666 prezent in noile pasapoarte,buletine si permise auto - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Bârlad > Bârlad

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-19-2009, 17:34
jean jean is offline
Member

Default 666 prezent in noile pasapoarte,buletine si permise auto

Din Ianuarie 2009 a început, cu o grabă suspectă, eliberarea de paşapoarte şi permise de conducere cu cip RFID, fără ca cineva din România să cunoască în detaliu datele stocate pe cip, cip care contine detalii personale biometrice precum si alte date, ca si a codului de bare care poarta reprezentarea numarului 666, considerate acte premergatoare pecetluirii cu semnul Fiarei, conform profetiei.

Sa incepem prin cercetarea Scripturii. Cartea Apocalipsei Sfantului Ioan, capitolul 13, ne spune: catre ultimele zile ale omenirii se va ridica o Fiara care va stapani:
"... peste toata semintia si poporul si limba si neamul. Si i se vor inchina ei toti cei ce locuiesc pe pamant, ale caror nume nu sunt scrise, de la intemeierea lumii, in cartea vietii Mielului celui junghiat. (Apoc. 13:8)".
Citim apoi mai departe:
"Si ea ii sileste pe toti, pe cei mici si pe cei mari, si pe cei bogati si pe cei saraci, si pe cei slobozi si pe cei robi, ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte, incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, decat numai cel ce are semnul, adica numele fiarei sau numarul fiarei. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este 666. ". (Mircea Vlad,Apocalipsa 13,http://www.razboiulnevazut.org/carte.php?id=97)

mai multe detalii pentru intelegerea fenomenului la:http://www.razboiulnevazut.org/carte.php?id=97

pe site-ul http://victor-roncea.blogspot.com/20...arintelui.html gasim:

Din Ianuarie 2009 a început, cu o grabă suspectă, eliberarea de paşapoarte şi permise de conducere cu cip RFID, fără ca cineva din România să cunoască în detaliu datele stocate pe cip. Ni s-a spus doar, fără a putea verifica în vreun fel, că vor fi stocate datele personale, imaginea feţei şi a două amprente digitale. Dacă amprentarea unora dintre cetăţenii români din Italia ne-a umplut de indignare pe toţi, la doar cîteva luni după această idee care nu s-a pus în practică nu a fost nici o reacţie din partea nimănui la ideea amprentării obligatorii a celor ce vor să-şi facă acum paşaport sau carnet de conducere.
Putem spune fără să greşim că primirea actelor electronice înseamnă şi nevrînd asocierea numărului 666 cu datele de identitate personală, cu numele propriu şi cu fotografia personală, cu alte cuvinte cu chipul lui Dumnezeu, călcînd cuvîntul Sfîntului Pavel: Au nu ştiţi că trupul vostru este lăcaş Duhului Sfînt ce locuieşte întru voi, pe care îl aveţi de la Dumnezeu, şi nu sînteţi ai voştri? Că sînteţi cumpăraţi cu preţ. Proslăviţi dar pe Dumnezeu în trupul vostru şi întru duhul vostru, care sînt ale lui Dumnezeu. (1 Corintheni 6:19-20) şi aducînd pedeapsa scrisă în cartea Apocalipsei: Şi al treilea înger a urmat lor, zicînd cu glas mare: Oricine se închină fiarei şi chipului ei, şi ia însemnare pe fruntea sa sau pe mîna sa, şi acesta va bea din vinul mîniei lui Dumnezeu cel dres neamestecat în paharul mîniei Lui, şi se va chinui cu foc şi cu piatră pucioasă înaintea Sfinţilor Îngeri şi înaintea Mielului. Şi fumul chinului lor în vecii vecilor se suie; şi nu au odihnă ziua şi noaptea cei ce se închină fiarei şi chipului ei, şi cel ce ia semnul numelui ei. (14:9-11) De asemenea: Şi am auzit Glas mare din Biserică zicînd celor şapte îngeri: Duceţi-vă şi vărsaţi
vasele mîniei lui Dumnezeu pe pămînt. Şi s-a dus cel dintîi, şi a vărsat vasul său pe pămînt, şi s-a făcut rană rea şi mare în oamenii cei ce aveau semnul fiarei, şi cei ce s-au închinat chipului ei. (16:1-2)
S-a încercat să se spună că nu aceasta (cipul din paşapoarte şi permisele de conducere) este pecetea din Apocalipsă, pentru că nu este pe mînă şi nici pe frunte. Dar nu este nevoie să fie, de vreme ce sistemul electronic batjocoreşte prin asocierea numărului fiarei, 666, chipul lui Dumnezeu din noi şi numele primit la Sfîntul Botez.
Să stăm drepţi în faţa autorităţilor statului care ar trebui să ne apere drepturile, nu să ni le restrîngă, şi să cerem să ni se garanteze prin lege libertatea pentru care fraţii şi părinţii noştri
au plătit preţ de sînge. Să le aducem aminte că şi cei ce ne conduc vor da socoteală pentru această mişelească încercare de înrobire a poporului creştin ortodox. Să mărturisim cu preţul vieţii sfînta credinţă.

apoi la aceeasi addresa: http://victor-roncea.blogspot.com/20...tin-parvu.html ,un apel al unui mare Duhovnic al neamului,Pr.Iustin Parvu.

pentru cei convinsi de gravitatea problemei:
Impotriva cipurilor cu date biometrice, premergatoare pecetluirii cu numarul Fiarei, 666,manifestul contra 666 la:
http://apologeticum.wordpress.com/20...st-contra-666/

si petitia online:
http://www.petitiononline.com/NU666/petition.html
Reply With Quote
Old 01-30-2009, 15:54
jean jean is offline
Member

Default pe aceeasi tema

Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho
Scris de Cezar-Alexandru Machidon pe ianuarie 29, 2009

Comentariu primit de la un cititor:
Se ia totul ca o masura de securitate si ca o gluma…
Ma numesc D. P. si am 51 de ani de profesie fizician. In perioada 1992 - 2001 am lucrat la implementarea sistemului de cod de bare in ramura ce tine de industria usoara.
Nu sunt un tip religios, mai degraba ,,liber cugetator” dar un fapt sinistru m-a cam pus pe ganduri.
Cele trei bare ,,Headere” de identificare ale oricarui cod ( cele trei linii mai lungi) reprezinta cifra 6 si sunt esentiale pentru ca orice scaner sa poata citi restul codului, reprezentat de pret, CNP etc.
Totul se datoreaza faptului ca absolut toate procesoarele, Intel, AMD, Sparc PPC, Callor etc. in instructiunile ascunse, accesarea BUS-ului se face cu cifra 666, astfel ca daca codul de bare are spre exemplu un header 888, procesorul nu poate accesa informatia respectiva.
Treaba tine strict de tehnica. Daca vreti sa vedeti concret, apelati la un pusti ce detine un calculator cu sistem Unix si rugati-l sa acceseze din consola instructiunile arhitecturii RISC.
Toate fisierele incep cu 666.
Nu cred ca exista profeti ci doar indivizi foarte bine informati (cel mai mare din punctul meu de vedere a fost Jules Vernes), insa e ciudat ca din toata combinatia de cifre posibila s-a ales doar 666. De ce nu 931 sau 145?
Lasand la o parte religia si experientele mistice ,,Este o flagranta incalcare a libertatii umane si drepturilor omului in ansamblu”.
Comunitatea Europeana are contracte de lucru pe termen lung cu firma VERICHIP.
http://www.digitalangel.com/
Si un extras de pe pagina principala:
,,Digital Angel GPS and RFID products are utilized around the world to save lives, ensure the safety of our food supply, reunite loved ones and improve the quality of life. We are a leading developer of technologies that enable the rapid and accurate identification, location tracking, and condition monitoring of what is important to people. Applications of our products include identification and monitoring of pets and fish with our implantable RFID microchips, identification of livestock with our ear tags, GPS based search and rescue beacons for aircraft, ships, boats, and individuals.”
sursa: http://proortodoxia.wordpress.com/20...doxadar-ortho/
Attached Images
File Type: bmp cod de bare.bmp (179.3 KB, 451 views)
Reply With Quote
Old 01-30-2009, 19:52
OhMyGod OhMyGod is offline
Member

neinteresant
Reply With Quote
Old 01-31-2009, 08:39
thethis's Avatar
thethis thethis is offline
Member

Eu cred ca e foarte interesant pentru babele care pupa popa in fund si care au mintile inapoiate ! N-ati vazut acum vreo 2 zile la Antena 1 cum dobitocii dintr-un sat au darmat o casa ca sa scoata diavolul/sarpele din burta unui copil??
Reply With Quote
Old 02-01-2009, 12:00
mimi mimi is offline
Senior Member

oamenii ăştia sunt nebuni. fanatici, îndobitociţi de religie, obsedaţi ce duhul ăla rău, care poate nici nu există... am văzut că se şi poate muri, în numele duhurilor rele... fi-le-ar capul! ucidem în numele divinităţii... de fapt... asta e religia: modalitatea de a ţine sub control mulţimile, băgându-le frica în sân, că vor arde în smoală... frica e mai tare ca orice... acum, sper să nu-mi sară lumea-n cap, pe aici, dar... e prea de tot să vezi numai draci peste tot. alte treburi n-om avea? suntem un popor care crede orbeşte în duhuri de-astea... lipsa de educaţie .... trasmisă pe cale orală...
Old 02-01-2009, 15:52
OhMyGod OhMyGod is offline
Member

uu si eu credeam ca sunt singurul
Reply With Quote
Old 02-01-2009, 20:08
mimi mimi is offline
Senior Member

oho... de-ai şti ce de-a probleme am cu o soacră habotnică... Doamne fereşte!!Nici ateu, da' nici aşa. Credinţa nu se strigă pe toate gardurile şi nu se demonstrează vecinelor bârfitoare sau mătuşilor care vor să păstrezi măcar aparenţele dacă nu mori de credincios ce eşti... Crede-mă că scriu cu tot năduful...
Old 02-02-2009, 09:05
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

jeane, proasta inspiratie ai avut)

mimi, te inteleg perfect, aceeasi problema o am si eu cu o soacra (de fapt mama soacrei) batrana si chipurile foarte credincioasa.
Old 02-02-2009, 11:37
mimi mimi is offline
Senior Member

is satula de neamuri prefacute. m-am certat cu toate femeile din neamul sotului si am pus o mare distanta intre noi. Eu nu pot fi ca ele si nu ma las indobitocita, fapt pentru care sunt considerata periculoasa pentru ei. Adica, baga capul sub masa si fii sluga de barbat. AS fi avut tot respectul pentru oameni care nu mi citeaza la tot pasul din biblii si care nu ma ameninta cu 7 ani oprire de la impartasanie pentru ca port blugi si ma dau cu ruj iar fiica lor se vopseste lunar in burgundy. ei cu ei, noi cu ale noastre. nu furam, nu ucidem, nu bem, nu fumam, si nu stiu ce dracu' (! na!) vor de la noi. ma duc la biserica atunci cand vreau, nu pentru ca am obligatii de nora de tarani. ... CEL MAI grav e ca toti astia vor sa gandesti cu creierul lor. Dar nu pricep ca am un creier si-s mult mai scolita ca ei. Eu nu m-am dus sa le expun credintele si filosofiile mele, nici sa le arat ce desteapta sunt; mi-am dorit sa-mi vad de viata si de acumulat experienta de viata. Ca tot considera ei ca nu am. De, eu cand aud vorba aia cu cumparatul batranilor daca nu i ai...ma apuca pandaliile. eu prefer abonament la ziare sau la internet. Mi-am crescut copilul nu cu soacra sau cu mamica, ci cu google si carti si dna doctor PEDIATRA.
HAi sa deschidem un subiect despre casnicii si binevoitori in ale mariajului... sa ne distram putin....

acest "chipurile" e foarte sugestiv pentru doamnele in varsta, de la care trebuie sa invatam sa traim ... eu nu pot injura si merge la biserica simultan, nici barfi, nici toate cate le fac ele... priceputele bisericoase... Na, asta e, cultura sau incultura de Vaslui... AM ajuns sa primesc lectii de la doamne fara nicio zi de scoala, care nici nu stiu sa se semneze, iar eu, fata de la oras, educata pentru a sclipi in fata iubitului sot... nu-s buna, cu gargaunii mei din cap... ) Da' eu mi-s mandra de mine, si Dumnezeu, unde-o fi, aici aproape, sau hat departe, stie ca nu omor nici muste, chiar daca nu am memorat biblia, desi am citit-o... sa iau la cunostinta...
Salutare la soacre Ele n-ajung pe aici, si daca ajung, nu stiu sa citeasca.
Old 02-02-2009, 15:16
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Jean imi place subiectul, insa nu prea ai cu cine discuta dupa cum vezi mai sus...
Aviz celor care a postat mai sus : Daca nu va intereseaza subiectul nu va bagati, mai cititi o carte adevarata, poate atunci intelegeti si voi ce si cum..
Old 02-02-2009, 18:44
jean jean is offline
Member

Default Ce sunt cipurile si de ce ne-am teme de ele?

Cele cateva postari ma determina sa fac cateva precizari:
1.am deschis acest topic pentru a atrage atentia asupra unei stari de fapt care ne afecteaza pe toti indiferent de religie.
2.nu incerc sa fac prozelitism.
3.pe cine deranjeaza cvintele:Hristos,apocalipsa,numarul fiarei,cipuri biometrice,controlul populatiei,indosarierea electronica,sfarsitul libertatii umane,samd...sa fie sanatos si sa tina capul in nisip in continuare prefacandu-se ca totul e in ordine.
4.urmatoare-le postari ar fi bine sa fie la subiect(aici vorbim despre pasapoarte,permise,buletine biometrice,despre nr.fiarei 666,despre controlul populatie si sfarsitul libertatii umane).
5.aici nu ne sunt de folos lamentarile patetico-penibile despre soacre,babe,mitici si altfel de mosnegi care fac "viata grea" unora.
5.daca aveti un naduf si vreti sa va exprimati parerea,faceti-o in mod elegant si pasnic dar cat se poate la subiect.
6.cine vrea sa-si imprastie nervii si sa-si expuna problemele de familie e dreptul lui sa o faca dar pe alte topicuri destinate acestui gen de discutii.Aici avem alt subiect.
Reply With Quote
Old 02-02-2009, 18:45
mimi mimi is offline
Senior Member

nu vreau razboi, dar carti "mai adevarate" decat cele de teatru, de literatura romana si universala, de filosofie si critica literara... eu nu stiu. (nu spun ca ma simt un pic jignita... cat am citit eu pana acum, nu cred ca ai citit dumneata, indiferent de ce varsta ai, cel putin in domeniile mele de interes... - presupun ca pe aici sunt mai mult tineri si foarte tineri)
masonerie?? in niciun caz... chestiunile privitoare la "noduri si semne"... le las pe seama priceputilor. poate la senectute m-or pasiona si altele... sorry ca mi-am varat nasul pe un teritoriu unde nu era nevoie de parerea mea.
pup, cu amicitiae
Old 02-02-2009, 18:50
jean jean is offline
Member

Default Sa trecem la ale noastre.Update CIP-uri biometrice.

Ce sunt cipurile si de ce ne-am teme de ele?
Dupa cum probabil stiti deja, noile pasapoarte si permise de conducere (precum si viitoarele buletine de identitate) au incluse in structura lor un microcip care are rolul de a stoca date biometrice despre purtator cum ar fi (scanarea irisului,amprenta palmara,scanarea faciala….si probabil vor urma si alte date pe viitor cum ar fi amprenta plantara,AND etc…).MicroCIP-ul este de tip RFID(radio frequency identification device),adica are o antena ce premite cititrea datelor de la distanta dar si o identificare/monitorizare prin satelit.Pentru a intelege mai bine implicatiile acceptarii acestui tip de documente cititi va rog urmatorul fragment dintr-un studiu despre cipurile RFID:

Studiu despre cipurile biometrice RFID realizat de Pr Prof Dr Mihai Valica

.2. Dezavantaje ale cip-urilor RFID
1. Informaţiile din memoria cipului pot fi citite de către orice cititor, nu doar de către cele specializate[26]. Astfel, cu un simplu calculator performant, orice date, oricît de criptate ar părea, pot fi sparte[27] într-un timp extrem de scurt (cel mult patru ore) [28] şi chiar falsificate[29].
2. Controlul total asupra cetăţenilor. Se va şti în orice clipă unde sîntem, cu cine sîntem, tranzacţiile financiare, rutele de călătorie, timpul petrecut în anumite locuri şi alte date, ce vor fi folosite după bunul plac al posesorilor acestor baze de date.
3. Cip-urile nu pot fi detectate de simţurile fiziologice sau percepţia umană. Deci nu vor putea fi evitate.
4. Microcipurile implantate la animale au provocat cancer în aproximativ 10% din cazurile implanturilor. Ţesutul cancerigen a apărut întotdeauna în jurul cipului RFID[30].
5. Cip-urile RFID sînt sensibile la anumite tipuri de radiaţii ori contactul cu surse încărcate cu electricitate.
6. Nu există inclus în cip-uri optiunea: nu colecta date statistice despre mine.
7. Cel care va refuza cip-urile din varii motive, va fi lipsit de serviciile publice, care cer o identificare la baza de date, generând astfel o izolare şi înstrăinare socială. Deci persoanele fără cip nu există.
8. Cip-urile sunt o sursă de informaţie gratuită pusă la dispoziţie pentru serviciile de spionaj la toate nivelurile, iar date personale pot fi deturnate în diferite scopuri sau făcute public fie din neglijenţă fie intenţionat.
9. Cip-urile biometrice pot avea avantaje pe termen scurt, dar pe termen lung pot fi un pericol real. Ele compromit metodele existente de securitate pe baza celor 2 elemente introduse, folosind presupunerea că ele nu sunt accesibile publicului, nici măcar in mod criptat. De exemplu dacă ai o bază de date cu amprente şi pentru a intra în sistem este nevoie de amprenta unei persoane, nu trebuie să fie persoana acolo, poţi sa iei din baza de date a poliţiei amprenta ei. În mod paradoxal cip-urile biometrice diminuează siguranţa unei ţări. Ele permit accesul pe baza paşaportului altcuiva, fară a fi nevoie ca el să fie de faţă. Nu te mai verifică nimeni fizic, totul se bazează pe sistem. De aceea expunerea informaţiilor digitale ale românilor fără discernământ şi discreţionar reprezintă o acţiune, fie inconştientă şi iresponsabilă, fie de trădare a propriilor cetăţeni.
10. Serviciul 112 permite găsirea locaţiei telefonului. Oricând te poate localiza fară să apelezi, numai datorită faptului că telefonul primeşte semnal. Acelaşi lucru se poate extinde la cip-urile RFID.
11. Evidenţa strictă a vieţii personale, la toate nivelurile, elimină şansa de a repara o neglijenţă, o greşeală sau o neputinţă de plată, de exemplu faţă de o banca. Cazul americanilor cu dosar financiar. Dacă uiţi să faci o plată, eşti catalogat ca rău platnic toată viaţa. Nu mai primeşti un împrumut, niciodată.
12. Monitorizarea prin satelit pe baza identificării faciale reprezintă o ameninţare la propria viaţă, dacă luăm în consideraţie ghidarea rachetelor antipersoană prin satelit. O eventuală lovitură de stat omoară orice persoană cu ajutorul rachetelor ghidate după recunoaştere facială. Tehnic acest lucru este deja posibil. Deci cip-ul biometric poate servi şi la terorism, ucideri şi crimă organizată.
13. Autentificarea biometrică se poate realiza şi atunci când persoana deţinătoare a documentelor biometrice este moartă: este nevoie doar de mâna lui, sau de un ochi pentru a intra intr-un sistem. Astfel banii din cont, sau alte acţiuni financiare sau administrative, care necesită informaţii biometrice, se pot obţine doar dacă ai cadavrul. Deci pericolul cip-urilor biometrice se prelungeşte chiar şi atunci când omul este fără viaţă.
4. Opoziţii şi atitudini contra cip-urilor biometrice în lume
Luând în consideraţie aspectele de mai sus precum şi din motive de etică civică sau etică a tehnologiei biometrice, unele instituţii, persoane sau asociaţii religioase, civice sau profesionale se opun vehement, cum ar fi: unii americani[31] sârbi[32], grecii[33], scoţienii[34], alte ţări occidentale, piloţii britanici[35] etc.
Introducerea cip-urilor este, fără îndoială, un scandal. „În toate aceste cazuri revolta nu trebuie privită ca pe o reacţie provenită pe fondul unui fanatism religios, aşa cum încearcă să o sucească unele glasuri din presă, ci, mai întîi de toate, ca o reacţie de apărare împotriva unei înregimentări forţate într-un sistem de supraveghere suspect”[36].
continuarea articolului la:
http://209.85.129.132/search?q=cache...lnk&cd=6&gl=ro
Reply With Quote
Old 02-02-2009, 21:31
DjNEAGA's Avatar
Member

Quote:
Originally Posted by mimi View Post
nu vreau razboi, dar carti "mai adevarate" decat cele de teatru, de literatura romana si universala, de filosofie si critica literara... eu nu stiu. (nu spun ca ma simt un pic jignita... cat am citit eu pana acum, nu cred ca ai citit dumneata, indiferent de ce varsta ai, cel putin in domeniile mele de interes... - presupun ca pe aici sunt mai mult tineri si foarte tineri)
masonerie?? in niciun caz... chestiunile privitoare la "noduri si semne"... le las pe seama priceputilor. poate la senectute m-or pasiona si altele... sorry ca mi-am varat nasul pe un teritoriu unde nu era nevoie de parerea mea.
pup, cu amicitiae
Ok, ok am inteles fiecare citeste ce are nevoie... Insa desi prefer sa fiu ateu mai mult, e bine sa mai citim si carti religioase ( o fi adevarate no fi adevarate ) si ele sunt interesante.
Insa iti recomand sa citesti sf scriptura desi sincer nu`mi sta in caracter sa fac astfel de recomandari, insa si eu am citit la randu`l meu asemenea carti si uite ca au se mai adevereste cate ceva din carte

Old 02-04-2009, 23:17
jean jean is offline
Member

Default link

Iata un link extrem de util in dobândirea unei constiinte critice http://saccsiv.wordpress.com/
Este un blog de atitudine impotriva Elitelor planetare care conduc din umbra omenirea.
Cercetati-l in amanunt.Veti intelege cum "lucreaza" elitele planetare pentru instaurarea noii ordini modiale.Veti intelege cum incearca elitele planetare sa stapaneasca omenirearin planuri de reducere a populatiei(dieta,vaccinuri,avorturi,homosexualitat e...etc),controlul politienesc prin supravegherea electronica(videocamere,microcipuri).
Documentele cu cip biometric(pasapoarte,permise auto,buletine..etc) sunt doar un pas intermediar spre instaurarea unui stat politienesc de tip big brother care va culmina cu implantarea subcutanat a microcipurilor in mana dreapta sau pe frunte.Atentie,nu e de gluma!!!

http://saccsiv.wordpress.com/
Reply With Quote
Old 02-05-2009, 10:22
chopy chopy is offline
Junior Member

Default citate

"Nimic nu e mai inspaimantator ca ignoranta oamenilor.", Goethe

“Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dresează oamenii cum să gândească.” - Arthur Schopenhauer

“E nevoie de religie pentru ca oameni buni să facă lucruri rele.” - Steven Weinberg

“Oamenii nu comit vreodată crime cu atâta dedicare şi cu atâta bucurie ca atunci când o fac din motive religioase” - Blaise Pascal

“Cele mai groaznice şi cele mai crude crime pe care istoria le-a înregistrat au fost comise sub adăpostul religiei sau al altor motive la fel de nobile.” - Mahatma Gandhi

Inchei cu un citat din Biblie::
"Deschide-ţi inima la învăţătură, şi urechile la cuvintele ştiinţei."- Proverbe 23:12
Reply With Quote
Old 02-05-2009, 18:33
jean jean is offline
Member

Default Recitate

Quote:
Originally Posted by chopy View Post
"Nimic nu e mai inspaimantator ca ignoranta oamenilor.", Goethe

“Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dresează oamenii cum să gândească.” - Arthur Schopenhauer

“E nevoie de religie pentru ca oameni buni să facă lucruri rele.” - Steven Weinberg

“Oamenii nu comit vreodată crime cu atâta dedicare şi cu atâta bucurie ca atunci când o fac din motive religioase” - Blaise Pascal

“Cele mai groaznice şi cele mai crude crime pe care istoria le-a înregistrat au fost comise sub adăpostul religiei sau al altor motive la fel de nobile.” - Mahatma Gandhi

"Deschide-ţi inima la învăţătură, şi urechile la cuvintele ştiinţei."- Proverbe 23:12

"Nimic nu e mai inspaimantator ca ignoranta oamenilor.", Goethe…… De acord!!!

“Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dresează oamenii cum să gândească.” - Arthur Schopenhauer. ……..De acord!!!-New age este noua religie care se vrea planetara.Este noua gaselnita a elitelor planetare,a masoneriei,(care combina satanismul,un soi de nihilism,vrajeli cu extraterestri si alte religii oculte)cu ajutorul careia dreseaza oamenii cum sa gandeasca.

“E nevoie de religie pentru ca oameni buni să facă lucruri rele.” - Steven Weinberg ……….Exact!!! Si satanismul e religie.

“Oamenii nu comit vreodată crime cu atâta dedicare şi cu atâta bucurie ca atunci când o fac din motive religioase” - Blaise Pascal . Draga,Ortodoxia e singura religie care te invata sa-ti iubesti dusmanul.

“Cele mai groaznice şi cele mai crude crime pe care istoria le-a înregistrat au fost comise sub adăpostul religiei sau al altor motive la fel de nobile.” - Mahatma Gandhi///……….. Cele mai groaznice crime pe care istoria le-a inregistrat si neinregistrat au fost comise impotriva crestinilor ortodocsi (se intampla si astazi chiar in India)

"Deschide-ţi inima la învăţătură, şi urechile la cuvintele ştiinţei."- Proverbe 23:12 …….Draga,nu e bine sa luam citate prelucrate de penticostali.Vroiai sa zici :Sileşte la învăţătură inima ta şi urechea ta la cuvinte iscusite.
Reply With Quote
Old 02-05-2009, 21:45
DjNEAGA's Avatar
Member

[quote=chopy;19740
"Deschide-ţi inima la învăţătură, şi urechile la cuvintele ştiinţei."- Proverbe 23:12[/QUOTE]

Am cautat ) nu am vazut nimic .. citat din biblia cu`i ???
Old 02-06-2009, 01:23
jean jean is offline
Member

Quote:
Originally Posted by DjNEAGA View Post
Am cautat ) nu am vazut nimic .. citat din biblia cu`i ???
In Biblia ortodoxa la "Pildele lui Solomon" gasim la 23.12(Vechiul Testament):Sileste la invatatura inima ta si urechea ta la cuvinte iscusite...nicidecum Deschide-ţi inima la învăţătură, şi urechile la cuvintele ştiinţei.....atentie mare,acest din urma citat e pervertire sectara.Sesizati va rog diferenta.

Ca tot veni vorba de Biblie iata ce zice la Apocalipsa:

Cartea Apocalipsei Sfantului Ioan, capitolul 13, ne spune: catre ultimele zile ale omenirii se va ridica o Fiara care va stapani:
"... peste toata semintia si poporul si limba si neamul. Si i se vor inchina ei toti cei ce locuiesc pe pamant, ale caror nume nu sunt scrise, de la intemeierea lumii, in cartea vietii Mielului celui junghiat. (Apoc. 13:8)".
Citim apoi mai departe:
"Si ea ii sileste pe toti, pe cei mici si pe cei mari, si pe cei bogati si pe cei saraci, si pe cei slobozi si pe cei robi, ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte, incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, decat numai cel ce are semnul, adica numele fiarei sau numarul fiarei. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este 666. "

Observati va rog cu cata exactitate se indeplinesc Scripturile.Este vorba aici de cipurile biometrice care se afla in noile pasapoarte si in viitor, buletine.In curand se va renunta la orice fel de documente dar se va pastra doar cipul pe care il vor implanta sub piele pe mana dreapta sau pe frunte exact cum scrie la Apocalipsa.Si banii de hartie vor fi scosi iar tranzactiile se vor face doar prin transfer bancar,adica cine nu are cipul nu poate nici vinde nici cumpara"Incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde decat numai cel ce are semnul,adica numele fiarei,sau numarul numelui fiarei".

In urma unor studii de specialitate s-a constatat ca aceste cipuri pentru a functiona autonom au nevoie de o sursa de energie autoreincarcabila.Ele au o baterie care se incarca doar la variatii de temperatura.Singurele locuri din corpul uman in care variatiile de temperatura sunt suficient de mari pentru a asigura reincarcarea bateriei cipului sunt mana dreapta si fruntea.Aceste cipuri electronice au in structura lor intima nr. 666 sub forma unui cod de acces la datele continute in el.

In America 20 de milioane de oameni poarta subcutanat cipul.Acest cip este pozitionat pe traiectul unui nerv,iar prin intermediul undelor electromagnetice manipulate prin satelit pot afecta capacitatea de vointa a omului.Posesorul cipului poate primi ganduri straine sub forma de impulsuri electromagnetice pe care le va considera ca sunt ale lui.Adica poate fi transformat foarte usor intr-un zombi.Nu este SF.Ati auzit sigur de avioane militare care pot fi conduse de piloti doar prin puterea gandului.Orice gand determina o activitate a encefalului tradusa in impulsuri electrice care pot fi amplificate si prin manipulare digitala transformate in lucru mecanic.

Pentru o mai buna intelegere a fenomenului cercetati site-ul:
Mircea Vlad,Apocalipsa 13,http://www.razboiulnevazut.org/carte.php?id=97
Reply With Quote
Old 02-06-2009, 09:19
niga4lif3 niga4lif3 is offline
Senior Member

“Cele mai groaznice şi cele mai crude crime pe care istoria le-a înregistrat au fost comise sub adăpostul religiei sau al altor motive la fel de nobile.” - Mahatma Gandhi///……….. Cele mai groaznice crime pe care istoria le-a inregistrat si neinregistrat au fost comise impotriva crestinilor ortodocsi (se intampla si astazi chiar in India)....ce putem zice de crimele "purificarea" lui Hitler impotriva evreilor si tiganilor? aia sigur nu erau ortodocsi...dar ce zici de marile cruciade, impotriva musulmanilor? sau de invazia europenilor in teritoriile amerindienilor?

toata discutia deviaza de la subiectul initial, catre o discutie religioasa...eu unul nu sunt de acord cu motivele pentru care tu esti impotriva acestor cipuri (motive religioase). sunt impotriva acestor cipuri pentru ca imi simt incalcata intimitatea, drepturile mele de cetatean (ortodocs, catolic, musulman...nu conteaza religia aici)

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules