graffiti - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-15-2008, 19:04
bradulet bradulet is offline
Junior Member

Default graffiti

Sunt locatar al Bl C1 de pe Republicii 237 din BARLAD.Apreciez faptul ca in data de 14 Aprilie postul MEDIA TV BARLAD,a incercat sa constientizeze pe oameni ca batutul covoarelor, se poate face numai in intervalul de orar stabilit de Asociatie.Problema este urmatoarea:scopul pentru "MEDIA TV" a fost sa faca reclama la parcarea si parcul de joaca pentru copii din vecinatatea SALII DE SPORT,nimic de zis toate bune si frumoase pana aici,dar asa cum au filmat si au luat interviu celor care bateau covoare la o ora nepotrivita tot din vecinatatea SALII DE SPORT,tot asa trebuiau sa se sesizeze si cu asa zisele"desene"(graffiti)pictate atat de provocator pe toti peretii SALII DE SPORT.Dupa "unii", asemenea desene reprezinta o "arta".Dar oameni buni(presupun)!!!!!!! arta adevarata nu sta pe pereti;ci inramata in tablouri sau sub alta forma,in locuri special amenajate.Pentru majoritatea proprietarilor din BlC1 si din blocurile vecine si cred ca si din intreg orasul,asemenea "arta" nu-si are locul in vazul tuturor.De ce ni se "spala "creierul cu asemenea bazaconii vizuale?????? Cine din PRIMARIA BARLAD si-a permis sa dea autorizatie pentru asemenea "istorii"?????,care strica aspectul cladirilor.Oare atat de jos am ajuns,ca nu mai stim ce este de fapt bine si ce este rau???????Daca tot vor sa deseneze,sa li se dea locuri special amenajate in care sa-si "omoare" inteligenta.Rog pe cei in masura sa ia atitudine impotriva degradarii orasului, prin asemenea,si ma repet, asa zisa "arta"!!!!!!.
Reply With Quote
Old 04-15-2008, 20:51
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Apreciez ca ati iesit sa va scuturati covoarele sau sa asistati la aceasta operatie, probabil ca faceti acest lucru destul de des altfel nu ati fi avut cum sa ratati cele cateva reportaje care s-au difuzat la MEDIA TV in ultimul an pe tema grafitti-urilor. Iar despre "scopul" pe care dvs insinuati ca l-ar fi avut realizatorii, acesta a fost atins intr-o alta stire difuzata in aceeasi editie informativa. Spor la scuturat...
Old 04-15-2008, 21:32
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

oameni buni.... COVOARELE NU SE BAT
de aceea s-au inventat aspiratoarele sau matura si farasul...dati mai des cu aspiratorul sau cu matura si nu se vor mai imbacsi de praf...
astia care bat covoare de pasti si de craciun sunt de fapt cei lenesi..

apropo...pietonii care trec pe langa batator sau locatarii din zona ce vina au de trebuie sa respire praful si mizeria astora?

...covoarele "persane" chiar nu se bat si sunt unele care nici nu se spala cu apa...se distruge "lipiciul" de pe dos ...
Reply With Quote
Old 04-16-2008, 15:48
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh View Post
oameni buni.... COVOARELE NU SE BAT
de aceea s-au inventat aspiratoarele sau matura si farasul...dati mai des cu aspiratorul sau cu matura si nu se vor mai imbacsi de praf...
astia care bat covoare de pasti si de craciun sunt de fapt cei lenesi..

apropo...pietonii care trec pe langa batator sau locatarii din zona ce vina au de trebuie sa respire praful si mizeria astora?

...covoarele "persane" chiar nu se bat si sunt unele care nici nu se spala cu apa...se distruge "lipiciul" de pe dos ...
@Dadosh : esti offtopic total
Old 04-16-2008, 20:45
dadosh's Avatar
dadosh dadosh is offline
Senior Member

si tu esti on?
Reply With Quote
Old 04-17-2008, 07:05
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Datoria mea este sa te avertizez cand esti off.Subiectul era despre graffiti si nu despre scuturatul covoarelor!
Considera explicatia ca un avertisment

Last edited by ticabd; 04-17-2008 at 07:07.
Reply With Quote
Old 06-07-2008, 17:41
NHD Crew NHD Crew is offline
Junior Member

Default lol

am placerea sa va anunt ca eu sunt organizatorul activitatii din care a rezultat "mazgalirea"peretilor,si da domnilor, este o arta s sincer imi pare rau ca se mai trezesc cateva personaje din neandertal sa comenteze .oameni buni ,vedeti-va de saracia voastra in continuare(tin sa reamintesc k nu se bat covoarele ) GRAFFITY art not vandalism:>:>:> pt mazgalelile din restul orashului nu sunt eu rsponsabil,mai bn aveti grija de copii vostri sa nu isi mai cheltuie banii de buzunar pe canuri si tigari )
Reply With Quote
Old 06-07-2008, 17:43
NHD Crew NHD Crew is offline
Junior Member

Talking :))

braduletz ,,mirosi a comunism ) :
Reply With Quote
Old 06-08-2008, 07:17
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Cam cat crezi tu ca e arta in picturile de pe pereti aici in Barlad si cat este mazgaleala ?Oare orice om care are un spray in buzunar se pricepe la graffiti?Pentru ca nu cred ca 10 % va reprezinta ca mod de arta cu spui tu.Cat despre sfaturile pe care le dai altora aici pe forum las-o mai moale.
PS: nu vorbi despre comunism ca nici nu l-ai mirosit si nici nu stii ce e ala
PPS: ai un buton de edit; doua posturi succesive = warning
Old 06-09-2008, 14:56
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Send a message via Yahoo to ners
Exclamation Graffiti iz gud.. when done right

Bun.. nu vreti sa vedeti graffiti pe sala de sport?
atunci unde.. ca sincer nici eu nu vreau sa vad betivi pe strada, din fericire sunt baruri si se duc acolo.. la fel si alti oameni cu hobby-uri si activitati..

Presupunand ca vreau sa fac graffiti.. unde ma duc? sa presupunem ca acasa am full si nu mai e loc.. mai dau peste.. apoi?

Sunteti dispus sa platiti din impozit constructia unor pereti? sau panouri?

Dar de RECLAMELE care atarna pe blocuri ce aveti de zis domnule locatar?

Aia nu e spalare de creier? dar emisiunile la care va uitati ce fac? sau publicitatea excesiva? care va fac un consumator !?.

Nu sunteti de acord ok.. nu sunteti obligat sa inghititi asa ceva insa e bine sa veniti cu solutii pentru ca tinerii care s-au apucat nu or sa se opreasca pentru ca nu ii convine unui locatar.. si daca nu "e loc" isi fac baietii.. nu e problema.

Astept cu nerabdare raspunsurile dumneavoastra.. oricine e binevenit sa isi dea cu parerea
Old 06-09-2008, 16:14
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Un graffiti bun e placut. Dar daca mazgalelile din spatele Bancii Transilvania seamana ceva cu graffiti eu ma inchin.Ca sa nu mai zic nimic de cladirea noua dintre respectivul bloc si Altex.....
Old 06-24-2008, 18:35
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Sunt niste porcarii. Baietii care fac ceva de calitate stau in banca lor si foarte rar o sa ii vedeti ca ies. Mazgalelile alea sunt facute de niste copii pana in 14 ani. Copii care daca citesc postul acesta ar fi bine sa ia legatura cu mine. Sa le explic despre ce e vorba.
Old 07-20-2008, 13:13
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Default Baietii vor spatii

Uitati ce poate iesi cand se lucreaza serios...

DETALII AICI
Old 07-21-2008, 18:03
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Question

Quote:
Originally Posted by ners View Post
Sunt niste porcarii. Baietii care fac ceva de calitate stau in banca lor si foarte rar o sa ii vedeti ca ies. Mazgalelile alea sunt facute de niste copii pana in 14 ani. Copii care daca citesc postul acesta ar fi bine sa ia legatura cu mine. Sa le explic despre ce e vorba.

Bagi mana in foc sa sunt si cretini peste 14 ani chiar si cu 18 ani in spate ?

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules