666 prezent in noile pasapoarte,buletine si permise auto - Page 3 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Bârlad > Bârlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-02-2009, 19:45
jean jean is offline
Member

Criza-Jaf-SIGURANTA si PAZA(control total)

CRIZA MONDIALA E CREATIA ARTIFICIALA SI INSTRUMENTUL MASONERIEI PENTRU INSTAURAREA DICTATURII MONDIALE !

Observam ca raul de fapt este promovat la nivel oficial, ca politică de stat, tocmai pentru a destabiliza societatea,
Insecuritatea este prezentata intens pentru ca sentimentul de frica sa iti fie cultivat!
Razboiul impotriva terorismului este dus impotriva noastra , a celor ce nu suntem hipnotizati,ignoranti si de-a dreptul prosti!!!
Si totul pentru a ne face sa acceptam blestematele astea de cipuri.
Nu vi se pare suspect ca au aparut cam multi politisti pe strazi?
Si statul, in ciuda crizei, vrea sa mai angajeze o serie de politisti pentru ordine si paza.
Ne pregatim pentru un stat politienesc?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Baiat Criza Mondiala.JPG
Views:	202
Size:	27.7 KB
ID:	2801  Click image for larger version

Name:	Boc Statul nimanui.JPG
Views:	193
Size:	32.5 KB
ID:	2802  Click image for larger version

Name:	DSC_1767.JPG
Views:	196
Size:	21.0 KB
ID:	2803  Click image for larger version

Name:	DSC_1769.JPG
Views:	173
Size:	22.1 KB
ID:	2804  Click image for larger version

Name:	DSC_1786.JPG
Views:	191
Size:	28.3 KB
ID:	2805  Click image for larger version

Name:	DSC_1793.JPG
Views:	163
Size:	22.1 KB
ID:	2806  Click image for larger version

Name:	DSC_1801.JPG
Views:	189
Size:	21.2 KB
ID:	2807  Click image for larger version

Name:	DSC_1802.JPG
Views:	184
Size:	14.4 KB
ID:	2808  

Name:	DSC_1804.JPG
Views:	176
Size:	20.6 KB
ID:	2809  Click image for larger version

Name:	DSC_1805.JPG
Views:	183
Size:	23.9 KB
ID:	2810  Click image for larger version

Name:	DSC_1809.JPG
Views:	182
Size:	16.6 KB
ID:	2811  Click image for larger version

Name:	DSC_1812.JPG
Views:	173
Size:	21.7 KB
ID:	2812  Click image for larger version

Name:	DSC_1814.JPG
Views:	181
Size:	21.6 KB
ID:	2813  Click image for larger version

Name:	DSC_1815.JPG
Views:	181
Size:	16.8 KB
ID:	2814  Click image for larger version

Name:	DSC_1817.JPG
Views:	155
Size:	19.8 KB
ID:	2815  Click image for larger version

Name:	DSC_1818.JPG
Views:	172
Size:	23.7 KB
ID:	2816  

Name:	DSC_1820.JPG
Views:	202
Size:	12.9 KB
ID:	2817  Click image for larger version

Name:	DSC_1821.JPG
Views:	172
Size:	12.7 KB
ID:	2818  Click image for larger version

Name:	DSC_1823.JPG
Views:	191
Size:	15.8 KB
ID:	2819  Click image for larger version

Name:	Jaf de criza.JPG
Views:	177
Size:	24.0 KB
ID:	2820  Click image for larger version

Name:	mai multi politisti pe strada.JPG
Views:	194
Size:	18.1 KB
ID:	2821  Click image for larger version

Name:	O paza mai buna tvr.JPG
Views:	178
Size:	26.9 KB
ID:	2822  
Reply With Quote
Old 03-02-2009, 20:25
jean jean is offline
Member

Iata cum se implanteaza un microcip RFID in mana dreapta.Cipurile biometrice din documente sunt doar un pas intermediar pana la implantarea pe mana drepata sau pe frunte.

"Si ea ii sileste pe toti, pe cei mici si pe cei mari, si pe cei bogati si pe cei saraci, si pe cei slobozi si pe cei robi, ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte, incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, decat numai cel ce are semnul, adica numele fiarei sau numarul fiarei. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este 666. "Apocalipsa 13.
Attached Files
File Type: avi Implantarea Cipului 666 in mana dreapta.AVI (1.66 MB, 184 views)
Reply With Quote
Old 03-08-2009, 14:06
jean jean is offline
Member

Danion Vasilee ce suntem minţiti de catre autoritati?
VIDEO:http://apologeticum.wordpress.com/20...re-autoritati/

Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu miliueste-ma pe mine pacatosul/pacatoasa si pe toata lumea Ta !

Avem nevoie de ierarhi care sa fie modele. Pana la sfarsitul veacurilor, Biserica va avea ierarhi cu viata sfanta. E mare inselarea ? Va fi mare si cuvantul proorocesc al ierarhilor cu viata sfanta. Ne ofera oare mai multa siguranta aceste pasapoarte noi? NU ! Au mintit reprezentantii Ministerului de Interne, atunci cand au spus cu diferite prilejuri ca noile pasapoarte nu pot fi falsificate ?! AU FOST DEJA FALSIFICATE ! (…) De ce suntem mintiti ? Pentru a ni se adormi constiinta, pentru a primi aceste noi acte. Si maine ni se va spune : ne iertati am gresit… iata ca noile pasapoarte pot fi falsificate. Sa renuntam la aceste pasapoarte nesigure si sa primim microcipurile in corpurile noastre, in trupurile noastre. Acelasi minister care ne-a mintit ieri, ne va minti si maine ! Si daca sinodul Bisericii va asculta si de ministerul de Interne in loc sa asculte de invatatura Cuviosilor, va avea plata in Cer cu cei de la ministerul de Interne.. si nu cu Sfintii si cu Cuviosii. (…) Ne aflam in fata unei noi dictaturi.

discursul lui Danion Vasile din cadrul
conferintei “MICROCIPUL si semnele vremurilor”
din 27.02.2009 de la Piatra Neamt

Fratele Danion readuce in actualitate cuvintele patriarhului Tihon, adresate comunistilor de ieri si de astazi :

„Ne întoarcem cu profunda durere spre acesti monstri si le adresam un avertisment de care sa se teama : Smintitilor ! Reveniti-va ! Încetati masacrele ! Purtarea voastra nu e numai cruda, ci cu adevarat satanica, vrednica de focul cel vesnic în viata viitoare si de un blestem înfricosator asupra urmasilor vostri aici pe pamânt! În numele puterii pe care ne-a dat-o Dumnezeu, va excomunicam, aruncând asupra voastra anatema, daca purtati înca numele de crestin, caci prin nastere ati apartinut Bisericii Ortodoxe”.

Si voi, credinciosi copii ai Bisericii lui Hristos, departati-va de acest neam ucigas, dupa cuvintele Sfântului Apostol Pavel: „Îndepartati pe cel rau din mijlocul vostru” (I Corinteni 5, 13).

Ei smulg Bisericii puterea si bunurile ei datorita armelor ucigase, dar voi rezistati prin puterea credintei, îndreptând catre Domnul rugaciunile voastre de cerere. Daca e necesar sa suferim pentru Hristos, va îndemn, copii mult iubiti ai Bisericii, sa suferiti împreuna cu noi! Tuturor va lansez o chemare, voua pastorilor si voua episcopilor, fii si fiice întru Hristos: Grabiti-va sa propovaduiti pocainta! Rugati-va sa înceteze acest conflict fratricid si aceste distrugeri! Chemati la pace, la dragoste, la unire! (Scrisoare pastorala din 19 ianuarie 1918).
Reply With Quote
Old 03-08-2009, 19:34
sTop sTop is offline
Junior Member

Exclamation re ... Deja e o lupta pierduta ...

Salut prieteni ,

Deja este o lupta pierduta ,
comisiile parlamentare au aprobat pasapoartele biometrice .

Eu cred ca lupta cu "fiara" este pierduta ...
pentru ca suntem prea putin informati si mult prea indiferenti
si ... nu in ultimul rand ... toate trec intai prin stomac ..
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 20:10
jean jean is offline
Member

Lupta nu este pierduta si nu va fi pierduta.
Nu trebuie sa deznadajduim.Nici Sfantul Stefan cel Mare n-a deznadajduit in fata imenselor ostiri otomane.Pentru ca oricat de putini si de "mici" suntem,atunci cand luptam pentru dreptate si Adevar nu putem decat sa invingem.

"Este vremea muceniciei!
Luptaţi până la capăt! Nu vă temeţi!
.................................................. .................................................. ..
articolul intreg la:http://victor-roncea.blogspot.com/20...tin-parvu.html
acesta este doar un fragment dinspre finalul apelului:
Să rezidim neamul acesta! Dar nu vom putea izbândi lucrul acesta dacă nu ne vom rezidi fiecare în parte sufletele noastre. Să ne pocăim şi să ne punem cenuşă în cap, ca să ne dea Domnul harul şi puterea de a primi mucenicia. Va trebui să creăm mici fortăreţe, mici cetăţui de supravieţuire, la sate, acolo unde mai sunt încă oameni care pricep şi îşi amintesc Rânduiala, unde să avem pământul nostru, şcoala noastră – în care să ne creştem copiii în duhul aceasta ortodox, să avem spitalele şi moaşele noastre. Copiii încă de la naştere trebuie protejaţi - pentru că, după cum vedeţi, vor să implanteze acest cip pruncului la naştere.
Fiecare este dator să-şi mântuiască sufletul. Fiecare să se intereseze şi să vadă că ne aflăm în faţa unui moment de cumpănă în care ai de ales: să-ţi pierzi sufletul sau să-ţi salvezi sufletul. Cel care nu s-a interesat până acum, nu e târziu încă să afle şi să se dumirească.
Acum e timpul jertfei, prin vorbărie şi prin conferinţe nu mai facem nimic.
Să te duci, române drag, fără frică, direct spre vârful sabiei, ca străbunii noştri cei viteji, să te duci ca o torpilă japoneză, să mori în braţe cu vrăjmaşul! Acum suntem exact ca în arena romană cu fiare sălbatice – stai aici în mijlocul arenei şi aştepţi, ca şi creştinii de odinioară, să dea drumul la lei. Aşteptaţi să fiţi sfâşiaţi, rupţi, altă scăpare nu mai e! Lupta este deschisă. Luptaţi până la capăt! Nu vă temeţi! Aşa cum a început creştinismul, aşa va şi sfârşi – în dureri şi în suferinţă. Pecetluiţi creştinismul cu mucenicia voastră!
Iubiţi fraţi întru cinul îngeresc şi întru slujirea preoţiei, fac un apel către frăţiile voastre să întăriţi acest text cu semnătura proprie, în numele mănăstirii şi parohiei pe care o păstoriţi.

Mănăstirea Petru Vodă, 14 Ianuarie 2009
Cuvioşii Mucenici ucişi în Sinai şi Raith
Arhimandritul Justin Pârvu
Reply With Quote
Old 03-13-2009, 23:17
jean jean is offline
Member

Default update

Friday, March 13, 2009
IRINA CORDUNEANU la Antena 2 despre Pasapoartele Biometrice. Deputati si senatori impotriva introducerii actelor, fara dezbatere publica. Felicitari!

Vezi live mms://82.76.222.45/ant2

Deputatul Matei Bratianu: PF Daniel nu poate decide pentru mine. Am dreptul la alegere. Eu aleg fara cip biometric. Voi cere oficial Guvernului Boc blocarea Pasapoartelor Biometrice pana la realizarea unui dezbateri nationale. Nu vreau sa fiu urmarit. Am refuzat si sa primesc salariul pe card. Sunt lucruri care tin de intimitatea mea. Nu poti sa spui ca in Romania sunt 21 de milioane de infractori ca sa fim cu totii amprentati.

Senatorul Dan Sova: Am fost impresionati de numarul urias de e-mail-uri pe care le-am primit de la oameni ingrijorati inainte de vot! M-a deranjat la dezbaterile de la Comisia Juridica absenta fisei financiare a proiectului. Care sunt cheltuielile de la bugetul de stat? Am aflat ca peste jumatate de miliard de euro! Ca senator al Romaniei nu pot sa inteleg de ce ne grabim sa introducem aceste pasapoarte, mai ales cand populatia - e foarte clar - nu le vrea. Eu personal nu cred ca aceast proiect va primi luni 69 de voturi, cat este necesar pentru o lege organica.

Remus Brihac, Predania: Nu cred ca suntem sau trebuie sa fim considerati o natiune "second hand"!
http://victor-roncea.blogspot.com/20...-2-despre.html
http://victor-roncea.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 03-16-2009, 21:19
jean jean is offline
Member

Default update

Dr. Katherine Albrecht se adreseaza poporului roman, sfatuind pe parlamentari sa respinga tehnologia RFID
VIDEO
http://apologeticum.wordpress.com/20...hnologia-rfid/
"Buna ziua către tot poporul român şi către guvernanţii oficiali pe care dvs i-aţi ales. Vă salut din partea oamenilor iubitori de libertate din toata lumea. Astazi Naţiunea voastră stă în faţa unei hotărâri cruciale cu privire la o tehnologie periculoasă care se numeşte RFID.

Numele meu este Doctor Katherine Albrecht şi am dedicat ultimii şase ani din viaţa mea profesională şi din carierea mea academică studierii RFID şi identificării riscurilor care ameninţă intimitatea, libertăţile civile şi în ultimă instanţă libertatea în sine. RFID este o tehnologie de identificare, care are scopul să localizeze exact şi să găsească produse în fabrici şi depozite. Nu s-a intentionat ca această tehnologie să fie folosită pentru oameni din cauza ameninţării că ar putea fi folosită abuziv şi că guvernatorii oficiali, comercianţii, criminalii şi alţii, s-ar putea s-o folosească să monitorizeze oamenii. Când eu şi patruzeci dintre cele mai mari organizatii care luptă pentru păstrarea intimităţii şi libertăţii civile din întreaga lume, inclusiv Intimitatea International, A.C.L.U., E.P.E.C şi E.F.F., am reanalizat technologia RFID, şi am studiat-o mai profund, noi am tras concluzia unanimă că nu este potrivit să se folosească această tehnologie în nici un document de identitate, permis de conducere, paşaport sau un alt document de provenienţă guvermentală.

Când eu şi co-autorul la cartea mea „Spychip”, Liz McAntir, am revăzut peste 30.000 de documente în timpul cercetării pentru această carte, incluzând scheme, whitepapers, documente confidenţiale şi altele şi am pus împreună acele informaţii, ceea ce a rezultat a fost o imagine îngrozitoare pentru viitor. Oficialii guvernmentali, comercianţii, prevad o lume în care noi toţi purtăm carnete de conducere RFID care pot fi citite prin portofelele noastre, prin genţile noastre, rucsacuri etc. Ei prevăd aparate de citire care ar putea recepta semnalele, poziţionate în uşi, sub gresie, în tavane şi în pereţi, ca să monitorizeze în secret tot ceea ce facem şi unde mergem. IBM a dezvoltat ceva care se numeşte dispozitiv personal de urmărire şi a făcut un patent ca sa facă exact acest lucru. Ei prevăd poziţionarea secretă a acestor dispozitive în mall-uri, stadioane, muzee, teatre, biblioteci, chiar lifturi şi toalete. Este clar că dacă această tehnologia merge înainte, capacitatea ei să urmărească oamenii va fi abuzată de către comercianţi, criminali, obsedaţi şi bineînţeles de către oficialii guvernamentali. Ultimul lucru este probabil cel mai înfricosator iar voi, cei din România, care după cum toată lumea ştie v-aţi luptat atât de curajos pentru libertatea voastră şi atât de recent aţi răsturnat un tiran în propria voastră ţară, vă rog să nu permiteţi crearea tiraniei prin RFID.

Chem pe toţi oficialii români, politicieni, să respingă tehnologia RFID, utilizarea ei în documentele de identitate, în carnetele de conducere şi chem poporul român să respingă orice politician care sprijina RFID. Aş vrea să multumesc colegilor noştri din România care au depus un efort aşa de mare ca să aducă acest subiect în atenţia opiniei publice, care au susţinut demonstraţii, care au contactat mass-media, care au redactat scrisori oficiale către Preşedintele României, către Biserica Ortodoxă şi către alte autorităţi române. Voi sunteţi o parte dintr-un val în creştere în favoarea libertăţii, care se opune aplicării tehnologiei RFID în intreaga lume şi vă salutăm. Hotărârea pe care Naţiunea voastră o va face astăzi, va avea efect nu numai asupra generaţiei actuale, dar şi asupra generaţiilor care vor veni. Nepoţii şi copiii voştri vor judeca generaţia aceasta pe baza a ceea ce veţi decide acum. Vă rog să faceţi ceea ce este corect şi să respingeţi tehnologia RFID.

Vă mulţumesc.

(Varianta video necomprimată o puteţi descărca de aici. )

sursa : blogul lui Rafael Udriste, via Razboi intru Cuvant"

VIDEO | Emisiunea “Adevar sau baliverne” din 13.03.2009 (Antena2)
http://apologeticum.wordpress.com/20...32009-antena2/

apoi
o stire super interesanta ce ne priveste pe toti.Previziunile sunt sumbre.
de pe saccsiv blog.
Saccsiv’s Weblog
Catre toate blogurie anti-sistem: ROMANIA GAME OVER in cazul in care se va semna acordul de imprumut cu FMI
Publicat în BANCA MONDIALA, FMI, FONDUL MONETAR INTERNATIONAL, Romania by saccsiv pe martie 16th, 2009
Prieteni, felicitari pentru lupta anti-cip ce o duceti, e bine ca ne bucuram ca Parlamentul a bagat in seama subiectul actelor cu cip, dar va rog, nu sa nu scoatem chestiunea din contextul general si mai ales sa nu minimalizam actiunile generale ale SISTEMULUI si mai ales cele impotriva acestei tari. Spun aceasta deoarece majoritatea din dv. abordati rar si foarte putin un subiect de o insemnatate covarsitoare:

Romania va primit lovitura finala, de gratie, daca se va semna acordul de imprumut cu FMI, act ce va “incununa” 20 de ani de stradanii ale CASTEI POLITICE autohtone ce a muncit neabatut pentru inrobirea TOTALA a acestei tari catre stapanii camatariei mondiale.

Nu stim oficial detaliile sale, dar daca se confirma ca in fapt aceasta uriasa suma va fi folosita pentru ca sucursalele din Romania ale bancilor straine sa poata sa-si scoata o suma echivalenta de la BNR, pentru a o repatria spre bancile mama, este grav. Este punctual terminus pentru o tara ce aproape ca nu mai are o economie reala.

Voi analiza termenii contractului ce se va semna (dar inca sper sa nu se intample), insa presupun de pe acum ca acordul va prevede printre cele mai ticaloase clauze pe care le puteau debita niste minti bolnave de ura impotriva acestui popor. Sa nu va inchipuiti ca este vorba de vreun covoi plin cu aur ce va lua drumul spre plaiurile mioritice, ci despre bani “virtuali”, hartii, cu care Romania nu are voie sa achizitioneze valori reale, nici macar hrana, si cu care nu poate sa-si plateasca bugetarii sau sa-si ajute pensionarii sau asistatii sociali. Imprumutul nu vine caci avem nevoie de el, ci pentru ca asa au decis ELITELE planetare. Desigur, ca de fiecare data, nu se recunoaste acest lucru, ci in ochii opiniei publice este prezentat de catre marionetele ce joaca rolul de politicieni, ca fiind o “centura de siguranta”, o necesitate pentru a trece cu bine de criza. Iar rolul de aburitor principal este jucat de cel ce a mimat pana anul trecut rolul de luptator anti-sistem ticalosit.
continuarea la:http://saccsiv.wordpress.com/2009/03...prumut-cu-fmi/
apoi avem o petitie impotriva imprumutului la FMI:
http://www.petitieonline.ro/petitie/....html?msg_ok=1

Adrian Nastase: “Se fac presiuni din exteriorul tarii pentru realizarea acordului de imprumut cu FMI”
Publicat în Adrian Nastase, FMI, FONDUL MONETAR INTERNATIONAL, Mircea Geoana, Romania, acordul de imprumut cu FMI by saccsiv pe martie 16th, 2009
Adrian Nastase a facut aceasta importanta declaratie, azi 16 martie 2009, intr-o discutie la Realitatea TV, insa rugat fiind sa detalieze, a inceput s-o scalde. Desigur, Cosmin Prelipceanu s-a dovedit “neprofesionist” cand l-a intrebat ce anume vrea sa spuna. Nu la fel a fost aseara Adrian Ursu, care a “ratat” sa dezvolte fraza lui Mircea Geoana referitoare la uriasul imprumut: “Eu stiam de la Washington despre acesta, inca inainte de a se incepe in Romania discutia despre acest subiect”. Si o spunea in conditiile in care personaje din PSD se tot plang ca nu au fost consultate din timp asupra “cererii” Romaniei adresata fondului pentru un imprumut masiv.
Desigur, unii politicieni marcanti stiu mult mai multe decat ne spun. La fel si unii dintre analisti, a caror ocupatie nu este analiza, ci aburirea maselor.
Pentru a intelege pericolul care planeaza asupra Romaniei, este necesar sa stim detalii despre istoricul si stapanii FMI si ai Bancii Mondiale. Pentru aceasta, cititi va rog cu atentie articolele:
Instrumente ale crearii GUVERNULUI MONDIAL (partea 1): BANCA MONDIALA
Instrumente ale crearii GUVERNULUI MONDIAL (partea 2): FMI (Fondul Mondial International)
Observati va rog ca despre nimic din cele expuse in aceste articole nu se vorbeste in lungile si sterilele dezbateri din ultimele zile referitoare la uriasul imprumut. Ba mai mult, daca in trecutul apropriat se mai dadeau exemple despre napasta ce a reprezentat-o pentru majoritatea tarilor, acordurile lor cu cele doua institutii, acum auzim un urias cor aprobator, iar rarele voci contra sunt mai mult decat precaute in argumentele lor.
no comments yet
http://saccsiv.wordpress.com/2009/03...-fmi%e2%80%9d/

Saccsiv’s Weblog
SISTEMUL lucreaza: cipurile din carduri si eliminarea banilor cash de pe piata
http://saccsiv.wordpress.com/2009/03...e-din-carduri/
Reply With Quote
Old 03-21-2009, 12:47
jean jean is offline
Member

Default Taina faradelegii se lucreaza...."legal"

Friday, March 20, 2009

S-A TRANSAT. Romanii vor fi obligati sa accepte carti de identitate cu cip biometric de la 1.01.2011. Parlamentul a votat. Ultima solutie: Referendum
Actele de identitate electronice obligatorii pentru toti romanii au devenit o realitate printr-un vot dat pe sest, saptamana aceasta, in Camera Deputatilor, tot fara absolut nici o dezbatere publica. Teoretic este vorba de o modificarea a unei alte Ordonante a Guvernului Tariceanu, prin care se schimba data impunerii lor romanilor de la 1 ianuarie 2009 la 1 ianuarie 2011. Practic e vorba de legea prin care ni s-a transat viitorul biometric, al controlului total. Pana la 1 ianuarie 2011 urmeaza sa fie introduse in fiecare sectie de politie din Romania aparatura tehnica pentru cartile de identitate. Numai sistemul central de la Bucuresti este estimat, potrivit unor surse confidentiale, la circa trei milioane de euro. De data aceasta, Ministerul de Interne la unison cu un oarecare Birou de Presa, nu cred ca vor mai putea spune, ca in cazul pasapoartele, ratoindu-se la popor: "este un drept, nu o obligatie". Sunt tare curios care va fi indemnul Patriarhiei: luati, luati, ca sunt "temporare", pana la Judecata de Apoi...
Marti, 17 martie 2009, pe fondul unui scandal politic in Camera Deputatilor, legat de nerespectarea Regulamentului Camerei de către PDL si PSD si soldat cu parasirea tuturor parlamentarilor din PNL si UDMR, s-a votat, in unanimitate, respectiv cu 174 de voturi pentru Proiectul de Lege privind introducerea in Romania, incepand cu 1 ianuarie 2011, a Cartilor de Identitate electronice obligatorii, cu microcipuri RFID.
Este vorba de PL-x 103/16.02.2009 -Proiect de Lege privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 184/2008 pentru modificarea Ordonanţei Guvernului nr.69/2002 privind regimul juridic al cărţii electronice de identitate - Adoptat 17.03.2009
Forma acestuia este urmatoarea:
Expunerea de motive a Guvernului
http://www.cdep.ro/proiecte/2009/100...00/3/em103.pdf
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului
http://www.cdep.ro/proiecte/2009/100...0/3/oug103.pdf
.................................................. ...................................
Cartile de identitate electronice, un pas spre controlul absolut al statului
COMISIA EUROPEANA pune in practica un proiect de 3 ani pentru a introduce cartile electronice de identitate in Europa si sa le faca pe cele existente recunoscute in toate tarile Uniunii. Cartile electronice de identitate au un microcip incorporat RFID, care permite detectarea posesorului unui asemenea card de la distanta, fara ca acesta sa fie constient ca e urmarit! Drumul spre o societate de tip Big Brother este astfel larg deschis. Fara sa pretind ca as fi un profet, sunt convins ca urmatorul pas - dupa introducerea cardului de identitate electronic - va fi implantarea oamenilor cu cip-uri de identificare!
.................................................. .................................................
articolul intreg la:http://victor-roncea.blogspot.com/20...ligati-sa.html

si in alta varianta la:http://www.urbaniulian.ro/2009/03/20...rocipuri-rfid/

alte linkuri:http://saccsiv.wordpress.com/2009/03...2%80%93-video/

http://saccsiv.wordpress.com/2009/03...asupra-hranei/

Last edited by jean; 03-21-2009 at 12:48.
Reply With Quote
Old 03-25-2009, 22:11
jean jean is offline
Member

“CUTITUL LA OS” - un editorial despre elitele mondiale si razboiul lor perfid impotriva oamenilor
Articolul de mai jos a fost publicat initial la: http://www.capital.ro/ .Il puteti gasi si pe blogul:http://sceptik.wordpress.com/2009/03...triva-noastra/
Eu l-am preluat de pe stie-ul:http://www.calauzaortodoxa.ro/antihr...untem-condusi/

Aici se arata de ce Romania nu trebuie sa angajeze un imprumut la FMI si Banca mondiala, CEL MAI MARE DIN ISTORIA ROMANIEI si ce trebuie facut pentru a stopa asta. Va rog, ca inainte sa luati vreo pozitie, sau sa rejectati acest manifest, SA STUDIATI TOATE DOCUMENTELE, care au linkuri incluse aici.

VA ROG FOARTE MULT SA NU AVETI INCREDERE IN NICI UN POLITICIAN, ORICE VA SPUNE SI ORICE VA PROMITE. TOTI SINT CORUPTI SI NU APARA INTERESELE ROMANILOR SI ROMANIEI!

Nu uitati oameni buni ca noi nu suntem singuri pe acest pamant! Deschideti ochii si mai lasati televizorul inainte sa nu fie prea tarziu.
Semneaza: Radu radu75@gmx.com

================================

Toata lumea se afla la acest moment, intr-o criza diabolic orchestrate de inalta elita mondiala, in special, familiile Rotschild si Rockefeller, cu scopul de a spolia toate popoarele lumii de bogatiile pe care le au si de a-si indeplini visul secular, acela de a conduce, pe fata, nu din umbra ca si pina acum,intreaga planeta.
Aflindu-se pe ultima suta de metri, elitele au conceput aceasta criza, adica lovitura finala, acum 16 ani, prin conceperea bulei imobiliare din Statele Unite (Fannie si Freddy ) si mai ales a bulei derivativelor. Au reusit prin coruptie si prin folosirea mass-mediei, care e 100% in mina lor, ca guvernele sa inchida ochii la escrocheriile unor escroci mai mici sau mai mari, gen Maddoff, sau la devalizarea a 125 Miliarde de dolari in Iraq, etc.
Astfel ca la momentul pertinent, au denunutat chiar ei, escrocheriile ce se desfasurau, amplificind efectele prin presa si televiziune, declansind astfel criza.

Criza au declansat-o cu scopul distrugerii tuturor sistemelor bancare ale statelor lumii, bazindu-se pe cea
mai mare escrocherie si bataie de joc: BAILOUTUL BANCILOR FALIMENTARE IN SUA si UK; sa se dea
din banii contribuabilor fonduri bancilor, fara nici un control din partea statului, fara sa le ceara actiuni in schimb, sau sa li le impuna conditii in favoarea cetatenilor. Dealtfel, primind acesti bani fara nici un control sau sistem de a fi verificati, bancherii imediat si-au permis sa-si acorde niste bonusuri nesimtite, dupa ce ca tot ei au adus bancile in pragul colapsului. Semnarea acestui bailout de 780 Miliarde $, a fost posibil prin fortarea politicienilor sa semneze un document de 1600 pagini, numit Stimulus Bill, fara nici o prezentare prealabila a continutului, ci doar cu o ora inainte de semnare. Politicienilor li s-a spus ca daca nu semneaza, guvernul va declansa legea martiala.

Justificarea semnarii acestui act a fost, pasamite, sa ajute economia americana (indirect, cea globala ce
ar fi fost afectata de caderea firmelor de asigurari), prin crearea de noi locuri de munca si prin impulsionarea sistemului economic. De fapt banii au ajuns cca 80% la banci si nu s-au creat locuri de
munca. Restul au fost canalizati spre diverse firme `’prietene`’ a celor din sistem. Ce este socant e, ca nici pin azi, Banca Rezervei Federale, nu vrea sa spuna unde s-au dus, la ce banci, cele 2,2 TRILIOANE de dolari din banii contribuabililor.
http://www.youtube.com/watch?v=kyl8c91qPbw

Banca Mondiala, pentru cine nu stie este organic legata de Banca Rezervei Federale a SUA, care este o BANCA STRICT PRIVATA, nu se afla sub controlul guvernului SUA si unde actionari sint familia Rotschild 80% si Rockefeller, 20%. De asemenea FMI este un organ foarte “eficient” al acestor elite bancare. Aici se prezinta o scurta istorie a acestor organisme:
http://video.google.com/videoplay?do...46344238270341

Ca sa nu mai existe nici un dubiu, ca actuala stare este cauzate de conspiratie: Banca Rezervei Federala
a stopat din 23 Martie 2006, publicarea cantitatii toatale de dolari in circulatie, pentru a se pregati pentruviitorul de acum. Astfel se tiparesc bani fara acoperire, in nestire si nu se stie exact valoarea inflatiei: http://safehaven.com/article-4108.htm

Economistul Peter Schiff (ca si Ilie Serbanescu al nostru) a anuntat inca din 2006, presidentia SUA, mai
marii bursei si Rezervei Federale, ca se va produce o criza de proportii. A fost tratat cu condescendenta
si bataie de joc. Va rog priviti: http://www.youtube.com/watch?v=2I0QN-FYkpw&eurl

Comisia de verificare a bursei americane, SEC, a fost informata acum 10 ani, ca escrocul Madoff desfasoara un joc piramidal tip schema Ponzi (Caritas), dar nu au luat nici o masura sa investigheze. Aici este prezentata ancheta senatorului asupra sefilor SEC, care nu stiu ce sa raspunda, ca niste copii prinsi cu lectiile nefacute:
http://www.youtube.com/watch?v=FOKSkaQoF_I

De altfel, in ultimul film, The Obama Deception (Inselaciunea lui Obama), patriotul si luptatorul american
impotriva Noii Ordini Mondiale, Alex Jones, ilustreaza foarte sugestiv ce s-a intimplat in lume in ultima vreme:
http://www.youtube.com/watch?v=KrpRo...x=0&playnext=1

Cu banii FURATI de la oameni, elitele si-au permis sa ruineze piata petrolului. De ce? Ne-a spus Soros de ce: Pentru ca mai exista tari rebele, cum e Iran, Rusia sau Venezuela care nu vor sa joace cum le cinta Noua Ordine Mondiala. Si chiar el, spune cu satisfactie, ca Chavez nu poate finanta o revolutie bolivara cu 40$/baril si ca lui Ahmadinejad nu-i da mai mult de un an ca presedinte: http://www.youtube.com/watch?v=Z5NmW3FCWA8&eurl

Cu banii furati, elitele mentin pretul scazut la aur, si il cumpara in cantitati industriale. Intre timp se tiparesc cantitati necontrolate de bancnote care vor prabusi in viitorul apropiat moneda SUA. Elitele cumpara cele mai valoroase proprietati, firme si bunuri pe nimica toata. Cu o parte din acesti bani furati, isi angajeaza ARMATE PRIVATE, deoarece se asteapta ca in momentul cind oamenii vor afla de marea tradare, sa protesteze cu violenta. In SUA platesc firma Blackwater, actual Xe (ce a actionat in Iraq), iar in Europa este constituita o armata NATO secreta, de elita:
http://www.globalresearch.ca/articles/GAN412A.html

De asemenea ei isi construiesc BUNKERE SUBTERANE, (20 MILIARDE $ per bucata), unde se pregatesc sa se retraga in caz ca nu mai pot controla masele dezlantuite.
http://www.youtube.com/watch?v=uEDAE_9v4h0&eurl
http://info.po9t.com/content/o-scris...cian-norvegian

In aceste bunkere stocheaza provizii pe termen indelungat, cumparate tot din banii oamenilor:
http://www.worldnetdaily.com/index.p...w&pageId=70281

Pentru eventualitatea unei razmerite extinse, ei si-au pregatit intr-un bunker unde au stocat toate tipurile de semintele de pe pamint, in Svalbard Norvegia, ca sa fie asigurati, ca dupa ce vor declansa la suprafata arme nucleare neutronice de mica putere, care distrug oamenii si viata, dar lasa neatinse cladirile si infrastructura, vor putea sa recreeze pe pamint plantele: http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/6335899.stm

Aceste micro-nukes sint arme nucleare de putere foarte mica, cu timp de injumatatire foarte scurt, cum sau folosit si in Bali: http://www.cuttingedge.org/NEWS/n1715.cfm

Unul din scopurile lor declarate este ca sa reduca populatia Terei la un minim de 500 milioane, usor controlabil, declaratie cioplita in 8 limbi pe Pietrele ghid din Georgia, SUA: http://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones
http://www.radioliberty.com/stones.htm

Ei platesc miliarde pentru a studia in laboratoare cum sa faca Virusul Gripei Aviare cit mai letal; iata ca ce s-a intimplat acum o saptamina in Cehia:
http://www.torontosun.com/news/canad...7/8560781.html

Produc niste arme biologice ingrozitoare, pe care le vor prezenta ca aparute ca rezistenta la antibiotice, dar de fapt obtinute prin militarizarea si modificarea genetica, in laboratoare, a unor stafilococi, printre care necrosis fasciis si stafilococul pyogenes, precum si variante super rezistente al stafilococului aureus. Ele vor “aparea” in lume ca o ciudatenie la inceput, insa fac ca antraxul sau ciuma bubonica sa para ca o plimbare prin parc:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi..._left_leg.JPEG
http://en.wikipedia.org/wiki/MRSA

Au introdus in toate produsele alimentare, in sucurile racoritoare, batoanele energetice, etc. sirop de porumb, HFCS (High Fructose Corn Syrup) care prin tehnica de fabricatie contine doze mari de mercur, care produce diabet si alte afectiuni grave: http://www.chicagotribune.com/featur...,2801323.story
http://www.msnbc.msn.com/id/28877253

Lista produselor in care se gaseste sirop de porumb (HFCS).
Veti fi socati de ceea ce aflati: http://www.accidentalhedonist.com/in...ing_high_fruct

De asemenea nelipsitul Glutamat de sodiu - MSG, sau E621, ce se foloseste ca potentator de aroma, in mai toate supele la plic si adaosurile de mincare tip Vegeta.
http://www.ecomagazin.ro/vegeta-mult-gust-multa-sare/

Vedeti in acest clip, ce afectiuni grave produce acest aditiv alimentar:
http://video.google.com/videoplay?do...260+minutes%22

Ne-au introdus in circuitul alimentar aluminiul, un metal care s-a demonstrat clar ca produce boala Alzeheimer: http://www.alzheimer.ca/english/dise...uses-alumi.htm

Au introdus in vaccinuri, pe care ne obliga copilasii si pe noi sa le luam, diferite substante, saruri de aluminiu, mercur (Thimerosal), celule prelevate de la fetusi morti, care destabilizeaza sistemul imunitar al organismului si produc cancer, SIDA si deseori chiar moarte: http://www.squidoo.com/vaccinestrashdna

Despre celulele de fetusi morti din vaccinuri, s-au descoperit lucruri terifiante:
http://lizditz.typepad.com/i_speak_o...ell-lines.html
Vaccinuri contaminate cu virusul HIV, descoperite in SUA, au fost retrase si vindute apoi in EUROPA, infectind mii de hemofili:
http://www.youtube.com/watch?v=wg-52mHIjhs
http://www.ahrp.org/infomail/0503/22.php
In apa de baut a oamenilor se adauga fluor (in SUA si alte tari). Fluorul afecteaza nivelul general de inteligenta; aviz numarul mare de copii retardati care se nasc: http://www.fluoridealert.org/health/brain/

DAR SI IN ORICE PASTA DE DINTI DIN LUME:
http://www2.fluoridealert.org/Alert/...paste-How-Safe

In Europa si la noi se introduce clor, care produce cancer, eczeme si boli grave de inima:
http://www.fluoridealert.org/health/brain/

In sarea de bucate, sarea de masa, se introduce CIANURA! Verificati chiar dvs, pe pachetiul de sare, ce contine E535 (ferocianura de sodiu) sau E536 (ferocianura de potasiu), ca agenti anticoagulare. In stomac sau lichide, ferocianura disociaza in mai multi compusi, dintre care SI CIANURA. Cu fiecare lingurita de sare, introducem in noi CIANURA. Cine are nevoie sa consumam in orice mincare, cianura? Verificati chiar dvs.

Toate medicamentele care se prescriu, de fapt trateaza efectele si nu cauzele bolii. Aceasta permite mentinearea oamenilor bolnavi in continuare si beneficii de zeci de miliarde, pentru firmele de farmaceutice. Ca sa ne omoare si mai eficient vor sa voteze in Europa si SUA, Codex Alimentarius, prin care vor sa priveze oamenii de vitamine, aminoacizi esentiali, sa introduca numai hrana modificata genetic (GMO). Adica de exemplu, vor sa declare vitamina C, medicament cu distributie controlata, ca si heroina, pe care sa o poti lua numai pe reteta. Spre norocul nostru, niste oameni curajosi au oprit aceast abominabil
atentat in Europa (pe moment). In SUA, e in stadiul final de aprobare. http://www.youtube.com/watch?v=Tbryc...eature=related

Sterilizarea barbatilor, prin introducerea in alimentatie a unui soi de porumb modificat genetic, care
contine o gena a sterilitatii, precum si sterilizarea prin vaccinare, a femeilor: http://www.healthfreedomusa.org/?p=563

Tot pentru reducerea numarului de familii, si deci a copiilor, se voteaza in toata lumea, legi care dau
drepturi “excesive” femeilor si copiilor, cum este acum si in Romania, care de fapt vor descuraja oamenii sa-si mai intemeieze familii si sa apeleze la “servicii” platite. In acest fel, statul poate incasa impozit pe prostitutie si e sigur ca nu se mai nasc atiti copii, exact cum s-a trasat calea de scoala eugenica britanica, la inceputul secolului, prin Bertrand Rusell. Prin aceste legi, vor face ca oamenii sa fie si mai insingurati, deci mai expusi la manipularea psihologica. Sa nu uitam ca miscarea feminista, nu a avut decit scopul ca femeile sa mearga si ele la servici, si sa creasca masa persoanelor impozitate, concomitent cu scaderea numarului de copii:
http://www.bibliotecapleyades.net/so...balelite05.htm

De asemenea, elitele vor sa chip-eze toti oamenii, cu scopul de control complet. Si la noi, doresc introducerea peste noapte a buletinelor, permiselor auto si pasapoartelor cu CHIP, sub motivul ca asa e modern, dar de fapt e etapa pregatitoare pentru implantarea CHIP-ului RFID, in mina (RFID=Radio Frequency Identifying Document). Astfel au timp sa realizeze reteaua utilizata la citirea chip-urilor, de la distanta si creaza o obisnuinta in a accepta aceste chipuri. Vedeti aici ce-i spune Nik Rockefeller lui Aaron Russo (pentru ca a spus lumii acest secret, Aaron a fost ucis):
http://video.google.com/videoplay?do...77258215075609

Chip-urile au o mica baterie de litiu, care doar la o mica fisura, se scurge in fluxul sanguin. Acest litiu e o otrava puternica, care produce moartea in niste chinuri groaznice.

Deoarece, schimbul liber de informatii intre oameni, pe internet, este foarte deranjant pentru aceste elite, care fac eforturi enorme sa blocheze orice informatii din mass media controlata de ei, au inceput sa ia masuri de a desfiinta forma actuala de internet. Astfel ei preconizeaza implemetarea accesului pe baza biometrica la furnizor si siteurile vor trebui “aprobate”. Acestea au fost deja implementate si testate in China, unde functioneaza perfect. Vor incepe de la interzicerea site-urilor pentru adulti, de jocuri si in final vor interzice site-urile “deranjante”. De altfel, politicienii corupti din Romania, au si votat pe ascuns, in perioada summitului NATO la Bucuresti, ascultarea telefonului, interceptarea mailului si inregistrarea siteurilor pe care navigam. Deci impreuna cu chip-area, se doreste un control absolut, a ceea ce facem, unde ne aflam, citi bani avem, ceea ce cumparam, ce mincam, la ce filme ne uitam, ce ziare citim.

ELITELE VOR UN CONTROL COMPLET.

Si daca noi ne razvratim, vor da comanda de blocare a CHIP-ului. Din acel moment, omul inceteaza sa mai “existe” social. Acesta e genul de control pe care il doresc.

DE ALTFEL SCOPUL FINAL AL CRIZEI, va fi ca dupa distrugerea completa a economiilor si sistemelor bancare, oamenii sa fie atit de ingroziti si de terifiati de lipsuri de tot felul, incit vor cere guvernelor sa faca ceva. Atunci, elitele, care asta de fapt si asteptau, vor aduce in prim plan, BANCA MONDIALA, cu O SINGURA MONEDA, VIRTUALA, care va fi introdusa electronic pe chip-ul din mina. Ca urmare a foametei si a lipsurilor, oamenii vor ACCEPTA DE BUNA VOIE ACESTE CHIP-uri: http://www.prisonplanet.com/globalis...dcurrency.html

Dupa consultarea acestor materiale, cred ca nu mai aveti nici un singur dubiu, ca este o monstruoasa conspiratie impotriva sanatatii, libertatii si in final, a existentei umane. Am prezentat global, o situatie ce se prezinta extrem de grava si periculoasa pentru viitorul nostru si al copiilor nostri.

Revenim la Romania.

In Romania, bancile austriece au amenintat ca vor falimenta piata bancara europeana daca nu primesc fonduri de la statul roman. In consecinta politicienii autohtoni, au fost chemati la Bruxelles, unde li s-a cerut ca Romania sa angajeze acest imprumut. Acesti politicieni corupti, multi fiind pe statele de plata ale masoneriei mondiale, au elaborat rapid un plan de aservire a Romaniei printrun imprumut debilitant, CEL MAI MARE IMPRUMUT FACUT DE ROMANIA VREODATA!

Ca sa va fie foarte clar ca e o conspiratie:
1. SECRETISM (aflam din UE, prima oare, ce bani luam noi)
2. GRABA (repede, repede, au si venit sacalii FMI)
3. NU SE DAU JUSTIFICARI CLARE PENTRU UTILIZAREA SUMEI
4. Nu s-au organizat intruniri mediatizate, cu participarea cremei economistilor romani, unde sa se dezbata clar, pe fata, daca avem sau nu, nevoie de imprumut
5. Se evita declararea sumei totale! Asta va permite marirea ulterioara a sumei, la oridecit e “nevoie”. Unii afirma, 20 miliarde, dar e putin probabil, deoarece o tara, mai mica, ca UNGARIA, imprumuta 25 MLRD iar noi, numai 20?
6. Nu s-a indicat un organism clar de control, un sistem de indicatori de verificare a sumelor date
7. Dat fiind marimea sumei si conditiile globale deosebit de grave, precum si faptul ca in final, poporul roman va returna imprumutul, ar fi trebuit sa fie tratat cu o transparenta TOTALA, in mass media; deasemenea, sa se publice o lista cu ce-bani-se-dau-cui?

Deci, acestea sint definitorii unei FRAUDE DE PROPORTII, care i se pregateste poporului roman. In Ungaria, au argumentat inca de anul trecut ca au nevoie de 25 Miliarde. Au imprumutat si tot nu au putut evita recesiunea, cititi aici:
http://www.realitatea.net/un-imprumu...ii_469137.html

continuare in urmatoarea postare:

Last edited by jean; 03-25-2009 at 22:16.
Reply With Quote
Old 03-25-2009, 22:15
jean jean is offline
Member

aceasta text este continuare articolului din postarea anterioara.cititi va rog postarea anterioara.

Sa vedem, in continuare, ce se va face in mod real cu banii. Banii vor intra virtual in BNR, iar de aici vor fi dati in proportie de 80%, bancilor straine. Acesti bani, impreuna cu banii strinsi de la populatie, prin dobanzile mari oferite (atentie romani!) vor fi transferati in strainatate, la bancile mama. Dupa care vor declara falimentul aici, local. Intre timp se vor stradui sa reduca si limita minima de siguranta in BNR, ca impactul sa fie si mai devastator (cum a fost si facut, de curind, cu o variatie mica, e drept, dar s-a facut ca sa se testeze reactia publicului).

Cu restul de bani, dupa cum era de asteptat: avem campanii electorale, politicieni care nu au prea avut de furat in ultimul timp. Vor fi abonati la borcanul cu miere! Deci romanii, se vor alege cu PLATA IMPRUMUTULUI + DOBINZI. Nu numai aceasta, dar imprumutul e conditionat de acceptarea de catre guvern a urmatoarelor conditii:
- banii trebuie sa “AJUTE” bancile austrice in dificultate in Romania
-cresterea taxelor, TVA, impozit profit
-reducearea bugetlui sanatatii si invatamintului
-obligativitatea CHIP-arii (la inceput pasaport, dupa aceea buletine si permise auto, gradual, si in final in corpul uman)
-obligativitatea montarii camerelor de luat vederi peste tot
-implementarea statului politienesc absolut, cum a fost arat in romanul orwelian “1984″ si in care romanii au trait timp de 50 de ani
-obligativitatea vaccinurilor (vedeti HPV si acum vedeti contaminarea cu Gripa aviara in Cehia, Austria si Germania)

Cititi aici pe linga ce pericol am trecut (nu se stie sigur, daca a trecut!):
http://www.infowars.com/vaccines-as-...-18-countries/

Ca urmare, va rezulta imediat o devalorizare accentuata a leului, la cca 7…8 RON/EURO, se vor mari de cca 8 ori a impozitelor pe proprietati, se va mari TVA si in general toate taxele, cu scopul de a plati datoria. In urma procedurii de Asasinat Economic, tara va fi la dispozitia “firmelor prietene” FMI, care vor veni ca hienele sa se infrupte din ce a mai ramas din tara noastra. Vedeti aici cum actioneaza FMI:
http://video.google.com/videoplay?do...46344238270341

Daca nu credti, aduceti-va aminte de anii ‘90, ce s-a intimplat in Romania. Cine sustine cel mai vehement acest imprumut? Dl. Guvernator Mugur Isarescu, care face parte din Comitetul executiv al Comisiei Trilaterale, unul din organele importante ale conspiratiei mondiale:
http://209.85.129.132/search?q=cache...&hl=en&ct=clnk

Daca domnia sa a afirmat acum doua luni ca totul e OK, ca avem suficiente rezerve, cum s-a schimbat atit de radical situatia, incit va fi nevoie sa imprumutam asa o suma mare, CEA MAI MARE DIN ISTORIA ROMANIEI? Ideea este ca acesti tradatori, vor aduce diverse date, diverse calcule si statistici contrafacute, sa-si ascunda hotia. Trebuie ca poporul roman sa fie ferm: daca actualul guvernator nu se pricepe sa administreze Banca Nationala, cu ce avem in acele conturi, sa plece! Daca nu vrea, va fi fortat de popor, ca si guvernatorul

Bancii din Islanda care A FALIMENTAT VOIT ISLANDA:
http://www.itnsource.com/shotlist//R.../11/RTV249809/
http://news.xinhuanet.com/english/20...t_10915777.htm

Trebuie sa o facem inainte ca sa ne falimenteze! Atentie foarte mare romani. Situatia nu e similara cu a anilor ‘90. Acum lumea se afla intr-o acuta recesiune. TOATA LUMEA! Exista un indicator real (nu poate fi manipulat), Baltic Dry Index, care arata cite tone marfa, se transporta intre porturi in lume. Acest indice a scazut de la 10,000 la 700, acum cu criza. Asta inseamna ca nu se mai transporta marfa de la producatori inspre consumatori, Se va consuma ce este in depozitele en-gros si dupa aceea, gata.
http://www.rense.com/general85/des.htm

Presedintele Agrostar, dl. Stefan Niculae ne avertizeaza ca, datorita legilor votate de politicieni, anul acesta productia agricola va fi insuficienta si va trebui sa depindem in totalitate de importuri:
http://www.realitatea.net/din-vara&#....html#comments

Ca sa va faceti o idee, ca in toata lumea, in 2009 productia agricola s-a redus la 15% din cauza secetei: http://www.unleavenedbreadministries.org/?page=drought. In SUA, in California (grinarul american) elitele nu dau apa pentru irigatii, in Australia a fost un incendiu devastator, in majoritatea tarilor e o seceta extinsa: http://www.cfbf.com/agalert/AgAlertS...00357F47722B20

Deci, sintem complet expusi, securitatea nationala va fi complet compromisa cu acest imprumut si datoria noastra e sa-i oprim pe politicieni sa ia acest imprumut. Va rog sa transmiteti aceste informatii tuturor prietenilor si cunoscutilor, situatia este atit de grava incit nu permite nici o intirziere. Daca nu va ginditi la voi, ginditi-va la copiii dvs. si la cei dragi, care vor avea de suferit daca nu luam masuri acum imediat. Nu ne putem baza ca altii sa gindeasca si sa actioneze pentru noi. Nu ne putem baza pe politicieni, sau pe guvernanti. Ei sint “informati deja”, lucreaza puternic la indeplinirea agendei elitelor si oricum si-au luat mijloacele lor de protectie. Dar ceea ce nu stiu ei, saracii, este ca si ei vor sfirsi ca noi, poate chiar mai rau, pentru ca in final, dupa ce-si vor fi sfirsit misiunea, stapinii lor, or sa se descotoroseasca de ei, ca stiu deja prea multe, cum au facut tot timpul cu tradatorii, in istorie.

Sfarsitul lumii e mai aproape decat va puteti imagina. Dar nu de sfarsitul acestei lumi trebuie sa va temeti,
ci de tabara in care va va prinde acest sfarsit. DOAR CEI CARE NU VOR PURTA CIPUL VOR FI MANTUITI!

Faceti cunoscut tuturor ca acest imprumut FMI este menit sa ne transforme in sclavi si nu sa ne ajute sa
trecem peste criza. Daca vrei sa combati o criza tai exact ceea ce o genereaza, la fel ca la o boala. Omori
infectia! Nu iei antitermice pentru febra ci antibiotic. Imprumutul este o simpla aspirina caci infectia nu se
trateaza asa.

DOMNUL SA FIE CU NOI!
http://www.calauzaortodoxa.ro/antihr...untem-condusi/
http://sceptik.wordpress.com/2009/03...triva-noastra/

fiti pe faza,mai urmeaza....

Last edited by jean; 03-25-2009 at 22:21.
Reply With Quote
Old 03-26-2009, 09:24
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

cum le asezi tu jeane....chiar imi place. tot ce se intampla rau in lumea asta e doar din cauza cipului aluia, sau din cauza necredinciosilor?

nu s-ar putea muta acest topic in alta parte? eu unul consider ca nu are legatura cu orasul Barlad.
Old 03-26-2009, 22:31
jean jean is offline
Member

Quote:
Originally Posted by niga4lif3 View Post
cum le asezi tu jeane....chiar imi place. tot ce se intampla rau in lumea asta e doar din cauza cipului aluia, sau din cauza necredinciosilor?

nu s-ar putea muta acest topic in alta parte? eu unul consider ca nu are legatura cu orasul Barlad.
Bravo.....asa incruntat cum esti,ai intuit bine,"oarecum".tot ce se intampla rau in lumea asta e din cauza necredintei.Iar cipul este rodul rautatilor,este cireasa de pe tort,cununa tuturor rautatilor.
Reply With Quote
Old 03-27-2009, 09:13
Senior Member

cred ca nu ai vazut ironia....eu zic ca toate rautatile din lumea asta se intampla in special din cauza neajunsurilor si a situatiei potrivnice in care traim....lumea nu s-a inrait pentru ca nu se mai duce la biserica (iti dau exemple de babe si persoane credincioase care sunt mai rele ca multi altii care dau mai rar pe la biserica).

spune-mi si mie...mie abia-mi ajung banii de la o luna la alta pentru ca nu sunt credincios fanatic? daca tu-mi poti demonstra asta, atunci iti promit eu ca-mi voi schimba parerea. pana atunci insa imi mentin convingerea ca religia nu are legatura cu ceea ce zici tu!
Old 04-01-2009, 00:34
jean jean is offline
Member

Default anticip

VIDEO:
REFERENDUM NATIONAL in problema actelor electronice
http://apologeticum.wordpress.com/20...r-electronice/
apoi:
Cum se leaga lucrurile: conditiile aderarii Romaniei la UE, refuzul guvernarii de a pregati un plan anti-criza, motivele reale ale acordului de imprumut cu FMI si iminentele masive miscari de strada la:http://saccsiv.wordpress.com/2009/03...ari-de-strada/
Reply With Quote
Old 04-28-2009, 13:58
jean jean is offline
Member

Default update

Monday, April 27, 2009
SE POATE: Elvetienii au strans suficiente semnaturi pentru a declansa un Referendum anti-cip. Pe 27 Mai elevetienii spun NU Pasapoartelor Biometrice

Guvernul elvetian vrea sa introduca pasapoarte electronice biometrice, ca si in Romania. Opozantii au colectat insa suficiente semnaturi pentru a declansa un Referendum, transmite swissinfo. Urmariti mai jos cateva aspecte dintr-o dezbatere foarte vie care are loc in Elvetia, chiar acum. Fara ridiculizari, fara minimalizari, fara tampiti. Site-uri neguvernamentale, partide, experti, ziare, inclusiv in engleza, televiziuni cu productii in franceza si germana, cu toate dezbat democratic si responsabil o problema grava care poate afecta prezentul si vitorul cantoanelor. Spre deosebire de Romania, autoritatile din Elvetia au propus introducerea Pasapoartelor Biometrice in martie, anul viitor (2010). Tot spre deosebire de Romania, democratia din Elvetia permite lansarea unui Referendum - chiar daca legea a fost adoptata deja de Parlament - cu conditia de a strange (doar) 50.000 de semnaturi in 100 de zile. Pentru Pasapoartele Biometrice s-a decis Referendum in data de 27 mai, a.c. Sa ne rugam sa iasa NU si sa ne fie de exemplu!

Elvetienii au pornit Campania SPUNE NU
continuare la:http://victor-roncea.blogspot.com/20...au-strans.html
Reply With Quote
Old 04-28-2009, 23:56
OhMyGod OhMyGod is offline
Member

frate , tu chiar nu intelegi ca nu intereseaza pe nimeni subiectul asta ? poate doar pe cei distrusi de religie .
Reply With Quote
Old 04-29-2009, 09:22
Senior Member

un subiect mult mai interesant si, zic eu, mai grav e ceea ce se intampla acum in lume. dupa gripa aviara, ne va lovi, mai mult ca sigur, gripa porcina.

ce e ciudat insa e ca reporterii nostri "profesionisti" se cam contrazic in declaratii. daca acum vreo doua zile aparea pe nu stiu ce canal ca sunt doua companii farmaceutice care detin pastilele pentru a combate acest virus, aceasta fiind o gura de aer in contextul crizei....ieri am auzit pe la toate jurnalele de stiri ca inca nu exista un antidot.

am doar eu impresia ca aceasta gripa porcina a aparut si se extinde "la comanda"?
Old 04-29-2009, 23:12
jean jean is offline
Member

Default gripa porcina

Saccsiv’s Weblog
GRIPA PORCINA a fost creata in laborator? Indiferent de raspuns, faptele dovedesc ca teama de o pandemie va fi folosita pentru vaccinare in masa si declararea starii de urgenta
Posted in Baxter International, Donald Rumsfeld, GEORGE SCHULTZ, GRIPA PORCINA, Gilead Sciences, H5N1, Organizatia Mondiala a Sanatatii, Oseltamivir, Tamiflu, gripa aviara, pandemie, stare de urgenta, vaccin by saccsiv on aprilie 29, 2009
Combinand material genetic de la porcine, pasari si om, intr-un mod pe care cercetatorii nu l-au mai vazut pana acum, gripa porcina este prognozata a deveni pandemia mileniului, boala ce va determina masuri extreme la nivel mondial. Conform articolului Gripa porcina ameninta tot globul, din Jurnalul National, „În Mexico City, metropolă cu 20 de milioane de locuitori, străzile sunt pustii, barurile şi restaurantele închise, fotbaliştii joacă pe stadioane goale, iar primarul se gândeşte să suspende şi transportul în comun. În Mexic, erau oficial 149 de morţi şi 1.614 persoane suspecte de gripă porcină. În Spania, există un caz de contaminare şi 20 de persoane suspecte de gripă, în Brazilia, un caz, iar în Columbia, 12. Canada a confirmat şase cazuri, iar SUA 40. Suspiciuni sunt în Franţa, Scoţia, Suedia şi Danemarca. Americanii au anunţat că nu există nici o dovadă că epidemia ar fi un atac terorist. Comunitatea internaţională este mai pregătită ca oricând pentru a face faţă ameninţării ca virusul să se răspândească, asigură unul dintre experţii ONU pe probleme de sănătate, citat de BBC. Doctorul Keiji Fukuda a explicat că toate măsurile luate şi toate pregătirile făcute de-a lungul anilor pentru a contracara gripa aviară îşi vor arăta roadele şi în combaterea gripei porcine
.................................................. .................................................. .
Cei care lucreza actualmente in colaborare cu Organizatia Mondiala a Sanatatii (WHO - World Health Organization) pentru gasirea unui vaccin specific actualului tip de gripa porcina sunt tocmai cei de la Baxter International, companie implicata in cateva mega scandaluri, ultimul legat de contaminarea unor vaccinuri (zic ei accidental) distribuite in 18 tari cu celebrul virus aviar H5N1. Proportiile dezastrului ar fi fost dramatice daca cehii n-ar fi testat in prealabil primul lot pe dihori. Ca urmare a faptului ca toate bietele animale au murit, s-a cercetat si s-a descoperit ticalosia, insa dupa cum se vede, fara rezultate. Aceiasi nemernici se ocupa de … sanatatea noastra.
Tot ei sunt implicati in colaborari cu diferite guverne pentru gasirea de vaccinuri necesare in eventualitatea unor atacuri “bio-teroriste”.

In 2006 guvernul britanic anunta un plan de vaccinare al intregii populatii cu vaccinuri Baxter in caz de pandemie de gripa.

Cum este posibil ca WHO sa aiba incredere intr-o companie ce a dovedit o neglijenta cel putin penala? De ce nu urla ziarele? De ce nu se discuta? Consecintele “accidentului” lor ar fi ras populatii intregi de pe suprafata pamantului odata cu inceperea unei campanii de vaccinari.

CONCLUZII:

Nu stim daca actuala gripa porcina este produsul unor minti bolnave insa este o ipoteza de luat in calcul. S-a scris mult daca nu cumva si SIDA sau Ebola au fost create artificial. Se stie ca ELITELE cocheteaza cu ideea cautarii unei solutii pentru diminuarea drastica a populatiei pamantului si aceasta o pot realiza printr-un virus ucigas sau printr-o mega campanie de administrare de vaccinuri infectate „artificial” cu un astfel virus.

Dr. Eric Pianka spunea:

“Şi cred de fapt că lumii i-ar fi mult mai bine când sunt doar 10 sau 20 la sută dintre noi rămaşi.”

Si tot el, în timp ce primea un premiu al Academiei de Ştiinţe din Texas a spus că pandemia globală SIDA a fost:

“nu prea bună, este prea înceată”.
Prinţul Philip, August 1988:
„În cazul în care mă voi reîncarna aş vrea să mă întorc ca un virus mortal, pentru a contribui cu ceva la rezolvarea suprapopulării. „

Ted Turner, intr-un interviu în Audubon Magazine:

“O populaţie totală de 250-300 de milioane de oameni o reducere de 95% din prezentul nivel, ar fi ideal.” Au starpiturile acestea un fix pe plebea cea multa si fara rost de pe acest pamant. Cititi va rog si articolele:

DOCUMENTARE CELEBRE: ENDGAME - Alex Jones, subtitrare in limba romana si o ampla analiza a sa

PIETRELE INDRUMATOARE din Georgia (Georgia Guidestones) si directiva unui maxim de 500 milioane de locuitori pe planeta

Este sau nu un creata artificial, un lucru este insa sigur: gripa porcina se doreste a fi folosita ca pretext pentru declansarea celei mai mari campanii de vaccinari din istoria omenirii si pentru declararea starii de urgenta pe zone extinse ale planetei.

.................................................. .............................................
articolul complet la :http://saccsiv.wordpress.com/2009/04...ii-de-urgenta/

Last edited by jean; 04-29-2009 at 23:15.
Reply With Quote
Old 06-29-2009, 17:37
jean jean is offline
Member

Default update

India demareaza mega proiectul realizarii a 1,1 miliarde de ID cards pentru cetatenii ei

Conform articolului ID cards for India: 1.1billion citizens will go into second largest citizens’ database, Nandan Nilekani (55 ani, afacerist si antreprenor software) a fost desemnat pentru mega proiectul realizarii a 1,1 miliarde de ID cards pentru cetatenii Indiei.
Guvernul considera ca acest sistem, care va fi finalizat peste trei ani, va ajuta la furnizarea de servicii sociale vitale pentru cele mai sarace persoane.

De asemenea, se considera ca acest sistem va fi o modalitate de combatere a cresterii furtului de identitate, va mari eficienta luptei impotriva organizatiilor militante violente, va intari securitatea nationala si va ajuta politia si autoritatile statului. Intre motivele propagandei se mai afla si posibilitatea ajutorarii astfel a lucratorilor imigranti, a refugiatilor, a apatrizilor. De asemenea se promite ca vor apare facilitati in ocuparea fortei de munca.

Spre deosebire de Marea Britanie (unde programul similar va fi implementat pana in 2011 si va costa 5 miliarde lire), observatorii considera ca in India amploarea actiunii va crea perturbari majore.

Se recunoaste de asemenea ca la nivelul intregii populatii, sistemul de dovedire a identitatii va fi complicat si deseori confuz dar se considera ca merita tot acest efort.

Nandan Nilekani (personalitate influentata masiv de socialismul fabian) va parasi actuala functie de Co-Chairman la Infosys Technologies Ltd pentru a deveni, incepand cu 9 iulie, Chairman al noii Unique Identification Authority of India (UIDAI).

Consider ca daca mega proiectul planetar de implementare a ID card a ajuns sa fie demarat si in India, trebuie sa luam cat mai in serios ideea ca SISTEMUL nu se lasa intimidat de nimic de gen referendum, petitii, chichite juridice si ca va continua in forta intreaga actiune, inclusiv pana la faza implanturilor cu microcipuri.

Trebuie inteles ca ELITELE construiesc neabatut un drum inceput mai demult:

sursa: http://saccsiv.wordpress.com/2009/06...-cetatenii-ei/
Reply With Quote
Old 07-05-2009, 17:26
OhMyGod OhMyGod is offline
Member

tu nu ai ce face cu timpu liber? gaseste'ti frate un hobby , dute la pescuit fa ceva
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules