a 3`a Italia
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules